Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-08, 13:31   #1
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Am auzit de GTR-ul negru cu volan pe dreapta. Sincer nu imi spune nimic masina daca ma gandesc la cum a fost sau mai bine zis cu se incearca a se modifica. Eu personal nu agreez jumatatile de masura si lipsa de profesionalism - am inteles ca s-a facut "tuning" cu flexul pe la catalizatoare. Pacat - sincer regret ca o masina atat de speciala ajunge in situatia asta. Este foarte posibil ca masina sa traga mai slab decat fara sa fi umblat la ea - asta daca nu cumva deja a dat erori si a intrat in protectie. Cat despre concurenta - Porsche 911 - nici nu avea sens cu cel facut de SKN - rezultatul era clar de la inceput. Eu va spun din experienta proprie ca 911 Turbo stock este depasit rau de situatie vs. GTR stock. In scurt timp o sa instalez primul kit complet pe masina - si cand spun complet va fi complet nu 2 tevi si 4 table. Ulterior o sa vedem unde se va situa GTR-ul dar pana atunci astept ceva pretendenti la trofeu.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 14:08   #2
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
de ce ai facut topicul asta?cand se discuta deja despre asta?
Se discuta despre?!? Eu vorbesc de masina mea si vreau sa vad cine se da cu mine si sum sta treaba - nu stiu ce se discuta.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 14:31   #3
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Salut si bine ai venit !

In primul rand sa o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea si sa ai mare grija pt ca am citit destul de mult despre masina asta si are niste bube destul de mari ! ( sa nu scoti VDC-ul ! pt ca iti pierzi garantia, in caz ca mai ai )
Cred ca intr-un fel o sa iti para rau ca ai intrat pe acest forum dar na asta e, te descurci tu

te-ai dat cu cineva pana acum ?
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 14:50   #4
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
Salut si bine ai venit !

In primul rand sa o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea si sa ai mare grija pt ca am citit destul de mult despre masina asta si are niste bube destul de mari ! ( sa nu scoti VDC-ul ! pt ca iti pierzi garantia, in caz ca mai ai )
Cred ca intr-un fel o sa iti para rau ca ai intrat pe acest forum dar na asta e, te descurci tu

te-ai dat cu cineva pana acum ?
Mersi. Nu stiu de ce spun unii ca masina are probleme. Eu am mers fara VDC o groaza, am folosit launch control linstit - masina merge perfect ca in prima zi - nu are nici o problema. Am citit si eu despre garantie dar sincer pe mine nu ma pasioneaza mai ales ca o sa modific masina la greu. De dat nu m-am dat cu nimeni pe aici si nici nu ma dau decat cu cine merita efortul.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 15:19   #5
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Mersi. Nu stiu de ce spun unii ca masina are probleme. Eu am mers fara VDC o groaza, am folosit launch control linstit - masina merge perfect ca in prima zi - nu are nici o problema. Am citit si eu despre garantie dar sincer pe mine nu ma pasioneaza mai ales ca o sa modific masina la greu. De dat nu m-am dat cu nimeni pe aici si nici nu ma dau decat cu cine merita efortul.

am inteles, pai ce sa iti zic atunci, multa bafta !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 20:52   #6
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

si cam cine merita? ca sunt tare curios
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 22:39   #7
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
De dat nu m-am dat cu nimeni pe aici si nici nu ma dau decat cu cine merita efortul.
deja esti Sebastian 2. poti sa tii masina in garaj si-i bati pe toti - doar din vorbe!
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 01:35   #8
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Pentru toti plictisitii fara "cojones" - masina e pe strada nu in garaj - cine se crede sofer si crede ca are ce sa conduca sa se bage - am zis cine merita efortul - adica cine are cel putin 500 cai - ca table cu pretentii am mai vazut
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 02:05   #9
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

nu stiu ce stii tu despre gtr-ul negru dar as vrea sa vad si eu la tine pe masina titanium exhaust .................si parerile de '' BINE'' despre aceasta masina sau proprietar ar trebui sa le pastrezi pt tine ca sunt sigur ca nu il cunosti ..................................


nu mai suferi ca se accentueaza boala
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 02:22   #10
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

titlu scrie clar
CINE VREA CU PRIMUL GTR DIN ROMANIA.
acum ce faci te contrazici singur, pui conditi sa aibe cel putin 500 cp
si daca vine o masina cu cai mai putin, si te bate ce faci?
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 11:23   #11
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

masini sunt cu care sa te dai dar daca incepi cu "minim 500 de cai" .... vino sa te vedem sa dovedesti si pe urma poti sa pui niste conditii deocamdata gt-r negru a aratat ce stie al tau nu
__________________
VW Golf 2 GTI(produs energizant cu un continut ridicat de adrenalina).
A se administra in cazul dependentei grave de birou.
geo_34 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 12:45   #12
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
nu stiu ce stii tu despre gtr-ul negru dar as vrea sa vad si eu la tine pe masina titanium exhaust .................si parerile de '' BINE'' despre aceasta masina sau proprietar ar trebui sa le pastrezi pt tine ca sunt sigur ca nu il cunosti ..................................


nu mai suferi ca se accentueaza boala
Prietene in caz ca nu stii sa citesti "Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?" - aaa stock da! daca vrei sa vezi "titanium exhaust" vezi la prietenul tau - eu ce am spus am spus din sursa sigura si am vorbit despre masina nu despre proprietar - la mine, daca o sa apuci tu personal sa vezi, o sa vezi full exaust de la motor pana la coada nu doar cutback - sa fi comandat si el tot kit-ul de la mine's wave si atunci sa fi facut valuri - nu ca asta ar fi cel mai fericit kit cu putinta pentru masina asta.
Pe om nu il cunosc dar pot sa emit pareri despre ce vad sau aud - nu ca as fi singurul cu parerile astea.

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
titlu scrie clar
CINE VREA CU PRIMUL GTR DIN ROMANIA.
acum ce faci te contrazici singur, pui conditi sa aibe cel putin 500 cp
si daca vine o masina cu cai mai putin, si te bate ce faci?
Ai si tu dreptate - sa vina cine crede ca ma bate indiferent de fier - dar nici nu o sa-mi pierd vremea doar asa ca sa vada altii ce misto e sa fie pe aceeasi strada cu mine.

Quote:
Originally Posted by geo_34 View Post
masini sunt cu care sa te dai dar daca incepi cu "minim 500 de cai" .... vino sa te vedem sa dovedesti si pe urma poti sa pui niste conditii deocamdata gt-r negru a aratat ce stie al tau nu
Nu stiu ce crezi tu ca a aratat gt-r negru ca poate - sa-mi arate si mie ca eu nu cred ca poate nimic special fata de al meu. Eu nu pun conditii am zis doar ca nu imi pierd vremea cu masini fara sanse din start - cine are neclaritati asupra a ceea ce poate masina mea sa ma caute si ii arat. Nu inteleg cui trebui sa dovedesc si ce - cine ma cunoaste stie despre ce vorbesc si ce pot sa fac- cine nu doar latra pe marginea drumului.

Last edited by aleks; 11-11-08 at 22:01.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 16:21   #13
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Sal,am si eu un amarat de bmw e30 si as vrea sa-l scot putin la plimbare daca esti deacord anunta-ma
D G H is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 16:38   #14
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
Sal,am si eu un amarat de bmw e30 si as vrea sa-l scot putin la plimbare daca esti deacord anunta-ma
Ce tare esti - "un amarat de bmw e30" - de parca eu traiesc la tara si nu stiu ce ai sub capota. Hai sa ne plimbam - deocamdata nu emit pareri cum o sa fie cu tine dar sunt curios sa vad cum stam............acum cat mai ai sanse
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 19:03   #15
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Nu stiu ce crezi tu ca a aratat gt-r negru ca poate - sa-mi arate si mie ca eu nu cred ca poate nimic special fata de al meu. Eu nu pun conditii am zis doar ca nu imi pierd vremea cu masini fara sanse din start - cine are neclaritati asupra a ceea ce poate masina mea sa ma caute si ii arat. Nu inteleg cui trebui sa dovedesc si ce - cine ma cunoaste stie despre ce vorbesc si ce pot sa fac- cine nu doar latra pe marginea drumului.
problema e ca nu te cunoaste nimeni si parerea mea ar fii sa latrii mai putin si sa vorbesti mai cu bun simt ... asta daca vrei in continuare sa mai vorbesti pe aici cu restul de "amarati"
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -