Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-10, 19:18   #151
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

ce oameni multi nu stiu sa aprecieze munca altora...asa e romanu oricum felicitari organizatorilorsi la mai mare,numai bine aaa si apropo o singura chestie ma deranjat:faza cu baiatu ala cu honda'de a fost intrebat ce motor are si a raspuns ,, confidential''...mare smecherie,ce sa zic ...parca avea nu stiu ce masina..is satul de tot felu de impresionisti deastea. in rest numai bine
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 19:34   #152
2 Bad

Stage 4
 
2 Bad's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 240
Member of:
[Nissan]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

filmul zilei de CONCURS, si FINALA COMPLETA!

https://www.youtube.com/watch?v=x5gwRXylZaQ


+ !!!

controversa din optimi TRAIAN (E30) vs. TENGU (skyline), nemodificata! FULL!

https://www.youtube.com/watch?v=Bd6R2IHRmjo
2 Bad is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 19:39   #153
Andu_RacE
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 491
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Asta tot asteptam! Felicitari pentru clipurile facute Alex! Sunt foarte reusite.
Asteptam si restul . . .
Andu_RacE is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 19:40   #154
pop_cipi

Stage 1
 
pop_cipi's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

woooooooaw!!! de ce nu am putut participa si duminica???? imi vine sa plang dupa ce vad filmuletzele aste....of of......sunt foarte reusite si frumoase....bravo!
pop_cipi is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 19:46   #155
mazdaCUF

Stage 2
 
mazdaCUF's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 67
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

mai bine faceti intrarea de 50 ron, si atunci o sa vina numai cei care stiu ce inseamna drift, si stiu sa faca diferentele intre o pista de drift din afara si una din Romania, fratilor, nu sunt posibilitati, nu avem sprijin, organizatorii fac tot ce pot sa iasa ceva frumos. Organizatorii isi asuma niste riscuri pe care multi nici nu ar vrea sa auda de ele.... intr-adevar nu poate fi totul ca la carte, inca suntem cu totii la inceput, in timp invatam cu totii si prindem experienta... asa a fost peste tot...

Felicitari organizatorilor si celor care sustin MotorSport-ul !!
mazdaCUF is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 20:39   #156
pop_cipi

Stage 1
 
pop_cipi's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

mah @mazdaCUF nu fi rau...trebuia dat un chestionar de completat la intrare si cine nu realizeaza 90% din punctaj sa nu intre ... glumesc....dar nu sa se faca biletul 50 ca am venit destul de departe si nu sunt chiar asa bogat... si asa l-am scos pe prietenul meu cu intrarea gratuita ( ca altfel nu mai aveam bani sa platesc si pt el ;( ... avea 15... dar baieti buni acolo la intrare si d-soare la fel ... l-au crezut cand le-a aruncat o privire rugatoare si le-a zis ca are 12 .... mai trebuia + 3 ... dar lasa ca a fost cuminte si a aplaudat!!!
pop_cipi is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 20:53   #157
Madalin XL

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 5
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

In primul rand va salut pe toti pentru ca sunt nou pe forum si in al doilea rand felicit partcipantii la evenimentul ce a avut loc in Tm. Am venit special din Severin pt a lua parte si pot spune ca am avut ce vedea. Baietii sunt talentatii in ciuda comentariilor rautacioase.
Cine comenteaza sa incerce sa faca si el ce au facut oamenii aceia dar in relalitate nu in nfs.
Felicitari Tengu!! ai demonstrat ca esti un adevarat invingator,dar nici ceilalti nu sunt mai prejos. Apropo m-am dat si eu cu Traian cu ursuletul lui,senzatie de nedescris si multa adrenalina. Felicitari si debutantiilor pt ca au avut curajul sa participe si succes in continuare. Numai bine v-am salutat.
Madalin XL is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 21:49   #158
chelone

Stage 5
 
chelone's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 317
Member of:
[Honda]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

aici e romania nu new york nu L.A asa ca gura mica ca ai aplaudat ca broastele la inundatie cand a intrat tengu pe circuit nu v-a mai ganditi la tokyo drift cand mergeti la asa evenimente ca suntem in romania suntem cu 20 de ani in urma africii asteptati sa invata si sa evoluam si dupa aia comentam.intrarea intradevar cam scumpa avand in vedere ca si a 2 a zi trebuia platit dar cine stie probabil costurile organizarii au fost prea marii iar pentru cei care critica ca nu o fost fain ganditi-va ca oamenii aia au investit bani sa v-a ofere voua spectacol si s-au ales cu o cupa si o diploma asa ca plicu mic
chelone is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 09:43   #159
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
Nu te risca cu deastea ca sar putea sa ai o gramada de private si daca stiau





Mai nenea lasane cu astea tu spune unde era ursu ?Din ce poze si video am vazut ursulache asta al tau nu se juca si el acolo cu baieti ?De ce nu te-ai prezentat cu el(daca nu era cumva prezent)?Din ce am vazut! (repet) daca erai si tu acolo la joaca atunci imi cer scuze si asteptam pozele si videourile de la echipa oficiala de calmat publicul care nu a putut ajunge


Mate cum e trenu ? e ok sau ...... ?
a fost vis 12 ore pe un scaun ))
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 10:14   #160
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Scaunul ca scaunul, dar usa aia a fost criminala)...
toader is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 10:30   #161
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Campionatul de Drift 2010 - CLASAMENT GENERAL
updateul cu punctajele dupa etapa Timisoara il gasiti aici :

MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 12:51   #162
bbfoto

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

bbfoto is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 22:49   #163
TM92VIC

Stage 5
 
TM92VIC's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 753
Member of:
[Honda]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

https://www.youtube.com/watch?v=lihkf...layer_embedded

Shadow Crew - Real Drift


Scuzatzi claritatea !

www.forum.shadowcrew.ro
TM92VIC is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 00:05   #164
Eusebiu_Civic

Stage 4
 
Eusebiu_Civic's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 279
Member of:
[Honda]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by PostaL View Post
Poate ii era rushine .... (am auzit ca era destul de slabutz motoru, doar zgomotu de el, desi s-ar putea sa ma insel)

A iesit frumos evenimentul...
Mai mare de 1.6 nu are cum sa fie...iar despre putere...vreo 130 140 maxim.
In fine ce conteaza ce motor avea,sunt cam de prost gust intrebarile astea uneori:ce motor ai???ce motor ai???,dupa cum sa vazut omu sa axat pe alt fel de tuning...nu la motor...deci era de prisos intrebarea!
Peace
Eusebiu_Civic is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 01:52   #165
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Asteptand sa se randeze filmele de la timisoara,o parte din ele m-am gandit sa-mi spun si eu parerea despre evenimentul de la Timisoara.
Desigur intr-un stil aparte,respectiv lung si prost ptr cei ce vor sa citeasca.

A fost o saptamana groaznica,inainte de weekendu cu Timisoara.
Am muncit mult si dormit putin,intr-un final am reusit sa strang o echipa de care sunt mai mult decat mandru cu care am plecat la drum,respectiv : fratele meu de sange, si alti doi frati :P cRbL si Tweety RZW
Inarmati cu 2 camere video maricele si 4 camere mici de montat pe masina + une apareat photo am plecat la drum.

Desigur nedormind noaptea de joi spre vineri,asadar vineri la 8 dimineata eram pe bucuresti-pitesti pe autostrada,n-o lungesc mult ca n-are sens as putea sa pun poze dp parcursu excursiei da le tin ptr mine

Ajunsi la timisoara baietii faceau traseul si tot asa.
Ocazie cu care as vrea sa le multumesc celor care au ajutat la chestia asta
respectiv : oliver , sergiu (streetstyle22) , log tuning, baietilor de la shadow crew si as mai vrea sa-i multumesc cuiva mult de tot pentru cazare si restul, CAIUS care a avut e46ele cu UPS la numar respectiv propietarul unei pisici superbe acum:
Asa,am plecat dp pista sa ne cazam,ne-am cazat,am fost UIMITI de amabilitatea oamenilor din timisoara,a fost extraordinar.
Sambata a fost o zi relativ trista dpmdv ,de fapt,din punct de vedere al filmarilor si tot asa,n-a iesit ce-am vrut sa iasa sau cel putin asa ne-a ramas impresia,uitandu-ne pe filme,se pare ca am filmat o tona de chestii tari
bla bla bla,am dormit foarte putin in fiecare noapte,incercand sa discutam sa vedem cum facem sa ne impartim cat mai bine indatoririle in asa fel incat sa nu ratam nimic.
Sambata din nou mi s-a parut ok si atat eventu



INSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


a venit ziua de duminica,n-am dormit decat 3 ore intre sambata si duminica, duminica la 10 eram la real in parcare
BUUUN
si de aici incepe nebunia,ne apucam noi sa filmam incet si usor,aveam toata strategia pusa la punct stiam cine cu ce si cum si cand filmeaza si a fost bomba ... ne-am descurcat perfect...

au inceput nebunii sa se dea de-a latu nebuneste si a inceput si comentatoru s-o arda frumos si deja treaba se infrumusetza la maxim.
Deja la finale si astea ,se vede pe video,eu unu,eram topit, ma simteam ca in rai,stateam prin v8uri si 2.5`uri turbo nebune care o ardeau de-a latu la modu nesimtit cu distante de 5 cm intre masini cat erau de-a latu si tot asa,am avut parte de depasiri,eu care vineri cand am vazut traseul ma gandeam si ma intrebam cum pielea mea or sa incapa cate 2 aici.

a fost magic,va zic sincer,particip de ceva timp la evenimente automobilistice organizate in cadru legal sau ... mai putin legal.
De mult nu am mai avut parte de un asa feeling placut,felu in care au mers baietii a fost monumental in p mea...
rotti care la romexpo scartzaia acum s-a dat intr-un mare fel , traian nu-l scapa pe tengu din bara lui spate sau fatza
e extraordinar ce se intampla
e un sport superb in continua si greu de oprit crestere

ce e mai frumos decat sa stai cu monstrii de sute de cai putere pe langa tine care intamplator sa se mai dea si de-a latu sa-ti fwta ochii aruncand bucati de cauciuc in tine si sa te satisfaca cu acel miros pe care n-ai cum sa-l uiti ? a fost super,simteai competitia la 2 m de tine,competitie mai frumoasa decat la drift la noi n-am mai vazut nicaieri,desi toti vor sa castige si se bat ptr locu ala,toti sunt ca fratii,se ajuta,si tot asa...
e incredibil ce se intampla si ar fi frumos daca ar fi peste tot asa...
am vazut oameni care erau fericiti ca au fost depasiti,de ce ?
pentru ca a fost SPECTACOL
ne-au facut inimile sa bata MULT mai repede si mai TARE si atat a contat
nu a contat cine a castigat cum si cand,a contat ce-au simtit,si cate chestii noi au simtit, mi-a placut la maxim,s-au dat la limita limitelor si asta a facut evenimentul asta sa fie superb .
dupa event am stat si-am strans toate gardurile alea imputite,desi eram treaz de dimineata si dormisem putin si joi spre vineri nu dormisem deloc and so on ...
apoi la 1 noaptea am plecat spre bucuresti
am ajuns la 10 30 dimineata,era sa fac vreo 4 accidente din cauza oboselii
si cu toate astea stau marti seara si montez cu o deosebita placere ce-am filmat in weekendu asta, nu-mi pare rau de NIMIC,a fost incredibil de tare
scuze ca v-am plictisit
p.s: am scris scurt,mai erau o gramada de chestii pe care puteam sa le scriu da am zis sa fiu scurt si la obiect
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -