Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-12, 22:26   #316
turbo_car

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 11
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Praetorians View Post
Crezi prost ca de obicei ......
Leonul a avut cel mai bun timp 12,2 iar Haplea 12,4 ....
Dar asa cum au spus si restul .... ce treaba ai tu cu masina lui Haplea? ... Tu nu ai masina cu care sa pui probleme unui amarat de Seat? ... ai masini care au de 5 ori mai multa putere decat masina asta .... asta daca ne gandim numai la motocicleta aia de avea +1000 hp si care nu avea adversar decat probabil un avion gen Eurofighter Typhoon ....
De ce te tragi de cur acum si arunci fumigene in joc? ... ai 2 masini functionale care au avut cam dublu putere fata de acest Leon ... si asta in varianta stok ... Fi barbat Sebastiene .... e un amarat de Seat ... nu e GTR lui CZR`u ....
din cate stiu HAPLEA la ultima etapa a scos 12.6 in 3 cilindri,ca al 4 lea piston nu mai exista,din cauza ca a uitat sa-si calculeze rapoartele din cutia de viteze...inainte termina 400m cu treapta a4 capata,iar la ultima etapa a ajuns prea repede la a 4 capat si in 60-70m era finis-ul (trebuia sa dea a5)..omul venise pentru un timp de sub 12sec....cel mai bine intrebati l pe el..
turbo_car is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 22:33   #317
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Sunt convins ca pune motorina pana la Iasi.
Oricum este o cursa care intr-un clasament FWD e de vazut.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 22:42   #318
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Nu inteleg de ce insisti atat pentru curse ferite de anumiti ochi, ca sa existe scuze dupa aceea?
Ti s-a raspuns ca se vor rezolva lucrurile intr-un cadru legal, organizat, pe timp, punct.
Rolul tau in propozitie nu-l mai vad, esti avocatul poporului? flame-ul este la ordinea zilei pentru tine. Nu te lasi pana nu mai iei pe cineva de gat ca pe CZR? sau vrei sa vezi cum se pot inversa rolurile? Ce Dumnezeu, ai vreo limita?
Paul is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 22:50   #319
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Nu mai e fun sa te dai cu Haplea..trust me )
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 23:23   #320
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Ok, masina lui haplea este mai tare decat leonul facut de noi, (felicitari haplea!), Chuck Norris este mai tare decat Jackie Chan,(felicitari Chuck!) si tot asa... Dar tu, Sebastian, ce cauti aici? Tu ai vreun rol in vreun film? Sau esti copilul ce se lauda la gradinita cu jucariile altora? De ce nu-ti faci o masina cu care sa contezi si tu in grupa ta? Nu poti? Daca poti, demonstreaza! Daca nu, mai incearca, poate reusesti! Daca nici asa nu-ti iese, fii barbat si recunoaste ca nu esti capabil. Dar eu sunt sigur ca nu vei ajunge sa recurgi la ultima varianta, chiar daca nu o sa reusesti sa demonstrezi ceva.
Si vis-a-vis de provocarea lansata de tine, sper ca ai inteles ca leon-ul este la iasi, greu sa va intalniti, dar te asigur ca daca nu cu seat-ul asta cu siguranta cu alt seat iti vom onora provocarea. Dar intr-un cadru legal, sa vada toata lumea ce se va intampla.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 23:29   #321
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

In sezonul trecut nu stiu daca a fost Ibiza mai rapida, dar in sezonul asta din ce am vazut ca isi face pe masina e destul de greu spre imposibil.. adica deja el spera la sub 11..deci.. Oricum Leonul e o masina foarte echilibrata.. poate fi o masina de zi cu zi dar si o masina care ar putea rade de multe supercar uri.. Eu am ramas impresionat de Leon de cum arata si cum e lucrat si cum merge.. Asta nu o poate contesta nimeni...
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 08:08   #322
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

gogule tu chiar esti chior?????????

tu s-a spus sa te califici pana sa te dai cu leonul... asa ca poti sa te apuci de treaba
ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 14:09   #323
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Nu mai e fun sa te dai cu Haplea..trust me )
Sti tu ceva .
Oricum este o cursa putin disproportionata tinand cont de combustivi, adica benzina VS diesel, dar totusi aici pariez acum pe diesel.
Sa ai o Ibiza diesel sa cobori la 12.44 sau cat este exact este promitator, mai ales in conditiile in care masina nu era chiar ce trebuia din pdv mecanic.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 14:47   #324
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

mai baiatule esti de coma.... dute si polueaza alt topic
ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 16:03   #325
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Sti tu ceva .
Oricum este o cursa putin disproportionata tinand cont de combustivi, adica benzina VS diesel, dar totusi aici pariez acum pe diesel.
Sa ai o Ibiza diesel sa cobori la 12.44 sau cat este exact este promitator, mai ales in conditiile in care masina nu era chiar ce trebuia din pdv mecanic.
pariaza pe ce vrei tu!!!
pana acum TREBUIA SA TE CALIFICI ca sa te intreci cu seatul.
de aici incolo TREBUIE SA TE CALIFICI ca sa ti dai cu parerea de seatul nostru.nu ne mai dorim sa stim parerile tale legate de aceasta masina!!!
ADIO GOGULE!!!!
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 16:28   #326
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Scuzati interventia, dar nici voi nu sunteti prea "corecti" sa va faceti reclama pe un topic de provocari.. Masina nu mai este la voi, este la Iasi.. singuri ati spus.. iar asta este topic de provocari.. nu am vazut sa scrie soferul ceva pe aici.. ultimele pagini sunt pur si simplu doar de offtopic..

S-a pierdut bunul simt de mult timp pe forumul asta, adminii sunt fictivi si stiu sa dea ban doar celor pe care nu ii cunosc, alta explicatie nu imi vine in minte..

Cat despre Sebastian, nu mai e nimic de spus, toata lumea il cunoaste.. si naravul nu o sa si-l schimbe, indiferent ce o sa ii scrieti/spuneti..
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 16:41   #327
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
Scuzati interventia, dar nici voi nu sunteti prea "corecti" sa va faceti reclama pe un topic de provocari.. Masina nu mai este la voi, este la Iasi.. singuri ati spus.. iar asta este topic de provocari.. nu am vazut sa scrie soferul ceva pe aici.. ultimele pagini sunt pur si simplu doar de offtopic..
..
sincer ma consider foarte "corect", deoarece masina este facuta de noi vanduta la Iasi si de 2 ani este condusa de mine la toate cursele legale la care a participat(cu mici exceptii).drept urmare nu vad unde este problema?
cat despre reclama suntem mici copii pe langa altii ...
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 23-04-12, 13:09   #328
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Asadar...prin urmare...deci...felicitari pt domnu' de la Buzau...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BZ06MUP clutch-page-001.jpg
Views:	344
Size:	213.4 KB
ID:	2409542  
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-12, 11:47   #329
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

De ce nu folositi smoothing 0?
squid is offline   Reply With Quote
Old 24-04-12, 13:16   #330
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Am zis sa ma abtin dar nu pot: da' matale ce stand dyno ai de imi spui mie ce smoothing sa folosesc?

Bai sunteti romani pana la capatul cel mai indepartat al firii...ma asteptam sa zica cineva ca graficul e bun sau ca puterea e buna, sau ca graficul nu e bun sau puterea nu e buna sau orice altceva legat de cand incarca turbina si alte detalii...dar nu, dom'le, "smusingu", aia e problema...uite asa vreau eu sa folosesc smoothing de 5...de ce? de 2 lei cuie...

Uite eu zic asa: va luati un seat, vi-l tunati la BZ, il faceti de 478cp, va luati un dyno, si folositi smoothing 0. Cel mai bine.
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro

Last edited by B39738; 24-04-12 at 13:19.
B39738 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -