Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-05, 14:29   #76
L3vys

Stage 1
 
L3vys's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 10
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DJ41ZUM\"
Cam atat ne vedem la craiova atunci
Craiova sa fie .. si totusi raman la parerea ca nu ai sanse :P... si astept sa ma dai 1 tura in calibra ...
L3vys is offline   Reply With Quote
Old 18-10-05, 16:21   #77
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DJ41ZUM\"
Quote:
Originally Posted by \"L3vys\"
Amice nu m-ai inteles deloc primu` meu post a fost 1 ironic la adresa lu` hondaru nush ce ai inteles u de acolo da ma rog fiecare intelege ce vrea , sa sti ca yo nu am intrat pe forumu` asta sa-mi fac dusmani ci din contra , si nu inteleg dc iti tot numesti u masina \"calibra de * \" ??? a scris cineva ceva ... si revin la viteza maxima u vrei sa zici ca iei q calibra ta peste 250 ?? dak prinzi atat sa ma dai si pe mine o tura :D ca vin si yo la Cr in sierra :P:P .... :peace: :peace:
la adresa lu hondaru fiind vb de masina mea sau cum calibra turbo 4x4 are de fabrica 245km/k viteza maxima, pana la 277km/h mai e putin pt informarea ta iti spun doar atat se tureaza 7800rpm pe trapta si 8000rpm pe liber daca stii ce inseamna asta la un motor c20let de opel calibra. Nu am nimic cu nimeni doar daca e vb de masini . Nu ma cert ca idiotu atat iti pot spune pot demonstra . Cat despre sierra, castiga doar daca are cuplu mai mare, 4x4 face multe la o masina cand pleaca iar sierra da burn pana la 60km//h nu zic ca nu are putere. Distanta de 400m ma dezavantajeaza mult pe treapta 1 si 2 am limitate la presiune in turbina. Cam atat ne vedem la craiova atunci :peace:
Nu tot ce zboara se mananca.
Nu orice masina are putere sa faca turatia maxima in ultima treapta.
Dupa ce spui tyu Dacia s-ar juca la peste 200-220km/h.
Eu zic tot calibra, dar nu exagerati .
aviator is offline   Reply With Quote
Old 18-10-05, 21:11   #78
DJ41ZUM

Stage 1
 
DJ41ZUM's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 14
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aviator\"
Quote:
Originally Posted by \"DJ41ZUM\"
Quote:
Originally Posted by \"L3vys\"
Amice nu m-ai inteles deloc primu` meu post a fost 1 ironic la adresa lu` hondaru nush ce ai inteles u de acolo da ma rog fiecare intelege ce vrea , sa sti ca yo nu am intrat pe forumu` asta sa-mi fac dusmani ci din contra , si nu inteleg dc iti tot numesti u masina \"calibra de * \" ??? a scris cineva ceva ... si revin la viteza maxima u vrei sa zici ca iei q calibra ta peste 250 ?? dak prinzi atat sa ma dai si pe mine o tura ca vin si yo la Cr in sierra :P:P ....
la adresa lu hondaru fiind vb de masina mea sau cum calibra turbo 4x4 are de fabrica 245km/k viteza maxima, pana la 277km/h mai e putin pt informarea ta iti spun doar atat se tureaza 7800rpm pe trapta si 8000rpm pe liber daca stii ce inseamna asta la un motor c20let de opel calibra. Nu am nimic cu nimeni doar daca e vb de masini . Nu ma cert ca idiotu atat iti pot spune pot demonstra . Cat despre sierra, castiga doar daca are cuplu mai mare, 4x4 face multe la o masina cand pleaca iar sierra da burn pana la 60km//h nu zic ca nu are putere. Distanta de 400m ma dezavantajeaza mult pe treapta 1 si 2 am limitate la presiune in turbina. Cam atat ne vedem la craiova atunci
Nu tot ce zboara se mananca.
Nu orice masina are putere sa faca turatia maxima in ultima treapta.
Dupa ce spui tyu Dacia s-ar juca la peste 200-220km/h.
Eu zic tot calibra, dar nu exagerati .
eu am spus ca are putere de 7800rpm pe treapta nu in ultima treapta ca sa isi faca idee de masina. cine cunoaste la opel isi da seama ca nemaiavand limita la 7200 sau 7250 nu stiu exact motoru are ceva in plus fata de stock
DJ41ZUM is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 02:22   #79
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

dar mai lasati discutiile pana dupa ce se dau oamenii da?! :P
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 15:50   #80
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default

v-a placut si voua taina....
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 18:20   #81
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Shutzule(si ceilalti participanti din Craiova) , sa vii la Universitate seara dupa 19:30 sa te inscrii sa nu ramai pe dinafara !




La inscriere sa ai la tine copie dupa buletin !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 01:45   #82
DJ41ZUM

Stage 1
 
DJ41ZUM's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 14
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Shutzule(si ceilalti participanti din Craiova) , sa vii la Universitate seara dupa 19:30 sa te inscrii sa nu ramai pe dinafara !




La inscriere sa ai la tine copie dupa buletin !
lasa ba sa se dea aia care au sanse sa castige grupa linistiti
ramane de vazut daca ma dau la grupe nu merg decat pt sierra aia si atat nu imi permit mai mult de 5 liniute ca se sparge cutia de transfer ca incepu sa bata astazi cand ii facui probe sa vad cum merge
oricum am auzit ca vine si bubu si am mare incredere ca o sa le sparga plamanii la aia cu pretentii care au marci de masini consacrate nu opel ca altii de 5000 max 6000 euro
DJ41ZUM is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 20:46   #83
Ciumegu

Stage 3
 
Ciumegu's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 134
Default

Acum, ca poate uni dintre voi ati fost la cursa in Craiova ce zicetzi are sanse Calibra in fata lui Sierra??????? .
Sper sa le fi inchis gura la multi care vorbesc fara sa stie.
Raman la parerea ca pe 400 de metri Calibra ii da SMOKE.[/b]
Ciumegu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-05, 00:44   #84
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default

s-au dat??
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 24-10-05, 01:36   #85
DanielSRE

Stage 5
 
DanielSRE's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 599
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"scorpio GL\"
s-au dat??
NU,pt ca nu a reushit sierra sa ajunga, DAR calibra a fost la INALTIME
DanielSRE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -