Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-12, 21:24   #301
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

OK inteleg, nu stiam asta.
Vineri seara cred ca e rezonabil daca vremea e ok, daca vor pe ud sau pe zapada imi este egal, atat timp cat este o conditie similara pentru ambele masini.
Cred totusi ca eu am fost jignit in mod repetat si nu s-au luat masuri.
In acelasi timp nu pot sa trec cu vederea IN MOD REPETAT unele grafice eronate.
Lucrez in domeniul asta si am respect pentru asta, nu pot sa-mi bat joc meserie.
Daca unii nu au acest respect si isi permit orice sub palaria asa zisei strategii de marketing de genul : "lasa-i ba ca nu stiu ei", aruncand cu cifre neacoperite fizic si tehnic, va rog sa-mi permiteti sa dau dau cu palaria de pamant.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 22:12   #302
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Sebi, masina a fost vanduta la Iasi.. Nu are cum sa te onoreze.. .. Nu vreti sa fim mai calmi.. E pacat ...
Vad ca esti aici pe topicul asta si cred ca o cursa cu Leonul ar fi interesanta.
Sincer iti acord mai multe sanse, din pacate ei nu au avut ocazia sa se afirme pe 2.0tfsi desi oricum ii vad putin surclasati de tunerul tau.
Tin sa te felicit pentru masina si asa cum ai vazut daca am avut observatii le-ai primit privat. Poate ca pe viitor nu ne ocolesti, oricum trebuie sa fi realist.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 23:48   #303
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Vad ca esti aici pe topicul asta si cred ca o cursa cu Leonul ar fi interesanta.
Sincer iti acord mai multe sanse, din pacate ei nu au avut ocazia sa se afirme pe 2.0tfsi desi oricum ii vad putin surclasati de tunerul tau.
Tin sa te felicit pentru masina si asa cum ai vazut daca am avut observatii le-ai primit privat. Poate ca pe viitor nu ne ocolesti, oricum trebuie sa fi realist.
Tu cam pe unde te afli ca si tuner in clasamentul asta in care ne declari pe noi surclasati? TU ESTI ZERO. ZERO ZERO ZERO. Nici nu existi. Asa ca taci odata!! Nu incerca acum sa muti haznaua in alta curte!! Doamne, ce comportament de copil retard!!!
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 23:58   #304
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Cursa o sa fie mai mult ca sigur intre mine si Leon.. O sa vedem, masinile sunt destul de apropiate zic eu.. Deocamdata eu nu stiu sa imi conduc masina..si inca mai incerc sa umblu la partea de suspensie si de aderenta ..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 00:02   #305
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Cursa o sa fie mai mult ca sigur intre mine si Leon.. O sa vedem, masinile sunt destul de apropiate zic eu.. Deocamdata eu nu stiu sa imi conduc masina..si inca mai incerc sa umblu la partea de suspensie si de aderenta ..
Bine, o sa fie si cursa asta, doar n-o fugi propietarul leonului de tine. Vad, simt ca-ti doresti cursa. Ai rabdare, nu mai bate si tu atat apa in piua cu leonul asta.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 00:04   #306
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Daca astazi este prea in scurt maine seara sunt pregatit sa-l acompaniez cu o masina de strada cu turbo, intrene si injectoare stock.
Este ok, va astept maine seara la Bucuresti detalile le discutam privat.
Daca nu sunteti in stare sa raspundeti la provocare, ciocul mic si pasi marunti.
Va promit ca nu o sa comut pe softul de curse, drept dovada vom merge impreuna sa alimentam de la pompa.
Ai sa fi surprins sa vezi ca timpul pt M3 cu acele modificari este in top 3 in lume, cauta forumurile de BMW, sau cel putin acolo era la acea ora.
In concluzie provoc acest Seat maine seara la Bucuresti si pentru a evita evenimente neplacute si aglomeratia nepoftita amanuntele raman confidentiale.
De acord?
Gogule ca sa ai onoarea sa te dai cu seatul mai intai TREBUIE SA TE CALIFICI.
Nu esti in postura de a pune tu conditiile.
Cursa asta nu o sa fie nici la Bucuresti nici la Buzau o sa fie tocmai la Iasi.
Nu vad de ce trebuie sa vina moara la sac!!!Daca nu este bine asa o sa ne vedem tocmai la vara la curse legale.Pana atunci CIOCUL MIC SI PASI MARUNTI !!!
Asta e treaba.Accepta situatia Gogule: ai 2 masini modificate(un M3 V8 si un Evo X) mai slabe decat leonul.
MUCLES!!!
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 00:07   #307
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Doar discut Ginel.. ) Si eu simt ca esti nervos..dar nu sunt eu persoana pe care sa te razbuni..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 00:09   #308
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Doar discut Ginel.. ) Si eu simt ca esti nervos..dar nu sunt eu persoana pe care sa te razbuni..
In cazul asta, poti sa ne lasi linistiti? Iti garantez, ma jur chiar ca vei avea de la noi competitor la street.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 00:14   #309
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

am zis eu cv care te-a nelinistit?Sa inteleg ca nu se mai poate nimeni scrie nimic? in fine.. ciudat mod de abordare a discutiilor.. Succes..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 00:14   #310
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Cursa o sa fie mai mult ca sigur intre mine si Leon.. O sa vedem, masinile sunt destul de apropiate zic eu.. Deocamdata eu nu stiu sa imi conduc masina..si inca mai incerc sa umblu la partea de suspensie si de aderenta ..
O sa ne intrecem cu siguranta anul acesta.Mult succes in pregatirea masinii!!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 08:11   #311
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

O alta masina tractiune fata dar destul de puternica este si cea a lui Haplea.
SUnt convins ca si daca ar pune mtorina pana la Iasi masina asta a voastra cu tractiune fata s-a murdarii de gudron pe bot.
Nu stiu cati cai are masina lui Haplea dar are un nume predestinat ii place sa inghita pe nerasuflate...
Cred ca sunt inca cateva masini care pot sa ridice probleme acelui Seat.
Eu mi-am afirmat disponibilitatea pentru vineri seara si inca astept confirmarea.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 13:56   #312
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

bun... si ce legatura are haplea in toata discuti DE MAI SUS?
a fost facuta de tine masina?
rezuma-te la ce ai facut tu vs buzau daca tot iti place scandalul.

pina in momentul de fata este vreo masina facuta de tine cu timpi mai buni decit leonul?
__________________
vand seat leon 1.8t 4x4 300 cai https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...x4-300-cp.html




ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 14:20   #313
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
O alta masina tractiune fata dar destul de puternica este si cea a lui Haplea.
SUnt convins ca si daca ar pune mtorina pana la Iasi masina asta a voastra cu tractiune fata s-a murdarii de gudron pe bot.
Nu stiu cati cai are masina lui Haplea dar are un nume predestinat ii place sa inghita pe nerasuflate...
Cred ca sunt inca cateva masini care pot sa ridice probleme acelui Seat.
Eu mi-am afirmat disponibilitatea pentru vineri seara si inca astept confirmarea.

Cu traducere din romana in romana:

Quote:
Gogule ca sa ai onoarea sa te dai cu seatul mai intai TREBUIE SA TE CALIFICI.
Nu esti in postura de a pune tu conditiile.
Cursa asta nu o sa fie nici la Bucuresti nici la Buzau o sa fie tocmai la Iasi.
Nu vad de ce trebuie sa vina moara la sac!!!Daca nu este bine asa o sa ne vedem tocmai la vara la curse legale.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 22:39   #314
Praetorians

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 14
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
O alta masina tractiune fata dar destul de puternica este si cea a lui Haplea.
SUnt convins ca si daca ar pune mtorina pana la Iasi masina asta a voastra cu tractiune fata s-a murdarii de gudron pe bot.
Nu stiu cati cai are masina lui Haplea dar are un nume predestinat ii place sa inghita pe nerasuflate...
Cred ca sunt inca cateva masini care pot sa ridice probleme acelui Seat.
Eu mi-am afirmat disponibilitatea pentru vineri seara si inca astept confirmarea.
Crezi prost ca de obicei ......
Leonul a avut cel mai bun timp 12,2 iar Haplea 12,4 ....
Dar asa cum au spus si restul .... ce treaba ai tu cu masina lui Haplea? ... Tu nu ai masina cu care sa pui probleme unui amarat de Seat? ... ai masini care au de 5 ori mai multa putere decat masina asta .... asta daca ne gandim numai la motocicleta aia de avea +1000 hp si care nu avea adversar decat probabil un avion gen Eurofighter Typhoon ....
De ce te tragi de cur acum si arunci fumigene in joc? ... ai 2 masini functionale care au avut cam dublu putere fata de acest Leon ... si asta in varianta stok ... Fi barbat Sebastiene .... e un amarat de Seat ... nu e GTR lui CZR`u ....
Praetorians is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 22:56   #315
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Imi cer scuze, ai dreptate. Am sa fiu mai rezervat la provocari dar ca sa nu se spuna ca dau inapoi nu-mi retrag vorbele. Nu imi sta in caracter sa provoc, o sa-mi vad de masinile mele de treaba mea si sper sa fie corecti cand posteaza grafice pentru ca de aici s-a plecat.
De data asta astept confirmarea pentru vineri, in cazul in care are sa fie facuta si nu este doar fum fara foc.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -