Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 09-08-07, 01:36   #16
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

TARE AS VREA SA-I CUNOSC SI EU PE DESTEPTII ASTIA DE PE AICI !!!!
SA VAD SI EU CE MASINI AU SI CE MODIFICARI LE-AU ADUS !!!
CA DUPA CATE VAD EU DE VB TOATA LUMEA STIE ......CE E AIA ROATA SAU CAUCIUC" DAR OARE CU CE SE MANANCA"
BAIETI BAGATI-VA MINTILE IN CAP SI VB SI VOI CU CEI DE LA GRADINITA ...SA-I INVATATI PE EI SA STIE DE MICI
PE LA NOI PE AICI SE VB DESPRE MASINI , VOI CE AVETI ... "BICILETE"
AAAAAAA POZE LA AVATAR ASTA AVETI !!!!!!!!
SAU POATE CINE STIE,,,,,, ARE CAREVA DINTRE VOI O MASINA DE 400 CP CA NE DAM SA VEDEM CARE CASTIGA


PS : RABANNE EU CRED CA BAIETII CARE AU AUZIT SI EI DE TPS , MAP,LUCRAZA LA "BAVARIA" VAND GOGOSI CU GEM
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 00:24   #17
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

emile ma dau cu tine cu jeepu ma cind vrei ?
ponny is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 00:36   #18
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
TARE AS VREA SA-I CUNOSC SI EU PE DESTEPTII ASTIA DE PE AICI !!!!
SA VAD SI EU CE MASINI AU SI CE MODIFICARI LE-AU ADUS !!!
CA DUPA CATE VAD EU DE VB TOATA LUMEA STIE ......CE E AIA ROATA SAU CAUCIUC" DAR OARE CU CE SE MANANCA"
BAIETI BAGATI-VA MINTILE IN CAP SI VB SI VOI CU CEI DE LA GRADINITA ...SA-I INVATATI PE EI SA STIE DE MICI
PE LA NOI PE AICI SE VB DESPRE MASINI , VOI CE AVETI ... "BICILETE"
AAAAAAA POZE LA AVATAR ASTA AVETI !!!!!!!!
SAU POATE CINE STIE,,,,,, ARE CAREVA DINTRE VOI O MASINA DE 400 CP CA NE DAM SA VEDEM CARE CASTIGA


PS : RABANNE EU CRED CA BAIETII CARE AU AUZIT SI EI DE TPS , MAP,LUCRAZA LA "BAVARIA" VAND GOGOSI CU GEM
Ar fi bine s-o lasi mai moale cu remarcile de 2ron daca habar nu ai despre ce este vorba.
Baietii aia care au auzit de TPS si MAP chiar stiu despre ce vorbesc si stiu si despre cine vorbesc.....prietenul tau Rabanne confunda valva de boost cu ceea ce crede el ca este al treilea MAP senzor la un TFSI....iar la faza cu TPS-ul ma abtin ca e de rasul curcilor.......

Asa ca daca nu stii de ce se bate taraba de Rabanne aici mai bine ramai un spectator inteligent decat sa pari un agitator ......

Nu a spus nimeni ca Rabanne nu stie sa faca softuri....pur si simplu nu stie niste lucruri elementare pentru unul care pretinde ca face unele dintre cele mai bune softuri si atunci stau si ma intreb ....oare cum le face???
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 11:22   #19
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

m-ati omorat nene cu softurile voastre....... va dati sau va luptati in softuri.

o sa vreau sa incerc si eu ursul asta cand o sa termin ce mai am de facut pe la masina.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 13:50   #20
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Ar fi bine s-o lasi mai moale cu remarcile de 2ron daca habar nu ai despre ce este vorba.
Baietii aia care au auzit de TPS si MAP chiar stiu despre ce vorbesc si stiu si despre cine vorbesc.....prietenul tau Rabanne confunda valva de boost cu ceea ce crede el ca este al treilea MAP senzor la un TFSI....iar la faza cu TPS-ul ma abtin ca e de rasul curcilor.......

Asa ca daca nu stii de ce se bate taraba de Rabanne aici mai bine ramai un spectator inteligent decat sa pari un agitator ......

Nu a spus nimeni ca Rabanne nu stie sa faca softuri....pur si simplu nu stie niste lucruri elementare pentru unul care pretinde ca face unele dintre cele mai bune softuri si atunci stau si ma intreb ....oare cum le face???
Te rog frumos sa ma scuzi ca pretind ca fac unele dintre cele mai bune softuri de pe la noi. Corectez, fac unele dintre cele mai proaste softuri de pe la noi, mai precis e nimereala. Acum ce vrei si tu, si norocul face parte din viatza nu?Poti sa te superi pe norocul meu? Am vazut ce stiu sa faca cei care sunt mult mult mai buni decat mine si care cunosc notiunile alea elementare. Daca un baiat frustrat nu stie sa faca diferenta intre o discutie in care se vorbeste serios si una in care este luat la misto 100% si de catre mine si de catre Ilie, este problema lui, asta nu inseamna ca trebuie sa faci afirmatii aiurea, dar...macar cu atat sa va consolati si voi nu? Vedeti cu axele alea sa nu le fi montat iar invers, aia chiar ar fi de rasul curcilor

Cat despre felul in care te adresezi lui Razvan, sincer, mult prea obraznic pentru o persoana pe care nu o ajuta nici fizicul nici intelectul. Sunt curios daca esti suficient de greu cat sa te duca liftul. NHT-ul este o persoana cu greutate din toate punctele de vedere si mai ales in lumea curselor. Tu esti un anonim care vorbeste mult, vino cu rezultate si poate atunci o sa te bage cineva in seama. Mai putine vorbe, mai multe fapte. Asa distrusi cum suntem noi de nu stim ce sunt tps si maf scoatem din garaj rachete care te bat pe tine cu toate modificarile cu care te lauzi

P.S. Astept cu nerabdare sa purtam totusi o discutie face to face, avem mai multe de lamurit

Last edited by Rabanne; 10-08-07 at 13:52.
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 14:54   #21
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Rabanne, nu-i prima oara cand la modul ironic,aduci in discutie fara nici o legatura,greutatea corporala a unuia sau altuia. Aici nu-i macelarie sa apreciem "animalu" dupa greutate,asa ca te rog abtine-te ! Daca te crezi smardoi,nu mai posta aici ci invita la o bataie prieteneasca,asa pentru conditie fizica,pe cine crezi tu ca poti invinge fara probleme... observ,dupa ce ca ti-ai aratat muschii in poze pe forum,nu contenesti a te lega de fizicul unuia sau altuia....Chiar te bazezi pe ceva sau doar pe impresia ce ar face-o vreunui copil de 15ani fizicul tau datorat multelor ore de tras la sala ?(fara discutie,e de apreciat faptul ca muncesti cu fiarele sa arati bine,insa...)
Pacat de atitudinea asta a ta, pacat de faptul ca in rest ai un limbaj civilizat si respectuos insa simti nevoia sa dai cu batu-n balta din cand in cand...

Scuze daca am fost un pic acid...fara intentie,asa au iesit frazele
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.

Last edited by lascarica; 10-08-07 at 15:52.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 22:53   #22
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

DA SE PARE CA M-AM EXPRIMAT GRESIT , OBSERV CA "GTA" ARE UN OPEL GRAV RAU CRED CA I-A CRESCUT O "HERGHELIE" SUB CAPOTA DAR NU IMI FAC GRIJI IL ASTEPT CU NERABDARE SA NE MASURAM PUTERILE.............

PS : AM UN URS CRED CA-L STII E 30 NHT ....ACUM E TURBAT RAU SI AR VREA CEVA DE MANCARE ........DA E TURBAT RAU ...RAU SI NU GLUMESC
.................................................. .................................................. ....
CE ZICI TE TINE?
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:05   #23
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Te rog frumos sa ma scuzi ca pretind ca fac unele dintre cele mai bune softuri de pe la noi. Corectez, fac unele dintre cele mai proaste softuri de pe la noi, mai precis e nimereala. Acum ce vrei si tu, si norocul face parte din viatza nu?Poti sa te superi pe norocul meu? Am vazut ce stiu sa faca cei care sunt mult mult mai buni decat mine si care cunosc notiunile alea elementare. Daca un baiat frustrat nu stie sa faca diferenta intre o discutie in care se vorbeste serios si una in care este luat la misto 100% si de catre mine si de catre Ilie, este problema lui, asta nu inseamna ca trebuie sa faci afirmatii aiurea, dar...macar cu atat sa va consolati si voi nu? Vedeti cu axele alea sa nu le fi montat iar invers, aia chiar ar fi de rasul curcilor

Cat despre felul in care te adresezi lui Razvan, sincer, mult prea obraznic pentru o persoana pe care nu o ajuta nici fizicul nici intelectul. Sunt curios daca esti suficient de greu cat sa te duca liftul. NHT-ul este o persoana cu greutate din toate punctele de vedere si mai ales in lumea curselor. Tu esti un anonim care vorbeste mult, vino cu rezultate si poate atunci o sa te bage cineva in seama. Mai putine vorbe, mai multe fapte. Asa distrusi cum suntem noi de nu stim ce sunt tps si maf scoatem din garaj rachete care te bat pe tine cu toate modificarile cu care te lauzi

P.S. Astept cu nerabdare sa purtam totusi o discutie face to face, avem mai multe de lamurit

Mai Rabanne daca tu cand spui "baiat frstrat" de referi la Maier esti total pe dinafara....momentan omu` are pe strada cel mai tare Urs .....si astept raspuns la problema asta.

A doua problema e ca eu nu sunt in nici un fel de competitie cu tine....singura mea problema cu tine si nu numai e ca de multe ori tu si altii incercati sa vindeti gogosi pe net si nu numai.Eu m-am luat de tine in momentul in care tu intri pe un topic si afirmi ca se pot scoate peste 300CP dintr-un LET stock mai putin intercoolerul si axele....si ca pistoanele de fabrica rezista la presiuni de 1.4-1.5 BAR.....nimic mai eronat.....intr-adevar or sa reziste dar 2-3 curse dupa care cand intreaba proprietarul masinii de ce s-au topit pistoanele sau de ce s-au strambat bielele o sa-i spui ca a avut uzura in motor sau ca avea batai in biele.....sau x argumente...

Nu spun ca stiu cum se face un soft bun,dar am schimbat la masina mea cateva si am testat masina de atatea ori ca nu mai stiu numarul,incat am reusit sa-mi dau seama cum trebuie sa lucreze un soft bun si ce conteaza la un soft bun....si mai ales ce parametri trebuiesc respectati atunci cand faci asa ceva....

Legat de modul in care i-am raspuns lui YCSNHTnumai frustrarea din tine vede obraznicie in acel post.....pur si simplu m-am adresat direct unei persoane pe care nu o cunosc si i-am explicat ca eu si cealalta persoana vizata de raspunsul lui,stim despre ce si cine vorbim.....nimic mai mult.


Faptul ca o dai in smardoiala nu poate decat sa demonstreze cat de redus poti fi cateodata.....care-i faza cu fizicul????Tragi de fiare,problema ta....mie imi plac p.i.z.d.e.l.e berea buna si vinars-ul.....dar nu vad ce legatura au acestea cu ce discutam noi aici......

Asa anonim cum sunt eu la cursele de la mare am batut doua masini cu foarte mari pretentii iar modificarile de care vorbesti tu fara sa stii de fapt ce vorbesti constau in:-evacuare
-intercooler+traseu
-ambreiaj sport
-un soft facut intr-o ora in dimineata dinnaintea curselor
-biele forjate
-pistoane forjate
Tot cea ai vazut tu pe topicul meu,adica injectoare,regulator,pompa,turbina,wastegate....in ca nu sunt montate pe masina si nici nu au fost vreodata.


Legat de "voi" nu stiu dspre ce vorbesti pentru ca eu vorbeam despre tine nu despre "voi".......iar la faza cu rachetele vezi cel mai tare Urs din Bucuresti si revino-ti.....


PS.Nu vad ce avem noi doi de lamurit,pentru mine esti unu` care incearca din cand in cand sa vanda gogosi celor care nu cunosc.....si atat,dar daca insisti e posibil sa fiu curios sa aud ce ai de spus.


PS1.Adu-ti aminte Loganul 1.6 16v care dupa o resoftare de mai multe sute de E.....ajunsese de la 105CP stock la uriasa performanta de 104CP +cativa NM cuplu.....

Repet....nu sunt unul care stie dar din greseala se pricepe.....
GTA is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:11   #24
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Care E Cel Mai Tare Urs Din Buc Ca Eu Stau Aici Si Inca Nu Am Aflat ?!!
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:13   #25
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
DA SE PARE CA M-AM EXPRIMAT GRESIT , OBSERV CA "GTA" ARE UN OPEL GRAV RAU CRED CA I-A CRESCUT O "HERGHELIE" SUB CAPOTA DAR NU IMI FAC GRIJI IL ASTEPT CU NERABDARE SA NE MASURAM PUTERILE.............

PS : AM UN URS CRED CA-L STII E 30 NHT ....ACUM E TURBAT RAU SI AR VREA CEVA DE MANCARE ........DA E TURBAT RAU ...RAU SI NU GLUMESC
.................................................. .................................................. ....
CE ZICI TE TINE?
Nu inteleg de ce o dati atat in provocari....o sa vina si vremea cand o sa raspund sau o sa le lansez chiar eu....

Momentan masina mea trage de maxim 250CP....ar fi la mintea cocosului sa cred ca pot bate un Urs de 1000KG,RWD,de minim 250CP cu o Calibra de 1400KG,FWD cu start de pe loc sau din mers.......

Discutia asta a plecat de la faptul ca Rabanne din cand in cand mai bate campii.....
GTA is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:18   #26
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp



IN PRIMUL RAND EU AN UN E30 AWD ADICA 4X4 PT CA VAD CA NU STII !
IN AL 2-LEA RAND NU MI-AI RASPUNS LA INTREBARE : CARE E CEL MAI TARE URS ?????....DIN BUC
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:19   #27
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
Care E Cel Mai Tare Urs Din Buc Ca Eu Stau Aici Si Inca Nu Am Aflat ?!!
Daca nu ai aflat inseamna ca nu prea iesi cu masina la incaierari....

PS.E un 3.2T.....negru,destul de nervos pentru cum arata....
GTA is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:20   #28
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Daca nu ai aflat inseamna ca nu prea iesi cu masina la incaierari....

PS.E un 3.2T.....negru,destul de nervos pentru cum arata....
REPET VAD CA NU CUNOSTI MASINILE .......MAI EXACT MARCA BMW
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:59   #29
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
REPET VAD CA NU CUNOSTI MASINILE .......MAI EXACT MARCA BMW
Poti repeta la nesfarsit.....nu-mi dau seama daca nu intelegi ce spun sau pur si simplu nu stii.

Am vazut semnatura ta stiu foarte bine ca IX este integral.....acum ce nu intelegi tu in legatura cu 3.2T-ul despre care vorbeam eu????

Sau poate nu stiai ca exista motoare de BMW de 3.2 litri cu turbo din fabrica????
GTA is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 13:56   #30
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: bmw 325 turbo vs 300 cp

Cred ca te referi la 3.5 turbo care asta intradevar a fost turbo din fabrica si a fost montat numai pe septar parca.Si cred ca te referi la MTJ.E asa de greu sa zici despre cine e vorba?
Alfa_band is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -