Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Anonymous Drag Racing Day 09.10.2010 Ianca - Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-10, 10:02   #301
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

cursa 1
MOM vs Z06-a castigat Z06...cei care erau la terminare celor 402m au aratat ca a fost egalitate!!!!iar MOM a spus ca ai furat startul!!!! ( pe filmarea care ai postat-o nu se vede cel care da startul !!!)
-dupa care am venit la tine si ti-am spus cele intamplate si ai acceptat !
Cursa 2
MOM vs Z06-A castigat MOM
Dupa care ai venit tu si ai zis ca nu e normal ca te-ai mai dat odata si ai zis ca si tie ti se pare ca a furat startul ...iar MOM a fost deacord sa se mai dea odata !
Cursa 3
MOM vs Z06-a castigat MOM


Iar acum vi si zici ca am favorizat noi ???? e urat sincer !!!! nu ma asteptam la tine sa faci asemenea plangere!!!

Pt chestiile astea nu mai exista grupele LR!!!! si sunt mult mai bune Cronometratele !!! pt ca incep discutiile de genul asta !!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon

Last edited by TOBA^; 18-10-10 at 10:05.
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:23   #302
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
"E clar ca nu s-a furat startul si ca am castigat (flashuri si a recunoscut si MOM).
De ce mi s-a spus sa ma dau a 2-a oara pt REVANSA , MOM ma bate si el ajunge in finala!!! REVANSA, adica daca a ratat startul prima oara el are dreptul la a 2-a sansa??!!?!?"


uite ce a scris omul cu Z06 ...
Nu inteleg rostul reluari la ce a scris cel cu corvette-ul. Am raspuns la postul lui si am revenit si la postul scris de tine.. Acum vrei sa mai scriu si a treia oara aceasi poveste? Erai acolo cand s-au purtat discutiile intre soferi sau vorbesti din banuieli? Nu prea inteleg, te rog explica-mi.

PS. Poate iti iei si licenta de avocat )), glumeam..
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:24   #303
babyzette

Stage 2
 
babyzette's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 63
Default Re: Discutii generale

Bishop, ma dezamagesti, asta nu e atitudine de organizator
Nu am venit pt premiu si nici nu sufar dupa el.
Eu am vrut sa plem inainte de cursa dupa ce mi-am dat sleekurile jos, dar am convenit sa fac macar spectacol daca premiile nu conteaza pe vremea asta.

Am fost foarte civilizat si m-am dat a 2-a oara la solicitarea voastra pt SPECTACOL, mi-ati spus VREA REVANSA...
Puteam face un scandal monstru dupa a 2-a cursa cand eu salutam publicul si MOM dadea finala pana ca eu sa ajung cu masina la start (avand impresia ca sunt asteptat in finala dupa ce MOM si-a luat revansa si mi-a rupt freza)...

O mare parte din oamenii de acolo m-au intrebat de ce nu sunt eu in finala, nici eu nu am inteles?!??!

Iti repet, nu e o chestie de MOM e mai rapid decat Z06, pt ca chiar e, e o chestie de cursa, one shot, daca te poti concentra cand trebuie, si el nu a putut. M-a enervat faptul ca mi-a fost luat meritul unei curse reusite cand conteaza, nu 2 din 3.

Ai grije pe viitor, desemneaza 1 arbitru , care cum zice el asa face lumea (ca la Tulcea, cum ziceau aia 2 de la laptopuri asa era, fara discutii).

Bafta in organizare pe viitor, fi mai serios si mai echidistant.

PS
Tin sa-i multumesc lui Sorin (sierra turbo) pt roti si pt ca a fost super fearplay cand a zis ca el nu intelege de ce s-a repetat cursa cand a plecat in marsalier... greseala lui = cursa pierduta, nu a 2-a sansa ... remember??
Merci Sorin, ne vedem la garaj azi sau maine....
__________________

There's no replacement for displacement
C6 Z06 LSX ~1000HP
https://forum.4tuning.ro/261-chevrole...d-1000-hp.html
https://www.youtube.com/watch?v=iGP495qUYhY
babyzette is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:30   #304
babyzette

Stage 2
 
babyzette's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 63
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
cursa 1
MOM vs Z06-a castigat Z06...cei care erau la terminare celor 402m au aratat ca a fost egalitate!!!!iar MOM a spus ca ai furat startul!!!! ( pe filmarea care ai postat-o nu se vede cel care da startul !!!)
-dupa care am venit la tine si ti-am spus cele intamplate si ai acceptat !
Cursa 2
MOM vs Z06-A castigat MOM
Dupa care ai venit tu si ai zis ca nu e normal ca te-ai mai dat odata si ai zis ca si tie ti se pare ca a furat startul ...iar MOM a fost deacord sa se mai dea odata !
Cursa 3
MOM vs Z06-a castigat MOM


Iar acum vi si zici ca am favorizat noi ???? e urat sincer !!!! nu ma asteptam la tine sa faci asemenea plangere!!!

Pt chestiile astea nu mai exista grupele LR!!!! si sunt mult mai bune Cronometratele !!! pt ca incep discutiile de genul asta !!
Esti funny cand zici
"MOM vs Z06-a castigat Z06...cei care erau la terminare celor 402m au aratat ca a fost egalitate!!!!iar MOM a spus ca ai furat startul!!!! ( pe filmarea care ai postat-o nu se vede cel care da startul !!!)"

Pe filmare se vede ca MOM pleaca inaintea mea (uitate atent) deci nu conteaza baiatu ce de startul, si cum naiba a fost egalitate ???!?! Ia intreabal pe MOM ...
Dupa cum ziceam ... arbitru tata si sistem de cronometrare...

Bafta
babyzette is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:34   #305
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii generale

nu te mai amari atata,indiferent de ce si cum

oricum pt toti ai fost o surpriza la tulcea

mai umbla si tu la admisie si evacuare la iarna ca la anu o sa fie cu draci grupele si ai potential

sper ca la anu sa te vad la grupele profi.
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:38   #306
babyzette

Stage 2
 
babyzette's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 63
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
nu te mai amari atata,indiferent de ce si cum

oricum pt toti ai fost o surpriza la tulcea

mai umbla si tu la admisie si evacuare la iarna ca la anu o sa fie cu draci grupele si ai potential

sper ca la anu sa te vad la grupele profi.
Ai dreptate, imi vars si eu oful cum pot
Asta e last post pe tema asta...

Ne vedem la anul si iti promit ca nu o sa fiu usor de batut = SPECTACOL, ca pentru asta suntem aici... si un pic pic pic de orgoliu

Bafta cu organizarea la anul, omu' cat traieste invata
babyzette is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:41   #307
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by babyzette View Post
Ai grije pe viitor, desemneaza 1 arbitru , care cum zice el asa face lumea (ca la Tulcea, cum ziceau aia 2 de la laptopuri asa era, fara discutii).
Pai da ma asta a fost treaba,la Tulcea a mers cronometrarea si la Ianca din pacate nu a mers.Daca mergea cronometrarea numai erau discutii acum,pentru ca aia de la laptop-uri au in fata tot,calculatorul da singur piramidele in functie de timp si desemneaza castigatorul.Asta e sa intamplat,lasa nu trebuie sa fii suparat,trebuie sa te ambitionezi mai tare si pana la anul sa o faci mai puternica.Te asteapta o grupa usoara daca ramai la street dar daca treci la profi o sa fie greu pentru tine in configuratia actuala,deci hai la garaj sa faci monstru sa scoata flacari.Si va sfatuiesc pe toti ca pana la anul sa aveti niste transmisii bune,aderenta dupa cum vedeti e mare pe pistele de aeroport(pe uscat).Ati vazut la Tulcea ce de diferentiale sparte au fost.Si inca un sfat poate va aduce mosu niste cauciucuri de ploaie sa le aveti acolo ca nu se stie niciodata.Ganditi profi si rezultatele o sa apara!Mult succes la anul baieti,din cate stiu aici se incheie episodul curselor de drag pe 2010.Fata de 2009 am avut mai multe evenimente de gen,a aparut si prima cronometrare profi la noi si sa numai vorbim de masinile voastre care le cunosc pe majoritatea si stiu cat ati muncit la ele si cat de repede ati avansat.Bravo baieti,pe mine lucrurile astea nu fac decat sa ma bucure si sa ma ambitionez sa muncesc si mai tare la organizarea curselor de drag de la Tulcea.Si sunt sigur ca si anonimii la fel,Gaju si el si multi alti organizatori din tara.O zi buna baieti si sper ca intelegeti ca nimeni nu vrea ca un eveniment sa nu iasa bine.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:42   #308
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

asta zic si eu ... celule !!!daca furi esti taxat !!!
Imi cer scuze daca am gresit fata de tine ! nu a fost voit!Masina ta Z06 a mers perfect si pt noi a fost o surpriza ca ai venit si ai participat chiar daca nu a mers cronometrarea si chiar daca era ud pe jos !!!! o sa mai avem noi timp de vb ,dar vb cand nevedem fata-n fata !!!te rog lasa-mi un PM cu nr de tel sa nevedem sa iti dau cupa si premiile !!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:44   #309
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by babyzette View Post
Bishop, ma dezamagesti, asta nu e atitudine de organizator
Nu am venit pt premiu si nici nu sufar dupa el.
Eu am vrut sa plem inainte de cursa dupa ce mi-am dat sleekurile jos, dar am convenit sa fac macar spectacol daca premiile nu conteaza pe vremea asta.

Am fost foarte civilizat si m-am dat a 2-a oara la solicitarea voastra pt SPECTACOL, mi-ati spus VREA REVANSA...
Puteam face un scandal monstru dupa a 2-a cursa cand eu salutam publicul si MOM dadea finala pana ca eu sa ajung cu masina la start (avand impresia ca sunt asteptat in finala dupa ce MOM si-a luat revansa si mi-a rupt freza)...

O mare parte din oamenii de acolo m-au intrebat de ce nu sunt eu in finala, nici eu nu am inteles?!??!

Iti repet, nu e o chestie de MOM e mai rapid decat Z06, pt ca chiar e, e o chestie de cursa, one shot, daca te poti concentra cand trebuie, si el nu a putut. M-a enervat faptul ca mi-a fost luat meritul unei curse reusite cand conteaza, nu 2 din 3.

Ai grije pe viitor, desemneaza 1 arbitru , care cum zice el asa face lumea (ca la Tulcea, cum ziceau aia 2 de la laptopuri asa era, fara discutii).

Bafta in organizare pe viitor, fi mai serios si mai echidistant.

PS
Tin sa-i multumesc lui Sorin (sierra turbo) pt roti si pt ca a fost super fearplay cand a zis ca el nu intelege de ce s-a repetat cursa cand a plecat in marsalier... greseala lui = cursa pierduta, nu a 2-a sansa ... remember??
Merci Sorin, ne vedem la garaj azi sau maine....
Eu eram intre voi cand ati discutat, chiar m-am dat la o parte sa puteti vorbi. Ce am inteles eu din toata faza a fost in felul urmator: ca ai acceptat sa va mai dati o data iar bobi te-a rugat sa nu furi startul (asta ati vorbit dintr-o masina in alta). Mai stiu ca ai venit la noi si ne-ai rugat sa va mai dati o data iar noi am fost de acord fara nicio problema. Cursa a fost castigata tot de Bobi si atunci a mers el mai departe. Poate a fost o interpretare gresita a celor trei curse dar nu aveam nicio intentie sa dam premiile membrilor nostri, dupa cum ai vazut si mai sus cateva exemple. Eu unul, sincer, asa am inteles toata desfasurarea treburilor... si acum imi dau seama ce vrei sa zici tu cand ai acceptat sa va dati a doua oara, doar revansa nu si titlul. Scuze..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:47   #310
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

de la an la an apare ceva nou si in beneficiul curselor!!! anul acesta a aparut cronometrarea si multe masini bombe!
Speram anul viitor sa apara si alti organizatori ...ca ati vazut (la ianca ) ca se organizeaza usor !
Anul 2011 se anunta greu !!!!multi muncesc la masini ,de la jumatatea anul 2010 pt anul competitional 2011!!!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:58   #311
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii generale

la anu va fi pista cu VHT,asta garantez eu!!!!!!!!!!
gaju is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 11:00   #312
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

Gaju-le legat de Campionat ... tu punctezi in campionat si prezenta de la Ianca cu cele 5 puncte?
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 11:03   #313
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii generale

Nu prea cred... nefiind cronometrate..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 11:08   #314
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

am fost si eu intrebat si asa ca am intrebat si eu !
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 11:18   #315
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii generale

am scris si la clasamentu DragRacing Eventsca nu voi puncta,nefiind cronometrate.

Clasamentul ramina acelasi
gaju is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -