Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-07, 17:57   #331
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by piele_bps View Post
Pai si atunci cum pleca ZYX-u mai bine ca el ? cu tot cu lonch controlu lui ?
Puteti sa spuneti voi orice , l-am vazut "in action", omu nu are nici o legatura cu cursele, e pe din-afara. Si nu cred ca il jignesc cand spun asta, e doar o constatare.
Date cu el daca nu are nici o legatura ... eu m-am dat cu el si din pacate stiu si ce inseamna sa nu poti pleca de pe loc si daca vrei tu mai am un prieten si mai incopetent cu o astra opc de 285 cai care nu pleaca nici cat ZOZ de pe loc ... mai gandestete ca putere mai mare determina si cuplu mai mare si o pierdere mult mai rapida a aderentei la plecare ...
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 18:19   #332
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

sunt modalitati de a diminua patinarea excesiva la start.
1 - sofer bun.
2 - roti mai late sau pe diametru mai mare.
oricum ar fi se poate pleca
si pentru cine il compara pe zxy cu zoz ..
vedeti ce inseamna sa cunosti masina ta bine ?
ca sa nu zic ca are multa experienta la dat.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 19:23   #333
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by piele_bps View Post
Va spun eu ca am fost acolo . Nu a furat ZYX nici un start, ZOZ habar nu are ce e ala start, nu are nici o legatura cu cursele (pleaca de pe loc cu ESP-ul cuplat ca cica pleaca mai bine ) Nu stie sa plece de pe loc, nu stie sa conduca, stie doar sa tasteze. Nici macar nu merita bagat in seama.
asa ziceai si fatza de mine,Emil si Rab...imediat dupa plimbare...nu ?
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 19:35   #334
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

mai nu va mai certati,vedeti voi la prima legala ce se intampla si dupa aia aveti voie sa va certati din nou...pace intre popoare...
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 20:34   #335
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Scuze de offtopic. Iar ati luato pe aratura rau. Se sufera pe aici cum am mai zis.

Yoda ce culoare are Octavia ta? Am avut placerea sa ne jucam mai demult impreuna?
mpa is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 20:50   #336
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: Polo GTI vs...

se vede lipsa de activitate.daca curse legale nu-s ....toti se agita in fel si chip.sa speram in vremuri mai bune
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 20:55   #337
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Scuze de offtopic. Iar ati luato pe aratura rau. Se sufera pe aici cum am mai zis.

Yoda ce culoare are Octavia ta? Am avut placerea sa ne jucam mai demult impreuna?
albastra!iar de jucat...putin cam greu!!!cand ma jucam eu, tu nu erai nascut iar cand te jucai tu...eu ma dadeam cu masina !
lasand gluma la o parte ..sincer nu prea cred...la ce aflux mare de rs-uri albastre sunt...poti confunda usor ....
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 22:05   #338
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
albastra!iar de jucat...putin cam greu!!!cand ma jucam eu, tu nu erai nascut iar cand te jucai tu...eu ma dadeam cu masina !
lasand gluma la o parte ..sincer nu prea cred...la ce aflux mare de rs-uri albastre sunt...poti confunda usor ....
Vad ca esti glumet rau. Dar te las asa. Stii cumva vreun RS care acum cateva luni avea capota si portbagajul negre si restul in alta culoare?
mpa is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 03:16   #339
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Frate, daca stiam cu cine ma dau, nu ma dadeam, pe bune! Ma rog, ca sa ma inteleaga macar jumatate din cei care scriu/citesc aici... Poate am formulat gresit. Rectific/reformulez: au fost 3 curse la care am luat startul (la finish nu am mai ajuns cum ar fi trebuit - asa poate intelegi ce am vrut sa zic...) Cred ca am scris foarte clar ca acea cursa, nr 3, nu am luat-o in considerare, insa daca cineva o considera, nu are decat!
Acum, legat de curse... Tu te auzi?! Pe bune?! Cam cat de mult am furat startul, si cam cat de complet ai ratat tu startul, daca am plecat doar vreo juma de masina (sa spunem, maxim, o masina)?!?! Gandesti putin chestia asta pe care ai scris-o?! Pai daca fura cineva startul, iar celalalt mai si rateaza plecarea, crezi ca cel care fura startul pleca numai atat in fata?! Din cunostintele mele este vorba despre REACTIE! ALO?! Aduti aminte ca dupa prima cursa ai spus ca tu ai crezut ca cine ne da startul ar trebui sa spuna si "1,2,3, si"!!! Si, am spus/scris la fel de clar ca nu vedeam unde esti... deci, presupuneam ca undeva in spate, in punctul mort...
A 2-a cursa, ca si pe celelalte, le-am relatat prin prisma mea, a soferului care a condus Polo-ul... Asa ca, asta este parerea mea, a celui care era la volan... daca si tu erai langa mine in masina, sa ma scuzi ca nu te-am vazut cum ai asistat la cursa! Adica, dupa ce am dat 4 (asta undeva la 160km/h), m-am uitat sa vad unde esti (masina, de fapt), iar capota ta era fix in dreptul meu! Nicidecum nu te-am vazut pe tine (asta, insemna ca eram cam egali, nu?!)
"apoi veni dambul de la trecerea de pietoni pe a3a care te-a readus la nivel cu mine" - lasand la o parte ceea ce spui tu la sfarsitul afirmatiei (cu alte cuvinte, nu prea sunt de acord cu tine) acel danb este undeva la 402m (posibil 401 sau chiar 403, nu stiu cu exactitate). Asta poti sa masori de cate ori ai ocazia!

Cat despre suferinta... Poate exemplifici, ca nu prea am inteles de unde... Daca in postul tau nu ar fi existat "tu furat start eu ratat start complet ...parca asa erau discutziile atunci....dar .....orgoliul de 4tuner isi spune inca o data cuv...asa sa fie", "ca parca din cate stiam io...pe a3a itzi dadui un bot.... .....in fine ...mai bine povestesti tu..ca vad ca suferi ", poate nu reactionam asa, insa, eu nu am facut decat sa relatez cursa asa cum am vazut-o eu, si m-am trezit cu niste afirmatii pe care nu consider a-mi fi atribuite corect! Si, ca sa nu fie discutii te-am rugat si pe tine sa faci acelasi lucru... Ma rog, pana una alta, adevarul este undeva la mijloc (asa e tot timpul - cu sau fara argumente...). Si... mai bine gandeste-te la tine!!! Ca, sincer, nu prea sufar eu (asta la propriu - pe mine inca nu m-a batut un Lupo ). Mai stai si mai citeste reactiile pe care le-au avut mai multi legat de ceea ce spui tu, de felul cum spui anumite lucruri (culmea, imi aduc aminte doar de piele_bps si de bogdan_kwx, care sunt oameni mai cu capul pe umeri - sa spun asa - decat noi doi la un loc!)

P.S.: Rabanne, poate ne spui tu ce ai vazut tu la 400m... ca, din cate imi aduc aminte, tu erai acolo!
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 04:43   #340
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Polo GTI vs...

Mai omule, ce stam atat sa ne c.... pe noi, ca a fost ca n-a fost, punem masinile din nou la start, filmam, luam interviuri si poate asa nu-si mai pierde nimeni memoria. Am vazut masinile bara la bara pe Kisselef, Dragos mi-a zis ca a doua oara a fost ZOZ in fata, mai era un Golf GTI la 3 masini in spate, nu stiu cine era, te-am intrebat in Victoriei cum e si mi-ai spus ca sunteti pe acolo, cand unul cand altul in fata. Acum stam sa dezbatem cum a vazut fiecare de pe locul soferului ca o fi ca n-o fi, eu am venit sa-mi vad masina facuta de mine la lucru. Mi-ai confirmat ca este TFSI-ul care ti-a ridicat cele mai mari probleme dintre toate alea mai fioroase de pe la noi, sunt multumit, asta e. Ca l-ai batut sau ca te-a batut pt mine nu conteaza. Oricum nu sunt masini identice iar comparatia directa nu poate fi facuta. Ai fost un etalon si asta e. Cand mi-o pica un Polo GTI in mana te chem sa vedem cum e. Pana atunci hai sa folosim un ton mai prietenesc si sa incercam sa pastram un respect reciproc. Cred ca imi cunosti valoarea, macar din auzite, suficient de mult cat sa pastram o acalmie fireasca in toata discutia asta. Daca mai ai nelamuriri si vrei sa mi te adresezi incearca s-o faci mai intai pe PM sau pe mess. Daca iti displac in vreun fel o sa te rog sa nu mi te mai adresezi deloc. Este cu adevarat neplacut sa stam la dispute gen telefonul fara fir, aici pe forum, mai ales ca nu exista optiunea edit iar unele vorbe nu pot fi retrase prea usor mai tarziu.
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 10:24   #341
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Vad ca esti glumet rau. Dar te las asa. Stii cumva vreun RS care acum cateva luni avea capota si portbagajul negre si restul in alta culoare?
da este masina unui prieten!!NU este a mea!!
gluma....gluma...dar chiar asta e realitatea ref la "jucat" !!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 10:39   #342
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Mi-ai confirmat ca este TFSI-ul care ti-a ridicat cele mai mari probleme dintre toate alea mai fioroase de pe la noi, sunt multumit, asta e
aici te contrazic putin..atat eu cat si altii !
pacat k toate masinile facute de tine ori sunt conduse de mitocani ori de soferi ce se ascund dupa niste afirmatii !meritul este al tau iar de condamnat sunt ei!pacat k nu ai facut o masina cu un sofer ok care sa nu se lamenteze sau sa manace ca***!

cu stima.

p.s.chiar nu ai dat piept cu toate tfsi-urile fioroase de pe la noi
p.s.1.cred k gti-ul alb nu are cod bwa, iar dak are, umbla vb prin iasi k ar cam intrerupe !
yoda is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 11:38   #343
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Polo GTI vs...

Cand o sa ne aduci o copie dupa talonul GTI-ului alb sa ne arati ca nu e BWA si cand o sa aduci o inregistrare in care se aude ca intrerupe atunci poate o sa te credem. Apropo, poate imi arati si mie ce fioros este TFSI-ul tau impotriva BMW-ului meu cu compresor mecanic)
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 11:50   #344
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Rab ....nu are rost ...serios.....dar Doamne fereste sa vina parliztii din provincie cu manualele si "hidramatele" lor si sa pape vreun popou de fizician..... ..va fi doliu...
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 11:53   #345
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
aici te contrazic putin..atat eu cat si altii !
pacat k toate masinile facute de tine ori sunt conduse de mitocani ori de soferi ce se ascund dupa niste afirmatii !meritul este al tau iar de condamnat sunt ei!pacat k nu ai facut o masina cu un sofer ok care sa nu se lamenteze sau sa manace ca***!

cu stima.

p.s.chiar nu ai dat piept cu toate tfsi-urile fioroase de pe la noi
p.s.1.cred k gti-ul alb nu are cod bwa, iar dak are, umbla vb prin iasi k ar cam intrerupe !




Chiar nu ai vrea sa afli parerile celorlalti referitoare la tine, sincer. Totusi ei au educatia si bunul simt sa nu spuna pe forum chestii de genul asta

Last edited by Rabanne; 16-03-07 at 11:56.
Rabanne is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -