Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-10, 14:23   #106
cheloo_speed4u

Stage 3
 
cheloo_speed4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 100
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

FELICITARI ORAGANIZATORILO !!!PENTRU PRIMA MEA PARTICIPARE LA DRIFT A FOST OK! INTRADEVAR PENTRU DEBUTANTI DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE SI AL CELOR CU CARE AM VORBIT A FOST DESTUL DE DIFICIL TRASEUL DAR,ASTA NE AMBITIONEAZA SI PE NOI SI MASINILE NOASTRE !
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...3&d=1268502787

Last edited by cheloo_speed4u; 16-03-10 at 14:30.
cheloo_speed4u is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 19:29   #107
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by cheloo_speed4u View Post
FELICITARI ORAGANIZATORILO !!!PENTRU PRIMA MEA PARTICIPARE LA DRIFT A FOST OK! INTRADEVAR PENTRU DEBUTANTI DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE SI AL CELOR CU CARE AM VORBIT A FOST DESTUL DE DIFICIL TRASEUL DAR,ASTA NE AMBITIONEAZA SI PE NOI SI MASINILE NOASTRE !
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...3&d=1268502787
Felicitari pentru cat ai progresat in astea 2 zile si vorba lui Dobre, de acum, "Ne vedem pe circuit!"
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 22:26   #108
cheloo_speed4u

Stage 3
 
cheloo_speed4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 100
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

multam CIULI !sa de-a DOMNU sa ne vedem cat mai des sau mai bine zis la toate consursurile !!!

Last edited by cheloo_speed4u; 16-03-10 at 22:36.
cheloo_speed4u is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 23:03   #109
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

poze, filmari, ceva?
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 23:07   #110
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

vin toate, intr-o formula noua si mai ales, comentate...
vom pune filmele pe calificari, finale, etc...

si vestea cea mai buna este ca Mike Procureor, presedintele KOE, va veni la fiecare etapa mai devreme si va superviza organizarea din toate punctele de vedere.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 06:01   #111
edinho_realmadrid

Stage 5
 
edinho_realmadrid's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 684
Member of:
[VW]
[Opel]
[SEAT]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
vin toate, intr-o formula noua si mai ales, comentate...
vom pune filmele pe calificari, finale, etc...

si vestea cea mai buna este ca Mike Procureor, presedintele KOE, va veni la fiecare etapa mai devreme si va superviza organizarea din toate punctele de vedere.
Este adevarat ce spui Gratian, noi(echipa de la drift) duminica, cu ajutorul lui am aranjat din nou pista cu cauciucuri si zonele mai "periculoase" le-am semnalizat corespunzator.De aici s-a observat si diferenta dintre ambele zile de pe pista, duminca fiind mult mai organizate si masinile si viteza care a fost mai "limitata" daca pot spune asa in apropierea parcului rece! Parerea mea este ca, e bine sa fim indrumati de cineva capabil sa dea cateva indicatii corecte in privinta circuitului, vitezei etc.
__________________
sunt fan drift deci,fan-ul celor doi : HAI si KNS




https://forum.4tuning.ro/191-bazar-a...vw-passat.html
edinho_realmadrid is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 06:29   #112
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
vin toate, intr-o formula noua si mai ales, comentate...
vom pune filmele pe calificari, finale, etc...

si vestea cea mai buna este ca Mike Procureor, presedintele KOE, va veni la fiecare etapa mai devreme si va superviza organizarea din toate punctele de vedere.
Ar fi frumos sa fie comentate (ma refer la filmuletele de la drift) chiar de cei care sunt filmati (nu cred ca e greu sa ii chemati pe oameni sa le comenteze).

Ma bucura faptul ca pana la urma se observa eforturi de a se face ceva de calitate (nimeni nu s-a nascut invatat, si noi putem urla numai pe partea de spectatori, concurentii tre` sa urle pe partea de circuit) si sper din toata inima ca data viitoare sa iasa ceva mai ok. Eu o sa va astept la Pitesti sa vad daca se fac sau nu progrese
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 09:26   #113
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by Z L R View Post
ai dreptate santos....mare dreptate.....

sa stii ca eu ma apuc d antrenamente fiecare noapte iar, ca nu mie a placut cum mam dat evenimentu asta...strang si bani pt suspensie, ca acuma chiar trebuie...daca vrei te astept, ne jucam impreuna, poate facem si noi cetava miscari special cu noi 2 sa aratam la eveniment

si app nu tre sa ma multumesti cu nimic...nu suntem frati terroristi??
tre sa strangi bani DE ALT MOTOR nu de suspensie cu 18is nu o sa faci nmk pe circuit NEVER

Quote:
Originally Posted by kkk View Post
exact..nici nu stii cata lume a zis la fel..a cam umplut-o de s__ cu faza asta.
a luat cupa, super, felicitari
era mai ok sa ia ceva cupe pe la koe sau la alte competitii asemanatoare si de la anul probabil ca va avea adversari si aici.
si oricum, parerea mea este ca mai mult iese in evidenta facand demonstratii decat luand cupe din romania.
iar la etapa asta..putinii care i-ar face fatza cat de cat, erau toti cu masini noi; i-ar fi stat mult mai bine facand cateva ture la sfarsit cu castigatorul, dar fiecare cu parerea lui..
nu stiu de unde pana unde s-au gasit atatia arbitrii in ceea ce priveste Driftul si in a evalua nivelul pilotilor. Calin a facut 2 mici greseli in cursa cu Tengu, anul acesta nivelul masinilor cat si a pilotilor este suficient de inalt incat Tengu sa participe in campionat, in plus Tengu este cel pe care toti acum vor sa-l ,,bata" asa ca toti forteaza si au un target pe care vor sa-l atinga.

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
dimitri e chiar foarte tare,si pe langa asta,mai e si super baiat

sunt convins ca s-a simtit super bine pe aici si o sa mai vina,nu de alta,dar am fost mai multi care am tot stat cu el si am mai glumit am mai ras,cand a avut nevoie de ajutor l-am ajutat,deci a fost super super ok
sunt convins ca la fel ar face si ei daca s-ar duce cativa de-ai nostri acolo la ei

ce-mi mai place sportul asta

Dmitry a fost super incantat de tot ce s-a intamplat, va reveni cu siguranta la KOE si poate cine stie si la ETAPE NATIONALE
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp

Last edited by MC Mate; 17-03-10 at 09:39.
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 21:28   #114
B_84_RIP
BMW Driver

Stage 5
 
B_84_RIP's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 367
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

ca ai adus vb de etape nationale.....cand or sa fie....cum putem face sa gasim un loc de joaca....eu cred ca suntem multi care suntem foarte interesati si vrem sfaturi.....eu de ex imi pregatesc pisica pt anul asta si in paralel ma apuc si de urs care o sa fie gata anul care vine.....principalul cred ca e necesitatea unui loc de antrenament....
B_84_RIP is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 21:47   #115
CobrA4cS

Stage 2
 
CobrA4cS's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 46
Member of:
[DACIA]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Felicitari tuturor participantilor. A fost un spectacol pe cinste.
Felicitari lui Filip pentru "noul debut", s-a vazut ca nu cunoaste masina insa s-a descurcat ok.
La fel si KNS & Hai care au avut mici probleme la inceput...asa e cu o masina noua.
Mi-a placut mult si dimitry ... dupa parerea mea merita un loc in primi 3 chiar.
Imi pare rau de RazvanLKN care stiu ca putea mult mai mult...n-a fost sa fie...nu stiu ce s-a intamplat

De abia astept sa vad si urmatoare etape unde o sa se dea din ce in ce mai bine toata lumea insa sper sa se organizeze intr-un fel sa vada toti spectatori intr-un mod mai civilizat spectacolul.

play hard, go pro !!!
CobrA4cS is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 21:52   #116
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

sorin ene, dupa prima etapa de drift: " Vreau sa ma axez foarte mult pe partea de siguranta (voi instala un roll cage) " felicitari lui mai ales ca masina nu a prea functionat in parametrii normali si cu toate astea a luat locu 2...dar partea cu roll-cage-ul...nu era obligatorie? parca asa scria in regulament... n-ai roll cage, nu intri...sau s-a scos regula aceasta? sau nu am tinut eu bine minte? :P salutare si bafta !!
__________________

Last edited by buldogu; 17-03-10 at 21:55.
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 22:49   #117
cheloo_speed4u

Stage 3
 
cheloo_speed4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 100
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
sorin ene, dupa prima etapa de drift: " Vreau sa ma axez foarte mult pe partea de siguranta (voi instala un roll cage) " felicitari lui mai ales ca masina nu a prea functionat in parametrii normali si cu toate astea a luat locu 2...dar partea cu roll-cage-ul...nu era obligatorie? parca asa scria in regulament... n-ai roll cage, nu intri...sau s-a scos regula aceasta? sau nu am tinut eu bine minte? :P salutare si bafta !!
Nu este obligatoriu dar,ar fii bine sa ai roll cage !
cheloo_speed4u is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 08:27   #118
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by CobrA4cS View Post
Felicitari tuturor participantilor. A fost un spectacol pe cinste.
Felicitari lui Filip pentru "noul debut", s-a vazut ca nu cunoaste masina insa s-a descurcat ok.
La fel si KNS & Hai care au avut mici probleme la inceput...asa e cu o masina noua.
Mi-a placut mult si dimitry ... dupa parerea mea merita un loc in primi 3 chiar.
Imi pare rau de RazvanLKN care stiu ca putea mult mai mult...n-a fost sa fie...nu stiu ce s-a intamplat

De abia astept sa vad si urmatoare etape unde o sa se dea din ce in ce mai bine toata lumea insa sper sa se organizeze intr-un fel sa vada toti spectatori intr-un mod mai civilizat spectacolul.

play hard, go pro !!!

Si eu speram sa pot trece de Traian (care BTW, a mers absolut exceptional), dar in cursa anterioara (cea cu Mishu - Sierra) am indoit maneta de la frana de mana si nu am mai putut sa o folosesc. Sunt sanse foarte mari ca si cu frana de mana functionala sa ma fi eliminat Traian, dar cred ca ar fi fost o cursa mult mai echilibrata...

Next time...

Razvan LKN
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 09:52   #119
claudiu29

Stage 5
 
claudiu29's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 453
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by cristian_cc22 View Post
p.s. aveti idee care era cea mai slaba motorizare de la etapa asta? ( in afara de 2.5 12v al meu..)
eu am 2.0 24 de valve (pisica verde de giurgiu) si a mai fost baiatu tot cu e36 sedan argintiu care avea tot motor de 2000 mai departe nu stiu

felicitari tuturor si ma bucur ca am fost langa voi pe traseu![/QUOTE]

La slaba motorizare am fost si eu E36 2000 24 valve si fara amortizoare si arcuri sport
B 82 CCS pisica argintie
claudiu29 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 10:00   #120
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

In primul rand felicitari pentru prima etapa din campionatul national nu am putut sa vin sa va sustin dar ce am vazut arata bestial a evoluat mult lumea si sunt si multi doritori al acestui sport si abia astept urmatoarea etapa...
Apropo urmatoarea etapa unde si cand o sa mai fie? Este pe forum vreo lista cand o sa fie competitiile si nu am gasit eu?
gonzy_et is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -