Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-09, 01:41   #1201
thor

Stage 3
 
thor's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 152
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Pentru show,Sebastian,ptr a o revedea atatia impatimiti ai curselor,unii poate ptr. prima data in viata lor ...pentru a le astupa gura unora care zic ca e istorie.....
__________________
Powered by thor
thor is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 04:10   #1202
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

mare legenda.. asa frate sa vedem ce e.. a mea am stricato.. si mergea in 8900 de ture si nu ma mai laud.. iesi cu ea knd e gata sa vedem si noi ce si cum .. daca prezinta asa mult trebuie sa vada toata lumea.. m-am saturat de legende .... fca e cu adevarat o masina tare trebuie sa o vada toata lumea.
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 08:49   #1203
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Legenda sunt toate masinile facute de noi care merg zi de zi pe strada?
Personal nu am nimic de demonstrat si de aratat nimanui.
Gura lumii doar pamantul o astupa!
Daca citit posturile anterioare o sa intelegeti ceea ce spun, masina este pentru mine si pentru placerea mea. Daca am sa consider ca este interesant sama dau cu cineva am sa o fac altfel la provocari din astea pe net...
Inteleg ca masina aceea facea 8900rpm as vrea sa o vad macar la 7500 in treapta 6 pe sosea.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731


Last edited by SEBASTIAN; 05-02-09 at 09:12.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 10:28   #1204
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

polemica asta nu are rost.. mi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva.. incercam sa fac conversatie, un dialog.. deoarece asta e un post la provocari.. iti doresc sa iti merga masina cum vrei tu . asa cum le doresc tuturor de aici.. sa ne aajute Dumnezeu si sa ne vedem la legale .. numai bine
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 17:23   #1205
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

daca intr-adevar ai facut masina numai pt tine, de ce mai e deschis topicu asta? e masina ta sa te bucuri de ea si atat . sau ce? iti place sa se vorbeasca despre tine ? da esti respectat ca ai ajuns la un asa nivel cu masina , felicitari,dar daca o ti numai pentru tine si numai pt tine ai facuto de ce tot incerci sa te justifici in fata acestor oameni cunoscatori si iubitori de masini sau mai putin cunoscatori?
Bafta
__________________
I love my car!!
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 19:23   #1206
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by silviu_gsi View Post
daca intr-adevar ai facut masina numai pt tine, de ce mai e deschis topicu asta? e masina ta sa te bucuri de ea si atat . sau ce? iti place sa se vorbeasca despre tine ? da esti respectat ca ai ajuns la un asa nivel cu masina , felicitari,dar daca o ti numai pentru tine si numai pt tine ai facuto de ce tot incerci sa te justifici in fata acestor oameni cunoscatori si iubitori de masini sau mai putin cunoscatori?
Bafta
Sebastian s-a prezentat la start cu mai multe masini tari asa ca nu mai zice ca o tine pentru el pentru ca nu e adevarat.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 19:26   #1207
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by ono41 View Post
Sebastian s-a prezentat la start cu mai multe masini tari asa ca nu mai zice ca o tine pentru el pentru ca nu e adevarat.
nu a zis nimeni, el singur a zis asta
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 20:33   #1208
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Ono multumesc de sprijin.
silviu_gsi , daca ai sa citesti ai sa vezi ca nu eu am deschis acest topic.
Un alt domn respectabil a facut asta. Dar poate doresti sa-i ceri socoteala.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 22:16   #1209
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ono multumesc de sprijin.
silviu_gsi , daca ai sa citesti ai sa vezi ca nu eu am deschis acest topic.
Un alt domn respectabil a facut asta. Dar poate doresti sa-i ceri socoteala.
Nu e vorba de nici un sprijin ci de realitate Sebasiane, eu mi-am preparat Porschele foarte tare si sincer iti spun ca eu credeam ca ai sa fugi si ca nu o sa vii la start dar din cate tin minte m-ai sunat si ne-am prezentat acolo asa ca respect , restul persoanelor de mai sus ar fi bine sa se abtina pentru ca nu e frumos sa judece pe banii altora mai ales ca tu sau eu si altii care au facut ceva cu masinile lor sau prezentat mai mereu la start.

Rusinos e ceea ce face proprietarul acelui Porsche de zece mii de cai care timp de cativa ani ne-a amenintat ca ne face de rusine dar la start alaturi de mine s-a emotionat atat de tare incat nu a mai reusit sa schimbe vitezele iar de atunci vedem performante doar pe tastatura pentru ca in realitate viata e dura si emotionanta

PS. Au fost cateva discutii cu cateva pagini in urma in acest topic legate de masina ta VS masina mea de coasta, le-am sters pentru ca nu vreau sa se ajunga iar la discutii fara sens. Imi cer scuze, stiu ca acest topic este dedicat subarului tau si ca nu trebuie sa ma implic dar cand e vorba si despre masina mea prefer sa sterg ca sa nu se ajunga la certuri.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 22:19   #1210
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Daca scri despre masina ta e ca si cum ai scrie despre a mea.pe mine nu ma deranjeaza.
La un moment dat o sa iasa sau o sa se stearga din istorie.
Imi pare rau ca nu m-am dat cu el desi tu l-ai invins la un moment dat.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:29   #1211
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu am inteles de ce trebuie sa taca unii ... sa vorbeasca altii .... fiecare spune ce are de spus si ce simte.... unii dintre noi simtim ca masina asta este de domeniul trecutului si ca nu a demonstrat nimika intr-un cadru legal dealungul anilor asa cum a facut CZR sau UGA sau PEPY sau EVO (Braila) ... asa ca avem dreptul sa judecam povesti despre masini care nu au facut senzatii decat in fata unui grup fffff restrans de persoane intr-un cadru nelegal.
Nu pot sa spun despre o masina ca este tare daca nu am vazuto niciodata intr-o cursa legala de 402 m. Respect merita persoanele care investesc in masinile lor si le aduc pe pistele de intrecere intr-un cadru legal .... asa am si eu masina acasa de 1000 hp dar nu o scot si nu ma dau cu nimeni ... Esti bun ? ... demonstreaza asta intr-un cadru legal .... nu vrei/nu poti/nu te tine .... esti egal cu 0.
Eu asta am avut de spus si nu am spuso cu gandul de a-l ataca pe Sebastian sau pe alcineva .... asta simt eu si asta am spus .... nu ridic pe nimeni in slavi gratis sau pentru ca am auzit ca ar avea o masina tare de la X sau Y .... eu apreciez doar ce vad ... si am vazut multe in ultimi 3-4 ani.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 19:02   #1212
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

degeaba sariti pe om ca masina a mers si va reamintesc la uni dintre voi cand sa dat cu supra.
lasatil so termine si sa vedem atunci dupa ce o termina daca vine sa se traga.
dar pana atunci nu trebuie sa il mai atacati.
parerea mea
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 20:54   #1213
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Sa faci o masina cu adevarat tare credeti-ma ca nu e usor, in primul rand costurile sunt foarte mari si se munceste foarte mult, dupa ce muncesti si cheltuisti risti sa si spargi moatoare, diferentiale, cardan, etc..... si nu ai nici o garantie la nici un component din categoria motorsport.

PS. Sa vorbesti si sa-ti dai cu parerea de pe margine e foarte usor si nu e corect, nu sunt avocatul lui Sebastian dar sunt implicat in prepararea mai multor masini si stiu ca nu e usor si avand in vedere ca omul asta s-a prezentat la start alaturi de mine si de Virgil spune multe.........

Bafta tuturor si sper sa intelegeti ceea ce am spus mai sus.

Last edited by ono41; 07-02-09 at 00:34.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 00:31   #1214
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu pot decat sa multumesc din nou si sa va spun ca daniel a spus tot ce as fi spus si eu.
Va asigur ca daca am sa simt o provocare adevarata voi fi la start, altfel nu are sens sa poluez atmosfera.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 02:37   #1215
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

raspunsul asta mi-a placut, este ceva de genu mai putin tam tam si mai multe fapte, sper sa nu ma insel, respect
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -