Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-10, 01:48   #1
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Am sa va rog sa nu ma luati la misto in primul rand.
Treaba sta in felul urmator,masina e o Vectra C Caravan 2006 1.9 cdti 120 cai(88kw) in talon cand era ea in mintile ei,acum are ~230.000km.
Am permisul de 10 luni si acum ma simt stapan pe masina,si da dependent de viteza,alerg pe unde pot dar singur de nebun.
Acum vreau sa dau si eu prima liniuta sa vad cum e si sa incerc si eu schimbare de trepte rapid,etc. impotriva unei masini apropiate de putere si cu un sofer care sa ma inteleaga daca ratez startul sau cand schimb viteza...daca e vreun amator care are chef sa se dea cu un incepator astept.
__________________
33 tks
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 08:44   #2
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

De ce e asa greu? Oricum e plin pe aici de liniutari cu 75-100 de cai deci nu vad de ce il luati peste picior asa vehement. Of cati reisari p-aici te ia capul nu alta.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 10:33   #3
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by Renzor View Post
Am sa va rog sa nu ma luati la misto in primul rand.
Treaba sta in felul urmator,masina e o Vectra C Caravan 2006 1.9 cdti 120 cai(88kw) in talon cand era ea in mintile ei,acum are ~230.000km.
Am permisul de 10 luni si acum ma simt stapan pe masina,si da dependent de viteza,alerg pe unde pot dar singur de nebun.
Acum vreau sa dau si eu prima liniuta sa vad cum e si sa incerc si eu schimbare de trepte rapid,etc. impotriva unei masini apropiate de putere si cu un sofer care sa ma inteleaga daca ratez startul sau cand schimb viteza...daca e vreun amator care are chef sa se dea cu un incepator astept.
ma dau eu prietene cu tine asa la caterinca,dar doar daca mai aduci pe cineva care sa fie si competitiv . da-mi pm cu detalii.

suzuki swift 1.3 92cp .

nu mai radeti de baiat, ca nu toti ne-am nascut in scaun sparco la 250 km\h si nu toti am primit la 17 ani si 11 luni nissan gtr .
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Last edited by Bong; 17-08-10 at 10:55.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 12:42   #4
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Intre suzuki si opel-ul lui e diferenta foarte mica de sprint pana la 100km/h. Si e foarte posibil ca pana in 150 sa te si ajunga . Evident daca nu ar rata vreo viteza si presupunand ca amandoi ati sti sa schimbati ideal.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 18-08-10, 20:19   #5
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

vezi ca ti-am dat un pm pt in seara asta....
Bong is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 13:17   #6
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Da unii sunt genial si nemaivazut de reisari . Bine punctat. Posturi ca sa nu adoarma careva si sa nu se puna praful.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 21:51   #7
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

nu am avut un aer de superioritate, si nici masinile noastre nu sunt apropiate ca performante, daca a lui intr-adevar e stock si are si km precizati de el.
am zis "la caterinca", stiind ca pe 402m masina mea sta sigur mai bine pe de o parte, si pe de alta, a declarat cetateanul ca nu are experienta la asa ceva, deci nu mi se pare posibil sa mi-o dea.

totusi...astept cu nerabdare un raspuns de la el, chiar cu speranta de a-mi inchide gura...
Bong is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 02:27   #8
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Acuma....fiecare dupa posibilitati ,fiecare se da cu ce are . Nu toti au posibilitatea sa isi cumpere m3,m5 si alte chestii puternice.Asa e in viata unii sunt mai norocosi altii nu Scuze pt off
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 04:10   #9
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by skoda boy View Post
Acuma....fiecare dupa posibilitati ,fiecare se da cu ce are . Nu toti au posibilitatea sa isi cumpere m3,m5 si alte chestii puternice.Asa e in viata unii sunt mai norocosi altii nu Scuze pt off
Daca nu ai cu ce mai bine stai acasa si gata !!!! sau vb lui turbo iti iei o bicla si o prepari!!!Bagati-va dracu mintile in cap odata cu cursele voastre,ati facut 18-19 ani si vreti sa zburati cu orice jigodie de masina prindeti!Nu va e rusine???
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 09:14   #10
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Dar tie nu ti-e rusine putin ?nu faceai matale liniute cu dacia 1400?
Rade ciob de oala sparta
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 12:03   #11
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

aici se vorbeste de masini de 50-150 de cai asa...la modu "niste jegrui domle"...parca voi ati avea masini de 10 secunde
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 12:08   #12
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
aici se vorbeste de masini de 50-150 de cai asa...la modu "niste jegrui domle"...parca voi ati avea masini de 10 secunde
Nu caii sunt problema..

A6 2,5 TDI - 150 cai (nu vei face performanta in veci la curse)
Colt CZT - 150 cai (bomba masinuta)

Deci nu numarul cailor conteaza, ci masina pe care sunt pusi..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 12:12   #13
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Nu caii sunt problema..

A6 2,5 TDI - 150 cai (nu vei face performanta in veci la curse)
Colt CZT - 150 cai (bomba masinuta)

Deci nu numarul cailor conteaza, ci masina pe care sunt pusi..
honda civic 92-93(nu stiu exact cum ii zice) motor 1.6 benzina(nici codu motor nu il stiu) 125 si 160 de cai....amesteca visele la 1.8 turbo de 150-200 cai, honda crx 1.6...rupe capu, si nu in ultimu rand oltcit 1.3 turbo aprox 100 de cai...io zic totusi ca si masinile cu putini cai fac treaba
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 12:14   #14
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
honda civic 92-93(nu stiu exact cum ii zice) motor 1.6 benzina(nici codu motor nu il stiu) 125 si 160 de cai....amesteca visele la 1.8 turbo de 150-200 cai, honda crx 1.6...rupe capu, si nu in ultimu rand oltcit 1.3 turbo aprox 100 de cai...io zic totusi ca si masinile cu putini cai fac treaba
Corect...prin exemplele tale imi dai dreptate..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 13:46   #15
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Opel Vectra C stock 1.9 diesel stock

Quote:
Originally Posted by sponsoru View Post
Dar tu nu faceai misto de noi cand erai reisar cu Dacia 1400 , Toyota de 100 de cai si Mazda care mergea pe ulei? Ai intuit bine meriti warn pentru ca este un forum si daca aveai chef de caterinci puteai sa-ti faci thread separat. Ba mai mult sfidezi bunul simt si faci misto de altii uitand ca ai fost mai rau ca ei . Hai fugi la joaca si lasa thread-ul pt ceea ce este adica o provocare. Putea sa fie provocare si de biciclete asa ca vezi de treaba. O zi buna!
Bai nene va mai explic o data,cand aveam eu Dacia aia ca va tot legati de ea de acum 4-5 ani de zile!!! voi chiar nu aveati treaba cu asa ceva banuiesc!!cu dacia aia am facut putina treaba si crede-ma chiar interesanta pe vremea aia!
Cu celica aia la fel,am fost prezent la multe legale cu ea si si-a facut treaba!
Cu Mazda nu mai vorbiti daca nu stiti,cautati pe youtube ca tot o ardeti pe net zi de zi si o sa vedeti si acolo!Nu mai vb ma nene daca nu stiti decat sa va aflati in treaba si sa va scuzati!
O luati prea personal si nu e bine sa fiti asa frustrati!!!Ce faceti voi e un ras total,nu poti sa vii in 2010 pe un forum cu MII DE VIZITE zilnic sa faci provocari cu o masina stock!
Ti se pare normal sa vii cu un break de familie de 120cp sa provoci masini?Unde traiti in lumea viselor?Poate restu le-a fost jena si au ras pe sub mustati de voi dar eu va zic k nu`mi este rusine sa va zic ca ar trebui sa va fie voua rusine!
Nu mai comparati lucruri de acum 5 ani pt care nu aveti dreptate cu treburile din 2010!!!
kidu2006 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -