Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-11, 15:39   #31
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Dupa treaba aia cu e92 poate la anul vrei sa incerci cu un Fireblade 929. Felicitari.
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 15:59   #32
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Dupa treaba aia cu e92 poate la anul vrei sa incerci cu un Fireblade 929. Felicitari.
Accept orice provocare!!! Chiar daca mi as lua bataie!!!
haplea is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 15:48   #33
zx9rmania

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 27
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

salut! ma bag si eu vs fireblade cand o fi. cum ai stat cu m3-ul ? si eu te felicit chiar si pentru bielele rupte, nu ca ar fi de bine la modul propriu, dar la ce faci tu, altfel nu se poate !
zx9rmania is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 18:57   #34
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by zx9rmania View Post
salut! ma bag si eu vs fireblade cand o fi. cum ai stat cu m3-ul ? si eu te felicit chiar si pentru bielele rupte, nu ca ar fi de bine la modul propriu, dar la ce faci tu, altfel nu se poate !
Cel mai putin am avut 4 masini in fata, pana sa se incalzeasca cauciucurile ca dupaia sa schimbat plecarile....pana la 200km/h atat am iesirea de viteza pe 400m dupa loc... M am dat de 5 ori 1 data din mers de 50km/h si de 4X dupa loc!!!!
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade
haplea is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 21:14   #35
zx9rmania

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 27
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

m3 are cam 180-185 iesire pe 400 (functie de cutie, soft, greutate, etc), l-ai macelarit, cum s-o fi simtit saracul om ce a platit bani grei pe masina lui... Eu am iesire tot pe acolo 199.xx dar sper ca pana in martie sa mai pun macar 10-15 kmh peste cifrele astea, poate vorbim cand o fi si ne dam.
zx9rmania is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 03:35   #36
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by zx9rmania View Post
m3 are cam 180-185 iesire pe 400 (functie de cutie, soft, greutate, etc), l-ai macelarit, cum s-o fi simtit saracul om ce a platit bani grei pe masina lui... Eu am iesire tot pe acolo 199.xx dar sper ca pana in martie sa mai pun macar 10-15 kmh peste cifrele astea, poate vorbim cand o fi si ne dam.
in martie se schimba situatia... vor fi interne, serpisori+turbina,admisie, alt soft, NOS,alta cutie de viteze cu 6 trepte, poate si o axa.... cel putin 100cai peste ce am acuma!!!!
haplea is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 10:48   #37
zx9rmania

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 27
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

atunci astept cu interes martie sa ne dam, primul weekend cu soare
eu pregatesc un 911 turbo aproape stock (adica scaune stock, muzica stock, jante stock, vopsea stock...)
zx9rmania is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 19:30   #38
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
in martie se schimba situatia... vor fi interne, serpisori+turbina,admisie, alt soft, NOS,alta cutie de viteze cu 6 trepte, poate si o axa.... cel putin 100cai peste ce am acuma!!!!
deci trecem pragul celor 500 de cai????
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 30-12-11, 03:40   #39
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
deci trecem pragul celor 500 de cai????
Ar fi bine!!! Dar mai e de munca!!!
haplea is offline   Reply With Quote
Old 30-12-11, 15:23   #40
Pao88

Stage 3
 
Pao88's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 111
Member of:
[Honda]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by zx9rmania View Post
cum s-o fi simtit saracul om ce a platit bani grei pe masina lui...
s-a simtit si inca se simte bine, o fi mai rapid seatul dar nici m3ul nu e chiar de aruncat.
Pao88 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 15:03   #41
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

so fi simtit dar totusi seatul MERGE PE PACURA ...RESTU E CAN-CAN ..........BV HAPLEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
ciprian_the_1 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 18:36   #42
Praetorians

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 14
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by ciprian_the_1 View Post
so fi simtit dar totusi seatul MERGE PE PACURA ...RESTU E CAN-CAN ..........BV HAPLEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ati luat toti o vorba "restul e can can " si toata ziua numai asta spuneti ... ce e asa de can-can? ... ca a batut Seatul ala care are o turbina mai mare si alte rahaturi un M3 de fabrica gandit sa faca sute de mii de km in conditii de siguranta si super confort?
Pentru seatul ala o sa fie ceva iesit din comun cand o sa bata M3 modificate (cum e al tau) sau 325 turbo ... cu aia sa se laude .... sau ca a batut masini de masura ei ... coji de 1000kg golite de tot ce au prin ele si care sunt impinse la extrem sa tine un 20-30x400m .....cand o sa fi capabil sa faci diferenta intre o MASINA GEN M3 E92 si un rahat de Seat care nici in varianta NEW nu costa cat 1 janta de pe masina aia .... o sa intelegi si tu cu ce se mananca chestiile astea .... Ce face Ibita asta in fata unui amarat de bmw 30 din 86 care are motor de 2000 aspirat? ... si ca sa fiu mai exact ... e un E30 320 la Unguri care i da MARE rusinica la Ibita asta....
Praetorians is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 20:12   #43
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Praetorians View Post
Ati luat toti o vorba "restul e can can " si toata ziua numai asta spuneti ... ce e asa de can-can? ... ca a batut Seatul ala care are o turbina mai mare si alte rahaturi un M3 de fabrica gandit sa faca sute de mii de km in conditii de siguranta si super confort?
Pentru seatul ala o sa fie ceva iesit din comun cand o sa bata M3 modificate (cum e al tau) sau 325 turbo ... cu aia sa se laude .... sau ca a batut masini de masura ei ... coji de 1000kg golite de tot ce au prin ele si care sunt impinse la extrem sa tine un 20-30x400m .....cand o sa fi capabil sa faci diferenta intre o MASINA GEN M3 E92 si un rahat de Seat care nici in varianta NEW nu costa cat 1 janta de pe masina aia .... o sa intelegi si tu cu ce se mananca chestiile astea .... Ce face Ibita asta in fata unui amarat de bmw 30 din 86 care are motor de 2000 aspirat? ... si ca sa fiu mai exact ... e un E30 320 la Unguri care i da MARE rusinica la Ibita asta....
Stai linistit frate ca "Cancerul asta de ibiza" bate si E30 325t si E92 335twin turbo modificat nu stok, audi rs4 modificat, rs6 ,subaru 2011 dus in 500cai,motoare....Stima pentru baiatu cu M3' daca imi iau bataie nu ma supar,din contra a2a zi o modific si mai rau....masina merge pe roti la fiecare cursa din tara, eu la arad ma duc si ma intorc cu 3mil, si merg blana nu moderez motorul... In primavara va iesi cu 450cai minim!!!
haplea is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 20:39   #44
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Thumbs up Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
Stai linistit frate ca "Cancerul asta de ibiza" bate si E30 325t si E92 335twin turbo modificat nu stok, audi rs4 modificat, rs6 ,subaru 2011 dus in 500cai,motoare....Stima pentru baiatu cu M3' daca imi iau bataie nu ma supar,din contra a2a zi o modific si mai rau....masina merge pe roti la fiecare cursa din tara, eu la arad ma duc si ma intorc cu 3mil, si merg blana nu moderez motorul... In primavara va iesi cu 450cai minim!!!
ce suparat esti...) bv, bv, cred ca o sa fie senzatie maxima buburuza fumegand.
un video, era cat un like!
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 03:37   #45
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IBIZA Diesel vs cine vrea!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Praetorians View Post
... .... Ce face Ibita asta in fata unui amarat de bmw 30 din 86 care are motor de 2000 aspirat? ... si ca sa fiu mai exact ... e un E30 320 la Unguri care i da MARE rusinica la Ibita asta....
Draga domnule..inainte sa discuti discutii, mai bine ai incerca sa aduci pe tabla doar piese care stii cum se muta .... Spune-mi ca ai vorbit tu cu proprietarul si ti-a marturisit el ceea ce afirmi mai sus... sau ai citit in vreo revista ?!
Acel bmw galben, nu mai are de tare mult timp 2000cmc si da, este aspirat... plus nitro (timpii aia la care faci tu aluzie, au fost cu nitro). Si NU merge pe strada, nu este street-legal precum ibiza .. nu are evacuare, nu are podea ... masa la gol este cu vreo 150-200kg sub ibiza .Rezonabil ar fi sa nu ne facem de ras comparand merele pe care le-am vazut in raft, cu niste fructe pe care ne place sa le vedem ca fiind pere, insa nu stim sigur despre ele decat faptul ca nu sunt nici pepeni si nici coacaze....
La multi ani !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -