Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-03-10, 12:47   #46
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Quote:
Originally Posted by MKE View Post
nu sefu..., faceam si eu o aroganta de caterinca.. ) :P

va dau si eu o idee... alegeti un loc (undeva pe margine unde sta publicul) si il faceti special pt cei debutanti (le oferiti un fel de mini acreditare ) 20m2 e suficient .. iar in tarcul acela permite-ti accesul doar celor care detin aparatura foto mai buna etc..sau pe baza unei liste..(un baiat de la paza acolo si e rezolvata treaba) si pentru ei facem un thread special cu votare unde vor posta fotografiile si castigatorii au acreditare la evenimentul urmator...

e bine ?
Mie mi se pare foarte buna ideea, numai ca e bataie de cap. Daca cineva isi asuma asta, ar fi foarte bine.
Sunt de parere ca poze bune se pot face si de la gard(asta la drift, ca la expo nu te retine nimeni sa faci poze in voie). Singura problema la drift e imbulzeala. Si totusi, daca ai ceva de demonstrat, o poti face.

Eu nu am fost in echipa foto pana acum, dar avand sansa sa stau intotdeauna in tarc, am facut o multime de poze, dintre care apoi am postat pe 4tuning. Nu mai spun de poze la expo si premieri.

Gratian ia o masura foarte buna, cand spune ca nu primeste fotografi care fac poze si le tin pentru ei. Nu da bine sa fie 100 de fotografi in jurul pistei, sincer.
Anul trecut, spre exemplu, filmam. Si pur si simplu nu puteam sa fac asta de multimea de fotografi. Eu ca eu, dar sunt sute de oameni pe margine, care vor sa vada ceva. Si ii vedeam pe unii cu legitimatii atarnate de gat, plini de ei, ce stateau in fata lor admirand concursul si oameni revoltati ca au platit bilet si nu pot vedea nimic din cauza acestora.

Cu totii ar trebui sa luam mai in serios treaba asta... nu e un joc de-a "cine sta pe pista", ci o competitie care trebuie respectata, iar tu ca fotograf nu trebuie sa te faci simtit. Daca ai primit acreditare, nu esti MIEZ si poti sa faci ce vrei pe acolo!
Si, repet, se pot face poze foarte bune si de pe margine!

Succes tuturor!
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 02-03-10, 13:41   #47
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Gratian , ai PM de la mine . sper sa-mi raspunzi .
ms frumos.
leonard is offline  
Old 02-03-10, 14:16   #48
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

E clar ca nimeni nu o sa ste anumai unde ii este zis si nici nu poti cere asa ceva nimanui. Insa, in ajutorul ideii de organizare, organizam o intalnire in acest weekend cu toti cei care au aplicat pentru acreditare foto si sunt disponibili. Daca intradevar va intereseaza si vreti sa ajutati, ne putem vedea toti, live, si putem discuta orice aspect mult mai bine
cRbL is offline  
Old 02-03-10, 15:51   #49
ra2
Dream Squad Member

Stage 5
 
ra2's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,270
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Dream Squad]
[FOTO]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
E clar ca nimeni nu o sa ste anumai unde ii este zis si nici nu poti cere asa ceva nimanui. Insa, in ajutorul ideii de organizare, organizam o intalnire in acest weekend cu toti cei care au aplicat pentru acreditare foto si sunt disponibili. Daca intradevar va intereseaza si vreti sa ajutati, ne putem vedea toti, live, si putem discuta orice aspect mult mai bine
pai presupun ca , chestia asta se va anunta aici dupa data de 5 cand se vor termina de centralizat toate cerile , asa e?
ra2 is offline  
Old 02-03-10, 16:21   #50
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

@ crbl : sper ca nu vorbesti serios de treaba cu intalnirea in acest week-end , pt ca mie imi este aproape de imposibil sa vin . craiova nu e chiar la o aruncatura de bat de bucuresti ... , desi , daca imi dai niste detalii poate ...

@MKE , -Claudia- : mi se pare ca sustineti nivelul slab , fara sa mi-o luati in nume de rau , s-a deschis acest grup , s-au facut alegeri , cine intra cinste lui , cine nu sa puna mana sa munceasca mai mult . poate ca cei care au intrat acum nu o sa fie pt totdeauna acolo , asa ca sanse de afirmare o sa tot fie pt cei ce vor cu adevarat accel loc .

in fine , la o adica , cine vrea sa sustina fenomenu o face oricum . ne vedem pe 13-14 . va urez baterii pline si multe carduri .
__________________
Greedy91 is offline  
Old 02-03-10, 16:25   #51
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

@Greedy91: nu mi se pare a fi vorba de sustinerea unui nivel slab, ci mai degraba de promovare a unor fotografi care poate ca pana acum au ramas necunoscuti. Cum sa se faca remarcati daca nu li se ofera o sansa in acest sens?
Si referitor la topicurile de fotografie de pe 4tuning, presupun ca exista destui care fac fotografii dar prefera sa le "expuna" in alte locatii (motivele nu se discuta) si aici sa uploadeze selectiv...
__________________
Renault Megane 1.6 16v 107cp - one life one love
BMW 525i E34 200cp - голубое бумер
Ford Mondeo MK III - 2.5 V6
powered by Alpine, Infinity and Kicker
LIVING LOUD....VERY LOUD
Khalis is offline  
Old 02-03-10, 16:36   #52
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

nu sustin nivelul slab... mi se pare normal sa dai o seansa si celorlalti.., nu stii ce talente ascunse mai descoperi...
MKE is offline  
Old 02-03-10, 16:48   #53
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Vorba lunga....... stiti voi continuarea.

Mie, chiar daca intru aici pentru prima oara, imi este totul clar din primul post. In plus, competitia de Drift cel putin a ajuns la un stadiu profesional, acum vorbim de un Campionat. Nu pot fi 10-20 de oameni cu aparate sau camere pe pista, asa ceva nu e permis nicaieri. Numarul celor alesi va fi in functie si de locul dedicat special pentru fotografi, ca in orice competitie. Vremurile in care se intrerupeau cercurile pentru a da lumea la o parte sunt demult uitate. Nu doar Driftul a ajuns la rang prefesional ci si fotografia, iar o persoana care are o legitimatie de fotograf o are pentru ca stie ce face.

MKE, sunt destule sanse pentru toata lumea, stii bine. Se pot afirma si fara sa intre in locuri "nepermise", vor fi concursuri, etc. Mai ales ca, in trecut, demonstrat, in afara de scopul urmarit de a intra peste tot, datorita vestei si statutului de fotograf, a fost si acela de a intra gratuit. Sunt convins ca CRBL va face selectia buna.
Hondarul is offline  
Old 02-03-10, 17:35   #54
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Vorba lunga....... stiti voi continuarea.

Mie, chiar daca intru aici pentru prima oara, imi este totul clar din primul post. In plus, competitia de Drift cel putin a ajuns la un stadiu profesional, acum vorbim de un Campionat. Nu pot fi 10-20 de oameni cu aparate sau camere pe pista, asa ceva nu e permis nicaieri. Numarul celor alesi va fi in functie si de locul dedicat special pentru fotografi, ca in orice competitie. Vremurile in care se intrerupeau cercurile pentru a da lumea la o parte sunt demult uitate. Nu doar Driftul a ajuns la rang prefesional ci si fotografia, iar o persoana care are o legitimatie de fotograf o are pentru ca stie ce face.

MKE, sunt destule sanse pentru toata lumea, stii bine. Se pot afirma si fara sa intre in locuri "nepermise", vor fi concursuri, etc. Mai ales ca, in trecut, demonstrat, in afara de scopul urmarit de a intra peste tot, datorita vestei si statutului de fotograf, a fost si acela de a intra gratuit. Sunt convins ca CRBL va face selectia buna.
O sa intre doar cine merita cu adevarat si cine-si face treaba cum trebuie.
O sa fie ok pentru toata lumea.
Selectia se va face foooooooarte atent...
Decat 30 de fotografi asa si asa...
Mai bine 2 BUNI si gata...
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 02-03-10, 17:36   #55
MaD-Marius

Stage 3
 
MaD-Marius's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 151
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

adevarat santos.. imi poate spune totusi pt acreditari de presa ce locuri se vor da ?
MaD-Marius is offline  
Old 02-03-10, 19:22   #56
dnp_x

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Imi pare rau ca va zic dar inca sunteti la stadiul de amatori in ceea ce priveste organizarea acreditarilor. Atatea discutii cand lucrurile sunt extraordinar de simple. Am zis si mai devreme, s-a inventat CONTRACTUL. Un fotograf care a iesit din imprejurimile blocului in care sta cu siguranta a auzit de el si il va respecta. Singura conditie este SA EXISTE!!! Si intr-adevar, nu au ce sa caute 20 oameni pe pista.Ar trebui ca cei mai buni fotografi (sa zicem 3) in opinia voastra sa faca poze la drift, nu aveti cum sa dai gres asa. Ar trebui sa va ganditi mai mult cum sa va usurati munca si o sa vedeti ca or sa fie si satisfactiile pe masura.Eu personal, cu sau fara acreditare tot vin sa fac poze. Sunt pasionat si o sa ma descurc sa dau din coate.
dnp_x is offline  
Old 03-03-10, 01:05   #57
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

nevoile de eveniment sunt mai mici decat nevoile de comunitate
promovarea si stimularea a ceea ce facem mege mana in mana cu comunitatea foto, nu nmai cu ce face comunitatea de drift
stiu ca sunt acoperit cu 2-3 fotografi profi, (pe care ii am), dar nu vad de ce sa nu stimulam si fotografia de motorsport, nu numai motorsportul in sine
Gratzian is offline  
Old 03-03-10, 05:04   #58
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Sper ca s-au dat toate detaliile si criteriile de inscriere pentru acest eveniment. Se accepta cereri pana pe data de 5 Martie. Cei selectati vor fi contactati pentru alte detalii. Va multumim!
cRbL is offline  
Old 03-03-10, 18:38   #59
dshockevo

Stage 5
 
dshockevo's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 369
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

Aplic si eu pentru acreditare foto. Am fost prezent la toate evenimentele 4T de pana acum iar anul trecut am fost in echipa de fotografi.

https://forum.4tuning.ro/533-fotograf...le-dshock.html
dshockevo is offline  
Old 04-03-10, 00:47   #60
Wergi

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 35
Default Re: Acreditare Foto Eveniment

As dori sa aplic si eu pentru acreditare foto 4TuningDays 2010, o parte din fotografiile mele AICI
Wergi is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -