Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Piese Dacia de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-12, 23:18   #91
Alex_19Mig

Stage 5
 
Alex_19Mig's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,653
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Quote:
Originally Posted by Jackass View Post
Aveti grija cu userul cu dacia din imagine ca e un tepar, se numeste george, nu faceti schimb de piese cu el, pe mine m-a tapit cu 2 jante. Eu am trimis coletul iar el nu mi-a mai trimis piesele de schimb cum ne-am inteles. Mi-a dat ignor pe mess apoi a disparut,
Am trimis un colet cu un carburator dublucorp acum ceva timp.Cand a venit momentul sa il ridice a disparut..L-am sunat cand a auzit cine sunt a si inchis.
Bine-nteles coletul a revenit la mine.
__________________
Oltcit 1.3 air-cooled boxer engine https://forum.4tuning.ro/647-masina-m...lub-12trs.html
Alex_19Mig is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 19:12   #92
al3x_leonard

Stage 4
 
al3x_leonard's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 241
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

nu recomand Usher-ul "autohouseBMW"
este din Dambovita,are o dacie la vanzare la sectiunea Bazar.am sunat,am cerut detalii despre masina,am intrebat clar despre starea ei,despre rugina,despre starea motorului,etc.omul mi-a spus ca este ok,ca nu are rugina,ca merge bn si pe gaz si pe benzina.
am ajuns acolo,masina era plina de rugina,praguri mancate,contra-aripi la fel,motorul "dadea in nas",plin de ulei,si multe altele,iar pozele care le are la anunt,sunt mult mai vechi,deoarece masina in momentul de fata arata cu totul altfel...a avut atata neseriozitate sa ma faca sa ma duc din buzau pana la Dambovita degeaba! concluzia lui knd i-am gasit toate "bubele" a fost ca "este dacie,ce vrei mai mult".
aici este anuntul cu masina: http://dacia.anunturi-auto.4tuning.r...-11871476.html
al3x_leonard is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 22:10   #93
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Hai sa fim realisti! La 16 milioane ....
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 22:16   #94
ionutz_87

Stage 4
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 252
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Quote:
Originally Posted by al3x_leonard View Post
nu recomand Usher-ul "autohouseBMW"
este din Dambovita,are o dacie la vanzare la sectiunea Bazar.am sunat,am cerut detalii despre masina,am intrebat clar despre starea ei,despre rugina,despre starea motorului,etc.omul mi-a spus ca este ok,ca nu are rugina,ca merge bn si pe gaz si pe benzina.
am ajuns acolo,masina era plina de rugina,praguri mancate,contra-aripi la fel,motorul "dadea in nas",plin de ulei,si multe altele,iar pozele care le are la anunt,sunt mult mai vechi,deoarece masina in momentul de fata arata cu totul altfel...a avut atata neseriozitate sa ma faca sa ma duc din buzau pana la Dambovita degeaba! concluzia lui knd i-am gasit toate "bubele" a fost ca "este dacie,ce vrei mai mult".
aici este anuntul cu masina: http://dacia.anunturi-auto.4tuning.r...-11871476.html
colegul nostru cred ca este suparat ca a batut drumul dejeaba
ionutz_87 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 22:59   #95
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

tu nu ai fi??? si 1 milion daca cerea pe masina frumos era sa de-a informația corecta despre starea masinii
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 23:35   #96
ionutz_87

Stage 4
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 252
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

nu am zis ca nu as fi fost sunt niste bani cheltuiti si timp pierdut.
ionutz_87 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 17:38   #97
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Perfect adevarat! Eu vreau sa spun ca trebuie sa te mai orientezi si dupa pret. Fara suparare, nimeni nu`ti da ceva degeaba.
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 23:33   #98
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Recomand (!8Y_M -mare om....rar intalnesti asa ceva...vroiam sa cumpar de la cineva o piesa pentru scuter , dar acea persoana nu trimitea prin posta....am vorbit cu (!8Y_M si m-a ajutat el ...a luat piesa...si mi-a trimis-o el prin posta...plus am primit bonus de la el ceva piese deci...rar asa om !

Nu recomand userul SST 06 . avea vanzare ceva piese pentru un scuter..si i-am zis daca face si schimburi..a zis ca ar vrea un telefon....i-am zis ce si cum ....el a zis ok..i-am zis ce piese imi trebuie , a zis ca le pune la posta si imi da un sms cand le pune la posta , dupa ce mi-a dat sms ca le-a pus la posta am plecat si eu la posta sa pun coletul , asta se intampla acum 1 luna....dar am mai asteptat poate poate....tot m-a aburit..ca a retras coletul de frica ca ii dau teapa...dupaia mi-a zis ca a trimis coletul si ca pleaca in spania...nu raspunde la telefon....

stau si ma gandesc...ce ajunge lumea...sa se lacomeasca la un rahat de telefon....care nici 100 lei nu valora...maxim 50....mai importanti ca omenia ?
o data si o data tot se intoarce roata.....o sa trec eu prin bucuresti....ne intalnim noi....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	107
Size:	156.7 KB
ID:	2690098   Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	95
Size:	147.2 KB
ID:	2690099  
__________________
Dacia 1610 loading....
my scoot....Yamaha Aerox
BMW e46 320
DACIA Motorsport Arad Member

Nu`ti pune mintea cu prostul! Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!


SST 06 aka shoby13 -MM de Tepar !
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 16:11   #99
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
Recomand (!8Y_M -mare om....rar intalnesti asa ceva...vroiam sa cumpar de la cineva o piesa pentru scuter , dar acea persoana nu trimitea prin posta....am vorbit cu (!8Y_M si m-a ajutat el ...a luat piesa...si mi-a trimis-o el prin posta...plus am primit bonus de la el ceva piese deci...rar asa om !

Nu recomand userul SST 06 . avea vanzare ceva piese pentru un scuter..si i-am zis daca face si schimburi..a zis ca ar vrea un telefon....i-am zis ce si cum ....el a zis ok..i-am zis ce piese imi trebuie , a zis ca le pune la posta si imi da un sms cand le pune la posta , dupa ce mi-a dat sms ca le-a pus la posta am plecat si eu la posta sa pun coletul , asta se intampla acum 1 luna....dar am mai asteptat poate poate....tot m-a aburit..ca a retras coletul de frica ca ii dau teapa...dupaia mi-a zis ca a trimis coletul si ca pleaca in spania...nu raspunde la telefon....

stau si ma gandesc...ce ajunge lumea...sa se lacomeasca la un rahat de telefon....care nici 100 lei nu valora...maxim 50....mai importanti ca omenia ?
o data si o data tot se intoarce roata.....o sa trec eu prin bucuresti....ne intalnim noi....
Cele intamplate, nu au legatura cu sectiunea Dacia.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 17:04   #100
1310

Stage 4
 
1310's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 183
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Si ce daca ? Omul a pus aici fiindca nu se stie nicioadata cand omuletul in cauza ar putea vinde ceva pe sectiunea asta, sa stie lumea ce si cum.
1310 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 20:11   #101
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Quote:
Originally Posted by 1310 View Post
Si ce daca ? Omul a pus aici fiindca nu se stie nicioadata cand omuletul in cauza ar putea vinde ceva pe sectiunea asta, sa stie lumea ce si cum.
Citeste cu atentie descrierea thread-ului.
https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ml#post2384664

Nu am nimic cu nimeni dar daca doreste sa laude cinstea si prietenia colegului forumist, nu asta locul, avand in vedere faptul ca nu a cumparat nimic de la el.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 23:14   #102
1310

Stage 4
 
1310's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 183
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Am citit, cum am citit si topicul cu dacii modificate...fara comentarii. Nu mai pune pe altii sa citeasca mai ales cu atentie cand tu nu faci lucrul asta.
1310 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 00:36   #103
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Recomand userul valy1233 foarte rapid si corect , bafta !
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 09:49   #104
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Citeste cu atentie descrierea thread-ului.
https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ml#post2384664

Nu am nimic cu nimeni dar daca doreste sa laude cinstea si prietenia colegului forumist, nu asta locul, avand in vedere faptul ca nu a cumparat nimic de la el.
in primul rand daca nu spuneam despre (!8Y_M ca il recomand....nici nu scriam aici , stiam ca o sa sara careva c*r in sus cand o sa vada ce am postat , era problema daca spuneam despre o persoana care are bmw sau alta marca de masina...nu despre un banal scuter...
Dacii modificate... doar poze (fără comentarii) - vad ca ti-ai sters commentul...
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 12:20   #105
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Feedback vanzatori/cumparatori (detaliat)

O lungim aşa sau ne vedem de feedback?
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -