Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-08, 22:15   #31
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
esti foarte sigur pe tine,bv dar mai bine sa lasam faptele sa vb sa facem curse pe strada nu pe internet,
corect.ramane cum am stabilit.

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
inseamna ca si eu sunt SUPREM,e singuru urs cu M5 Turbo,din tara
si tu esti oricum termenul nu imi apartine dar daca asa cred unii asta e

Last edited by aleks; 11-11-08 at 21:22.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:19   #32
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

sper sa te tina cutia ca acolo e o problema cam mare si momentan nu cred ca exista vreun kit special pt transmisie la gtr
zGb is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:22   #33
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
cred ca ai dreptate ca nu ma cunoaste nimeni - de aici bineinteles - si e mai bine asa - nu vad de ce esti "ofensat" - eu nu am zis de nimeni ca e "amarat" si nu vad nici unde mi-am pierdut bunul simt. Vad ca tu latri aiurea si ma ameninti pe mine - "... asta daca vrei in continuare sa mai vorbesti pe aici cu restul de "amarati"" - chiar crezi ca ma impresioneaza cu ceva - eu m-am lamurit deja care e treaba pe acest forum - laba trista moarte sigura si mult mult latrat. Credeam ca e vorba de masini,curse, soferi - dar de fapt se sta la barfa pe marginea drumului - nimic concret. In schimb se gasesc cate unii sa-mi faca mie educatie deja - daca chiar vrea cineva sa-mi faca educatie sa ma caute personal nu pe forum.
nu am de ce sa te caut personal ca nu ma interesezi ca persoana....iti fac educatie PE FORUM caci asta este datoria mea....de aia sunt moderator.....referitor la amenintare....ti-am dat un warning verbal si ti-l dau si pe al doilea referitor la ce ti-am ingrosat in text....daca nu iti place forumul nu mai posta....daca vei contiuna cu langajul asta vei primi garantat infractiuni care vor rezulta intr-un ban....simplu....sper ca ai inteles ce si cum....succese multe in continuare!
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:22   #34
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

eu unul il cred pe om ,cand pleci din bamboo cu o pasarica ,si omori toate loganurile la semafor, e normal sa crezi ca ai o masina bomba.
i-mi aduc aminte cand a venit ferarri ,si sa dat cu dgh si mi la omorat ,de nu mai stia de capu lui.
si cate curse nu am vazut ,cu uni care credeau ca daca au dat 100 mii pe o masina bat tot.
si veneau la curse si luau bataie rau de la masini de 5000e.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:28   #35
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
sper sa te tina cutia ca acolo e o problema cam mare si momentan nu cred ca exista vreun kit special pt transmisie la gtr
vai ce imi plac mie cunoscatorii - tu cate transmisii de GTR ai rupt frate - ai citit si tu o barfa de pe net din state si gata le stii tu pe toate nu? emiti pareri deja avizate ! vezi ca am prieteni cu GTR in state care au deja ~ 8.000 mile si respectiv ~ 5.000 mile si nu au nimic la masini desi trag de ele tare - si sunt deja modificate. Eu personal am ~ 5000 km, merg 80 % din timp fara VDC, folosesc launch control la greu si masina e perfecta - intereseaza-e si tu ce transmisie are masina si de cine e facuta si dupa sa vorbesti ca daca ar fi dupa ce spui tu multe masini din wrc ar sta pe dreapta sa vina depanarea

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
eu unul il cred pe om ,cand pleci din bamboo cu o pasarica ,si omori toate loganurile la semafor, e normal sa crezi ca ai o masina bomba.
i-mi aduc aminte cand a venit ferarri ,si sa dat cu dgh si mi la omorat ,de nu mai stia de capu lui.
si cate curse nu am vazut ,cu uni care credeau ca daca au dat 100 mii pe o masina bat tot.
si veneau la curse si luau bataie rau de la masini de 5000e.
bravo - tocmai ai dat definitia corecta a baiatului de dorobanti de bani gata care are o masina de 100 de mii si nu stie ce e cu ea - stii genul ala p... mica si masina scumpa - o problema totusi - vezi ca ai gresit adresa - am condus de la dacie 1310 pana la masina de foarte multi cai sa zicem - nu ma va deranja daca ma bate azi un bmw de 5000 euro- ce vrei sa spui ca GTR-ul e vreo masina de la coada vacii cu pretentii la logan? repet - la drag este foarte posibil sa ma bata DGH-nu stiu cat de rau dar e perfect posibil - oricum voi acolo si apoi smecheria la GTR este alta - ce zici de un drum bucuresti sibiu - cu dealul negru si valea oltului intre? cred ca DGH - sau mai bine zis genul de masina sta acasa la hibernare. concluzia mea personala este ca GTR face fata si chiar dovedeste concurenta serioasa in multe ipostaze. e ok si la drag si la circuit - adica o masina completa nu jumatate de masura

Last edited by aleks; 11-11-08 at 21:26.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:53   #36
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

sa ne mai si distram

sper sa nu ai vreodata probleme la transmisie !

bafta !!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gtr.jpg
Views:	745
Size:	109.5 KB
ID:	673281   Click image for larger version

Name:	gtr2.png
Views:	755
Size:	244.4 KB
ID:	673282   Click image for larger version

Name:	gtr3.jpg
Views:	843
Size:	29.8 KB
ID:	673283  

Click image for larger version

Name:	gtr4.jpg
Views:	583
Size:	65.6 KB
ID:	673284   Click image for larger version

Name:	gtr5.jpg
Views:	618
Size:	147.0 KB
ID:	673285   Click image for larger version

Name:	gtr6.jpg
Views:	572
Size:	151.5 KB
ID:	673286  

Click image for larger version

Name:	gtr7.jpg
Views:	619
Size:	126.3 KB
ID:	673287   Click image for larger version

Name:	gtr8.jpg
Views:	495
Size:	391.7 KB
ID:	673288  
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:54   #37
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
bravo - tocmai ai dat definitia corecta a baiatului de dorobanti de bani gata care are o masina de 100 de mii si nu stie ce e cu ea - stii genul ala p... mica si masina scumpa - o problema totusi - vezi ca ai gresit adresa - am condus de la dacie 1310 pana la masina de foarte multi cai sa zicem - nu ma va deranja daca ma bate azi un bmw de 5000 euro- ce vrei sa spui ca GTR-ul e vreo masina de la coada vacii cu pretentii la logan? repet - la drag este foarte posibil sa ma bata DGH-nu stiu cat de rau dar e perfect posibil - oricum voi acolo si apoi smecheria la GTR este alta - ce zici de un drum bucuresti sibiu - cu dealul negru si valea oltului intre? cred ca DGH - sau mai bine zis genul de masina sta acasa la hibernare. concluzia mea personala este ca GTR face fata si chiar dovedeste concurenta serioasa in multe ipostaze. e ok si la drag si la circuit - adica o masina completa nu jumatate de masura
azi la romexpo la intrare era un GTR alb perlat.
era cumva al tau?
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 22:57   #38
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
azi la romexpo la intrare era un GTR alb perlat.
era cumva al tau?
da. de ce?
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:02   #39
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
da. de ce?
chiar o prinde foarte bine vopseaua.
o masina foarte frumoasa.
chiar sant curioas, cum va da la start ,un alb perlat, si un negru suparat.
asa ca hai sa le vedem la treaba, ca cearta nu aduce nimic bun
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:03   #40
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
sa ne mai si distram

sper sa nu ai vreodata probleme la transmisie !

bafta !!
foarte tare- ce sa zic - daca stau sa ma gandesc si la cearta cu porche cred se ocupa concurenta sa denigreze masina ca vorba aia e si mai ieftina si e si mai buna. oricum din cate am citit eu a fost un singur caz si acolo nu se stie daca nu cumva e si vina proprietarului. ce pot spune este ca si vdc-ul scos daca fortezi prea mult o treapta de viteza si nu schimbi la timp intra in protectie - sincer cred ca ala de a reusit sa rupa cutia ori e platit de porche ori a facut el ceva si nu vrea sa ne spuna.

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
chiar o prinde foarte bine vopseaua.
o masina foarte frumoasa.
chiar sant curioas, cum va da la start ,un alb perlat, si un negru suparat.
asa ca hai sa le vedem la treaba, ca cearta nu aduce nimic bun
mersi. si eu vreau sa o vad la treaba - si cu ala negru si cu ursul polar -white power!

Last edited by aleks; 11-11-08 at 21:30.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:53   #41
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
foarte tare- ce sa zic - daca stau sa ma gandesc si la cearta cu porche cred se ocupa concurenta sa denigreze masina ca vorba aia e si mai ieftina si e si mai buna. oricum din cate am citit eu a fost un singur caz si acolo nu se stie daca nu cumva e si vina proprietarului. ce pot spune este ca si vdc-ul scos daca fortezi prea mult o treapta de viteza si nu schimbi la timp intra in protectie - sincer cred ca ala de a reusit sa rupa cutia ori e platit de porche ori a facut el ceva si nu vrea sa ne spuna.


hai ca nu am chef sa intru intr-o polemica cu tine si nu are rost sa mai discutam, eu sper din tot sufletul sa nu ai nicio problema la masina !

ps. nu o mai umfla asa ca nu are rost !

ps2. P O R S C H E nu "porche" !
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:24   #42
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
hai ca nu am chef sa intru intr-o polemica cu tine si nu are rost sa mai discutam, eu sper din tot sufletul sa nu ai nicio problema la masina !

ps. nu o mai umfla asa ca nu are rost !

ps2. P O R S C H E nu "porche" !
hai sa lasam subiectul odata - lasa-o dracului de transmisie - eu sper mai mult ca tine sa nu am probleme - daca e sa fie o schimb cu una de la PORSCHE - e bine!?!

ps o desumflu daca tu zici - masina e nasoala - mai bine imi luam PORSCHE
ce sa fac mai face omu si alegeri proaste deh nu toti au masini bune

ps hai sa nu ne mai contram pe tema asta - incepand de luna asta in tara vor fi cel putin 6 GTR-uri de care stiu eu - daca au probleme toate dau eu de baut - daca nu au nici una dai tu - daca e bara bara bem nemteste si facem baie cu sampanie
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 01:26   #43
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Eu nu inteleg o chestie ... poate imi explica si mie cineva ... DGH e o masina ff buna in cursele de drag? .... adica 0-402 m cu start de pe loc ? ... eu nu cred ca poate(DGH) sa bata GT-R`ul intr-o adsfel de cursa ..... pot sa spun ca sunt sigur ca bate GT-R`ul.
Ma repet ... DGH nu este o masina de drag ... este o masina care are performante ff bune pe o plaje de acceleratie ... dar nu are nici o treaba cu ,cursele de drag ....
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 04:46   #44
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

poate n-are nici o treaba cu cursele de drag la noi in tara...intr-o adevarata cursa de drag pe o pista de drag si pregatita cum trebuie, masina ar face senzatie!
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 04:48   #45
Miker
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

@georgerg - Cu reviziile cum stai cati KM ai ? Daca nu se superi...
  Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -