Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-13, 13:37   #31
Scary

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 193
Default Re: Nuca ///M noua

Quote:
Originally Posted by Fant0ma View Post
ms din suflet prin ce lai pus prin posta nu?
da , prin posta romana , luni trebuie sa iti ajunga
Scary is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 19:39   #32
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Re: Nuca ///M noua

super dabea astept sa ajunga
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 30-09-13, 16:51   #33
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Re: Nuca ///M noua

Dupa marea asteptare foarte dezamagit , nuca este o chinezaraie ieftina care nu are legatura de loc cu cea originala nici macar nu se aseamana nici prin forma nici cum , e un produs ieftin care nu merita nici 80 lei dar usnt obligat sa o pastrez pentru ca la montaj sa spart plasticul interior si sa deslipit plasticul de piele a fost lipita cu 2 grame de perlandez , foarte dezamagit , in fine nu e vina ta e vina mea ca nu am intrebat daca produsul se aseamana cu cel din poza sau macar pedeparte , dar nu e mult mai mica nici pe fieru de la schimbatoru de bmw e36 nu intra care e cel mai subtire asta e...iti multumesc ori cum bafta la vanzare...

am facut acest feedback ca sa stie viitori clienti ce asteptari sa aiba nu ca sa iti fac tie rau.
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 02:04   #34
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Nuca ///M noua

Si eu am cumparat de la Scary si nu mi-a placut nuca dar e perfect adevarat ca produsul e conform cu fotografia... El nu are nicio vina... La banii respectivi e ceea ce trebuie.

Mai mult chiar , baiatul a vrut sa imi returneze banii dar mi-a fost lene asa ca n-am ce sa-i reprosez... Nici nu ar fi fost corect din partea mea sa-i solicit returnarea banilor atata timp cat fotografia si descrierea au fost conforme cu realitatea.

Cred ca are o atitudine corecta ceea ce conteaza mult mai mult decat calitatea produsului in sine.

Nu poti sa ceri calitate OEM la preturi de 10-15%...
O nuca originala BMW costa 700 de ron.



P.S - Nu stiu cum la tine n-a intrat ca la mine era putin larga... Eu am cutie Getrag , probabil tu ai ZF... ( tot E36 )

Last edited by the_rifle; 01-10-13 at 02:10.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 06:51   #35
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Re: Nuca ///M noua

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Si eu am cumparat de la Scary si nu mi-a placut nuca dar e perfect adevarat ca produsul e conform cu fotografia... El nu are nicio vina... La banii respectivi e ceea ce trebuie.

Mai mult chiar , baiatul a vrut sa imi returneze banii dar mi-a fost lene asa ca n-am ce sa-i reprosez... Nici nu ar fi fost corect din partea mea sa-i solicit returnarea banilor atata timp cat fotografia si descrierea au fost conforme cu realitatea.

Cred ca are o atitudine corecta ceea ce conteaza mult mai mult decat calitatea produsului in sine.

Nu poti sa ceri calitate OEM la preturi de 10-15%...
O nuca originala BMW costa 700 de ron.



P.S - Nu stiu cum la tine n-a intrat ca la mine era putin larga... Eu am cutie Getrag , probabil tu ai ZF... ( tot E36 )
Io inteleg chestiile astea dar nuca nu arata deloc cu cea din poza nici nu seamana nici nu se aduna inteleg ca nu pot avea pretenti de OEM , dar nu pui poze cu o nuca si defapt iti vine alta nuca...hai sa fim seriosi da cutie zf am

uitate la poza ,e luata din primul post si atasata...

nuca din poza nu are pielea lucioasa ci mata
nuca are dimensiuniile cel putin asemanatoare daca nu fixe ca si una oem

nuca care am primito are pielea lucioasa
nuca care am primito are jumatate din dimensiuniile unei nuci oem

si multe alte diferente plus ca nu mai intra pe tija metalica de la schimbator am bagato si a pocnit cand am bagato sa dezlipit plasticul din interior de acea piele neagra lucioasa deci calitatea e 0% hai sa fim seriosi nu vindem chiar produse asa low cost...in fine nici eu nu am cerut bani inapoi doar spun o realitate ... ca sa nu cumpere lumea daca poza nu e in concordanta cu produsul oferit.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.40.jpg
Views:	65
Size:	1.44 MB
ID:	2864359  

Last edited by Fant0ma; 01-10-13 at 06:54.
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 06-10-13, 11:13   #36
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Nuca ///M noua

Quote:
Originally Posted by Fant0ma View Post
Dupa marea asteptare foarte dezamagit , nuca este o chinezaraie ieftina care nu are legatura de loc cu cea originala nici macar nu se aseamana nici prin forma nici cum , e un produs ieftin care nu merita nici 80 lei dar usnt obligat sa o pastrez pentru ca la montaj sa spart plasticul interior si sa deslipit plasticul de piele a fost lipita cu 2 grame de perlandez , foarte dezamagit , in fine nu e vina ta e vina mea ca nu am intrebat daca produsul se aseamana cu cel din poza sau macar pedeparte , dar nu e mult mai mica nici pe fieru de la schimbatoru de bmw e36 nu intra care e cel mai subtire asta e...iti multumesc ori cum bafta la vanzare...

am facut acest feedback ca sa stie viitori clienti ce asteptari sa aiba nu ca sa iti fac tie rau.
Nucile astea sunt in targ la vitan ( bucuresti) cu gramada...costa 25 lei una !
Majoritate sunt facute foarte prost....ori e desprisa emblema de pe nuca ori pielea nu e cusuta bine.
Am vrut sa cumpar una pt e36 si din 20-30 cate avea vanzatorul ala..UNA NU ERA BUNA,toate avea defecte.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -