Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 23:32   #1
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Incep acest thread dupa o lunga ezitare si informare...
Astazi am depus si eu in urne contra cost bineintes 2 taloane care au fost negociate asfel....unu -30 ron,doua 50 ron..pt marele castig dodge viper...
am fost putin cam sceptic cand am cumparat cele 2 bilete,dar in momentul in care le-am platit nu am mai avut ce face...
De ce cred ca este pacaleala?..poi cititi si judecati..


1- cand am incercat sa scriu adresa si numele meu,am observat ca nu am loc....

2- nici o parte din cupon nu este inseriata...nici cea care iti ramane tie ,nici cea care se baga in urne...

3- persoana care era angajata sa vanda aceste taloane...nici nu stia sa emita un bon fiscal,si abia dupa rugaminti a chemat un tip englez care abia,abia a facut-o....

4-pe nici o parte a biletelor nu exista regulament ....

5-acest regulament exista numai pe un site foarte,foarte prost facut si cu date ezitante...ex ca talonul este valabil numai daca cumperi un cd de 50 ron,dar la 4 tuning nu am vazut acest cd..

6-smekeria este urmatoarea...cei de la 4 tuning nu garanteaza corectitudinea executarii tragerii,masina nu are legatura cu 4 tuning....este un simplu expozant ...si nu a fost adusa special la 4 tuning days ea fiind expusa de ceva timp intr-un mall .

7-si cea din urma,dar parca daca ar castiga-o cineva ar mai conta...masina nu este inmatriculata in romania si este fara vama platita pretul celor doua ducandu-se undeva la 20000 euro

8 -s-a tot aruncat faza ca masina este undeva peste 100,000 dolari....atunci pe siteul lor de ce o evalueaza la 25000 euro,daca o castiga cineva?
sincer as vrea sa ma insel dar dupa cum se pare cred ca o sa imi para rau pt banii aruncati...made in romania..

daca gresesc sa imi zica cineva...
__________________
FORD CAPRI MK1 V6 2300 GTO 1969-THE WHITE DREAM
Ford Capri: the car you always promised yourself"Gone in 8 sec's...
player77 is offline  
Old 14-03-10, 23:36   #2
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Stii e o vorba romaneste ....
E .... cine da , nu cine cere ...
Nu vreau sa te jignesc , dar sa nu ne aruncam cu capul in fata ca regretam dupa
riv_gms is offline  
Old 14-03-10, 23:37   #3
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

a sarit si pe mine tipa respectiva.. initial am zis ca ce am de pierdut.. asta inainte sa imi zica de pret..apoi.. am lasat'o asa...

tipa a mai promis..ca cel care o castiga..primeste si benzina prima luna..si i'am zis de faza cu vama si inmatricularea..si a zis ca se inmatriculeaza de ei(nu am inteles mai nimica ) ..sau ceva de genul..deci o sa fie totul in regula
__________________
cryssl is offline  
Old 14-03-10, 23:40   #4
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

eu si daca o castigam..nu aveam cu ce s-o intretin si-n plus nici alt cumparator rpd, nu prea as gasi...

Ps ptr ce am ramas eu in dubiii ? cand mi-a zis ca sunt 46 oameni..( parca) care au dat banu! 46 in cateva saptamani ( inclusiv mall )..

nu contesc corectitudinea, ptr ca nu stiu adevarul. Spun doar ce mi s-a parut straniu..
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline  
Old 14-03-10, 23:46   #5
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

mi-e stii ce mi s-a parut mai straniu?citeam pina mai ieri pe treadul cu 4 tuning days..marea masina care se castiga,teaseru cu ea...bla .bla....si dintr-o data gata masina nu mai are thread activ....poi sa ma bata Dzeu...cei de pe portalul acesta garanteaza ceva sau nu ...sa ne facem intelesi?sau au fost platiti decat sa faca reclama...chiar asa daca e tzeapa ?www.4tuning cum explica treaba asta?
am dreptate sau nu?
si apropos...mi-e doamna mi-a zis ca noi platim inmatricularea..
player77 is offline  
Old 14-03-10, 23:59   #6
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Doamne ce tara...( Imi este frica de viitor :O
Antonyo20 is offline  
Old 15-03-10, 00:03   #7
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by Antonyo20 View Post
Doamne ce tara...( Imi este frica de viitor :O
stii ce e mai misto?
De ce sustin eu ca este o smecherie.

1.Nu se specifica niciunde care este impozitul pe castig! ,adicasa vedem si sa calculam si noi care este castigul Statului !
2.undesi cum se face extragerea si cine o jurizeaza?
player77 is offline  
Old 15-03-10, 00:16   #8
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Masina aia in primul rand este aspirata si are NOS dry ... deci maxim 600 de cai nu 1200 cum am fost mintiti de stimabili 4Tuning pe prima pagina !

Aici avem doua variante ... ori baietii de la 4tuning sunt niste habarnisti ori varianta 2 niste mari tzepari .... sincer eu cred ca un pic din fiecare !
Perfect de acord cu tine..si cata dreptate ai...stii ce ar fi misto..sa asiste ei la extragere ,sa filmeze ei extragerea,sa garanteze ei extragerea...ca doar ce ne-au intoxicat 2 saptamini cu publicitatea ei!
Sincer au avut rol important in determinarea mea de a lua 2 bilete..
si in caz de teapa sa plateasca ei ....
ai vazut cum aia de pe autovit au mare pe prima pagina...nu ne asumam raspunderea pt anunturi..etc...
treaba cred pt ei a fost simpla...au luat niste banutzi,au facut reclama..si gata....
jur ca daca nu vad tragerea pe siteul asta ii dau in judecata...pt cardasie...


IAR DUPA MINIMELE MELE CUNOSTINTE...SE DAU 2 VALORI DE CP...CU SI FARA NOS...SA INTELEG CA PT EI E TOT UNA?
player77 is offline  
Old 15-03-10, 00:24   #9
Mishu-f
Peugeot Driver

Stage 5
 
Mishu-f's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 473
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

tzeapa poate este masina.......dar aspirata in nici un caz
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	viper2.jpg
Views:	877
Size:	2.01 MB
ID:	1366070  
Mishu-f is offline  
Old 15-03-10, 00:28   #10
ciuciady

Stage 2
 
ciuciady's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 48
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

in acele filmari cu viperu in fata la pavilionu central..nu pare a avea 1000 de cai nici moarta...pare foarte puturoasa...sigur e tzeapa faza cu extragerea ... si cum se afla castigatoru?cum ti legatura cu extragerea?cum se numeste firma?multre intrebari fara raspuns
ciuciady is offline  
Old 15-03-10, 00:38   #11
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by ciuciady View Post
in acele filmari cu viperu in fata la pavilionu central..nu pare a avea 1000 de cai nici moarta...pare foarte puturoasa...sigur e tzeapa faza cu extragerea ... si cum se afla castigatoru?cum ti legatura cu extragerea?cum se numeste firma?multre intrebari fara raspuns
POI SA NE RASPUNDA DOMNI REDACTORI DE LA 4 TUNING,NU?CA DOAR EI I-AU PROMOVAT....
SUNT 3 VARIANTE...
1-ACEST THREAD SA DISPARA ,SI SA STIM EXACT CINE E IN CARDASIE CU CINE...
2-SA NE PRECIZEZE ANUMITE INFORMATZII DESPRE FIRMA,MASINA ETC..IN MOD SIGUR NU ARE 1200 CP..,CONCURS..
3- SA FACA THREADUL STICKY IN ASA FEL INCAT SA NE AJUTE PERS.COMPETENTE....
NU?
player77 is offline  
Old 15-03-10, 00:41   #12
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Player77 cred ca o sa astepti mult si bine...multi oameni fug de raspundere .Sunt foarte multe intrebari puse si la acest thread...si la thread-ul "pareri" la care fac pariu pe ce vrei tu...ca nu o sa se raspunda prea curand...deocamdata organizatorii privesc ce se scrie..si poate chiar se amuza..ca ei s-au ales cu banii..si altii cu speranta...speranta fictiva!
Antonyo20 is offline  
Old 15-03-10, 00:42   #13
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by Mishu-f View Post
tzeapa poate este masina.......dar aspirata in nici un caz
In momentul ala era cat se poate de aspirata
Daca nu ma inseala ochii cureaua de transmisie de la compresor lipseste.

In pozele postate din AFI mall cureaua e la locul ei. Ce s-o fi intamplat?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	viper.jpg
Views:	785
Size:	1.48 MB
ID:	1366109  
CataNOS is offline  
Old 15-03-10, 02:06   #14
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Exclamation Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Aceleasi tipe se plimba de peste o luna prin Cotroceni Mall / Afi Pallace ! Sunt pe langa KFC si locul de joaca al copiilor , normal ca sa atraga parintii care au ceva bani de cheltuit ! Spun ca este 50 ron un bilet la tombola , dar nu si cand si unde va fi .
E clar ca e ceva in neregula cu acel concurs . La TV nu am vazut nimic despre el , probabil ca le-a fost frica sa-si faca reclama prea multa . Totusi ar fi de retinut firma care se ocupa cu asa ceva si de facut vre-o poza la un "bilet" !
marius_eugen is offline  
Old 15-03-10, 02:51   #15
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Doamne Doamne Doamne...1) E de apreciat ca nu ai folosit varianta cu "un prieten... sia luat teapa. eu (viteazul) cred ca...". 2) Tipa aia iti spunea ca iti da masina, casa la mare, benzina pe un an si iti face masina si m.e numa sa dai aia 50ron. 3) chiar daca nu ar fi tzeapa la cate bilete sau luat (am inteles ca masina asta face un tur...european cumva...nu doar Romania) investitia este garantata 100%. 4) Sansele sa o castigi oricum sunt fff mici si pretul biletului mi se pare fff mare!!!

5) CAND MAM UITAT IN AFI CATE BILETE SUNT IN URNA AIA am zis Doamne cati prosti! Asta am zis si la 4tuning days cand am vazut urna, din nou...surprinzator, cu mai putine bilete. 6) Stiti unde au ajuns biletele voastre neinseriate si nenimic? La gunoi
morpheusmaster is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -