Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Suceava Drift Show - 10-11 iulie 2010 - Shopping City Suceava

Suceava Drift Show - 10-11 iulie 2010 - Shopping City Suceava Etapa 4 - Campionatul National de Drift

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-10, 09:17   #31
_Duma_

Stage 4
 
_Duma_'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 276
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Ciuli Baia Mare te sustine!!!
_Duma_ is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 17:34   #32
COL_seby
VW Driver

Stage 3
 
COL_seby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Locul I:Calin cu E30 rosu B 17 LEE
Locul II:Misu din suceava cu sierra rosie
Locul III:Traian cu E30 alb din drift eco team
COL_seby is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 17:42   #33
Otrava

Stage 3
 
Otrava's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 78
Smile Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Super tare a fost ... respect tuturor participantilor si multa bafta in continuare .
Otrava is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 17:49   #34
R!Tz@

Stage 1
 
R!Tz@'s Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 13
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Extraordinara etapa. Felicitari tuturor concurentilor, in special lui Misu.

ps: Masina lui Misu nu cumva are nr SV xx EBO ? Sau o confud?
R!Tz@ is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 17:50   #35
COL_seby
VW Driver

Stage 3
 
COL_seby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

A avut-o pe aceea era sierra berlina.Aceasta este alta,este hatchback si motor cosworth
COL_seby is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 18:45   #36
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Mishu are 2 sierra una de zi cu zi cu nr sv xx ebo... si cea de drift cu FWD SUCKS.
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 21:08   #37
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Thumbs up Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

1.SUPERRR SHOW !!!(Am avut un loc exceptional fix in mijlocul actiunii )
2.MISHU felicitari pentru prestatia de azi !!! Ti-am zis ca o sa mergi foarte bine aceasta etapa :P !!!
3. Imi pare rau ca a trebuit sa te dai cu RAZVAN LKN dar pana la urma conteaza ca unul din voi 2 a ajuns pe podium !!!
4.Si mie mi s-a intamplat de mai multe ori sa mi se stearga posturile si nu inteleg de ce ?
miler21 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 21:22   #38
bizi

Stage 4
 
bizi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 192
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

O etapa spectaculoasa si cu multe surprize. Felicitari atat participantilor, cat si organizatorilor pentru show

Last edited by bizi; 11-07-10 at 21:40.
bizi is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 21:24   #39
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Frumos show organizat de Razvan&4Tuning! Totul a fost cum trebuie mai putin ploaia care a mai dat ceva batai de cap!
Multumim Suceava! Mai asteptam asemenea evenimente la fel de bine organizate!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 21:39   #40
Marius_YCM

Stock
 
Marius_YCM's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 7
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Asteptam cu nerabdare filme si poze Felicitari tuturor participantzilor si organizatorilor.. am auzit ca a fost un spectacol adevarat.. Din pacate eu nu am putut sa ajung..
Marius_YCM is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 21:59   #41
andreyutzu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 267
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

felicitari tuturor concurentilor...a fost un show de neuitat si in special un FELICITARI lui Mishu

ps:Mishule mai tinut oleaca cu inima in gat dar pana la urma totu a iesit bine
andreyutzu is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 22:32   #42
werewolf0381

Stage 3
 
Join Date: May 2010
Posts: 129
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

felicitari tuturor!a fost un spectacol pe cinste!!!regret ca nu m-am dat la taxi-drift!!!!
werewolf0381 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 23:38   #43
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Dupa mine, a fost un show super. Soferii merita toate laudele pentru cum au condus, si pentru pasiunea lor fata de masini, banii introdusi in ele (numai ei stiu cata munca, cati bani cheltuiti doar pentru a ajunge aici, cauciucuri) si ei merita cel putin aprecierea noastra, a Sucevenilor pentru show-ul oferit, suceveni veniti in numar mare. Dar sa nu il uitam nici pe Razvan si Misu(oo ) (datorita lor am ajuns sa avem etapa de campionat la Suceava). Spectatori pe masura, ce mai: am avut de toate. (chiar si ploaie). Multumim ARTA (In special lui Gratian si Vali care au depus munca necesara pentru a asigura singuranta spectatorilor si bunul mers al lucrurilor), multumim Razva, multumim Misule, si restul soferilor.

Cu respect, Vali(sv)!
__________________
Rapin' on...
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 01:40   #44
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

...ajung la Carrefour si baietii mestereau la masini de zor. Principala activitate era descarcatul caucioacelor ce aveau a fi sparte! Incepe nebunia, imi iau clipping pointul "in primire", baietii incep sa se dea...grav...din ce in ce mai grav...si poc! Un baietzas cu un e36 a vrut sa testeze rezistenta unui stalp de iluminat al parcarii si in final ia cedat janta si un brat pe la suspensie...nimic grav, show must go on!!! Dar mai intai pauza (sa scoatem si noi masina si sa calmam putin spiritele)...incerc zona de "expo" si raman mut. Nu de masinile care le gasesc acolo ci de lipsa masinilor care cu adevarat au ce cauta la o astfel de expozitie. Kitchuri, stock'uri si ici colo ceva masini cu potential. Pauza trece, praful se aduna, circuitul se invata si usor usor incepe furtuna. La propriu!!! Cam nasol...ne adapostim cu totii sub cortul baietilor de la AudioClass (cort fara care nu stiu ce ne faceam) si asteptam in spirit de gluma la adresa ploi si a inundatiilor. Am uitat care drifter dorea sa'si puna vasle la masina (just in case) ) Totusi inainte de furtuna dau o tura in dreapta lui Rotti si sincer va spun ca lam subapreciat pe acest baiat. A mers graaaav tare si mia facut sa imi schimb complet parerea despre masina care o credeam "cam slaba" si despre el. E superbaietzas si da superbine si tura de tura forteaza sa ajunga mai bun mai bun (ca si resul in final). Cum ziceam...trece ploaia si incerc o tura si cu Sant0s care'mi arata muschii amplasati v8 care rag de sub capota...masina (daca pot sa'i spun asa) e adevarata FORZA!!! Merge grav tare si omuletul nostru da din ce in ce mai bine chiar surprinzator de bine uneori. Ca tot vorbim de el, cred ca titlul de "debutant" sub care era prezentat de Gratian este yesterday's news...oricum...a fost superfunny a 2a tura...schimba masa si cele aproape 90kg ale mele aproape'i sareau in brate )...torpedoul se deschidea dar imediat piciorul meu il inchidea )...faza funny e ca el o dadea dea latu si'mi facea semn cu mana gen "lasa'l lasa'l" )
Pe aceasta cale vreau sa le multumesc mult amandurora. Miau aratat circuitul "din interior" si pot sa va spun ca a fost de 30x mai spectaculos decat de pe margine (si nu exagerez), cu amandoi. Merci baieti!. Cam asta ar fi notabil pe day 1.

Day2 incepe cu o mica/mare mahmureala care sare instant cand trece Dobre pe langa mine in limitare. Incep calificarile, se termina calificarile si observ ca prietenul Mate nu e calificat. Regret mult pentru ca nu aveti idee cat a muncit baiatu asta la masina (acolo, la fata locului)...a sudat diferential...a bajbait pe la cutie dar inteles ca ia ramas blocata in 1...pffff...chiar mia parut rau ca nu era in primii 16, merita mai mult ca alt orezar care ulterior nu a dat prea mult. Oricum...nimic notabil pana la pauza. Vremea in schimb, 11+!!! Arsurile care acum sunt "la tratat" pot confirma asta!!! Cum ziceam...pauza. Incerc iar sa vad ce e la expo si de data aceasta parca s'a mai dres situatia. Au aparut si cateva masini care chiar merita admirate si pot sa mentionez 407 lui Cristi din Bacau (exterior de 10, interior de 11), aerograful lui YTA din Piatra Neamt care facea legea pe acolo la capitolul asta...ca si muzica lui Andy de la PLM. (Cee'd negru)...azi m'a impresionat cu un monitor intre cele 2 difuzoare care primeste semnal de la un CARPUTER...inca nu am aflat unde la ascuns dar este timp ...este. Mai sunt masini de mentionat dar trebuie sa fug inapoi caci e gata pauza. Intra moldovenii nostri, Misu si Razvan si aici e marea surpriza: David il invinge pe Goliat si in realitate!!! Si il tot invinge pana pe locul 2!!! BRAVO MISULE!!! Ai fost sarea si piperul zilei de astazi!!! De mentionat ar mai fi Calin care ma surprins cu "overtakenurile"-depasirile pe interior...2 sau 3, nu mai stiu cate (oricum...Multe frate!!!)...

CONCLUZII: A fost o etapa extraordinara!!! A fost astazi un spectacol cum rar vezi!!! Au fost niste incadrari geniale!!! Felicitari tuturor baietilor, sunteti prea adevarati!!! KEEP DRIFTING FUN!!!

Scurte mesaje:
HAIule nu fi trist! Team vazut in masina si sincer nu stiam ce sa'ti zic sa iti ridic moralul. TU ar trebui sa stii cel mai bine ca se mai intampla si asta nu e motiv sa'ti pierzi zambetul! Capul sus!!!
Gabi Corola: Vreau si eu o "vuvuzela" de aia actionata de BOV ) Esti criminal omu...continua cu driftachele ca e interesant cum te dai tu asa cu 1.6 ala )
Mouse: Best sound! Constant evolution!
Rotti Mult respect si succes cu viitoare masina! Miar face mare placere sa te pot scapa de urs!
KNS: Smecherie serpisoru ala care'l faci tu la start Doar tie iti iese d 10 )
Santos: Valul te asteapta, continua si te urci pe el!!!
Mate: ...dar si cand o sa mearga Silvica cum trebuie...moama moama! Rabdare si perseverenta!!! Mai impresionat si pe circuit dar mai mult cat ai muncit (mai de unu singur, let's face it) cand altii se dadeau de zor.
LKN: Ai organizat un eveniment de 11+!!! Si nota e cam mica totusi...asta e o mare realizare care trebuie sa o vezi acum!!! Restul nu mai conteaza, AZI! Oboseala, stresul organizarii si grijile impreuna cu Misu teau "rapus"...doar azi!!! Dar revansa e dulce!!!
Misu: Tie nu iti zic nimic...prea ai fost azi "bataus" ) (glumesc) FELICITARI MAXIME!!! Ai fost FENOMEN!!!
Dragos: Frate Iesean, nu mai fi asa dur cu tine!!! Teai dat absolut criminal!!! Serios! Felul cum schimbi tu masele fara sa faci spin...(violent tare)...felul cum rupi aderenta (cand mai exact)...is chestii care te fac favoritul meu (pe bune)...dar si aspectul masinii si stilul JDM pe care cred ca mergi. + ai emotii si ma enervezi!!! Lasa emotiile, lasa mustrarile...keep it fun ca in practice si asa...4fun te dai absolut fenomenal!!!
P.S. Mi'a placut maxim cand ai pliat oglinzile sa nu'l vezi pe Dobre ) si eu la fel as fi facut.
Rares: Apari pe harta!
Catalin (tin minte bine, nu?)...cu bmw AudioClass: Nu te descuraja, nimeni nu sa nascut invatat. Toti o luam de jos si ajungem exact acolo unde meritam in functie de eforturile care le facem!!! Succes!!!
89COX: Ai fost revelatia evenimentului! Eram cu Rotti in car si amandoi discutam "ii altu ma...nu'i tot ala...e tot aia masina dar e altu la volan care se da. No ma...uite ca e tot ala"...deci BRAVO!!! Las'o de spate mai jos...suspensie (ai mare nevoie...sry ca zic...stiu ca stii) si multe antrenamente. O sa'mi faca placere sa te vad si la urmatoarele etape!

Cam asta a fost...mau mintit unii ca ma pricep la scris asa ca vam scris o impresie...cam lunga ce'i drept...dar cred ca sa meritat. Va multumesc daca ati citit macar 1 rand )

Eu ma culc ca's cam terminat de somn. Ne citim. Imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu acest "articol"...sau daca am uitat pe cineva.

Peace out!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 10:34   #45
gosh

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 53
Default Re: 10-11 iulie, Suceava, Shopping City Suceava - Etapa nr. 4 din C. N. de drift

Evenimentul a fost foarte frumos , foarte bine organizat.Nivelul la care s-a ajuns la noi este unul cu adevarat f inalt. Cu o singura nelamurire am ramas , nu s-a mai facut nimic pe sound si nici nu s-a mai anuntat nimic . Nu era normal macar sa se anunte?
gosh is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -