Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Calendar Evenimente 4Tuning 2010

Calendar Evenimente 4Tuning 2010 4TuningDAYS 2010, 4TuningFESTIVAL 2010, KOE 2010, etc

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-07-10, 21:42   #61
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Păcat pentru KOE.

Să nu rămānem fără acţiune şi fum de cauciucuri, pasionaţilor oferim un montaj deosebit de la echipa XPROVID despre evenimentul Satu Mare. Aici
gergo is offline  
Old 16-07-10, 22:00   #62
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

A fost SUPER TARE la Satu Mare !
Iar in alte ordine de idei ne vom reorienta spre cursele de drag din Ungaria ,unde dealtfel unii deja am fost
ROAD EMPIRE is offline  
Old 19-07-10, 10:08   #63
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by ROAD EMPIRE View Post
A fost SUPER TARE la Satu Mare !
Iar in alte ordine de idei ne vom reorienta spre cursele de drag din Ungaria ,unde dealtfel unii deja am fost
Norocul vostru, cei care sunteti mai aproape!
corraptor_evo is offline  
Old 19-07-10, 11:24   #64
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Nimeni nu contesta unde a fost bine si frumos, dar ce sens are sa continuam discutia asta aici?
Sigur inteleg si faptul ca reprezentantii 4tuning au exagerat dar asa e marketingul pe la noi importat de la americani.
Asteptam sa vedem ce se mai intampla pe viitor, dar cu decenta.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 19-07-10, 12:46   #65
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Din ce am inteles "vinovat" pentru anularea acestui eveniment este 4Tuning care se pare ca a pus partea financiara "top of the list" ca sa zic asa .... eterna dorinta a romanului de a devenii milionar $ peste noapte ... pacat ca nu au reusit cei de la KoE sa gaseasca un partener cu adevarat interesat de acest proiect ... si cei de la 4T sunt buni .. dar la show` pe mp(metru patrat gen drift ).
P.S. - am inteles ca cei de la KoE (Mike si Dragan) nici nu vor sa mai auda de 4T .... bravo Gratian .... "you did it"
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Old 20-07-10, 03:16   #66
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Din ce am inteles "vinovat" pentru anularea acestui eveniment este 4Tuning care se pare ca a pus partea financiara "top of the list" ca sa zic asa .... eterna dorinta a romanului de a devenii milionar $ peste noapte ... pacat ca nu au reusit cei de la KoE sa gaseasca un partener cu adevarat interesat de acest proiect ... si cei de la 4T sunt buni .. dar la show` pe mp(metru patrat gen drift ).
P.S. - am inteles ca cei de la KoE (Mike si Dragan) nici nu vor sa mai auda de 4T .... bravo Gratian .... "you did it"
Tu cand zici chestiile astea ...
Te bazezi pe ceva sigur ?
Sau doar vorbesti asa din ce-ai mai auzit si tu pe aici ?

Dupa mintea ta , chiar crezi ca cineva avea vreun interes sa NU faca eventu ?

Daca e cum zici tu, Gratian ,avea vreun interes sa NU faca MAXIM profit din cursa asta ? de ce s-o anuleze ?

vorbiti fara sa ganditi ...


tu cand vrei sa scoti maxim de bani dintr-un event, il anulezi ma ?

fi-mi-ar scarba de voi astia care NU faceti NIMIC si ii comentati pe altii care SE CHINUIE totusi sa organizeze ceva


vorbesti de organizat event pe metru patrat , de drift

de unde pana unde-ti permiti tu sa vorbesti de drift ? dar de organizat event de drift ?


organizeaza tu un event si apoi permite-ti sa vorbesti despre asa ceva, ca abia atunci o sa stii cat de greu e ...
pana atunci , vezi-ti lungu nasului ...
romanule oparit...
ca nu va halesc cand va treziti vorbind da habar n-aveti cu ce se mananca ...
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 20-07-10, 09:58   #67
rommel

Stage 5
 
rommel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 489
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4TuningRO]
[FOTO]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Iti bati gura de pomana Santos, nu merita atentie astfel de "reactii profunde", de la toti cunoscatorii astia "intimi" cu bucataria organizarii unui eveniment de genul asta.
rommel is offline  
Old 20-07-10, 11:15   #68
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by rommel View Post
Iti bati gura de pomana Santos, nu merita atentie astfel de "reactii profunde", de la toti cunoscatorii astia "intimi" cu bucataria organizarii unui eveniment de genul asta.
Asa o fi... dar sa nu stiu cati isi amintesc acele etape de pe baneasa pe vreamea cand LR le organiza... totul era atat de frumos si linistit... eu personal mi-as dorii foarte mult o astfel de etapa... macar una sa mai exista... sa nu mai zic de vremurile in care se dadea lumea la Vitan legal... sunt ani buni de atunci si curse de genul nu s-au mai vazut... Nu cred ca au fost piedici mai multe in organizarea unor astfel de evenimente... Cred ca ducem lipsa de oameni care sa isi doreasca cu adevarat organizarea unor astfel de evenimente... oameni pasionati de curse, nu oameni pasionati de afaceri...
__________________
D300s+16-85+70-300 VR II+ 35 1.8 +SB-600
Fotografiile mele:
http://toadertk.blogspot.com/
toader is offline  
Old 20-07-10, 11:37   #69
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by toader View Post
Asa o fi... dar sa nu stiu cati isi amintesc acele etape de pe baneasa pe vreamea cand LR le organiza...
LR + NSL. Era altceva atunci, toti, sau aproape toti erau uniti si probabil ca totul era mai usor. Si chiar si atunci, la Baneasa, uneori se mai amana o cursa inainte sa se tina.
ZerO_CooL is offline  
Old 20-07-10, 14:41   #70
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Tu cand zici chestiile astea ...
Te bazezi pe ceva sigur ?
Sau doar vorbesti asa din ce-ai mai auzit si tu pe aici ?

Dupa mintea ta , chiar crezi ca cineva avea vreun interes sa NU faca eventu ?

Daca e cum zici tu, Gratian ,avea vreun interes sa NU faca MAXIM profit din cursa asta ? de ce s-o anuleze ?

vorbiti fara sa ganditi ...


tu cand vrei sa scoti maxim de bani dintr-un event, il anulezi ma ?

fi-mi-ar scarba de voi astia care NU faceti NIMIC si ii comentati pe altii care SE CHINUIE totusi sa organizeze ceva


vorbesti de organizat event pe metru patrat , de drift

de unde pana unde-ti permiti tu sa vorbesti de drift ? dar de organizat event de drift ?


organizeaza tu un event si apoi permite-ti sa vorbesti despre asa ceva, ca abia atunci o sa stii cat de greu e ...
pana atunci , vezi-ti lungu nasului ...
romanule oparit...
ca nu va halesc cand va treziti vorbind da habar n-aveti cu ce se mananca ...
nu e vorba ca a vrut Gratian sa anuleze, e vorba ca altceva a spus celor de la koe si concurentilor si spectatorilor si alta s-a intamplat
uite ce zice Mike pe site-ul lor:
We are very sad of this situation, on our side, timing system team was ready, our team was ready, fly tickets to Bucharest arranged, everything on our side was ready as usual, we now can only see that our local partner did not put the same involvment and seriousness on his part of organization and local final authorization was not ready 1 week before the event (even if promised 3 months ago, and "confirmed" 1 month ago!)
bimmer3 is offline  
Old 20-07-10, 18:03   #71
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

S-au gandit mult prea departe pentru Baneasa.
Eu zic ca la Tulcea era perfect sa se tina evenimentul.
Eu banuiesc ca nu s-au obtinut aprobari pentru Baneasa.
DONU' is offline  
Old 20-07-10, 18:24   #72
LAV77
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
LAV77's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 389
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
We are very sad of this situation, on our side, timing system team was ready, our team was ready, fly tickets to Bucharest arranged, everything on our side was ready as usual, we now can only see that our local partner did not put the same involvment and seriousness on his part of organization and local final authorization was not ready 1 week before the event (even if promised 3 months ago, and "confirmed" 1 month ago!)
Citat integral:

I, Mike Procureur, and my streetracer friends, created King of Europe in 2005 with the idea of a competition made by the racers for the racers. We always put the passion of the race in front of all others points. 5 years later we are still in the same spirit, friendship, good time and good races, we are always happy to say that a King of Europe event is more than a race, it is a social event.

We are very sad of this situation, on our side, timing system team was ready, our team was ready, fly tickets to Bucharest arranged, everything on our side was ready as usual, we now can only see that our local partner did not put the same involvment and seriousness on his part of organization and local final authorization was not ready 1 week before the event (even if promised 3 months ago, and "confirmed" 1 month ago!)

We are working now on a new location and new date for this 2010 event, more than sadness about this event issue, we, King of Europe, are strong mind and never give up, so i hope you will follow us and attend this new event

About Romania, we also know, that 1 person or 1 company does not represent the spirit of a whole country. Since 2007, we are in contact with drag racers and drifters from Romania, we are very happy to see Romania growing fast in our drag and drift races and we hope it will continue and we will do our best to continue our races in Romania in 2011 but this time we will be a LOT more focused and we will be lot more stronger on the agreement with local romanian partners.

In any case, and even if this issue made us so much angry, we know that Romanian drivers should not hold the responsabilities of this failure. I'm very sad now especially to the local dragracer communities, guys like Nadir Nadir, Andrei Tentean, Marius Badoi, Ioan Paul Rafail and lot of other guys put some much efforts to make this event successful, we will not let you down guys!!!

Stay tuned, we will announce new date and location very soon.


http://www.kingofeurope.net/2010/ind...=114&Itemid=44

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Daca e cum zici tu, Gratian ,avea vreun interes sa NU faca MAXIM profit din cursa asta ?
Nu zice nimeni ca a fost vina exclusiva a cuiva dar s-ar putea ca la el sa se refere fraza:
"About Romania, we also know, that 1 person or 1 company does not represent the spirit of a whole country"
__________________

WSR

Last edited by LAV77; 20-07-10 at 18:29.
LAV77 is offline  
Old 20-07-10, 22:48   #73
aiurica

Stage 4
 
aiurica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 232
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

un cuvant am de spus!
penibil!
aiurica is offline  
Old 20-07-10, 23:02   #74
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by toader View Post
Asa o fi... dar sa nu stiu cati isi amintesc acele etape de pe baneasa pe vreamea cand LR le organiza... totul era atat de frumos si linistit... eu personal mi-as dorii foarte mult o astfel de etapa... macar una sa mai exista... sa nu mai zic de vremurile in care se dadea lumea la Vitan legal... sunt ani buni de atunci si curse de genul nu s-au mai vazut... Nu cred ca au fost piedici mai multe in organizarea unor astfel de evenimente... Cred ca ducem lipsa de oameni care sa isi doreasca cu adevarat organizarea unor astfel de evenimente... oameni pasionati de curse, nu oameni pasionati de afaceri...
Daca strangem radurile eu va promit ca ma bat cu oricine sa obtin aprobarea.
Se poate oricand organiza "Over the King", prescurtat OK.
Se poate, tine doar de vointa si buna credinta.
Nu vreau sa acuz 4t de ceva si le apreciez efortul, mai ales ca pe vremuri ne-au gazduit cu bune si rele aici pe site.
SEBASTIAN is offline  
Old 21-07-10, 00:52   #75
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Etapa King of Europe DRAG 24-25 iulie 2010, Aeroport Baneasa, Bucuresti

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Daca strangem radurile eu va promit ca ma bat cu oricine sa obtin aprobarea.
Se poate oricand organiza "Over the King", prescurtat OK.
Se poate, tine doar de vointa si buna credinta.
Nu vreau sa acuz 4t de ceva si le apreciez efortul, mai ales ca pe vremuri ne-au gazduit cu bune si rele aici pe site.
Ar fi extraordinar, dar nu stiu daca se mai poate face asa ceva, asa cum am spus oamenii din ziua de azi nu mai fac multe lucruri din pasiune, vor bani pentru asta. Stiu ca pe vremea aia erau momente in care organizatorul venea cu bani de acasa pentru a organiza evenimente de genu, acum e cu totul altceva... Inca imi amintesc vremurile in care puneam garduri pe baneasa cu Mustang, cu TAU-u)... Era o atmosfera atat de placuta (existau mici certuri, dar era ca intr-o relatie de obicei erau constructive).
toader is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -