Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Anonymous Drag Racing Day 09.10.2010 Ianca - Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-10, 02:16   #1
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default *** Castigatori ***

Castigatori Grupa S1

Pozitie Numar Concurs Nume
Locul 1 102 - Gheorghe Sorin
Locul 2 106 - Daineanu Ionut
Locul 3 103 - Costache Viorel

Castigatori Grupa S2

Locul 1 203 Mihalcea Sorin
Locul 2 202 Neagoe Andrei (AFA)
Locul 3 219 Trandafir Bogdan ( CZT )

Castigatori Grupa S3

Locul 1 313 Dragulin Dobre
Locul 2 326 Sandu Vancea
Locul 3 303 State Octavian ( lascarica )

Castigatori Grupa S4

Locul 1 412 Bobi Mom
Locul 2 403 Coman Adrian
Locul 3 406 Popescu Catalin (nu si-a luat cupa)

Castigatori Grupa S5

Locul 1 508 Tanase Dragos (MUU)
Locul 2 501 Marin Eduard(YDTu)
Locul 3 504 Gheorghe Dragos (nu si-a luat cupa)

Castigatori Grupa S6

Locul 1 603 Pop Ghita
Locul 2 601 Georgescu Adrian ( ml 63 amg )
Locul 3

Castigatori Grupa S7

Locul 1 701 Mibcaru Bogdan (Haplea?)
Locul 2 704 Stan Mihai (bx kombi)
Locul 3 705 Sinan ?

Castigatori Grupa S8

Locul 1 807 Morosanu Liviu ( massimo )
Locul 2 803 Ghela Iulian
Locul 3 808 Raduta Robert



Imi cer scuze pentru greseli daca exista, o sa va rog, impreuna sa ne apucam sa scriem cat mai multe detalii despre fiecare sofer in parte, mai exact, masina cu care a participat si o poza cu el/masina ... ca sa avem un tablou complet.
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 03:33   #2
TFS

Stock
 
TFS's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Default Re: *** Castigatori ***

Scrie si masinile castigatorilor si eventual ...cu aproximatie cati cai, daca se poate. Ms
TFS is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 12:16   #3
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: *** Castigatori ***

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Castigatori Grupa S1

Pozitie Numar Concurs Nume
Locul 1 102 - Gheorghe Sorin
Locul 2 106 - Daineanu Ionut
Locul 3 103 - Costache Viorel

Castigatori Grupa S2

Locul 1 203 Mihalcea Sorin
Locul 2 202 Neagoe Andrei (AFA)
Locul 3 219 Trandafir Bogdan ( CZT )

Castigatori Grupa S3

Locul 1 313 Dragulin Dobre
Locul 2 326 Sandu Vancea
Locul 3 303 State Octavian ( lascarica )

Castigatori Grupa S4

Locul 1 412 Bobi Mom
Locul 2 403 Coman Adrian
Locul 3 406 Popescu Catalin (nu si-a luat cupa)

Castigatori Grupa S5

Locul 1 508 Tanase Dragos (MUU)
Locul 2 501 Marin Eduard(YDTu)
Locul 3 504 Gheorghe Dragos (nu si-a luat cupa)

Castigatori Grupa S6

Locul 1 603 Pop Ghita
Locul 2 601 Georgescu Adrian ( ml 63 amg )
Locul 3

Castigatori Grupa S7

Locul 1 701 Mibcaru Bogdan (Haplea?)
Locul 2 704 Stan Mihai (bx kombi)
Locul 3 705 Sinan ?

Castigatori Grupa S8

Locul 1 807 Morosanu Liviu ( massimo )
Locul 2 803 Ghela Iulian
Locul 3 808 Raduta Robert



Imi cer scuze pentru greseli daca exista, o sa va rog, impreuna sa ne apucam sa scriem cat mai multe detalii despre fiecare sofer in parte, mai exact, masina cu care a participat si o poza cu el/masina ... ca sa avem un tablou complet.

si eu nici un premiu la sectiunea mea ?
aruncarea cu piese de turbina.
plus ca am facut si fum.
nu prea este frumos, dar va iert de data asta.
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 12:21   #4
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: *** Castigatori ***

speram sa nu mai avem ocazia asta de a te premia in acest fel !!!

Premiul este verbal din partea noastra pt tine ... eu stiu cel mai bine cat te-ai zbatut sa vi la aceasta cursa ... pt cine nu stie el a mai prajit o turbina in pregatirea masinii pt aceasta cursa!! si cu asta de la cursa...o sa intrii in gura nevestei tale...nici nu stiu daca o sa te mai vedem pe afara))))

Si tu aveai intentii diabolice la aceasta cursa... eram pe lista ta de provocat!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 13:07   #5
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: *** Castigatori ***

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Castigatori Grupa S5

Locul 1 508 Tanase Dragos (MUU)
Locul 2 501 Marin Eduard(YDTu)
Locul 3 504 Gheorghe Dragos (nu si-a luat cupa)

Imi cer scuze pentru greseli daca exista, o sa va rog, impreuna sa ne apucam sa scriem cat mai multe detalii despre fiecare sofer in parte, mai exact, masina cu care a participat si o poza cu el/masina ... ca sa avem un tablou complet.
Eu nu inteleg cum a ajuns ydt-ul in finala.... sa nu mai spun de departajarea dintre locul 2 si 3 ... dar asa-i in tenis

Last edited by yknot; 18-10-10 at 13:11.
yknot is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 13:19   #6
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: *** Castigatori ***

YDT-u a ajuns in finala :
El isi incalzea masina, rotile inainte sa inceapa grupa S5 ...a inceput grupa S5 si ya sarit timoneria ... nu a mai putut sa participe ...
in finala a ajuns RAZ-u EVO X si MUU S 3 ! dupa ce a castigat MUU , a aparut YDT-u si colegii de CLUB (PPR) murdari pana-n gat ,lucrand la masina lui YDT...AM FACUT MASINA !!!
RAZ-u facand parte din Organizare a cedat locul 2 pe care il castigase pt YDT !
dupa care am mers la MUU si l-am intrebat daca isi pune in joc locul 1 castigat ! sa se dea iar in finala cu YDT-u S2... a acceptat aceasta provocare pe care a si castigat-o ...
YDT-u a venit la sfarsit si a zis ca locul 2 nu este meritat pt el si ca RAZ_u sa ridice cupa si premiul ...dar noi am crezut ca este mai bine asa!!!

Eu zic ca am aratat si noi ca organizatori cat si participantii MUU si YDT ,mult FAIR PLAY !!!
Daca erau cronometrate ,poate nu era asa mult fair play ...
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 13:33   #7
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: *** Castigatori ***

Respect baietilor pentru FAIR PLAY!
Hai ca usor usor se vede ca se poate si la noi!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 13:38   #8
SweetBoy

Stage 5
 
SweetBoy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: *** Castigatori ***

Felicitari castigatorilor si nu in ultimul rand tuturor care au participat la acest event ! Mult succes pe viitor si sper ca la anu sa ne reintalnim ( eu ca spectator )
__________________
Loganist....
SweetBoy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 14:54   #9
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: *** Castigatori ***

Un gest foarte frumos si onorabil din partea lui raz-ul si a lui toba, reintroducerea lui ydt in finala, Bravo Domnilor !

yknot,cu tot respectul,poate ar fi bine ca inainte sa ne luam in serios rolul de avocat al cuiva, sa ne consultam si "clientul" ....multe "cauze" nici macar nu exista ...singura usoara nelamurire ce nu a fost discutata si inteleasa pe deplin la fata locului fiind cea dintre babyzette si bobi ...reluata si discutata cu maturitate si calm pe forum.
Oricum, totul a decurs foarte ok, evenimentul a radiat de fair-play si prietenie in opinia mea
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 18:17   #10
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: *** Castigatori ***

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Un gest foarte frumos si onorabil din partea lui raz-ul si a lui toba, reintroducerea lui ydt in finala, Bravo Domnilor !

yknot,cu tot respectul,poate ar fi bine ca inainte sa ne luam in serios rolul de avocat al cuiva, sa ne consultam si "clientul" ....multe "cauze" nici macar nu exista ...singura usoara nelamurire ce nu a fost discutata si inteleasa pe deplin la fata locului fiind cea dintre babyzette si bobi ...reluata si discutata cu maturitate si calm pe forum.
Oricum, totul a decurs foarte ok, evenimentul a radiat de fair-play si prietenie in opinia mea
Sincer aveti o problema clar.. cel putin una de comunicare intre voi este clar... problema o clarificase oarecum Nadir la fata locului spunand ca nu se punea problema ca S2-ul sa ocupe locul 2 ci era doar o cursa demo... locurile ramanand aceleasi.. S2-ul nu avea niciodata ce sa caute in finala... trebuia sa se dea cu Evo VIII in prima cursa... nu s-a prezentat la start... a facut Evo o cursa singur... S2-ul era automat eliminat... Asta ce inseamna ca eu daca ajung in ultimii 8... si spun ca mi s-a stricat ceva dar repar repede iar cand e finala vin eu si spun gata masina hai sa ma dau... ma bagati direct in finala? In cel mai rau caz il puneati sa se dea cu Evo... si daca confirma... intra in finala daca nu... asta este... cum a-ti spus si voi... toata lumea a fost de acord cu tragerea la sorti... ai picat nasol asta este... Si inca ceva S2-ul daca batea Evo VIII-ul sa spunem cu toate ca luase bataie mai devreme... se batea pt finala cu MUU in a doua cursa... deci CLAR PE LOCUL 2 NU AVEA CE SA CAUTE! ... puteti sa va suparati sa comentati sa spuneti ce vreti dar aici a-ti gresit-o tare! Iar acum un sfat pt participanti... astepti pana incepe finala si da-ti-va atunci direct si gata locul 2 cel putin... ce dreaq ca doar oameni suntem!
Si spuneti de fair-play? pai fair-play era daca RAZ era locul-ul 2 si S2-ul pe 3 si venea RAZ si spunea ca nu e ordinea care ar fi in mod normal ci cedeaza locul 2 in favoare locului 3 nu in favoarea locului 5-6-7-8

Last edited by Marian20; 18-10-10 at 18:20.
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 19:40   #11
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: *** Castigatori ***

Quote:
Originally Posted by Marian20 View Post
Sincer aveti o problema clar.. cel putin una de comunicare intre voi este clar... problema o clarificase oarecum Nadir la fata locului spunand ca nu se punea problema ca S2-ul sa ocupe locul 2 ci era doar o cursa demo... locurile ramanand aceleasi.. S2-ul nu avea niciodata ce sa caute in finala... trebuia sa se dea cu Evo VIII in prima cursa... nu s-a prezentat la start... a facut Evo o cursa singur... S2-ul era automat eliminat... Asta ce inseamna ca eu daca ajung in ultimii 8... si spun ca mi s-a stricat ceva dar repar repede iar cand e finala vin eu si spun gata masina hai sa ma dau... ma bagati direct in finala? In cel mai rau caz il puneati sa se dea cu Evo... si daca confirma... intra in finala daca nu... asta este... cum a-ti spus si voi... toata lumea a fost de acord cu tragerea la sorti... ai picat nasol asta este... Si inca ceva S2-ul daca batea Evo VIII-ul sa spunem cu toate ca luase bataie mai devreme... se batea pt finala cu MUU in a doua cursa... deci CLAR PE LOCUL 2 NU AVEA CE SA CAUTE! ... puteti sa va suparati sa comentati sa spuneti ce vreti dar aici a-ti gresit-o tare! Iar acum un sfat pt participanti... astepti pana incepe finala si da-ti-va atunci direct si gata locul 2 cel putin... ce dreaq ca doar oameni suntem!
Si spuneti de fair-play? pai fair-play era daca RAZ era locul-ul 2 si S2-ul pe 3 si venea RAZ si spunea ca nu e ordinea care ar fi in mod normal ci cedeaza locul 2 in favoare locului 3 nu in favoarea locului 5-6-7-8
O intrebare mica am cand m-a batut pe mine evo vIII?
Nu m-am dat cu nici un Evo la IANCa ...Ma dau oricand la orice ora...Mai ales ca inainte sa se hotarasca startul la mana eu vroiam sa ma dau cu Evo de Braila
Astept oricand si oriunde sa ma dau...
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 19:58   #12
Gabi TAZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Gabi TAZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,602
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: *** Castigatori ***

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
O intrebare mica am cand m-a batut pe mine evo vIII?
Nu m-am dat cu nici un Evo la IANCa ...Ma dau oricand la orice ora...Mai ales ca inainte sa se hotarasca startul la mana eu vroiam sa ma dau cu Evo de Braila
Astept oricand si oriunde sa ma dau...
pai EVO de braila este EVO III
Gabi TAZ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:29   #13
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: *** Castigatori ***

RAZule esti cel mai prost si noi la fel... Nu ti-era bine taica pe locul 2? Ai vrut tu sa faci un gest.. vai de tara asta in care traim..
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:38   #14
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: *** Castigatori ***

daca era lupta in campionatul national de drag mai ziceam ... daca este vorba de premiile acordate sa stiti ca putem suplimenta un loc de la noi !!!! nu vad de ce a sa mult scandal !!! ati participat la curse unde erau numai libere!!!de ce sunteti asa pusi pe boicotarea evenimentului asta ??? ca a fost un eveniment organizat de noi ??au fost evenimente si mai slabe ...au fost evenimente unde nu ati avut dreptul la replica ... de ce atata rautate ?? noi am vrut sa mai dam un eveniment langa celelalte !!!credeti ca favorizam pe cineva ?? nu am vrut sa plecam cu premiile acasa si sa le impartim intre noi !!!!noi am venit pregatiti pentru cronometrare ... nu aveam in plan sa face grupele LR... daca am avut ghinion cu vremea si cu cronometrarea ,gata ati sarit pe noi ???sincer sa fiu si diplomatia asta strica cateodata !!!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:38   #15
seven_dj
Dacia Driver

Stage 3
 
seven_dj's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 107
Member of:
[DACIA]
Default Re: *** Castigatori ***

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
si eu nici un premiu la sectiunea mea ?
aruncarea cu piese de turbina.
plus ca am facut si fum.
nu prea este frumos, dar va iert de data asta.
felicitari pt munca depusa d tine in acest proiect. Sincer masina ta si inca vreo 2 m-a impresionat cel mai mult.Pacat......mare pacat pt c ai patit. Eu sunt d parere k cel mai tare duel s-a dat intre tine si acea siera...un duel old school d 5 stele p care as vrea sa-l mai vad.Mult noroc
seven_dj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -