Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-07, 07:00   #316
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
uitase-m sa adaug...SKN d 1000 d Euro
Cam intre 900 si 1400 chiar 1600 depinzand de model si stagiu.
Daca e scump sau merita ramane de vazut, iar din ce stiu eu ei au softuri destul de bune. Care sunt cele mai bune ramane de vazut, insa nu stiu cine o sa-si dea cu parerea concret si obiectiv.

Stiu o masina cu soft SKN care merge destul de bine un A4 tdi 3.0l quattro si are cam 280cp fiid destul de fioroasa. Cine are una similara poate sa-l provoce.
Zyx o stie si poate interpreta putin situatia.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 11:16   #317
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

dar ce am facut mai .....
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 09:00   #318
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Nu zic hop dar dupa cursa ta cu Golful GTI negru am aflat si noi ca nu trebuie sa ne fortam prea tare pentru a scoate cele mai bune TFSI-uri la curse. Avand in vedere cele petrecute intre tine si cele mai fioroase TFSi-uri de la noi putem sta linistiti o perioada lunga de timp in ceea ce priveste performantele masinilor tunate de noi. .
nu prea inteleg?!oare sunt si eu bagat in categoria de mai sus?!de ce crezi k trebuie sa stati voi linistiti?fara suparare...au reusit altii lucruri marete cu mult inaintea ta !!!
a sta bara la bara e una (si inseamna k mai e de lucrat) iar a bate cu cel putin 2 masina e alta!!! (poti stat cat de cat linistit o perioada)
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 09:05   #319
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
nu prea inteleg?!oare sunt si eu bagat in categoria de mai sus?!de ce crezi k trebuie sa stati voi linistiti?fara suparare...au reusit altii lucruri marete cu mult inaintea ta !!!
a sta bara la bara e una (si inseamna k mai e de lucrat) iar a bate cu cel putin 2 masina e alta!!! (poti stat cat de cat linistit o perioada)
Nu ai urmarit cu atentie topicul. Bara la bara a stat ZOZ, care era facut soft din cauza cutiei. Si ZOZ a luat vreo 2-3 masini de la golfu 5 GTI alb de iasi (manual), care e facut tot de Rabbane. D-aia stau oamanii linistiti.
Eu zic ca e destul de clar ce a vrut sa spuna Rabbane, nu mai fiti carcotasi.
__________________
335i
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 09:32   #320
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by piele_bps View Post
Nu ai urmarit cu atentie topicul. Bara la bara a stat ZOZ, care era facut soft din cauza cutiei. Si ZOZ a luat vreo 2-3 masini de la golfu 5 GTI alb de iasi (manual), care e facut tot de Rabbane. D-aia stau oamanii linistiti.
Eu zic ca e destul de clar ce a vrut sa spuna Rabbane, nu mai fiti carcotasi.
am urmarit topicul dar tu nu ai inteles ce vroiam sa spun
din ce stiu eu (sursa sigura ) am inteles k nu au stat bara la bara si ca zyxu' l-a facut nu e nimeni carcotas !
oricum sunt curios cum sta gtiul alb cu zyx !
salve.
yoda is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 11:17   #321
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Polo GTI vs...

NU stiu cat de sigura e sursa ta insa eu l-am intrebat pe Zyx dupa cursa la Victoriei despre situatia cu ZOZ si in mod cert nu era atat de convins ca-l bate. Acum ce spune fiecare dupa cursa...nu mai conteaza. Au fost oameni acolo si pe o parte si pe cealalta si au vazut. Stam linistiti prin prisma faptului ca altii se chinuiesc luni intregi cu TFSI-urile sa scoata ceva din ele iar noi in cateva ore venim cu ceva mai bun, fara sa ne stresam prea tare. GTI-ul alb are motor tip BWA din ce-mi amintesc si cu toate astea a iesit f bine fara prea mult stres si nu am facut atata tam-tam. Am stiut de la inceput ce trebuie facut cand masina a intrerupt, nu ne-am agitat aiurea sa descoperim apa calda. Mai mult decat atat si GTI-ul de Iasi si cel de Bacau sunt lucrate undeva pe la 75% din potential iar ca sa le facem mai fioroase ar dura f putin. GTI-ul alb nu are nici macar evacuare, are doar soft. DSG-ul l-am plafonat din cauza cutiei iar GTI-ul alb este cel mai zmeu. Pentru ce sa ne stresam?Pentru vorbe?Sa fim seriosi. Am lasat faptele sa vorbeasca, daca nu este suficient pentru voi, asta e. Ma las pagubash, sunt alte lucruri care-mi dau satisfactie. Asta inseamna sa stii meserie, sa lucrezi o masina pe care altii o fac in cateva luni, in doar cateva ore, nici macar. Ganditi-va mai bine inainte sa vorbiti si incercati totusi sa fiti oameni, sa ganditi obiectiv, incercati sa urmariti totusi realitatea. Fiecare are parerea lui si o respect insa realitatea din strada este doar una singura. De acum inainte la fiecare cursa la care voi aduce o masina "interesanta" in raport cu celelalte lucrari voi aduce si camera de filmat si le voi lua si interviu la cald protagonistilor poate asa o sa avem parte doar de feed-back-uri reale.
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 12:22   #322
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Din cate stiu eu, cam orice masina iese din fabrica cu 75-80% din cat poate... E, si aici intervine fiecare tuner, care se chinuie sa scoata restul de 20-25%! E, acum legat de cursa cu ZZ... au fost 3 la numar din care 2 au fost curse clare (3 nu o declar cursa pentru ca nu mi-a intrat 2-ul - ma rog, puteti spune ca am pierdut, daca va incalzeste cu ceva!). Prima cursa s-a terminat cu golful undeva la bara mea spate (nu il vedeam nici in oglinda centrala si nici in cea laterala, deci era undeva in punctul mort) iar la a2-a cursa a fost cu botul la roata mea fata (atentie unde sunt 402,5m pe strada unde ne-am dat a2-a oara!). Acum, daca are bunavointa, sa ne spuna si ZZ ce parere are despre cursa care a avut loc intre noi, cum a vazut el cursa.

Si, stati linistiti, ca si la mine mai e loc!
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 16:36   #323
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

@piele_bps .. nene vad ca iar prinzi aripi....de unde stii tu cate 29 de masini au fost intreo noi la Iasi ???? cand tu erai la 500 km departare....

@Zyx in primul rand nu stiu care e a 3 a cursa ??...ca parca ziceai de 3 curse....eu stiu numa de 2

prima cursa a fost clara....eu la portiera ta din fatza....tu furat start eu ratat start complet ...parca asa erau discutziile atunci....dar .....orgoliul de 4tuner isi spune inca o data cuv...asa sa fie

a doua cursa....din cate imi aduc bine aminte...ai plecat in fatza....pe a 2a am ajuns bara la bara....apoi veni dambul de la trecerea de pietoni pe a3a care te-a readus la nivel cu mine....ca parca din cate stiam io...pe a3a itzi dadui un bot.... .....in fine ...mai bine povestesti tu..ca vad ca suferi

a3a cursa ....nu cred ca are sens sa o discutam...pt ca pt mine nu a existat...tu nu ai plecat (asa ca nu inteleg de ce mai vbesti de a3a cursa)...iar mie imi iesi duba in fatza....piele era singurul care mergea....

lasa povestile pt 4tuning...ca realitatea ramane tot pe strada si intre cei care se plimba.....
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:14   #324
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Polo GTI vs...

Va spun eu ca am fost acolo . Nu a furat ZYX nici un start, ZOZ habar nu are ce e ala start, nu are nici o legatura cu cursele (pleaca de pe loc cu ESP-ul cuplat ca cica pleaca mai bine ) Nu stie sa plece de pe loc, nu stie sa conduca, stie doar sa tasteze. Nici macar nu merita bagat in seama.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:42   #325
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

lol , ce dur esti omule !
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:42   #326
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by piele_bps View Post
Va spun eu ca am fost acolo . Nu a furat ZYX nici un start, ZOZ habar nu are ce e ala start, nu are nici o legatura cu cursele (pleaca de pe loc cu ESP-ul cuplat ca cica pleaca mai bine ) Nu stie sa plece de pe loc, nu stie sa conduca, stie doar sa tasteze. Nici macar nu merita bagat in seama.
Nu il cunosc personal nici pe ZOZ nici pe tine,nici pe ZYX dar imi place ca tu te bagi intre ei,si pe langa asta...mai aduci si jigniri la adresa lui ZOZ...nu vreau sa te intreb ce masina ai sau ce prestigiu ai ptr ca imi vei spune ca am doar 17 ani...daca asta e relevant pentru tine...
In orice caz d c nu ii lasi pe ei sa isi spele rufele?crezi ca esti mai interesant daca te bagi?
orlando is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:44   #327
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by orlando View Post
Nu il cunosc personal nici pe ZOZ nici pe tine,nici pe ZYX dar imi place ca tu te bagi intre ei,si pe langa asta...mai aduci si jigniri la adresa lui ZOZ...nu vreau sa te intreb ce masina ai sau ce prestigiu ai ptr ca imi vei spune ca am doar 17 ani...daca asta e relevant pentru tine...
In orice caz d c nu ii lasi pe ei sa isi spele rufele?crezi ca esti mai interesant daca te bagi?
Poate stii ce inseamna "martor". Poate ca la 17 ani e posibil sa nu stii.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:45   #328
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by piele_bps View Post
Va spun eu ca am fost acolo . Nu a furat ZYX nici un start, ZOZ habar nu are ce e ala start, nu are nici o legatura cu cursele (pleaca de pe loc cu ESP-ul cuplat ca cica pleaca mai bine ) Nu stie sa plece de pe loc, nu stie sa conduca, stie doar sa tasteze. Nici macar nu merita bagat in seama.

Din pacate tu esti pe dinafara ... dsg-ul pleca foarte bine cu esp si prost fara ... asa ca ia si te informeaza nu jigni omu degeaba !
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:53   #329
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Polo GTI vs...

Pai si atunci cum pleca ZYX-u mai bine ca el ? cu tot cu lonch controlu lui ?
Puteti sa spuneti voi orice , l-am vazut "in action", omu nu are nici o legatura cu cursele, e pe din-afara. Si nu cred ca il jignesc cand spun asta, e doar o constatare.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:54   #330
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Polo GTI vs...

Launch, scuze .
piele_bps is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -