Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-11, 20:52   #106
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

vă rog...fără offtopic pe acest thread, INDIFERENT cine începe discuția.

„andreea13”, ai pm

ca fapt divers,pe mine mă doare în evacuare ce nick name are colegu'... cât timp nu aprinde degeaba dispute...e ok din punctul meu de vedere.

rog un moderator când apucă să șteargă tot ce înseamnă off-topic de pe acest thread.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Last edited by Bong; 30-06-11 at 20:56.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 18:10   #107
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

ce topic penibil... ai zis ca te-ai saturat de logane stock de parca ar ta ar fi o masina super modificata... de mult nu am mai vazut atatea "aere" pe un topic de provocari. dar este de inteles, vine de la o masina stock... multa bafra in continuare.
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 19:33   #108
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
ce topic penibil... ai zis ca te-ai saturat de logane stock de parca ar ta ar fi o masina super modificata... de mult nu am mai vazut atatea "aere" pe un topic de provocari. dar este de inteles, vine de la o masina stock... multa bafra in continuare.
sunt rugați să NU mai posteze aici decât user-ii care vor să se dea. restul... aștept cu răbdare să vă crească coa*e, să puneți mâna pe o mașină și să mă provocați.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 20:01   #109
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

am deja mana pe o masina. dar nu ma dau cu bendere , aspiratoare, daca ai o masina. te astept
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 10:34   #110
L3on

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 208
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Am inteles ca ti au scos figurile din cap baietii cu logan....
L3on is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 12:44   #111
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Rezultate de aseara?
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 14:26   #112
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Poate ca nu ar fi trebuit sa fac aceasta interventie, avand in vedere ca nu particip activ in lumea curselor. Nu ma intelege gresit, nu ai o masina proasta, dar nu e nici atat de performanta incat sa intepi pe cineva. Pe de alta parte, gandeste-te ca multi din baietii aia cu Loganuri si-au luat-o din banii lor, indiferent de forma (au strans leu cu leu, au facut credit etc) iar tie ti-au luat-o mami si tati. Ca idee, nu prea ai ce sa cauti la curse cu masini stock (scotand din discutie M3, GTR, Type-R, GTi, etc.)
Tu fara suparare ti-ai luat grade aiurea, te-ai dat cu E34 525 automat de 1500 de kg, cu un sofer care nu a stiut deloc sa plece, cu Dacii Sport etc.
Nu vreau sa iei in nume de rau nimic din ce-ti spun dar poate nu ar fi o idee rea sa fii un pic mai modest. Sunt sigur ca un Logan 16V cu soft si fara catalizator si cu un sofer bun ti-ar pune probleme foarte mari. In cazul in care vrei sa ma "ataci" in vreun fel, vreau sa stii ca pe vremea cand tu faceai 18 ani, eu aveam o masina cu un motor aproape triplu decat al tau si cu de doua ori mai multi cai si inca ceva. Incearca sa ii respecti pe cei de langa tine pentru ca multi din ei au merite mult mai mari ca tine pentru faptul ca sunt pe strada, indiferent de ce cazan detin, macar e din banii lor.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 17:51   #113
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Maxim respect pentru baietii cu care am iesit aseara. Rezultate:

Eu vs. Logan 1.6 mpi 0-2
Eu vs. Logan 1.6 16v 0-2
Ambele modificate si folosite CUM TREBUIE. Pentru carcotasi...inca va astept indiferent de masina.

Felicitari baietilor si ii mai astept. Pentru mine abia a inceput sezonul.

Cat despre asteptatul cu alta masina...vino cu asta sa vedem dupa care daca nu-ti ajunge poate vin si cu altele.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 18:00   #114
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Te-ai mai dat si cu un Megane 3 1.6 16V care te-a facut de 2 ori (din 2 curse?), Megane mai greu si mai lent ca un Logan 1.6 16V (10.2 0-100 la Logan si 11.7 pentru Megane). Asta ma face greu sa cred ca tu bati un Logan 1.6 16V cu exceptia cazurilor in care soferii nu stiu sa se dea, ceea ce nu e culmea relevantei si ma refer la masini stock, modificate (in afara de soft) nici nu prea sunt la noi. Remarca aia cu "mi s-a luat de zmei" nu trebuia facuta indiferent de masina mentionata, de la un caz/doua izolate cu soferi planta nu trebuie generalizat.

PS - ca fapt divers, Megane-ul ala pierdea la liniute si cu Logan 1.6 MPI care are 87.5 CP.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 02-07-11 at 18:02.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 18:35   #115
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Te-ai mai dat si cu un Megane 3 1.6 16V care te-a facut de 2 ori (din 2 curse?), Megane mai greu si mai lent ca un Logan 1.6 16V (10.2 0-100 la Logan si 11.7 pentru Megane). Asta ma face greu sa cred ca tu bati un Logan 1.6 16V cu exceptia cazurilor in care soferii nu stiu sa se dea, ceea ce nu e culmea relevantei si ma refer la masini stock, modificate (in afara de soft) nici nu prea sunt la noi. Remarca aia cu "mi s-a luat de zmei" nu trebuia facuta indiferent de masina mentionata, de la un caz/doua izolate cu soferi planta nu trebuie generalizat.

PS - ca fapt divers, Megane-ul ala pierdea la liniute si cu Logan 1.6 MPI care are 87.5 CP.
Eu nu m-am dat niciodata cu vreun megane. logan 1.6 16v stock am batut. Unul din mers unul de pe loc.
Eu mereu am recunoscut cand mi-am furat-o.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 20:31   #116
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

mereu sa interpretat gresit dupa aceste forumuri , mai ales aici , unde se cauta raca si cearta in fiecare minut.
bong este un baiat de treaba , sociabil.
si eu ma bucur ca ne`am dat , de mai bine de un an tot am amanat.

Vj_AlecS , nici fiatul tau nu este o super masina , vino inapoi pe pamant te rugam.
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 21:08   #117
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Cu toate ca nu trebuia sa raspund la mesaju asta o sa-mi calc pe orgoliu si o sa-l lamuresc si pe "andreea13" nu a zis nimeni ca fiatu meu este o super masina sau chestii de genu dar nici nu ii subestimez pe alti din start doar pt ca are un logan! e vorba de atitudine...
Subscriu la ce a zis FXA-
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 21:12   #118
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

este topicul lui , poate sa posteze cum vrea , tu ai dat apa la moara cu postul tau arogant. sa nu se inteleaga ca am ceva cu cineva , dar primul tau post nu`mi avea rostul.
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 12:21   #119
Gica

Stage 5
 
Gica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,316
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
Maxim respect pentru baietii cu care am iesit aseara. Rezultate:

Eu vs. Logan 1.6 mpi 0-2
Eu vs. Logan 1.6 16v 0-2
Ambele modificate si folosite CUM TREBUIE. Pentru carcotasi...inca va astept indiferent de masina.

Felicitari baietilor si ii mai astept. Pentru mine abia a inceput sezonul.

Cat despre asteptatul cu alta masina...vino cu asta sa vedem dupa care daca nu-ti ajunge poate vin si cu altele.
Care a fost diferenta intre tine si Logan-ul rosu ? Se stie el care
Gica is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 13:09   #120
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Gica View Post
Care a fost diferenta intre tine si Logan-ul rosu ? Se stie el care
vreo 2 masini sa zic...
Bong is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -