Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-02-07, 18:11   #61
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
bai pustiule....uite cum sta treaba.....la urmatoarea intepatura te frec direct fara sa dau vreo explicatie de data asta
abilitatile se cultiva incultule nu se depasesc
iar eu ti-am atras atentia TOCMAI pentru ca ai fost offtopic
Bun. Uite cum sta treaba. Imi cer scuze si multumesc pentru efortul depus in unirea posturilor consecutive. Totusi de fiecare data cand ai ceva de obiectat la adresa mea aceasta se intampla intr-un mod usor agresiv. Sper sa trecem peste faza asta fiindca sincer nu isi are rostul. Fara amenintari ca realizez si singur ceea ce zic sau fac. In regula?
mpa is offline  
Old 21-02-07, 18:56   #62
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

nu te-a amenintat nimeni
imi aduc aminte de un PM in care ai insinuat tu ceva....motiv pentru care de altfel intr-adevar sunt mai exigent in ceea ce te priveste...incearca sa nu ma mai provoci sa sa urmaresti firul logic al discutiei....ai fost offtopic dupa ce ai facut gura ca nu vrei OT aic si deci ti-am atras atentia.....ATAT
in rest nu are rost
numai bine
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 21-02-07, 19:58   #63
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Quote:
Originally Posted by B06DSC View Post
Tot nu vrei sa le spui la baieti cum te-a umilit un kadett gsi alb...?
Revenind totusi la topic, ce zici, vii ca spectator la o paralela intre acel Kadett alb si MPA?

...probabil seara de vineri va decide...

P.S. Nu uita sa ne scrii si noua aici parerea ta dupa ce acest "gratarel" se va tine!
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 21-02-07, 21:19   #64
B06DSC

Stage 1
 
B06DSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Am vazut masina lui si trage bine,nu am spus ca nu trage dar cum am mai spus caracterul lui lasa de dorit, cat despre seara aia si a luato nu are ce sa zica oricum in lumea curselor e un nimeni si momentan nu are ce sa comenteze ca a facut cateva curse in viata lui... Eram intamplator la Pescarus in seara aia si comenta la niste baieti le raspundea in nas asa doar ca nu l au luat la capace da cine stie mai are tot timpul...

Quote:
Originally Posted by Sorin Golf 3 cabrio View Post
Revenind totusi la topic, ce zici, vii ca spectator la o paralela intre acel Kadett alb si MPA?

...probabil seara de vineri va decide...

P.S. Nu uita sa ne scrii si noua aici parerea ta dupa ce acest "gratarel" se va tine!
B06DSC is offline  
Old 22-02-07, 00:15   #65
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Quote:
Originally Posted by B06DSC View Post
Am vazut masina lui si trage bine,nu am spus ca nu trage dar cum am mai spus caracterul lui lasa de dorit, cat despre seara aia si a luato nu are ce sa zica oricum in lumea curselor e un nimeni si momentan nu are ce sa comenteze ca a facut cateva curse in viata lui... Eram intamplator la Pescarus in seara aia si comenta la niste baieti le raspundea in nas asa doar ca nu l au luat la capace da cine stie mai are tot timpul...
mare dreptate...are in ce sustine..nu a fost singuru care a fost acolo..) cat despre capace...iar are dreptate..) ah si inca ceva...era sa uit comparatia intre un motor de 2000 in 4 borcane..si un Vr6..de 2.8 sau 2.9 nu isi are sensu...i-am mai spus asta odata la pescarus..da vad ca nu a inteles..) cand te bate un 2000 aspirat...ar trebui sa iti dea cu virgula...(scuze de offtopic)
trankan is offline  
Old 22-02-07, 08:13   #66
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

mai suferiti ma mult????

nu a intrat propiatarul kadetului, si vorbiti voi in locul lui.
o sa se dea din nou si gata.

conteaza cumva cate curse a facut sau ce?? tu ai luat vreo medalie ceva ca ai participat la 1000 de ilegale , sau esti cumva mai destept ca el ca ai participat la mai multe curse?? iti zic eu : NU.

nu mai suferiti atat ca nu e frumos , mi-e scarba de ce a ajuns forumul asta , pe fiecare topic nu exista sa nu fie vreo 2-3 destepti care sa bage strambe si sa se ajunga la certuri !

sunteti penibili
mask2k is offline  
Old 22-02-07, 10:05   #67
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

original nu te obliga nimeni sa stai pe aici daca esti asa "scarbit"
blazeyblaze is offline  
Old 22-02-07, 11:17   #68
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

hai ca intru si eu in hora si accept provocarea ta pentru cursa de la buzau.
motor 1.6 aspirat.
shadowro is offline  
Old 22-02-07, 21:46   #69
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Ca sa nu mai apelez la moderatorii si asa supra incarcati o sa incerc sa ma muncesc mai mult pe mesaje, dar va rog sa faceti si voi la fel

Quote:
Originally Posted by B06DSC View Post
Am vazut masina lui si trage bine,nu am spus ca nu trage dar cum am mai spus caracterul lui lasa de dorit, cat despre seara aia si a luato nu are ce sa zica oricum in lumea curselor e un nimeni si momentan nu are ce sa comenteze ca a facut cateva curse in viata lui... Eram intamplator la Pescarus in seara aia si comenta la niste baieti le raspundea in nas asa doar ca nu l au luat la capace da cine stie mai are tot timpul...
Te rog sa ma ierti. Unul nu cred ca ne cunoastem si doi nu ai nici cel mai mic drept sa ma judeci. Cand o sa ai ceva de comentat pe 400 de m mai vorbim. E problema mea ce masina am, ce motor am si cum il folosesc. Acum ca si atunci va deranjeaza ca nu stiti si sunteti obligati sa faceti supozitii. Daca sunt un nimeni in lumea curselor asa cum sustii imi dai voie sa te intreb cati oameni sunt care renunta la o masina de strada aproape impecabila pentru a o transforma intro masina de mers odata la saptamana. Nu cred ca pasiunea pentru curse se citeste in stickere si declaratii de forum.
Quote:
Originally Posted by trankan View Post
mare dreptate...are in ce sustine..nu a fost singuru care a fost acolo..) cat despre capace...iar are dreptate..) ah si inca ceva...era sa uit comparatia intre un motor de 2000 in 4 borcane..si un Vr6..de 2.8 sau 2.9 nu isi are sensu...i-am mai spus asta odata la pescarus..da vad ca nu a inteles..) cand te bate un 2000 aspirat...ar trebui sa iti dea cu virgula...(scuze de offtopic)
Daca consideri ca merit capace ca nu binevoiesc sa va comunic ce motor am, pot spune ca esti hilar si partea cu care gandesti ergo pumnul e mai bine sa ramana nefolosita pentru binele tuturor. Supozitii faceti cu supozitii ramaneti. De unde stii ca nu e un VR5 sau poate un R32 care nu a functionat bine in aceea seara. E bine ca ati fost multi sa vedeti si nu ati vazut bine. Daca nu intelegi un NU atunci cand vi se zice, ma intreb sincer cate violuri aveti la activ.
Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
original nu te obliga nimeni sa stai pe aici daca esti asa "scarbit"
Nici pe ei nu ii obliga nimeni sa intre si totusi o fac. Daca credeau ca lanseaza macar o provocare de ideei, ei bine sau inselat.
Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
hai ca intru si eu in hora si accept provocarea ta pentru cursa de la buzau.
motor 1.6 aspirat.
Ce caroserie gazduieste minunea tehnica?
mpa is offline  
Old 22-02-07, 22:07   #70
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

doamne... si curse pe cand ca deja va certati ca chiorii...

MPA sincer dak esti "la inceput" nu o sa faci decat sa iti atragi antipatii in stilul asta. eu nu te cunosc si nu prea am nimic cu tine dar m-am gandit sa iti dau un sfat... si alta kestie, am spus-o si mai dvrm, in privinta kestiei cu fie e VR5 fie R32... nu prea e combinatie sa faci provocari dak nu stii ce are celalalt sub capota...

si sa stii ca pana si mie mi-a dat de "gandit" faptul ca atunci cand ai fost acuzat ca ai pierdut ai scris o explicatie lunga de 30/40 de randuri... puteai sa spui ca masina nu a mers la capacitate maxima in seara respectiva si ca ai vrea sa repeti cursa gandind ca poti scoate un rezultat mai bun...

oricum, deja cred ca te-am criticat prea mult si imi e sa nu o iei in nume de rau si sa ma treci la categoria "inamici"...

si ca sa iti raspund, acel 1.6 normal aspirat e gazduit de un mic CRX (masina care a lansat vba "Pocket Rocket" by the way )... care ma tenteaza si pe mine asa putin
Achim is offline  
Old 22-02-07, 22:35   #71
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Stai linistit. Nu judec persoane asa repede si chiar nu as avea de ce sa imi fac o parere proasta despre tine.
Ideea e ca au fost multe sacrificii pentru masina asta si multa munca. Daca as avea o Dacie si nu as zice ce motor am ar fi ok. Daca as zice ca am un anumit motor si de fapt ar avea modificari ce ar duce la dublarea puterii ar fi ok. Ideea e ca dupa atata munca e optiunea mea daca sa declar sau nu ce motor am. Plus ca mai sunt si alte argumente forte printre care si faptul ca acest forum e supravegheat. Am dat o explicatie fiindca simteam nevoia sa o dau. Ai o masina noua si totusi ai vazut ca sunt 1001 motive din care uneori nu trage corespunzator.
mpa is offline  
Old 22-02-07, 22:58   #72
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

ai si tu dreptatea ta da' ti-am spus... e mai bine sa o expui cum ai facut-o acum si nu altfel
Achim is offline  
Old 22-02-07, 23:46   #73
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Asa cum o veche vorba bine spune ca fiecare nas isi are nasul lui, recomand comentariile pro si contra sa fie facute numai la finalizarea provocarii.

Nu ar fi mai frumos sa ne vedem fiecare de-ale noastre si cine nu are ceva de concret de zis sau eventual vre-o provocare de facut, sa nu se mai bage in discutie pe acest thread?
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 23-02-07, 00:38   #74
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

...ai inteles total gresit..ceea ce am spus.. esti amuzant deja...capacele nu le meriti pentru ca nu spui ceea ce ai sub capota.. dar le meriti ca ai vb la misto si un pic obraznic cu oamenii care erau la pescarus atunci..printre care eram si eu..culmea ca multi dintre cei care erau de fata... au o istorie in spatele lor la curse..legale sau ilegale... si in 99 cand tu nu auzisei de curse...oamenii aia cu care tu vb asa alergau pe strazi...ca sa citez pe cineva foarte cunoscut...au si ei gradele lor..eu inchei discutia aici ...si nu o sa mai postez nimik..dar invata sa respecti pe cei de langa tine ca sa fii respectat..
trankan is offline  
Old 23-02-07, 02:05   #75
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: P o C ket R ocket Polo 6n vs. masini pana in 200 cp - martie Buzau

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Ce caroserie gazduieste minunea tehnica?
honda crx. mica si slaba.
shadowro is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -