Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Anonymous Drag Racing Day 09.10.2010 Ianca - Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-10, 12:47   #316
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
... Oare de ce Kelu nu s-a mai dat la grupa lui stiind ca oricum ar fi fost probabil pe locul I?

.....
Bishop scuza-ma ,asta e concluzia ta,sau asa ti-a spus cineva? Nu zic de mine,ca eu am un best modest(12.9) insa oricum cu 0.4sec peste kelu, dar spun de inca 4 masini mult mai rapide decat el (sandu-12.8,mup-12.6,nebunu-11.9,ionut-cam tot p-acolo) ... de unde ai tras concluzia asta? Pentru ca acum avea NOS pe ea?...crede-ma ca nu l-ar fi ajutat decat la niste drifturi foarte spectaculoase dar si cam periculoase fiind probabil dupa 200m ....
Sunt sigur ca Kelu nu este de acord cu parerea asta a ta,foarte probabil ca nu s-a prezentat la start ca si Donu' ,realizand ca nu are deloc aderenta in conditiile date
Toate cele bune !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 12:55   #317
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

casa mai dam putin umor acestui forum ...ca e prea tensionat ! am de spus ceva :
Kelu mi-a zis ca te bate cu cel putin 4 masini Lascarica!)))






Aceasta remarca a mea este un pamflet!Lascarica nu te supara!!!Kelu-le nu te supara!!!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 12:55   #318
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii generale

ce modesti sunt unii....................: lol:
gaju is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 13:06   #319
cosmin.elefterescu

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 19
Default Re: Discutii generale

E prima data cand particip la legale. Din punctul meu de vedere mi s-a parut un eveniment reusit... insa as avea cateva sugestii:

1. era ok sa inceapa la 10 cu startul la mana
2. vorbiti si voi mai sus sa nu mai ploua in ziua evenimentului (eventual ceva acatiste nu cred ca ar strica)
3. am vazut si eu cativa care au intrat cu masinile pe sub benzile care separau parcarea... vedeti si voi cu securitatea.. nu ati vrea sa se intample ce sa intamplat la concursul de motociclete acum vre-o 2 luni.
4. eventual anuntati si voi strangerea cu o zi inainte (un party inainte de eveniment sau dupa nu ar strica... doar asa sa ne cunoastem mai bine cei pasionati)

Pentru cei care se tot plang va pot spune ca organizarea unui eveniment (indiferent de natura lui) in special al unuia auto .. unde ai nevoie de o tona de aprobari, semnaturi si birocratie cere enorm de mult timp si resurse financiare.

Toti care am venit (atat participanti cat si spectatori) am cunoscut riscurile. Nimeni nu cred ca era fericit daca organizatorii anuntau amanarea cursei din cauza ploii nu ?

Vreau sa felicit organizatorii si participantii pentru curajul si munca depusa si .. ne vedem la urmatorul... poate pana atunci imi pregatesc si eu masina.

ps. daca are cineva poze cu un coupe rosu cu numere de BV va rog sa mi le trimiteti.
cosmin.elefterescu is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 15:26   #320
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Sunt sigur ca Kelu nu este de acord cu parerea asta a ta,foarte probabil ca nu s-a prezentat la start ca si Donu' ,realizand ca nu are deloc aderenta in conditiile date
Domne, sincer eu m-as fi dat indiferent de conditiile meteo, dar cand am vazut ca Tavi Lascarica e iar inscris si s-a bagat deja sa se dea, am zis:
- Eu nu ma mai dau ca si-asa Lascarica a luat bataie tot anul de la Nebunu cu BMW-ul... Sa-l mai bat si eu acuma cu ursul? Lasa-l sa se bucure si el!
G L U M E S C!!!
Lipsa de aderenta poate face victime
Nu puteam sa plec de niciun fel pe udatura aia si am zis ca n-as vrea sa risc.
Asa macar mi-a facut placere sa ajut acolo la start, sa anunt masinile si mai ales sa-l anunt pe Lascarica sa vina sa se dea cu:
- SURPRIZA!!! Mihaaaai Nebunuuuu! (sa-l fi vazut cum injura in masina)
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com

Last edited by DONU'; 18-10-10 at 15:29.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 15:33   #321
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

..esti dement ,ca totdeuauna =)) ...Oricum ai facut treaba acolo la start,alaturi de sandu, amandoi v-ati straduit si ati facut sa fie mai putin evidenta atmosfera mohorata de pe cer
Hai,apuca-te de gazeta de perete,ca materiale banuiesc ca ai ...si baga dracului cd-ul ala in portofelul cu acte,sa-l ai mereu la tine..
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 15:44   #322
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Discutii generale

Inca mai strang material. O sa fie ceva frumos la gazeta!

Pana atunci delectati-va si voi cu primul si al doilea numar.

Catzavencu de Prahova nr. 1 - https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti...-a/page-3.html

Catzavencu de Prahova nr. 2 - https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti...-a/page-4.html

DONU' is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 16:49   #323
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Bishop scuza-ma ,asta e concluzia ta,sau asa ti-a spus cineva? Nu zic de mine,ca eu am un best modest(12.9) insa oricum cu 0.4sec peste kelu, dar spun de inca 4 masini mult mai rapide decat el (sandu-12.8,mup-12.6,nebunu-11.9,ionut-cam tot p-acolo) ... de unde ai tras concluzia asta? Pentru ca acum avea NOS pe ea?...crede-ma ca nu l-ar fi ajutat decat la niste drifturi foarte spectaculoase dar si cam periculoase fiind probabil dupa 200m ....
Sunt sigur ca Kelu nu este de acord cu parerea asta a ta,foarte probabil ca nu s-a prezentat la start ca si Donu' ,realizand ca nu are deloc aderenta in conditiile date
Toate cele bune !
Ai un timp foarte bun.. poate m-am hazardat eu cand am zis de locul I dar o discutie a existat la un moment dat in care noi am concluzionat ca mai bine sa nu se mai dea, sa se dea mai mult concurentii si sa se califice ei, nu membri din club.

Scuze daca am lasat impresia ca subestimez ceilalti concurenti dar cand sti cate s-au facut ca sa multumim concurentii si apoi suntem "acuzati" chiar de lucruri la care noi am facut compromisuri.. iti vine sa explodezi . Noi incercam sa mentinem tonul civilizat, pentru ca asa e normal.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 17:58   #324
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
asta zic si eu ... celule !!!daca furi esti taxat !!!
Imi cer scuze daca am gresit fata de tine ! nu a fost voit!Masina ta Z06 a mers perfect si pt noi a fost o surpriza ca ai venit si ai participat chiar daca nu a mers cronometrarea si chiar daca era ud pe jos !!!! o sa mai avem noi timp de vb ,dar vb cand nevedem fata-n fata !!!te rog lasa-mi un PM cu nr de tel sa nevedem sa iti dau cupa si premiile !!
Salut !!!
Tu ai gresit si la grupa S7 (o grupa pe care din pacate o cam neglijati) unde nu i-ai dat sanse Seatului Leon sa se dea pt locul 2 sau 3.Nu stiu de ce va pierdeti rabdarea la sfarsit...am stat in ploaie (ca spectator) sa urmarim grupele de Diesel si am ramas destul de dezamagit pt ceea ce-ati facut.
Se da Ibiza cu Leonul si-l bate(la mustata),apoi se da Ibiza cu Citroenul si-l bate,dupa aia tot Ibiza se da cu un Audi si-l bate,Locul 1 Ibiza,Locul 2 Citroenul,locul3 Audi...de unde si pana unde ati ajuns la clasamentul asta avand in vedere ca erau decat 4 masini la start(in grupa asta) fara ca celelalte masini(Leon,citroen si audi) sa se dea intre ele?Ai un raspuns?
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 19:41   #325
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Treaba a fost cam asa , eu m`am dat singur pentru ca 703 masina cu care trebuia sa ma dau plecase , seaturile intre ele s`au dat pentru ca asa picase la sorti !
Eu m`am dat cu seatul leon inainte si am reusit sa castig(oricum eram aproape depinde cine conducea mai ok,pe uscat statea altfel treaba) , insa cel cu audi nu mai avusese nici o cursa la activ... pur si simplu a aterizat si el pe foaie ! Teoretic mai era o cursa intre audi si seat sa se stabileasca clar locul 3,insa din cate am inteles au fost eliminatorii !
Am fost de fata cand s`au tras bonurile ! asa a fost sa fie ... nu s`a aranjat nimic ! eu am incercat sa ma dau cu audi in prima cursa sa nu se mai lungeasca , dar au decis ca e mai ok asa s anu se amestece lucrurile !
__________________
Citroen BX T D12

Last edited by mihaistan; 18-10-10 at 19:57.
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 19:55   #326
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

marfa .. user facut in oct 2010 ,cu un post ! sa sti ca imi este foarte greu sa imi dau seama cine esti !!!!
Ti-am explicat de multe ori !!!! cum se face !! asa se face si la cronometrari !!!
1 cu 8 2 cu7, 3 cu 6,4 cu 5...dar yar ne uitam in gradina vecinului ... de ce el a avut noroc si concuretul lui a plecat !!!!

acum e mult mai usor !!! sa sti ca ai fost furat , cursele din Romania nu au nevoie de oameni ca tine !!!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:30   #327
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

Fiind asa criticati am si uitata sa multumesc si eu pt ajutorul acordat domnilor : Sandu si Donu !!!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:36   #328
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Discutii generale

ca spectator al acestei curse, am numai cuvinte de lauda pentru anonymous motorsport, chiar daca au fost cateva minusuri cum ar fi ploaia, lipsa unui stand cu mancare(de la inceput)l, lipsa cronometrarii, si faptul ca specatatorii nu au fost pusi si pe o parte si pe cealalta a pistei, ca la tulcea, insa per total a fost foarte bine, mai ales ca a fost si prima lor cursa.

Felicitari oranizatorilor si participantilor!!

PS. multumesc iulian gto,din partea baiatului cu polo mcy, care desi a luat locul 2 la S1 a plecat acasa pe platforma.
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:42   #329
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
Fiind asa criticati am si uitata sa multumesc si eu pt ajutorul acordat domnilor : Sandu si Donu !!!
Cu multa placere!
- Si urmeaza la start de la Ploieeeeesti!!!

Si aici intrebau in cor TOBA, NADIR si BALUBA: - De la ce club???

- De la clubul Anonymous Motorsport, Boooooobyyyy MOOOOOM si Mihaaaaai Nebunuuuu!
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:42   #330
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

- pe partea cealalta a pistei nu am avut voie sa pozitionam publicul,acolo erau buncarele cu armament ... asa a fost semnat contractul !
-standul cu mancare a anuntat in jurul orei 3 dimineata ca nu ajunge !(ca ploua)
-gardurile nu au fost puse pana la 400m ,pt a proteja publicul ... masinile de putere in general pierd controlul la viteze mari !(asa cum am avut si la acest eveniment)...daca puneam gard pana la 400m , acum aveam un eveniment cu masina in public !
TOBA^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -