Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-05, 22:06   #91
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Barfe, barfe, dar inca nici o provocare!
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 06-10-05, 22:20   #92
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Da domnilor, imi apartine!
Acum nu ma acuzati ca am incercat sa va induc in eroare, spuneam adevaruri incercand sa distrag atentia de la realitate!
Acum nu ma acuzati ca am facut si eu echipa cu 4tuning, pana la urma ne uneste si ne tine aici cu bune si rele.
4TUNING merita felicitari!
Datorita lor si insistentelor lor am cedat si sincer cui nu-i place sa fie laudat.

Quote:
Originally Posted by JKV
Clar masina lu' Sebi, nu de alta, da' e singurul Subaru de care am auzit care are pleoape SUB faruri nu ca toti ceilalti pe faruri si care nu mai are racirea intercooler-ului pe capota, deoarece intercooler-ul e in bara ca la WRC. In plus se mai leaga si faptul ca masina e argintie, jante albe.....e frumoasa foc. Si era si momentul s-o vedem pe strada. Chiar sunt curios cum arata pe pista....Ai dreaq japonezii astia, au furat,au furat si-acu au ajuns sa le faca probleme nemtilor....
FELICITARI!
Ai un bun spirit de observatie, esti taios, bravo!
Mai e o mica chestie nu te pricepi la Subaru, treptele alea scurte sunt de serie, cele lungi sunt tot de serie, asta e cutia de Subaru.
Inca ceva vezi ca de la a patra nu am mai accelerat asa nebuneste desi nici pana acolo nu a fost cap.
Pe 400 metri termin demult 4 trepte sunt cu alta treapta demult.
Oricum ai facut observatii pertinente.
Pentru curse masina se conduce in alt stil.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731


Last edited by aleks; 24-09-09 at 14:16.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 07-10-05, 02:49   #93
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Chiar ma bucur ca ai cedat presiunilor, si cum am zis la cat mai multe detalii si filmuletze, si speram sa te vedem in curand la treaba la legale.
Si poate si pe afara.
Bafta in continuare si iti urez mult succes cu masina si sa nu mai fii atat de secretos.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 07-10-05, 09:44   #94
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Chiar ma bucur ca ai cedat presiunilor, si cum am zis la cat mai multe detalii si filmuletze, si speram sa te vedem in curand la treaba la legale.
Si poate si pe afara.
Bafta in continuare si iti urez mult succes cu masina si sa nu mai fii atat de secretos.
Nu ma consider inca pregatit pentru cursele de afara.
Ca sa reprezint Romania cu fruntea sus mai am de lucru.
Pentru inceput am sa participla legalele din Bucuresti.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 07-10-05, 12:07   #95
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Clar masina lu' Sebi, nu de alta, da' e singurul Subaru de care am auzit care are pleoape SUB faruri nu ca toti ceilalti pe faruri si care nu mai are racirea intercooler-ului pe capota, deoarece intercooler-ul e in bara ca la WRC. In plus se mai leaga si faptul ca masina e argintie, jante albe.....e frumoasa foc. Si era si momentul s-o vedem pe strada. Chiar sunt curios cum arata pe pista....Ai dreaq japonezii astia, au furat,au furat si-acu au ajuns sa le faca probleme nemtilor....
FELICITARI!
Ai un bun spirit de observatie, esti taios, bravo!
Mai e o mica chestie nu te pricepi la Subaru, treptele alea scurte sunt de serie, cele lungi sunt tot de serie, asta e cutia de Subaru.
Inca ceva vezi ca de la a patra nu am mai accelerat asa nebuneste desi nici pana acolo nu a fost cap.
Pe 400 metri termin demult 4 trepte sunt cu alta treapta demult.
Oricum ai facut observatii pertinente.
Pentru curse masina se conduce in alt stil.
Da, Sebastian, scuze. Am vorbit si cu CeReS aseara despre tine si m-am uitat la filmul ala frame-by-frame. Am vazut ca suta tot cu a 2-a o prinzi. Doar ca am vazut ca limitarea nu mai e la 7500-7700 cat era standard. Dar totusi mi se pare cam prea mare diferenta de raport intre a 4 a si a 5-a. In plus am auzit eu niste soapte de la niste pasarele cum ca tu n-ai mai avea cutia standard pe masina. Cert e ca masina fuge grav. Nu stiu daca stie multa lume ca viteza indicata pe bordul unui STI e cea reala si nu este influentata de marimea rotilor ca la alte masini. Deci cei peste 300Km/h ai tai (cel putin cam atata ai avea estimativ) sunt reali. Pacat ca nu ai un bord cu mai multe gradatii ().

Stii ca-mi place sa fiu sincer si corect: masina ta e smekera rau. Si am TOT respectul pentru tine ca te-ai ocupat de ea pas cu pas. Un ban bine investit care da rezultate. Totusi, acum, atitudinea ta conteaza foarte mult. Poti fi foarte usor iubit sau dizgratiat. Intr-adevar reclama buna sau rea tot reclama se numeste, dar daca e buna, cu-atat mai bine nu?

Iti, imi si ne doresc sa ne mearga bine tuturor si sa te vedem in \"Fiara\" ta la o cursa. Intr-adevar tu ar trebui sa te tragi cu ceva gen Supra...in cazul in care pleaca inainte sa termini tu cursa.

Da' gata cu complimentele, mai arata-ne filme.
JKV is offline   Reply With Quote
Old 07-10-05, 17:11   #96
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Clar masina lu' Sebi, nu de alta, da' e singurul Subaru de care am auzit care are pleoape SUB faruri nu ca toti ceilalti pe faruri si care nu mai are racirea intercooler-ului pe capota, deoarece intercooler-ul e in bara ca la WRC. In plus se mai leaga si faptul ca masina e argintie, jante albe.....e frumoasa foc. Si era si momentul s-o vedem pe strada. Chiar sunt curios cum arata pe pista....Ai dreaq japonezii astia, au furat,au furat si-acu au ajuns sa le faca probleme nemtilor....
FELICITARI!
Ai un bun spirit de observatie, esti taios, bravo!
Mai e o mica chestie nu te pricepi la Subaru, treptele alea scurte sunt de serie, cele lungi sunt tot de serie, asta e cutia de Subaru.
Inca ceva vezi ca de la a patra nu am mai accelerat asa nebuneste desi nici pana acolo nu a fost cap.
Pe 400 metri termin demult 4 trepte sunt cu alta treapta demult.
Oricum ai facut observatii pertinente.
Pentru curse masina se conduce in alt stil.
Da, Sebastian, scuze. Am vorbit si cu CeReS aseara despre tine si m-am uitat la filmul ala frame-by-frame. Am vazut ca suta tot cu a 2-a o prinzi. Doar ca am vazut ca limitarea nu mai e la 7500-7700 cat era standard. Dar totusi mi se pare cam prea mare diferenta de raport intre a 4 a si a 5-a. In plus am auzit eu niste soapte de la niste pasarele cum ca tu n-ai mai avea cutia standard pe masina. Cert e ca masina fuge grav. Nu stiu daca stie multa lume ca viteza indicata pe bordul unui STI e cea reala si nu este influentata de marimea rotilor ca la alte masini. Deci cei peste 300Km/h ai tai (cel putin cam atata ai avea estimativ) sunt reali. Pacat ca nu ai un bord cu mai multe gradatii ().

Stii ca-mi place sa fiu sincer si corect: masina ta e smekera rau. Si am TOT respectul pentru tine ca te-ai ocupat de ea pas cu pas. Un ban bine investit care da rezultate. Totusi, acum, atitudinea ta conteaza foarte mult. Poti fi foarte usor iubit sau dizgratiat. Intr-adevar reclama buna sau rea tot reclama se numeste, dar daca e buna, cu-atat mai bine nu?

Iti, imi si ne doresc sa ne mearga bine tuturor si sa te vedem in \"Fiara\" ta la o cursa. Intr-adevar tu ar trebui sa te tragi cu ceva gen Supra...in cazul in care pleaca inainte sa termini tu cursa.

Da' gata cu complimentele, mai arata-ne filme.
Vezi ca a fost si cearta buna la ceva, ne-am certat deschis si acum ca ne stim mai bine ne putem intelege.
Cutia e standard asa e Subaru cu 5 si 6 mai lungi in europa.
Atentie ce vezi tu nu e blana si din cauza aia a cazut atat cutia, turatia maxima e mai mare decat de fabrica si cea de limitare si cea de putere.
Stiu am mari probleme de comunicare si nu sunt dispus sa fac eforturi sa fiu pe placul tuturor.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-10-05, 19:05   #97
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default

Pentru spectacol ma dau eu cu el cu CIELO.
CIELO EVO I provoaca CIELO EVO IISHOWUL conteaza!
aviator is offline   Reply With Quote
Old 10-10-05, 01:39   #98
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

cand o sa fie gata masina mea(e lovita destul de rau saraca si mai dureaza ceva ), ma dau si eu cu sei-ul(daca accepta desigur) cu o calibra amarata

p.s. show-ul conteaza !! ca stiu ce poate masina ta, iar eu ma dau DOAR de placere
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering

Last edited by aleks; 24-09-09 at 14:15.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 11-10-05, 00:59   #99
BMWPower

Stage 3
 
BMWPower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 136
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
a...
si nu schimb titlul tabelei de vot pentru cei care citesc selectiv...
daca se mai intreaba cineva daca e masina sau ce marca e, IL IMPUSC !
Si scartul vine clar de la cel putin 2 roti daca asculti bine, deci e masina clar
Nu trage dom' Semaca sunt eu Vdoishperica
Sebi poate ma bag si eu la anul prin primavara daca imi ies planurile (si nu ma impusca Grazian )
__________________
They wanna fingerprint me and give me some years, they'll only get one finger while i'm shifting gears.
Ex Sierra V12, BMW 850i
Actual Maserati Ghibli Primatist
BMWPower is offline   Reply With Quote
Old 11-10-05, 05:44   #100
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu eu... poate zoliat... ca vine si el in primavara cu o provocare...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 11-10-05, 09:19   #101
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Va astept cu placere sa ne simtim bine.

Quote:
Originally Posted by Gratzian
nu eu... poate zoliat... ca vine si el in primavara cu o provocare...
LANCIA e masina tare!

Mai vad pe la cate un colt un versus, o provocare, timida dar exista, lumea lucreaza si e bine asa insa sa nu credeti ca sunt la capatul puterilor.
Masina e gata sa inghita daca se cere doua NOS pe care le pot da de jos.

As fi incantat daca Versus sau Provocari vin chiar de la propietari nu dupa principiul celor ce ies pe afara sa vada ce mai fuck altii.

Pentru cei care doresc sa ma provoace ii indemn sa o faca aici si sa nu deschida alte topicuri, decat daca au o tinta mai joasa.
Pot lua in serios provocarile voastre reale si aflati ca daca doriti cu adevarat sa ma provocati eu voi fi receptiv.
Nu caut decat accidental in alte topicuri provocarile, iar daca apare o masina suficient de rapida propietarul este invitat aici sa spuna ce are de spus.


Cateva poze.
Masinuta evolueaza cu cat ma provocati mai tarziu cu atat va va fi mai greu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_24__268.jpg
Views:	267
Size:	35.6 KB
ID:	50222   Click image for larger version

Name:	image_38__187.jpg
Views:	226
Size:	31.4 KB
ID:	50223   Click image for larger version

Name:	image_42__460.jpg
Views:	245
Size:	28.7 KB
ID:	50224  


Last edited by aleks; 24-09-09 at 14:19.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 07:10   #102
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

uuuuuu Michelin ....ce aderenta naspa ....
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 08:15   #103
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sil4tuning\"
uuuuuu Michelin ....ce aderenta naspa ....
Asa este foarte aderwente, mai aderente decat am crezut si cu toate astea cand le incalzesc si accelerez la masim da fum din ele la plecare.
Sunt cu incalzire rapida foarte moi de circuit viteza.
Dupa cum am mai spus nu voi folosi decat subansamble de top.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 08:33   #104
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"sil4tuning\"
uuuuuu Michelin ....ce aderenta naspa ....
Asa este foarte aderwente, mai aderente decat am crezut si cu toate astea cand le incalzesc si accelerez la masim da fum din ele la plecare.
Sunt cu incalzire rapida foarte moi de circuit viteza.
Dupa cum am mai spus nu voi folosi decat subansamble de top.
extra soft aerate zici ? ....marfa
__________________

CDTI
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 10:08   #105
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=

la adresa de mai sus mai gasiti cateva amanunte ca sa va puteti face o idee mai amanuntita.

Eu sunt ala ea e bestia!
Era o poveste: "Frumoasa si Bestia" .
Aici rolurile sunt inversate Frumoasa e urata si Bestia frumoasa.
Bestia e marca Subaru!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc02705mic_137.jpg
Views:	411
Size:	66.8 KB
ID:	50812   Click image for larger version

Name:	dsc02711mic_179.jpg
Views:	341
Size:	75.8 KB
ID:	50813  

Last edited by aleks; 24-09-09 at 14:20.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -