Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW Styling

BMW Styling Stiluri de tuning pentru bmw. Topicuri exemplificative pentru fiecare serie si model

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-11, 15:11   #31
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Raceland am si eu pe masina, si cum zicea si joint, masina se lasa pana pe asfalt. Este destul de rigida, dar nici sa iti rupi internele ( rinichi, ficati, etc. ). Dupa parerea mea este cea mai buna alegere low cost.
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:20   #32
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Eu am zis doar de marca raceland nu si de cine aduce si comercializeaza si propun sa nu transformam topicul in reclama mascata ,nici eu si nici altcineva.
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:22   #33
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pak.JPG
Views:	126
Size:	25.1 KB
ID:	1940211  
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:24   #34
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by da_joint View Post
Eu am zis doar de marca raceland nu si de cine aduce si comercializeaza si propun sa nu transformam topicul in reclama mascata ,nici eu si nici altcineva.
my bad
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:27   #35
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

O mica dedicatie pt RRM
http://gobarbra.com/hit/new-18fd976c...9695300427f887
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:28   #36
63ard

Stage 4
 
63ard's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 228
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post


chiar si forumurile stanceworks au fost de acord (ca tot s-a spus ca singura masina care a aparut pe forumul stanceworks a fost a lui preparatu).
scuze ca intervin aiurea, dar am scris clar pe site, nu pe forum. e o mica, mare diferenta, intradevar am avut o neintelegere cu skillz, dar sper ca am lamurit-o.
legat de topicul asta si de faptul ca "la noi nu se poate ca nu avem drumuri" stati linistiti ca si eu au gropi, nu e chiar tara minunilor.
63ard is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:31   #37
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by maxmartinez View Post
@Raz6633
belea rau masina, felicitari ptr pasiune si perseverenta!
Da-ne si alte detalii, gen suspensii, jante pneuri, vad acolo niste roti inclinate ce ai facut, cum ai facut, ce ziceau mecanicii aia "priceputi" etc.
Pai detalii, ca sa ajunga la forma asta, masina a 'papat' 3 seturi de jante, 2 seturi de suspensii, multe gume, si multe multe ore de munca/vizite la autosoft bla bla.

Setup-ul actual, 215/35r19 pe 8.5 fata, cu et15, 225/35r19 pe 9.5 spate cu et20,

Suspensie D2 Racing RS, camber de -3.2 fata, cu toe in de 1.3mm, (ambele calculate de mine, pentru feeling-ul meu, masurate si ajustate la autosoft)

Camber spate de -4.3 cu toe in de 0.5mm la fel calculat de mine, masurat si ajustat de autosoft.

Ca virgula drop, n-as putea sa-ti spun cat de joasa este masina, doar pot sa-ti spun ca pe spate buza jantei atinge buza aripii, iar pe fata, este suficient de joasa cat masina sa pastreze o aliura paralela cu soseaua.


In legatura cu suspensia raceland, d2, vmaxx bla bla... Fiecare suspensie cand e noua, este foarte buna, este minunata face din tantar armasar, diferenta mare se vede dupa 20-30-40mii km...

Ca si voi, prima suspensie a fost un Vmaxx, (care merge pe acelasi principiu ca raceland) dupa 25 mii de km a trebuit data jos, ca amortizoarele spate erau praf, iar arcurile spate lucrau cu doar 2 spire, din cele 6 pe care le aveau. De la bun inceput, mi-am dat seama ca ceva era neregula, pentru ca daca te urcai pe un arc spate in timp ce era pe jos, reuseai sa-l comprimi putin, deci springrate de tot rahatul.

Asta face diferenta intre o suspensie buna, si una mai putin buna, longevitatea, multi nu inteleg asta...
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:32   #38
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by antacebal View Post
Hai sa incercam sa nu ne mai atacam intre noi. Sunt sigur ca daca contribuim toti cu cate o informatie utila, 1 din 10000 de oameni care o sa citeasca thread`ul asta, o sa ramana cu ceva bun in cap dupa ce o sa dea back, user cp, X ...
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:36   #39
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by antacebal View Post
Bravo, te invit sa cauti si tu un set de fakewheels ca ale mele sunt ceva mai rare ca multe jante cu renume, mai ales pe la noi prin tara
Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:38   #40
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Asta face diferenta intre o suspensie buna, si una mai putin buna, longevitatea, multi nu inteleg asta...[/QUOTE]

de acord cu tine,insa eu am facut 8000 de km de cand am pisica asta adica 2 ani...pana ajung sa fac 25000 km adun masina cu farasul ) tu poate mergi mai des cu ea.
deci pentru ce vroiam eu este ideala
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:49   #41
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

E doar o gluma nu ai de ce sa te superi.
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 15:52   #42
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Da nu m-am suparat, eram obisnuit oricum cu gluma asta de la PAKE...

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 17:23   #43
florinfty

Stage 5
 
florinfty's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 536
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Interesat topicul, felicitari initiatorului, o sa-l urmaresc cu mare interes
florinfty is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 18:19   #44
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Da nu m-am suparat, eram obisnuit oricum cu gluma asta de la PAKE...

Adevarul este ca PAKE are numai jante originale ?!
brandex is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 19:07   #45
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: Scena STANCE + BMW (StanceWorks, Dropped,StanceEngineeing, HellaFlush, Poke, etc.

Quote:
Originally Posted by antacebal View Post
P A K E is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -