Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Piese Dacia de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-13, 15:44   #16
vercingetorix

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand carb. dublu corp

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
ofera...

banii astia ii iau si la fiare vechi...

100 de lei ultimul pret... daca nu se da... se demontaza tot, se cupreaza/nicheleaza si se face mare bibelou din TOT setul....
Prietene, e marfa ta, faci cum crezi ca e mai bine pentru tine.
Si eu am ceva piese in stare perfecta si nu mi le mai cumpara nici naiba.
O sa le donez pe la vreunul cu Dacie, macar sa fac un bine...
Oferta mea ramane valabila, deocamdata...voiam sa-i fac un cadou unui prieten ce-si dorea un carburator dublu.
Doar galeria de admisie ce pret are ?

Last edited by vercingetorix; 27-06-13 at 15:46.
vercingetorix is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 23:25   #17
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vand carb. dublu corp

a fost la inceput la vanzare cu 60 lei... dar ulterior m-am razgandit.. si nu le dau decat la set cu tot cu carburator garnituri de etansare si gatul de lebada...

daca vrei pot sa-ti dau galeria de admisie de nova.. 30lei.. cu cea de evacuare nu ai ce sa faci... dar poti sa o tai pe cea de dacie.. a ta care e pe masina si sa o petreci cu cea de ad de nova... eu 1 nu recomanda... dar am vazut lume facand asta?
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 14:12   #18
vercingetorix

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand carb. dublu corp

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
a fost la inceput la vanzare cu 60 lei... dar ulterior m-am razgandit.. si nu le dau decat la set cu tot cu carburator garnituri de etansare si gatul de lebada...

daca vrei pot sa-ti dau galeria de admisie de nova.. 30lei.. cu cea de evacuare nu ai ce sa faci... dar poti sa o tai pe cea de dacie.. a ta care e pe masina si sa o petreci cu cea de ad de nova... eu 1 nu recomanda... dar am vazut lume facand asta?
Hai sa zicem 25 de ron galeria de admisie de nova...e bine ?
vercingetorix is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 22:19   #19
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vand carb. dublu corp

Quote:
Originally Posted by vercingetorix View Post
Hai sa zicem 25 de ron galeria de admisie de nova...e bine ?
o vrei pt tine sau sa o faci cadou unui prieten cum ai spus?
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 29-06-13, 10:26   #20
vercingetorix

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand carb. dublu corp

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
o vrei pt tine sau sa o faci cadou unui prieten cum ai spus?
Prietenului i-as fi dat setul complet carburator+galerie, daca tot era un cadou.
Am pus carburatorul de Nova luat in primavara din Autovit si nu m-a dat pe spate ca performante....plus ca face vartej prin rezervor.
Asa ca as vrea sa incerc cu un Weber 32 de pe la vreun Renault, sa vad ce gasesc.Dar are alte gauri la flansa si vreau prima galerie sa o pastrez cand ma duc la ITP...
Mai bine iti spuneam la o bere toate astea...
Deci zi, batem palma ?

p.s. uita-te aici, poate ai nevoie de ceva si ne combinam la un schimb : https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ia-1310-a.html
vercingetorix is offline   Reply With Quote
Old 29-06-13, 16:21   #21
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vand carb. dublu corp

Quote:
Originally Posted by vercingetorix View Post
Prietenului i-as fi dat setul complet carburator+galerie, daca tot era un cadou.
Am pus carburatorul de Nova luat in primavara din Autovit si nu m-a dat pe spate ca performante....plus ca face vartej prin rezervor.
Asa ca as vrea sa incerc cu un Weber 32 de pe la vreun Renault, sa vad ce gasesc.Dar are alte gauri la flansa si vreau prima galerie sa o pastrez cand ma duc la ITP...
Mai bine iti spuneam la o bere toate astea...
Deci zi, batem palma ?

p.s. uita-te aici, poate ai nevoie de ceva si ne combinam la un schimb : https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ia-1310-a.html
deci... sa vad daca am inteles...

u ai pe masina o galerie dublu corp.. cu carb de nova... dar vrei un weber si vrei o galerie sa o modifici (doar admisia vorbind) si sa pui carb de nova pt itp...

zic asta pt ca ns daca dupa ce tai galeria de ad de la o galerie monocorp mai ai posibilitatea sa montezi admisia pt carb normal...


20 de lei galeria de ad de nova... ultimul pret... stiu ca u ai zis 25... dar eu vreau 20.. ca era 30 neg...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 30-06-13, 21:39   #22
vercingetorix

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand carb. dublu corp

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
deci... sa vad daca am inteles...

u ai pe masina o galerie dublu corp.. cu carb de nova... dar vrei un weber si vrei o galerie sa o modifici (doar admisia vorbind) si sa pui carb de nova pt itp...

zic asta pt ca ns daca dupa ce tai galeria de ad de la o galerie monocorp mai ai posibilitatea sa montezi admisia pt carb normal...


20 de lei galeria de ad de nova... ultimul pret... stiu ca u ai zis 25... dar eu vreau 20.. ca era 30 neg...
Vanduta !
Da-mi un nr. de telefon sau suna-ma la 0723.089.925.
vercingetorix is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 16:55   #23
siirm

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 36
Default Re: Vand carb. dublu corp

S-a dat carburatorul?
siirm is offline   Reply With Quote
Old 15-01-14, 20:11   #24
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vand carb. dublu corp

Inca e valabil dak exista doritori... Dak nu, devine bibelou in viitorul atelier....
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -