Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-07, 14:19   #166
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

eu am vrut sa subliniez faptul ca ai dacut o afacere ff proasta mai ales acum cand ne spui ca o vinzi si-ti iei vectra opc (mie personal numai simplul fapt ca-mi vand masina mai pun vreo 10k euro si-mi cumpar aceeasi masina doar ca e ceva mai sexy si mai rapida in linie dreapta, mi se pare o aberatie...dar daca iti plac senzatiile in linie dreapta atunci spor la achizitie)

Despre faptul ca audi nu joaca in aceeasi liga cu bmw&mertz ai fost cam penal sincer sa fiu dar probabil esti frustrat psihic (deh,doar esti fan) ca opel nu prea are loc pe langa vw&ford
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 15:19   #167
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
eu am vrut sa subliniez faptul ca ai dacut o afacere ff proasta mai ales acum cand ne spui ca o vinzi si-ti iei vectra opc (mie personal numai simplul fapt ca-mi vand masina mai pun vreo 10k euro si-mi cumpar aceeasi masina doar ca e ceva mai sexy si mai rapida in linie dreapta, mi se pare o aberatie...dar daca iti plac senzatiile in linie dreapta atunci spor la achizitie)

Despre faptul ca audi nu joaca in aceeasi liga cu bmw&mertz ai fost cam penal sincer sa fiu dar probabil esti frustrat psihic (deh,doar esti fan) ca opel nu prea are loc pe langa vw&ford
ford si vw am avut si am fost profund dezamagit, ceea ce ma face sa nu mai fac greseala de a mai achizitiona asa cv VREODATA !

audi este o masina f buna(poate am fost inteleg gresit), dar are cv care-i lipseste, nu ma simt implinit intr-un audi, nu ma reprezinata...nu prea ma atrage!
nu vreau sa jignesc posesorii de audi, dar numai ca nu ma "coafeaza" audi ! ATAT !

audi&bmw&mercedes sunt aproape egale, fiecare avand urcusuri si coborasuri, dar personal nu pot sa le pun la un loc, datorita unei adversitati capatate fata de audi!

zgb, tu esti fan vag se subantelege/vede...si pe undeva t inteleg, pt ca fiecare tine la masina lui.
tu nu cred ca ai mers cu opc-ul de spui de liniute...linii drepte, FRATE MASINA AIA MERGE EXTREM DE BN IN CURBE!
din taste poti sa porcaiesti orice marca, dar incearc-o si dupa aia vb!

am mers cu rs4>f bn, dar prea scumpa pt mine si chiar daca mi-asi permite asi da banii pe altceva, m3-ul super masina>dar tot scumpa-isi merita banii pretinsi, c 6.3 amg=m3>2 super masini, dif o face doar gustul cumparatorului, nu dif de 0.2-0.3 sec, pt ca nu suntem intr-o cursa permanenta si in rom nu prea ai unde sa alergi f tare!

am fost in buc ieri...pfuuu..4 ore sa-l traversez...ce mai conteaza ca cel de langa tn are 40 cp-600 cp tot la fel de "tare" mergi! e ingrozitor in bucuresti si daca asi sta in bukale mi-asi lua motor si o taraboanta de 2000-3000 euro, pt iarna(1-2 luni)!

sper sa terminam cu offtopicul asta prelungit !

PACE !
__________________

Last edited by TSC-Us; 27-12-07 at 15:21.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 19:43   #168
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
DAR geta minte, pt ca mi-a spus ca are 204 si de fapt are peste ~260 cp, asa ca nu ma mai lua cu post de radoi...frectii la picor de lemn...

..

Prietene,"geta" nu minte ,GTA ti-a spus cat are masina stock......in rest se gasesc pe forum atat "post"-uri cat si foto cu fise dyno ale masinii mele.....

Daca vrei bine daca nu....plm nu e obligatoriu....da` lasa ca poate-ti iei OPC si vii cu aia sa ne tragem .......
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 20:26   #169
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
ford si vw am avut si am fost profund dezamagit, ceea ce ma face sa nu mai fac greseala de a mai achizitiona asa cv VREODATA !

audi este o masina f buna(poate am fost inteleg gresit), dar are cv care-i lipseste, nu ma simt implinit intr-un audi, nu ma reprezinata...nu prea ma atrage!
nu vreau sa jignesc posesorii de audi, dar numai ca nu ma "coafeaza" audi ! ATAT !

audi&bmw&mercedes sunt aproape egale, fiecare avand urcusuri si coborasuri, dar personal nu pot sa le pun la un loc, datorita unei adversitati capatate fata de audi!

zgb, tu esti fan vag se subantelege/vede...si pe undeva t inteleg, pt ca fiecare tine la masina lui.
tu nu cred ca ai mers cu opc-ul de spui de liniute...linii drepte, FRATE MASINA AIA MERGE EXTREM DE BN IN CURBE!
din taste poti sa porcaiesti orice marca, dar incearc-o si dupa aia vb!

am mers cu rs4>f bn, dar prea scumpa pt mine si chiar daca mi-asi permite asi da banii pe altceva, m3-ul super masina>dar tot scumpa-isi merita banii pretinsi, c 6.3 amg=m3>2 super masini, dif o face doar gustul cumparatorului, nu dif de 0.2-0.3 sec, pt ca nu suntem intr-o cursa permanenta si in rom nu prea ai unde sa alergi f tare!

am fost in buc ieri...pfuuu..4 ore sa-l traversez...ce mai conteaza ca cel de langa tn are 40 cp-600 cp tot la fel de "tare" mergi! e ingrozitor in bucuresti si daca asi sta in bukale mi-asi lua motor si o taraboanta de 2000-3000 euro, pt iarna(1-2 luni)!

sper sa terminam cu offtopicul asta prelungit !

PACE !
eu nu mai am vw dar am ramas fan al grupului pt ca golful care l-am avut eu opelul sau fordul n-or sa fie in stare niciodata sa faca ceva mai fiabil si mai strong din fabrica...sa-ti ofere o baza buna...o transmisie sa tina cuplu de 500nm+ fiind conceputa pt 310/320nm inclusiv planetare inclusiv ambreiaj (480nm la mine) un MOTOR asa de grav si exemplele pot continua...pt mine opelul s-a terminat la vectra a/calibra/speedster si motoarele non ecotec

esti naiv daca crezi ca o masina cu tractiune fata cu masele impartite nu tocmai perfect sta EXTREM PE CURBE la 280cp sau cat *** o avea opc-ul...din pct meu de vedere e un gunoi pt simplu fapt ca e FWD si n-au avut bani/tehnologie sa-i puna o integrala (e doar parerea mea in rest chiar imi plac toate modele opc de la opel cel putin ca aspect)

in bucuresti faci legea cu un smart sper sa-mi iau cat de curand
zGb is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 20:45   #170
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
eu nu mai am vw dar am ramas fan al grupului pt ca golful care l-am avut eu opelul sau fordul n-or sa fie in stare niciodata sa faca ceva mai fiabil si mai strong din fabrica...sa-ti ofere o baza buna...o transmisie sa tina cuplu de 500nm+ fiind conceputa pt 310/320nm inclusiv planetare inclusiv ambreiaj (480nm la mine) un MOTOR asa de grav si exemplele pot continua...pt mine opelul s-a terminat la vectra a/calibra/speedster si motoarele non ecotec

esti naiv daca crezi ca o masina cu tractiune fata cu masele impartite nu tocmai perfect sta EXTREM PE CURBE la 280cp sau cat *** o avea opc-ul...din pct meu de vedere e un gunoi pt simplu fapt ca e FWD si n-au avut bani/tehnologie sa-i puna o integrala (e doar parerea mea in rest chiar imi plac toate modele opc de la opel cel putin ca aspect)

in bucuresti faci legea cu un smart sper sa-mi iau cat de curand

parerea ta... depide de ce masina ai prins, pt ca poti sa iei si una noua si poate sa pice...

opc-ul merge f bn(dupa umila mea parere) dar nu se poate compara cu una integrala, ai dreptate, dar nu cred ca nu au tehn. nec pt a o face 16(4*4) !

nu stiu sigur daca imi i-au opc, dar ma bate gandul sa fac acest lucru si sa o turbinez la max(daca ma ajuta capitalul !?)

ps: ma bucur ca s-au calmat spiritele pe aici !
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:28   #171
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

tare sunt curios sa vad cum stau cu tine adica sa vad cum te bat dar mai la primavara cand o fi vremea mai buna ca eu sunt mai aproape de cta
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:14   #172
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
nu stiu sigur daca imi i-au opc, dar ma bate gandul sa fac acest lucru si sa o turbinez la max(daca ma ajuta capitalul !?)
vezi ca pentru a o "turbina" la maxim iti trebuie vreo 15.000 euro daca vrei sa iasa ceva!
opc-ul este cat de cat ok pe linie dreapta dar pe traseu virajat e cam praf!
nu-ti lua opc daca nu ai bani de investit!!!
ca daca a "turbina "la maxim = soft sau alte vrajeli, nu vei face mare branza!

p.s. astept cu interes si eu o cursa cu tine!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 09:15   #173
florin83
BMW Driver

Stage 5
 
florin83's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
tu nu cred ca ai mers cu opc-ul de spui de liniute...linii drepte, FRATE MASINA AIA MERGE EXTREM DE BN IN CURBE!
din taste poti sa porcaiesti orice marca, dar incearc-o si dupa aia vb!
https://www.youtube.com/watch?v=zPHNP...eature=related
florin83 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 11:41   #174
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

HAHAHAHAHAH....IMPECABIL sta pe asfalt
zGb is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 17:25   #175
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Exclamation Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

ROG SA POSTEZE DOAR CEI CARE SUNT LA SUBIECT SI AU CEVA DE SPUS, FARA CASNICII, NU MAI SUPORT SUGHITARILE NIMANUI !!!!!

LA MULTI ANI TUTUROR RAICERILOR SI TASTATURISTILOR, CELOR DIN URMA SA BATETI MAI PUTIN BUNTONELE, CEL PUTIN MULT MAI PUTIN CA IN 2007, CA OR SA RAMANA FARA CERNEALA PE ELE !

Last edited by Hondarul; 29-12-07 at 19:40.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 19:55   #176
RUXANDRA

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 100
Question Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

am si eu o vectra de 2.0 175 cp, umblata in ecu, sau ciptuning, sau flashtuning, nu stiu sigur(e umblata in ea de fratele meu), vreau sa te provoc la o cursa LEGALA anul viitor, sau daca ai drum prin covasna !?

ce zici, te tine ?
__________________
condu tare ...dar in siguranta!

vectra 2.0t 175 cp

Last edited by RUXANDRA; 30-12-07 at 19:58.
RUXANDRA is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 15:58   #177
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Thumbs up Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

Quote:
Originally Posted by RUXANDRA View Post
am si eu o vectra de 2.0 175 cp, umblata in ecu, sau ciptuning, sau flashtuning, nu stiu sigur(e umblata in ea de fratele meu), vreau sa te provoc la o cursa LEGALA anul viitor, sau daca ai drum prin covasna !?

ce zici, te tine ?
) cum sa nu doar sunt un gentleman !!!!!
daca trec prin covasna iti trimit un pm
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 13-01-08, 00:53   #178
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Thumbs up Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

wow...)

in filmul de la top gear, cand vireaza stanga si dreapta, pedala este la maxim>deci polizeaza cauciucurile, pierde aderenta datorita fortei brutale la care este supuse cauciucurile! se produce un fel de "patinaj pe gheata", DACA ACCELERATIA ESTE DOZATA CORESPUNZATOR NU SE INTAMPLA CA IN CLIP , > "PACALESTE POPORUL CU TELEVIZORUL" !

pai daca e sa cred clipul acela ..vectra(pe care o are sora mea, acum!) b de ~110.. cp statea mult mai bn ca opc-ul!?

+ daca ar fii fost asa nu era nimen tampit sa cumpere asa cv si sa dea o gramada de iepuroi pe o asa masina, chiar daca scria pe ea subaru..mitsuba...

eu am facut un drive test destul de convingator(pt ca era tipul ala de la opel langa mine si cam caraia la unele "faze") si mi-a placut extrem de mult masina + ca am facut alte drive-test cu alte masini mult mai puternice, 16...

o masina nu o cumperi pt ca ai visat-o azi noapte si maine dimineata, ai si achizitionato ca pe un pachet de tigari!
se aplica procedeul aplicat ca la femei: "incearca cat mai multe si alege-o pe cea mai buna, dupa posibilitati"!

si eu ii judecam pe unii dc fac asa si nu asa...dar nu mai am mentalitate securisto-comunista, fiecare e vaccinat si major asa ca face ce il duce bibilica!

daca toti am judeca la fel ar fii bine? ar fii o mentalitate de turma de oi, bazdaganii.. s.s.m.d.

eu de ex nu ma simt implinit intr-un audi, pt ca are ceva aparte care ii lipseste, SUNT SIGUR CA MULTI ZIC DESPRE MINE CA'S FIGURANT...dar asta este adevarul si am avut destule masini sa pot face diferenta, nu am avut o 1310, un logan si apoi un opel, ci majoritatea brandurilor, la unele 2 sau chiar 3 modele dintr-o marca de cand tin covrigul in mana!

ontopic: "fuziunea la rece" pleaca in germanica unde o sa suporte unele operatii drastice, lu' "elodia" ii bag silicoane,operatie estetica sa nu imi miroasa urma cioaca sau otv-ul..) si poate !? poate un 4x4!

pace V

ps: madcow: sant rautaciosi si au impamantate unele deprinderi care nu pot fii inlaturate in nici un fel, fiecare cu parerea lui!

pss: multi vb din auzite, dar nu au nici o baza reala cu realitatea, nu au trait...

Last edited by TSC-Us; 13-01-08 at 00:57.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 19:16   #179
mph/km/h

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 88
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

mi-am luat un Fireblade! ne dam cand e soarele de bronzat?
ce mai zici?
mph/km/h is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 23:06   #180
BuzzYBalL

Stage 5
 
BuzzYBalL's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Default Re: Opel Vectra 200 cp vs. ceva asemanator !

o nebunie curata pe aici
1.8t 169hp?????????
BuzzYBalL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -