Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-08, 03:13   #166
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

O/T: poate tine pe shift
Achim is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 18:00   #167
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
GEO ....CE MAI FACI????........NASU VREA SA TE VADA .....DE O SAPTAMANA INCERCAM SA DAM DE TINE ....CHIAR AM VB ODATA LA TELEFON......PT CE?????????????? SA VEDEM CAT DE TARE E MASINA TA......CA ASA TE LAUDAI IN POSTURILE ANTERIOARE......MAI SPUNEAI SI CA GTR-UL NEGRU E MAI SLAB DECAT AL TAU .....
A FOST USCAT ASFALTU ........STIM SI DE MODIFICARILE TALE........TOATE.......SI TOT NU VREI SA NE ONOREZI CU PREZENTA.....SAU S-A INTAMPLAT CEVA CU MASINA TA......NU MERGE BN ?????
S-AU ITI ESTE FRICA CA O SA .......ORICUM SANSELE PT TINE SUNT MINIME

TE SALUTAM SI TE ASTEPTAM !!!!!!!!!!!!!!! DAR NU FOARTE MULT CA NE PLICTISIM
foarte tare - m-ai "facut" din vorbe cum se zice - inafara ca mai am si altceva de facut decat masini si curse - deci timpul meu este oarecum limitat - nu cred ca sunt obligat sa raspund la toata lumea la tel - raspund la cine vreau si cand vreau indiferent ce scrii tu pe forum sau ce crede "lumea" - nu sunt la dispozitia nimanui ca nu ma plateste nimeni sa fac asta. nu imi aduc aminte ca ma "laudam" cu nimic in raport cu gtr-ul negru - am spus ca sunt curios cum merg masinile prin comparatie dupa ce o sa o modific si eu pe a mea - Theo are parerile lui despre ce si cum trebuie modificat la masina - ale mele sunt putin diferite - din cate vad voi sunte-ti foarte siguri ca masina vostra modificata e mai tare - sunt curios ce o sa mai faceti daca doamne fereste a mea va fi mai tare? o sa inghititi vorbele? ma bucur oricum ca ati facut o vizita sa vedeti ce modificari s-au facut la masina - dar surpriza - nu erau toate - asa cum am spus la tel - inca nu e gata - mai necesita ceva piese si ceva reglaje - e adevarat ca nu am rezistat si ca am iesit cu masina pe strada dar nu pot obtine inca rezultatul final fara piese si fara reglaje - nu vad de ce atata graba - va este frica cumva de rezultatul final? si vreti sa se consemneze ca ati fost mai tari? i-am spus si lui Theo - desi nu prea am timp si nu vreau sa merg cu masina dereglata - "just for fun" sunt dispus sa ne vedem - oricum nu pot sa merg stabil mai mult de 5.500 rpm si max 1.05 bar - deci rezultatul il stim deja - si eu stiu cum merge masina lui Theo - sigur merge ~ 7.000 rpm si 1.25 bar stabil - deci daca intelegeti in lb romana cum stau lucrurile ok - daca nu - nu asta e! in rest masina mea merge foarte bine - mie nu imi este frica de nimeni ca nu am motive - despre sanse ma bucur ca sunte-ti pesimisti in ceea ce ma priveste - o sa va filmez pentru posteritate la cursa in momentul in care o sa fie gata masina mea - sunt doua sanse - sa radeti sau sa plangeti - oricum eu sunt rezervat la pronosticuri si o sa vedeti de ce - nu se stie niciodata - asa cum am vb cu Theo la tel va astept "just for fun" - adevarata confruntare va fi cand termin de lucrat la masina - daca nu aveti rabdare si sunte-ti "plictisiti" va invit sa nu mai asteptati - asa din vorbe in mod sigur o ajunge-ti pe primul loc in "cursa".

PS. este bine totusi ca masinile sunt modificate total diferit - deci va fi competitie fara indoiala si asta va genera performanta - spor la treaba in continuare si lasa-ti "volumul" mai mic la provocari ca nu are nimeni nimic de gastigat decat experienta
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 05:31   #168
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
GEO ....CE MAI FACI????........NASU VREA SA TE VADA .....DE O SAPTAMANA INCERCAM SA DAM DE TINE ....CHIAR AM VB ODATA LA TELEFON......PT CE?????????????? SA VEDEM CAT DE TARE E MASINA TA......CA ASA TE LAUDAI IN POSTURILE ANTERIOARE......MAI SPUNEAI SI CA GTR-UL NEGRU E MAI SLAB DECAT AL TAU .....
A FOST USCAT ASFALTU ........STIM SI DE MODIFICARILE TALE........TOATE.......SI TOT NU VREI SA NE ONOREZI CU PREZENTA.....SAU S-A INTAMPLAT CEVA CU MASINA TA......NU MERGE BN ?????
S-AU ITI ESTE FRICA CA O SA .......ORICUM SANSELE PT TINE SUNT MINIME

TE SALUTAM SI TE ASTEPTAM !!!!!!!!!!!!!!! DAR NU FOARTE MULT CA NE PLICTISIM
se apre ca sansele lui nu au fost chiar MINIME,au fost peste asteptarile unora,bv,tot inainte
Ps:se pare ca incontinuare a ramas doar NASUL tau....razvan
Hai Doamne Fereste!

Last edited by D G H; 20-12-08 at 05:36.
D G H is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 06:06   #169
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

pentru o masina cu harta stock, la 1.10 - 1.25 bar, la maxim 5500-5700 rpm, fara octane booster prin benzina eu sunt multumit - rezultatul fost mai mult decat onorabil. cred ca nu am mintit cu nimic cand am zis ca vor fi surprize - si mai am ceva surprize pe viitor - oricum sper sa mai avem vreme buna anul asta sa ne revedem si dupa ce termin stagiul 1.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 17:47   #170
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Se pare ca tot NASU ramane primul in fata GTR-ALB ......si trebuie mentionat ca el nu merge cu 1.25 CI DOAR CU 1 BAR

RESTUL E "CANCAN"

Last edited by YCSNHT; 20-12-08 at 17:52.
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 00:51   #171
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
Se pare ca tot NASU ramane primul in fata GTR-ALB ......si trebuie mentionat ca el nu merge cu 1.25 CI DOAR CU 1 BAR

RESTUL E "CANCAN"
nu am ce sa mai spun......esti incredibil de.....
D G H is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 00:57   #172
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
Se pare ca tot NASU ramane primul in fata GTR-ALB ......si trebuie mentionat ca el nu merge cu 1.25 CI DOAR CU 1 BAR

RESTUL E "CANCAN"
tu lasa cancanul si pe dgh ca aseara nu cu el aveam treaba - cum ramane cu "nu am nici o sansa" cu Theo????

hmm cam liniste cu sansele mele - hai sa-ti spun eu o treaba - daca theo nu mai baga ceva pe la masina nici nu are sens sa o mai chinuie cu mine sau cu dgh - ce ai vazut aseara a fost doar un rezultat partial ca sa nu zica nimeni ca masina nu merge cat de cat - rezultatul final este mult, mult mai sus - si oricum nu intentionez sa ma opresc nici atunci - mai e mult pana departe

ps. comparatiile de presiune sau alte date tehnice isi au rostul doar daca vb de masini identice - eu asta am mentionat la ambele nissan-uri - nu are nici o legatura turbina de pe bmw cu turbinele de pe nissan chiar daca ai mentionat

Last edited by georgerg; 28-12-08 at 17:53.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 21:52   #173
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

https://www.youtube.com/watch?v=emUEc...eature=related
asa arata un timp corect pentru un GT-R 35, fapt care nu impresioneaza, asteptam tuningul si fisa dyno.
aviator is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 06:33   #174
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

12.11 nu e deloc un timp fabulos...un 997turbo scoate in jur de 11.7 iar un vette z06 11.1-11.3 (in functie de sofer)
zGb is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 08:33   #175
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by aviator View Post
https://www.youtube.com/watch?v=emUEc...eature=related
asa arata un timp corect pentru un GT-R 35, fapt care nu impresioneaza, asteptam tuningul si fisa dyno.
si Nissan-ul a plecat putin inainte ...
...altfel il batea Lambo !!!
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 08:35   #176
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Wink Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
12.11 nu e deloc un timp fabulos...un 997turbo scoate in jur de 11.7 iar un vette z06 11.1-11.3 (in functie de sofer)
pentru rap. kg / cp al lui GTR este un timp bun !
Deci, transmisia este excelenta ...
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 08:46   #177
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
12.11 nu e deloc un timp fabulos...un 997turbo scoate in jur de 11.7 iar un vette z06 11.1-11.3 (in functie de sofer)
e un timp fabulos pentru romania
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 12:30   #178
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Talking Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
e un timp fabulos pentru romania
nu prea pare sa fie Romania !!!
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 18:06   #179
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by andreiwtw View Post
nu prea pare sa fie Romania !!!
nu conteaza unde era masina cat timp era standard si nu era pe pista ... acceeasi masina scoate timpi diferiti datorita locului unde e ?
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 18:51   #180
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

logic...si apropo si timpii enumerati de mine mai sus sunt pt 997tt si z06 sunt pt masinile stock...si timpul lui z06 e si cu cauciucurile stock care nu sunt atat de performante
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -