Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Piese Dacia de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-12, 20:30   #16
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

deci trebuia sa achite rambursul si imediat lua coletul de la posta...
tibby is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 20:43   #17
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Deci a platit suma ceruta de tine , si a ridicat coletul . Daca e asa , inseamna ca mai ai de asteptat . Posta are ,, un mare lag '' datorita Pastelui , toata lumea trimite colete .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 18-04-12, 11:54   #18
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Problema..am facut reclamatie la posta si numele si au zis ca numele si respectiv nu exista la adresa lasata de tine...de ramburs nimic nu se aude si nici nu stiu daca coletul a fost ridicat
tibby is offline   Reply With Quote
Old 18-04-12, 14:10   #19
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Quote:
Originally Posted by tibby View Post
Problema..am facut reclamatie la posta si numele si au zis ca numele si respectiv nu exista la adresa lasata de tine...de ramburs nimic nu se aude si nici nu stiu daca coletul a fost ridicat
Incearca sa iei legatura cu el telefonic , vezi ce are de zis .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 18-04-12, 23:14   #20
bv58bar

Stage 5
 
bv58bar's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,804
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

da voi nu vedeti cine a comandat?
ala ti-a dat o adresa la misto ca numai dinastea stie, ca atat il duce capu'

acum trebuie sa astepti o luna pana iti trimit coletul inapoi si ramai cu banii de transport pierduti

nu stiu de ce nu primeste ban userul cu "dacie de cordoba"
__________________
Membru cu rugina turbata...
bv58bar is offline   Reply With Quote
Old 21-04-12, 17:31   #21
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Nu stiam asta si daca se stia despre el ca este tepar..adminii trebuiau sa ia masuri de la bun inceput..nu sa il tina in continuare pe site si pe forum..cea mai mare vina o au cei ce sunt responsabili de acest forum-site
tibby is offline   Reply With Quote
Old 21-04-12, 18:00   #22
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Daniel am incercat sa il sun dar.....................................
tibby is offline   Reply With Quote
Old 21-04-12, 19:07   #23
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Intra pe sectiunea Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii , si ii faci acolo un topic , sa atasezi si o scanare cu avizul de la posta .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 11:29   #24
CLO2DCB

Stage 5
 
CLO2DCB's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 488
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Bai fratilor....
Stiti ceva ? una si cu una fac doua...nu am timp/chef de prostiile si aberatiile voastre.
Nu inteleg nici acum dupa atata timp ce tot ma stresati de cap.
Scrisul este pe portabagajul daciei mele de cand l-am primit...acum astept si releul de care am mare nevoie....si nu are rost sa va mai dau o mie si una de explicatii inutile..scurt si la obiect.
Du-te si ia postasul la bataie si scoate rambursul de la el.
Sper din suflet sa ma fii facut destul de inteles si sa nu mai insistati cu mesaje aici si mai ales pe PM.
CLO2DCB is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 12:49   #25
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Pai daca scrisu' a ajuns la tine si l-ai pus pe masina pune o poza, sa-l vedem si noi cum arata..... ca din moment ce e la tine, prima data trebuia sa-l platesti, ca dupaia primesti de la posta coletul....
__________________
Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie !
Dacia 1410 Sport Old School
popasan is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 17:16   #26
Jackass

Stage 5
 
Jackass's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,857
Member of:
[DACIA]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Problema se poate rezolva doar la posta, cel care a pus pachetul a primit o chitanta mare, sa mearga cu aia la sediul postei si sa intrebe ce s-a intamplat cu banii. Nu poate nimeni ridica un pachet fara sa plateasca rambursul. Ma ocup si eu cu vanzare de piese si stiu cum merge treaba la idiotii astia, mi-au venit bani de pe pachet si dupa 2-3 saptamani chiar daca pachetul a fost ridicat in ziua in care a ajuns la destinatie. Omu si-a ridicat pachetul, a platit banii deci mai departe nu cred ca e interesul lui sa rezolve problema.
__________________
Ni se maresc pupilele cand se zdruncina tabla
Stie dracu daca o sa ne tina rabla....
Jackass is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 17:37   #27
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Ma bucur ca tu esti serios si nu tragi tepe...Uite mie asta a zis ca a ridicat coletul,ca a platit rambursul,a cerut inchiderea acestui thread,.....ieri a avut tupeul sa zica intr-un PRV va a ridicat si a pus rambursul.......Aam facut reclamatie la posta si azi am aflat ca nu a ridicat coletul,nu a pus rambursul,adresa si numele spus de el sunt la misto..........Cum draq mai exista astfel de...........................pe pamant si cine .......................nu ia nici o masura in legatura cu el aici pe forum dar si pe site????????????????Am avut avut incredere in 4tuning ca nu lasa panarame de oameni aici....si.........Si eu ma ocup cu vanzarea de piese noi,electronice,etc dar nu am tras teapa nimanui...oricum a fost prima si ultima data cand am incercat sa pun ceva la vanzare pe 4tuning...de acum inainte daca vreau sa vand ceva sau sa cumpar...apelez la alte.....care ofera seriozitate maxima si nu tin panarame de oameni care trag tepe dupa tepe fara sa faca ceva in privinta lor.Mult respect membrilor 4tuning care sunt seriosi ..
tibby is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 17:49   #28
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

tibby - noi moderatorii , adminii etc , nu suntem politisti , si nu avem ce sa facem . Ti am explicat acum 3-4 zile , sa intri pe sectiunea Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii . Ii poti face reclamatie la politie , la posta . Dar trebuia sa iti dai seama dupa adresa lasata de el , ca e la misto . Intra pe sectiunea de care ti am zis , posteaza acolo , fa si o scanare la chitanta de la posta , si un super-moderator se va ocupa mai departe .

Iar tu CLO2DCB , nu ne rogi tu pe noi sa te lasam in pace , te rugam noi , sa postezi o poza cu masina ta impreuna cu emblema , si chitanta de la posta ca ai ridicat coletul . Daca nu faci acest lucru , inseamna ca minti , si da i dovada de neseriozitate .

Last edited by Daniel_Toa; 26-04-12 at 17:52.
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 27-04-12, 21:34   #29
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

Daniel unde dau de sectiunea Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii ??
tibby is offline   Reply With Quote
Old 27-04-12, 21:40   #30
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: vand scris portbagaj original DELTA

https://forum.4tuning.ro/606-feedback...eclamatii.html
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -