Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-10, 13:43   #16
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Evident ca nu ti-e rusine pentru ca judecata nici atat nu ai. Daca acum suntem in 2010 , la fel eram si acum 5 ani in 2005 cand veneam sa iti spun sa nu apari sa te dai reisar cu o Dacia amarata,cu o Toyota amarata de 100 de cai si cu o Mazda cazuta si lipita cu scotch. Inteleg ca esti un tinar frustrat si complexat de propria-i persoana din moment ce ti-ai luat niste grade pe care nu le meriti.
Era vorba ca nu conteaza cati cai ai pentru a face o provocare intrucat se gasesc masini pentru orice doritor.Si mai era vorba ca ceea ce conteaza foarte mult este raportul cal/kg. Si mai este vorba ca nu esti tu vreun pilot sa fi scris vreo carte incat sa ai competente sa vii sa dai peste nas novicilor. Faptul ca ai facut niste paralele nu iti da absolut nici un drept sa te crezi buricul pamantului . Cel putin din atitudine rezulta chiar opusul.
Deci pe forum nu posteaza decat cei cu masini care nu sunt stock? Pai atunci transmite un mesaj moderatorilor sa stearga 80% dintre useri .
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..


Last edited by sponsoru; 27-08-10 at 13:46.
sponsoru is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 15:17   #17
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
honda civic 92-93(nu stiu exact cum ii zice) motor 1.6 benzina(nici codu motor nu il stiu) 125 si 160 de cai....amesteca visele la 1.8 turbo de 150-200 cai, honda crx 1.6...rupe capu, si nu in ultimu rand oltcit 1.3 turbo aprox 100 de cai...io zic totusi ca si masinile cu putini cai fac treaba
codul motor e b16. modelul de top a avut 186 cp (aspirat), si s-a regasit numai pe jdm civic type R de fabricatie '97-00. un motor fenomenal. la 6200 rpm intra vtec-ul, puterea maxima fiind la 8400 rpm, si limitarea stock la 9000. foarte rare. unul singur am gasit de vanzare in uk, si cerea 500 gbp pe el fara electronica.

1.3 ASPIRAT de pe suzuki swift gti (generatie mai veche, gen inceputul anilor '90) are 100 cp si scoate suta in 8.4 sec datorita greutatii reduse a masinii.(in jur de 750 cp daca nu ma insel).

si masinile cu motoare mici si cai putini sunt mici rachete daca sunt folosite cum trebuie.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 16:27   #18
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
codul motor e b16. modelul de top a avut 186 cp (aspirat), si s-a regasit numai pe jdm civic type R de fabricatie '97-00. un motor fenomenal. la 6200 rpm intra vtec-ul, puterea maxima fiind la 8400 rpm, si limitarea stock la 9000. foarte rare. unul singur am gasit de vanzare in uk, si cerea 500 gbp pe el fara electronica.

1.3 ASPIRAT de pe suzuki swift gti (generatie mai veche, gen inceputul anilor '90) are 100 cp si scoate suta in 8.4 sec datorita greutatii reduse a masinii.(in jur de 750 cp daca nu ma insel).

si masinile cu motoare mici si cai putini sunt mici rachete daca sunt folosite cum trebuie.
asa asa....auzisem io da cum nam nici o treaba cu masinile japoneze nu stiam exact, am mers cu un civic din 92 1.6 ala de 125 , ce pot sa zic .....cum draq de aia in 92 faceau asa ceva si nemtii pwlii in 2006 cand am luat eu leonu scoteau 1.6 105cp si aia vai m-tii lor
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 20:35   #19
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Kidule...vezi ca toyota aia o aveai prin 2008 asa...si erai la legale la pitesti.. nu prea ai facut mare treaba, mazda o aveai in 2009..si nici aia nu era o racheta! vezi ca mai sunt oameni care te stiu, si da...o sa ma iau de tine pe unde pot atat timp cat esti "racing god" fara nici o logica sau vreo baza reala! Te ignora lumea si acum ti-a gasit un locusor pe la incepatori pe forum! O integra type r stock in viziunea ta nu prea are ce cauta la curse...esti demn de mila!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 13:34   #20
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
asa asa....auzisem io da cum nam nici o treaba cu masinile japoneze nu stiam exact, am mers cu un civic din 92 1.6 ala de 125 , ce pot sa zic .....cum draq de aia in 92 faceau asa ceva si nemtii pwlii in 2006 cand am luat eu leonu scoteau 1.6 105cp si aia vai m-tii lor
Scuzele mele pentru off-topic, dar putina istorie auto nu strica niciodata. Daca in '92 japonezii scoteau din motoare de 1.6 125 de cai, sa stii ca in '76, nemtii pwlii scoteau din 1.6, 8V si cu injectie mecanica 110 cai. Asta ca sa nu mai vorbim de Bergrennen (echivalentul oarecum al VTM-ului de la noi), unde o sa tot gasesti aspirate de 1.6 si peste 200 de cai. Hot hatch-ul n-a fost inventat de Honda...
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -