Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-06, 16:47   #1
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Probabil sunteti mirati...la fel am ramas si eu cand m-a sunat al meu amic Cortez sa ma cheme,ca mi-a gasit masina cu care sa ma dau.Ajung la fata locului,Hondita mica si nervoasa,decapotata.Doi baieti pe langa ea,mari,siguri pe ei.Eu,mic si inca nedumerit.Le zic in prima faza ca nu are sens.vorba aia: 115CP din 1986 versus 240CP din 2006.

Intreb de masa masinii si primesc ca raspuns ca are cca 1200 si ceva. Imi zic sa incerc. Scot cheia de 12,bag 135-ul in carburator,deschid boost controlerul la maxim si urc la 1.0 bar.

Ajungem pe "scena".Baietii capoteaza masina si unul din ei coboara.Le explic ca intre reperul ala si ala sunt 400 metri,pot sa masoare daca nu ma cred.Este ok,ne indreptam catre start.

Prima tura: R5GTT pleaca prost (lipsa de activitate din ultima vreme), Honda S2000 pleaca si mai prost, cursa se termina dezechilibrat rau de tot, Honda in spate la cel putin 2 masini (referinta dimensiune GTT).

A 2-a tura: R5GTT pleaca binisor si isi ia din start avans de 2 masini, Honda S2000 pleaca satisfacator si vine cu a 3-a ca un fulger din urma.Cursa se termina cu botul Hondei in roata din fata a R5-ului.Din pacate ,cursa are doar 400 metri.

A 3-a tura ( se schimba pilotul Hondei ): R5GTT pleaca exemplar, nu cunosc cum a plecat Honda pt ca m-am panicat deoarece s-a rupt spatarul scaunului meu cand am cuplat treapta a 2-a, propulsandu-ma la cca 2-3 masini in fata.Cursa se termina cu Honda in spate la cel putin 1 masina(referinta dimensiune GTT).

Revenind la realitate.R5 GTT,"cotetul",asa cum il poreclesc unii,la setarile de aseara,nu ar avea nici o sansa in fata bolidului S2000 cu cineva priceput la volan.La inceputul cursei eram multumit daca terminam la cca 2-3 masini in urma.

Inca o data se scrie inca o pagina in istoria curselor in care buturuga mica rastoarna carul mare.Imi pare rau de baieti ca au plecat super dezamagiti acasa,dar asta e.Degeaba este masina,daca nu este si cineva care sa stie ce sa faca cu ea.Next time imi voi monta T25-ul pe masina,si atunci,cu cineva priceput la volanul Hondei,va fi o cursa interesanta de vazut,daca va fi vreodata.

PS: ma gandeam dimineata,trecand pe la reprezentanta Honda prin fata si vazand masina oponenta de aseara,sa parchez R5-ul inauntru cu un afisE VANZARE.
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 17-08-06, 17:34   #2
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Foarte tare............
maryo is offline   Reply With Quote
Old 17-08-06, 17:53   #3
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Talking Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Quote:
Originally Posted by B39738
A 3-a tura ( se schimba pilotul Hondei ): R5GTT pleaca exemplar, nu cunosc cum a plecat Honda pt ca m-am panicat deoarece s-a rupt spatarul scaunului meu cand am cuplat treapta a 2-a, propulsandu-ma la cca 2-3 masini in fata...
super tare faza buhahahah ))))))
BASU is offline   Reply With Quote
Old 17-08-06, 18:02   #4
nadir

Stage 3
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 126
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

lol
Felicitari .... ce sa ii faci domne e mica e usoara are si ceva Cuplu )
ideaa e ca e masina ideeala pentru grupele mici mai ales pe 400M

+ ca vrb ta poate nu au stiu sa se dea cu ea
__________________
Dealer Superchips si REVO
www.boosted.ro
nadir is offline   Reply With Quote
Old 17-08-06, 18:12   #5
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Quote:
Originally Posted by B39738
Inca o data se scrie inca o pagina in istoria curselor in care buturuga mica rastoarna carul mare.Imi pare rau de baieti ca au plecat super dezamagiti acasa,dar asta e.Degeaba este masina,daca nu este si cineva care sa stie ce sa faca cu ea.Next time imi voi monta T25-ul pe masina,si atunci,cu cineva priceput la volanul Hondei,va fi o cursa interesanta de vazut,daca va fi vreodata.
Ma bucur cand vad ca e vba de cineva pasionat si cu simtul realitatii. Felicitari pt rezultat si pt fair-play
Achim is offline   Reply With Quote
Old 18-08-06, 12:59   #6
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Quote:
Originally Posted by B39738
Probabil sunteti mirati...la fel am ramas si eu cand m-a sunat al meu amic Cortez sa ma cheme,ca mi-a gasit masina cu care sa ma dau.Ajung la fata locului,Hondita mica si nervoasa,decapotata.Doi baieti pe langa ea,mari,siguri pe ei.Eu,mic si inca nedumerit.Le zic in prima faza ca nu are sens.vorba aia: 115CP din 1986 versus 240CP din 2006.

Intreb de masa masinii si primesc ca raspuns ca are cca 1200 si ceva. Imi zic sa incerc. Scot cheia de 12,bag 135-ul in carburator,deschid boost controlerul la maxim si urc la 1.0 bar.



Revenind la realitate.R5 GTT,"cotetul",asa cum il poreclesc unii,la setarile de aseara,nu ar avea nici o sansa in fata bolidului S2000 cu cineva priceput la volan.La inceputul cursei eram multumit daca terminam la cca 2-3 masini in urma.
...
Inca o data se scrie inca o pagina in istoria curselor in care buturuga mica rastoarna carul mare.Imi pare rau de baieti ca au plecat super dezamagiti acasa,dar asta e.Degeaba este masina,daca nu este si cineva care sa stie ce sa faca cu ea.Next time imi voi monta T25-ul pe masina,si atunci,cu cineva priceput la volanul Hondei,va fi o cursa interesanta de vazut,daca va fi vreodata.
...
si tu vroiai sa-l vinzi !felicitari cum a subliniat si achim pentru fair-play si performanta,si as adauga si modestie
tfsi is offline   Reply With Quote
Old 18-08-06, 13:27   #7
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Felicitari,oricum chiar daca ar fii fost cineva care stia la volanul Hondei nu cred ca era o garantie ca S2000 castiga.Totusi au fost 3 ture cu 2 piloti diferiti sa nu uitam asta later edit:sper sa nu vinzi masina asta ca e pacat,din ce vad tot ce faci la ea faci din pasiune.
alecsutu1 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 13:27   #8
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Talking Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Felicitari si la mai multe. Acum se vede clar ca soferul conteaza mai mult decat masina. Pe mine m-a impresionat S2000-ul cand l-am vazut acum cateva zile prin oras, pentru ca s-a lansat destul de frumos. Dar cine stie cunoaste si cine cunoaste face treaba. Felicitari inca o data. Chiar ma bucur ca nu ai vandut masina. P.S.: mi se pare mie sau Catalin are o slabiciune MAJORA pentur S2000 ?
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 15:01   #9
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Pai bre,tu vroiai sa imi vinzi masina ce imi rupe spinarea !?
1.4 Turbo RULLZ ! Ieri am victimizat si eu urat un HRV 4x4 1.6 vtec deci te inteleg ! Cred ca au un spazm Vtecuriile cand dau de motorashele astea turbate !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 17:41   #10
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

al meu nu are :P
Achim is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 20:23   #11
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Mda...am observat ca Civicuriile,in mare astea negre,au scapat !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 02:58   #12
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

da da da... cre' ca e de la coloare
Achim is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 03:08   #13
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

un golf 1 gti la 700 kile caroseria si la 112 hp are inseamna sanse la 400 m

ce sa zic de 16 valvele de 139 cp de pe golf 2(e drept putin mai grea masina)

bravo omu!
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 03:11   #14
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

eu zic totusi ca nu... nu are acel cuplu...
Achim is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 17:21   #15
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Super amuzant...Renault 5 GTT vs Honda S2000

Achim,nu fii asa sigur.
Intr-un episod Top-Gear a fost o liniuta intre MkI GTI,MkIV GTI,Punto HGT si Leon 1.8T Top Sport si....doar Leonu l-a ajuns pe MkI GTI pana la finish.Si am spus corect ca l-a ajuns,pt k pleaca primul...
__________________
"Nothing in life is more exhilirating as to being shot at without result - W.Churchill"
GTI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -