Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-13, 23:31   #1
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Atentie cu cristi_turbo.

Nu mai stau sa povestesc aventura initiala, cu injuraturile din partea acestui mojic lucrator zilier.

Imi trimite urmatoarele lucruri:

Banchete, splalatoare, radio, polita cu perdeluta electrica si alte ciurucuri.

Inainte de a ridica produsele de la panarama de curier aleasa de el, il sun si ii transmit ca polita este rupta. Promite ca se va revansa el.

Ii trimit pozele, ca sa faca o pauza de o saptamana, in care el nu mai raspunde la niciun telefon sau SMS si-mi adauga o scuza ca nu mai are credit, asta dupa ce mi se lauda mie cum face el banii. Asta saptamana trecuta.

Saptamana curenta, ii trimit polita rupta retur, asta dupa ce initial nici nu vroia sa auda, ca apoi sa primesc oferte de genul iti dau 50 lei inapoi.

De 4 zile, polita aia sta in depozit la Fan Curier, dupa ce m-a rugat sa o trimit pe un alt nume decat al lui.

Pe scurt o catea de om. Ca si ambalare, foloseste un sac de gunoi si atat. Inafara de elemente interior, celalalte au fost jegoase, cu pamant si alte mizerii.

Maine adaug si poze si chitante, ca nu stau acum dupa ele.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 01:54   #2
316i

Stage 5
 
316i's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,856
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Eu am luat multe de la cristi (admisie DBilas completa, garnitura Cometic si ARP-uri de M42, inclusiv o polita cu perdeluta de E39, etc.) toate prin curier si nu am avut absolut nici o problema.
Nu stiu cum de numai tu ai probleme cu toata lumea de la care cumperi cate ceva.
__________________
BMW E30 318iS 08/90 Powered by 08/94 E36 M42,Sterling Silber Metallic,Full Electric(4xEFH+ESD),OBC II + E36 OBC V,A/C,Electric/Beheizt Recaro sitze,Blau H&R + Koni Adjustable,Webasto Standheizung,Winter Paket,BBS RS 8Jx17 + BBS RS047 + BBS RS001,M-Tehnic II Paket,Tempomat, 1bar boost by Haltech + BMW E30 325i M20 Baur NA + BMW E30 325i M50 Coupe NA
Harti personalizate, orice dimensiune, orice continut, actualizate la zi ---->http://www.edituraeverest.ro<----
316i is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 10:23   #3
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

De la inceput a luat-o cu stangul. In ziua in care i-am zis ca le cumpar, m-a albit cu peste 5-6 mesaje si telefoane daca am trimis banii, desi nu avea vreo importanta ca ii trimit la ora 15 sau 23:59, intrucat tot a doua zi ii ajungeau.

Cand a vazut ca nu raspund, a inceput sa faca ca un necioplit. Caracterul din pacate este din comuna primitiva.

In cazul meu, polita era pusa intr-un sac de gunoi si atat, partea nesustinuta de polita s-a rupt, fiind practic carton presat.

A promis ca-mi trimite si restul instalatiei, iar timp de 2 saptamani, doar trimisa a ramas. In schimb, stie sa injure.

Si nu e singurul. Primesc saptamanal cate 10-20 colete. Peste 30% ajung cu probleme, iar cand ii sun inapoi, imi spun ca habar nu aveau de defecte, ca ei asa le-au folosit, desi sunt evidente.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 10:47   #4
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Dar cu asta ce facem?
https://forum.4tuning.ro/466-tuning-i...ml#post5618465
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 10:50   #5
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

https://forum.4tuning.ro/41-4tuning-r...i/page-15.html

Citeste acolo.

Nu e vina mea ca s-a razgandit si a cerut coletul inapoi. Eu m-am oferit sa platesc si tur si retur. A fost decizia lui, nu o contest.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 11:25   #6
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Hai ma fi serios si lasa-ne, ca esti penibil rau! Si n-are rost sa iti explic si de ce esti penibil, ca oricum nu intelegi. As fi tare curios sa vad ce-ai face daca Dragos s-ar pune la mintea ta si ti-ar cere banii pe toata plimbarea scaunului. Dar stie si el ce ai face, de-aia nu-si pierde timpul. Omul a vrut sa atraga atentia userilor cu privire la tine, sa nu se intepe si altii, nu sa-si recupereze paguba, cum a si zis. Dar te faci ca nu pricepi si te bati cu caramida-n piept ca tu te rogi de el sa-i dai bani si el nu vrea...
__________________
VW Corrado 1.8 20VT
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 11:29   #7
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Cam mult avant pentru un copil ce-si prezinta masina pe forum, nu crezi? E o vorba ce spune: Curiozitatea a omorat pisica. Daca vrei, suna-l si propune-i tu asta.

Am incheiat si cu tine, defapt tu erai incheiat de mult.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 11:37   #8
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Fie cum zici tu. Sa-i inchei si pe restul baietilor si e bine asa
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 17:08   #9
Alex_91

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 92
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Va rog mare atentie la acest Scufi , daca ma interesam de el mai de mult poate nu mai ma ardeam.I-am trimis un volan dupa o negociere maxima , i-am acceptat oferta , l-am trimis pe 19.11 , astazi suntem in 30 si na tot nimic , ma astept sa vina zilele urmatoare retur , gaura dus intors 60 de lei la un volan de 100
Alex_91 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 18:26   #10
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

A, volanul de Alfa ! Misto ca acum stiu ca ai si cont aici.

Iti fac maine poze si-ti postez feedback. De la in stare buna la crapaturi pe circumferinta e cale lunga.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 20:46   #11
n0garo

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 5
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Atentie mare la acest tepar Scufi !!!
Are obiceiul sa comande diverse lucruri de pe forumuri,pe care apoi nu le mai ridica !
Pe mine m-a ars in felul acesta !
n0garo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-13, 21:34   #12
tache_mache

Stage 5
 
tache_mache's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,201
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Eu am cumparat de cristi_turbo si sincer omu a fost de un bun simt ce nu mia fost dat sa vad ! De la mine are 100% calificativ pozitiv ( am cumpara de ceva timp clapete de bmw m6)
tache_mache is offline   Reply With Quote
Old 01-12-13, 23:04   #13
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

am cumparat mai multe piese si am fost foarte multumit de cristi_turbo, in schimb domnul scufi l-am sunat de 10 ori nu raspunde niciodata nici la pm uri ca avea 2 airbaguri de e46 l-am rugat sa-mi fac si mie poze la ele ca vroiam sa le iau nici un feedback, a zis ca are un capac de motor de m3 e36 3.2 l-am rugat o saptamana sa mi-l trimita, povesti ...
__________________
BMW E30 324td S50B30 Twin Turbo Touring (Pt moment la grupa mica M50B25)
BMW E21 325iX M50 Turbo - Proiect ...
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 01-12-13, 23:19   #14
Alex_91

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 92
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Uite ma boschetarule de Scufi


Detalii expediție:

Data expedierii: 19.11.2013
Status-ul expeditiei: Livrare din sediul FAN Courier
Confirmare de receptie:
Data livrarii:
Ora livrarii:
Data virament:

Detalii expediție:

Data expedierii: 30.11.2013
Confirmare de receptie:
Data livrarii:
Ora livrarii:
Data virament:


S-a dat retur la colet pe 30.11
Alex_91 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-13, 23:30   #15
Alex_91

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 92
Default Re: Atentie cu cristi_turbo.

Cum ai facut tu poze daca s-a dat retur pe 30 la el , nu stiu , frate roaga-te sa nu se enerveze mai multi pe tine ca toti la care le-ai dat teapa ma gandesc ca ti-au pastrat adresa.
Alex_91 is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -