Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-09, 21:25   #301
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Ah ce bine imi pare ca eu ma dau fara miza!!! uite asa am mai putine probleme ca in rest si asa am o groaza!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 23:10   #302
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Eu zic sa vi,gasim noi 2,3 masini pt tine,plus ca mai iti aduc eu cateva motoare si gata.
Nu stiu, dar din ce vad, istoria se repeta exact ca acum 2 ani, ai venit la pescarus, l-ai sunat pe MAFTEI, iar el a facut pe suparatul sa nu se mai dea cu tine, asa ca nu prea e bine sa te rogi tu de nimeni, care vrea sa vina sa se dea sa vina ,care nu sa stea acasa
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 23:23   #303
pop gheorghe

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

daca treci pe la oradea anuntama si pe mine ca sunt disponibil oricind. astept ? asta ca sa vezi cum arata un mic dejun adevarat
pop gheorghe is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 00:21   #304
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Din pacate eu sunt gata doar partial si am bagat masina la hibernat pentru ceva modificari substantiale (schimb de turbo si punte spate). Din primavara cu mare placere...
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 00:41   #305
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by pop gheorghe View Post
daca treci pe la oradea anuntama si pe mine ca sunt disponibil oricind. astept ? asta ca sa vezi cum arata un mic dejun adevarat
omul face 1500km ca sa vina cu masina sa se dea...
deci nu cred ca o sa ocoleasca prin oradea, dar ai putea sa vi tu in Timisoara la o plimbare.. ar fi mai rezonabil
poate reuseste si jeff sa termine masina si te poti da si cu el.
kickass is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 09:19   #306
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Si acum o sa vi pregatit?
Si acum crezi ca o sa castigi?
Nu stiu cum dormi tu, dar mie nu-mi place sa ma mint si consider ca e barbateste sa imi pregatesc masina, pentru a nu cauta scuze.
Vezi diferenta dintre noi?
Eu vin la distractie nu la razboi...ieri am pierdut la curse de cart impotriva unei fete si sincer sa fiu nu ma deranjat de loc, am facut caz cu prietenii pe tema asta.)

Nu poti mereu castiga, este imposibil, tot timpul exista unul mai bun....
Schumacher a participat la ca. 200 GP, de castigat a castigat numai de ca.70 ori, deci peste 130GP le-a pierdut, cu toate astea este cel mai eficient pilot al tuturor timpurilor.

Noi nu participam la nici un campionat, suntem niste amatori cu pasiune mare...nici macar cursele care le facem nu sunt corecte dupa regulile internationale....la Drag nu o sa vezi 4x4 impotriva la tractiune spate sau fata, dar noi le facem ca o cursa si ca distractie...

La o masina cu tractiune spate nu o sa ii cer niciodata sa faca dupa regulile mele, dar pe praful din Romania voi cu 4x4 vreti dupa loc de cele mai multe ori, desi corect nu este fara o pista preparata si etc......

Daca vrei sincer sa vezi ce motor puternic ai pe masina ta stai o singura cursa din mers cu mine, ai curajul asta, fi barbat si eu iti voi arata cat de iceta este masina ta, fara sa exagerez....

Normal ca pierd enorm de mult la plecare cu Supra impotriva ta, dar eu am facut in ultimi 3 ani peste 40.000Km cu Supra, la tine scadem 3 zerouri....dar asta este ceea ce pe tine te multumeste, e Ok asa, dar nu mai incerca sa ma faci slab mereu cand de fapt sti ca nu e asa....Nu vreau din nou o lupta inutila pe forum cu tine, daca ai masina gata si vrei atunci te invit cu cea mai mare placere, daca nu atunci ma voi da cu baietii care nu sunt neaaparat numai barbati, ci si copii , in caz ca intelegi ce vreau sa spun.
Quote:
Originally Posted by pop gheorghe View Post
daca treci pe la oradea anuntama si pe mine ca sunt disponibil oricind. astept ? asta ca sa vezi cum arata un mic dejun adevarat
Nu fi asa de suparat)
Ti-am laudat masina si stiu ca este foarte buna, dar sa fi sigur ca fac mai mult de 1800Km pana la bucuresti si nu voi face turul Romaniei sa ma dau in fiecare colt de tara cu cineva.
Vrei sa vezi cum merge un Porsche vino cum a zis Kickass la timisoara si vei fi surprins de ce vei vedea, eu fac pana la Timisoara 1200Km, nu poti face si tu 100Km?

Last edited by Gabi; 08-10-09 at 15:29.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 09:32   #307
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Nu fi asa de suparat)
Ti-am laudat masina si stiu ca este foarte buna, dar sa fi sigur ca fac mai mult de 1800Km pana la bucuresti si nu voi face turul Romaniei sa ma dau in fiecare colt de tara cu cineva.
Vrei sa vezi cum merge un Porsche vino cum a zis Kickass la timisoara si vei fi surprins de ce vei vedea, eu fac pana la Timisoara 1200Km, nu poti face si tu 100Km?
dracului vin si eu pana la Timisoara - asta doar ca sa fiu cu tine si cu Jeff in acelasi loc!!!
btw - Jeff cu stai cu masina?!?! o sa fie gata?!!?
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 10:10   #308
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

DZ1 nici nu-mi doresc sa ne asemnam, insa ma amuza tabloul in care te pui langa Schumacher.
Am vazut piste cu aderenta mai proasta ca praful din Romania, insa retine un fapt pe care probabil nu poti sa-l intelegi usor.
Superaderenta ma avantajeaza pe mine cu 4x4, cu cat am aderenta mai mare la start, cu cat reusesc sa imprim mai multa acceleratie jos, cu atat imi e mai usor sa inaintez repede mai sus.
In alta ordine de idei nu-mi place sa ma prostesc, vreau sa fiu pregatit iar daca castig insemna ca am fost mai bun, iar daca, ipotetic, am sa pierd e problema ca eu cu materialul meu nu am putut mai mult, dar nu o sa dau vina pe zeci de motive.
George, nu ma refer cand se rupe o planetara, cardan pinion... la altele ma refer pt ca un accident tehnic este intotdeauna imprevizibil.
O cursa cu Virgil, acum pentru mine, nu reprezinta decat faptul ca data trecuta am zis ca mai accelerez odata cu el, in rest pt mine e total neinteresant cu orice-i face la masina aia.
Eu stiu ce am eu de facut la masina mea, nu ma intereseaza decat ca materialul adversarului sa fie la nivel maxim, ca sa nu aibe scuze, iau in serios orice cursa.
Faptul ca ma pregatesc corect este in primul rand o dovada de respect pe care o port adversarului. Nu fac ca altii care vaneaza masinile oloage de la concurenta sa le arda apoi sa puna repede pe net ce tari sunt ei.
Virgil sa nu crezi ca iti subestimez masina si ca nu sunt bucuros ca un roman a obtinut astfel de performante dintr-o Supra in Europa.
Te felicit inca odata si vreau sa ne vedem la un suc la o cafea, daca ai nevoie de servile noastre esti binevenit.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731


Last edited by SEBASTIAN; 08-10-09 at 10:13.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 11:11   #309
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Azi desfacem cutia sa vedem ce are. Daca rezolv pana vine Virgil la TM, ies cu placere la interval
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 11:59   #310
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

bah da o cursa fara cearta nu puteti face si voi frate... iar in legatura cu piste vs. praf din romania comparatia este inutila... am fost si eu pe cateva piste in mai multe tari iar ce zici tu sebastiane este o aberatie, cu tot respectul si din pct meu de vedere aderenta la un 4x4 este importanta pe primii 60ft, dupa oricum te trage inapoi 4x4 deci singurul care chiar ar trebui sa isi puna pb de pus puterea jos acolo sus este virgil...
__________________
PROUD MEMBER OF DREAM SQUAD
STIprdr is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 12:07   #311
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
DZ1 nici nu-mi doresc sa ne asemnam, insa ma amuza tabloul in care te pui langa Schumacher..
Nu mai comentez decat aici, nu pe mine m-am pus langa Schumacher ci pe tine care vrei sa fi invincibil....iti explicam ca si Schumacher a pierdut de multe ori, deci tu nu ai cum sa fi mai bun...de multe ori citirea printre randuri este foarte folositoare.

Vrei sa vi da, nu pa,......ai voie sa ai ultimul cuvant.
Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
iar incepe haosul....am o trotineta cu vasle si vele...ma dau eu cu supra ) ...din mers! ca nu pot sa pun puterea jos...nu o sa va potoliti niciodata...macar sa va dati si voi pe 10 000 de euro....sa stiti de ce va certati...
Acum acceept si provocarea ta Dany)
Nu o fac pe bani, o fac de placere daca accepti....nu port razboaie cu morile de vant..

Last edited by Gabi; 08-10-09 at 15:27.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 12:36   #312
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

P.S. - Virgil,dupa parerea mea , ai fi un mare "fraier" daca nu lai pune sa se califice pt a se da cu tine ... omu a avut o masina (acum 3 ani) care a batut cu 3-4 cm un Porsche caruia la ora actuala i amesteca visele multe masini din tara asta ... deci de ce este asa de senzationala masina lui Sebastian? ... sa confirme intai si dupaia ... consumi benzina aiurea.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.

Last edited by Calimero2003; 08-10-09 at 12:40.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 12:56   #313
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

bai calimero
unu si cu unu fac doi
vad ca de ceva vreme incoace incepi sa agiti spiritele grav
vezi-ti te rog de drumul tau si inceteaza cu atitudinea asta
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 13:26   #314
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

eu vad altcumva lucrurile: sebastian traieste din vise/sperante si poate amintiri ... e plin de orgoliu fals ... pe cand virgil traieste pe pista ... la momentul prezent ... si el intelege ca ... it's just for fun ... it's not a competition ... sau e? care-i marele premiu?
hai sanatate & sebastian ... dream on ... pentru ca doar asta faci ... visezi si speri iar pana o sa te consideri tu pregatit & alte cele se inventeaza masinile zburatoare sau in cel mai rau caz dai coltul si nu mai apuci sa te dai ... lasa orgoliul de-o parte si scoate-ti japoneza la plimbare prietene ...
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 14:04   #315
skyline-maniac

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
DZ1 nici nu-mi doresc sa ne asemnam, insa ma amuza tabloul in care te pui langa Schumacher.
Am vazut piste cu aderenta mai proasta ca praful din Romania, insa retine un fapt pe care probabil nu poti sa-l intelegi usor.
Superaderenta ma avantajeaza pe mine cu 4x4, cu cat am aderenta mai mare la start, cu cat reusesc sa imprim mai multa acceleratie jos, cu atat imi e mai usor sa inaintez repede mai sus.
In alta ordine de idei nu-mi place sa ma prostesc, vreau sa fiu pregatit iar daca castig insemna ca am fost mai bun, iar daca, ipotetic, am sa pierd e problema ca eu cu materialul meu nu am putut mai mult, dar nu o sa dau vina pe zeci de motive.
George, nu ma refer cand se rupe o planetara, cardan pinion... la altele ma refer pt ca un accident tehnic este intotdeauna imprevizibil.
O cursa cu Virgil, acum pentru mine, nu reprezinta decat faptul ca data trecuta am zis ca mai accelerez odata cu el, in rest pt mine e total neinteresant cu orice-i face la masina aia.
Eu stiu ce am eu de facut la masina mea, nu ma intereseaza decat ca materialul adversarului sa fie la nivel maxim, ca sa nu aibe scuze, iau in serios orice cursa.
Faptul ca ma pregatesc corect este in primul rand o dovada de respect pe care o port adversarului. Nu fac ca altii care vaneaza masinile oloage de la concurenta sa le arda apoi sa puna repede pe net ce tari sunt ei.
Virgil sa nu crezi ca iti subestimez masina si ca nu sunt bucuros ca un roman a obtinut astfel de performante dintr-o Supra in Europa.
Te felicit inca odata si vreau sa ne vedem la un suc la o cafea, daca ai nevoie de servile noastre esti binevenit.
Din ce observ, o cam dai dupa cires domnul sebastian, incepi cu teoria chibritului,daca te tine iesi la start ,daca nu stai acasa ca oricum sa cam saturat lumea de tine cat de carcotas esti.
Parerea mea e ca tu no sa mai scoti masina asta niciodata pt ca tie frica sa no ei.
skyline-maniac is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -