Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-13, 13:52   #1
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default ce curier preferati?

Stiu ca intrebarea mea nu este cu piese de bmw dar tot de piese este legata.
Cu ce firme de curierat colaborati?
Care au cel mai bun raport calitate/pret?
Pe mine cei de la FAN CURIER m-au disperat cu ce preturi mari au inceput sa practice.
__________________

Oltcit 11 Club | Oltcit 11 RM | Dacia Supernova Clima 1.4 MPI | Opel Vectra Z22SE | Fiat Coupe 2.0 20V | Suzuki 750 GSXF | BMW E30 coupe 2.5 12V | BMW E30 coupe 2.5 24V | BMW E36 coupe 2.0 24V | BMW E36 318i cabrio | BMW E46 318i | BMW E30 coupe S50B30 | Mazda 323 coupe
www.streetlegal.ro
BBS - born to burn
alexone is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 14:02   #2
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: ce curier preferati?

Si pe mine au inceput sa ma dispere astia de la fan curier... preturile lor cresc tot mai mult!! Am inceput sa timit si prin posta si acum lucreaza destul de rapid, in 3 zile ajunge coletul oriunde in tara si plus de asta posta exista aproape in orice sat/localitate pecand fan curier sau alti curieri nu au sedii este tot si atunci taxeaza iarasi la km de la sediu la destinatie....
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 14:10   #3
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: ce curier preferati?

Mie mi s`antamplat de nenumarate ori sa platesc transportul mai mult decat valoarea coletului ! prin posta e ok! doar ca e mai greu sa dai un retur in caz de nu esti multumit de intergritatea coletului! folositi cu incredere mai bine urgent courier decat fan courier!
ktha is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 16:16   #4
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: ce curier preferati?

posta atlasib e cea mai buna si ieftina - un set de jante pe 17, destul de late - 40 ron livrare in 24 de ore.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 16:48   #5
kaju

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 95
Default Re: ce curier preferati?

Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
posta atlasib e cea mai buna si ieftina - un set de jante pe 17, destul de late - 40 ron livrare in 24 de ore.
+1.. azi am trimis un set de jante din craiova la alba iulia cu ramburs si totul costa 61 de lei
kaju is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 21:14   #6
bimmer4life

Stage 5
 
bimmer4life's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,419
Default Re: ce curier preferati?

Quote:
Originally Posted by kaju View Post
+1.. azi am trimis un set de jante din craiova la alba iulia cu ramburs si totul costa 61 de lei
+ pt Atlasib! 16ron primul kg si apoi 0.7ron/kg fara numaar!! interior complet, multe kg.. 90lei in care in a fost inclus si rambursul. eu sunt multumit. am fost vechi client fan courier dar nu mai merita
bimmer4life is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 21:26   #7
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: ce curier preferati?

Eu pentru un set de suporti de proiectoare de la Craiova la Ploiesti am dat pe transport 36 lei. Foarte mult mi s-a parut.
Nu mai trimit/primesc prin FAN CURIER niciodata.
alexone is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 21:50   #8
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: ce curier preferati?

Atlassib ramane cea mai buna oferta pentru curier DACA cine va trimite piesele le ambaleaza corespunzator nu in batjocura pentru ca la urma vor da vina unii pe altii cand le primiti sparte/crapate, etc.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 23:30   #9
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: ce curier preferati?

+ 1 la ce a zis xxxdadixxx
Daca cei de la Atalassib se comporta si cu pachetele din curierat cum se comporta cu cele ce vin pe autocare si le sorteaza la Sibiu, aveti noroc ca va ajung in stare buna !

Eu de obicei folosesc Posta Romana, a3a zi dupa ce a fost pus pachetul ma prezint la oficiul postal, fiind foarte cunoscuta problema lor cu instiintarile.
__________________
MedLife !

318i 99' !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 01:08   #10
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: ce curier preferati?

Nu incurcati curieratul atlasib cu autocarele, sunt 2 chestii total diferite, singura legatura fiind decat de nume adica numele firmei mama. Au preturi mici pentru ca sunt la inceput, exact ca atunci cand intrase cosmote pe piata mii de minute pe cativa euro pana si-au facut piata. Acum nici nu mai merita sa-ti iei telefon la abonament, e mai ieftin pe okazii nou cu garantie.
Asta pana se fac cunoscuti si acapareaza clienti care devin fideli in timp, deci bucurati-va cat se mai poate.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 01:44   #11
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: ce curier preferati?

Quote:
Originally Posted by kaju View Post
+1.. azi am trimis un set de jante din craiova la alba iulia cu ramburs si totul costa 61 de lei
culmea azi am luat si eu un set din craiova tot pe atlasib
Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
posta atlasib e cea mai buna si ieftina - un set de jante pe 17, destul de late - 40 ron livrare in 24 de ore.
CORECT. Am trimis motor de 90 kg cu ramburs 1500 lei si m-a costat 117 lei transportul. Prin Fan am trimis o suspensie reglabila de 18 kg cu ramburs 800 lei si m-a costat 78 lei le-am si zis la aia de la fan,sa va f``ti tarifele,cu preturile astea nu atrageti decat respingere!
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 22:12   #12
Roby_m

Stage 5
 
Roby_m's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 927
Default Re: ce curier preferati?

UrgentCurier 25lei cu ramburs cu tot, daca ai contract cu ei.
Roby_m is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 23:46   #13
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: ce curier preferati?

Quote:
Originally Posted by Roby_m View Post
UrgentCurier 25lei cu ramburs cu tot, daca ai contract cu ei.
urgent curier calcul simplu = pachet de 500g (2 broaste din trager de e46 ce tin capota blocata) cu ramburs de 50 lei mi-a ajuns transportul 40 lei. Cu 50 lei pe atlasib am trimis 4 jante cu tot cu ramburs. Deci este exclus orice curier de pe lista ca toti au preturi de international,atlasib e moca de tot. Azi am primit jante 17'' borbet late fara gume cu 61 lei cu tot cu ramburs.. 99% din utilizatorii de pe forum si de pe orice alt forum si din oamenii din societate nu au contract si nu o sa aiba contract niciodata. Eu trimit si primesc multe colete si pentru aia nu am contract pentru ca NICI UN CURIER NU ARE TARIFE MAI BUNE DECAT ATLASIB INDIFERENT DE CONTRACT.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 20:23   #14
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: ce curier preferati?

Cu virament bancar pt ramburs scutesti 10 lei cu fan-curer. Adica transport si ramburs pentru 100 de lei ~ 30 in loc de 40 daca primeam banii in mana nu pe cont.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 20:29   #15
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: ce curier preferati?

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Cu virament bancar pt ramburs scutesti 10 lei cu fan-curer. Adica transport si ramburs pentru 100 de lei ~ 30 in loc de 40 daca primeam banii in mana nu pe cont.
da,dar dureaza 1-2 zile in plus. Inca o chestie la urgent curier , la ei dureaza in intre 4 si 5 zile pana ajung banii inapoi pentru ca toate plicurile cu rambursuri se trimit la Bucuresti dupa care pleaca la destinatie. Asa mi-a zis de la ei de la curier. La fan courier slabe sanse sa trimiti ceva sa coste doar 40 lei, eventual un far,o semnalizare , un plic sau ceva sa fie maxim 2 kg , la Atlasib 20 kg costa 50 lei.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -