Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-10, 11:00   #91
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
nu privi lucrurile numai cum vrei tu !!!
un leon 1.8t de 350cp provoaca un gti tfsi de 389 cp !!!
si stai linistit ca oricum nu ai sa ajungi la Alexeni. iti este frica sa nu te faci iarasi de ras cu toti cei 389 cp!!!
leonul a fost si la Satu Mare. a asteptat toate masinile astea de cai multi. dar nu au venit.....

Da imi amintesc ca m-am facut de "ras" la Tulcea cand am luat locul 2 ca am pierdut la Pepy in finala ....mda atunci cand am batut leonul MUP in semifinala ...mda imi amintesc ca m-am facut de ras atunci ....daca la cta pe 200m am pierdut la ibiza si la tulcea a2a oara am avut probleme inseamna pt tine k "tot timpul m-am facut de ras" atunci asa sa fie

Si apropo a2a oara la tulcea am pierdut la Fiatul de buzau dupa care mi-am luat revansa la bucuresti,si oricum nu asta e important pentru ca fiatul chiar e o masina rapida care a scos 12.7 si nu mi-ar fi rusine sa ma bata din nou,dar deocamdata leonul are un rusinos 13.3 ...asa ca liniste va rog.
Si ibiza......... m-am dat si cu ibiza la bucuresti ...oare ca a fost rezultatul ? ..asa ca eu mi-am luat revansa cand a fost masina in regula ,voi mai aveti de muncit sa micsorati 13.3 .Bafta
__________________

389 hp GTI
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 11:11   #92
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

deci BYG ,vii la alexeni?si vezi k la tulcea ai luat locul trei ptr k am ratat startul in finala mica cu tine dupa ce in prealabil te batusem de 2 ori in calificari,o dat cu vreo 2 tiruri ce i drept pt k n ai prea avut timp de reactie la start.dak vladvps n are cum sa vine deoarece e logic k nu poti sa te deplasezi 700km k sa vezi k e posibil sa ploua sau se anuleaza cursa ,ma gandesc k celelalte 2 masini de 386 si 389 cp n ar avea vreun motiv sa nu vina
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 11:20   #93
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

La care ibiza te referi, la cea care la Constanta se aliniase la start si alturi de care tu si inca un concurent nu vroiati sa va alaturati? Si va trimiteati reciproc la start? A fost o situatie de-a dreptul penibila, chiar de cascadorii rasului. Sau ai batut la bucuresti o alta ibiza, care chiar daca ne-a apartinut, era condusa de un alt sofer (actualul proprietar)?
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 11:32   #94
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Da imi amintesc ca m-am facut de "ras" la Tulcea cand am luat locul 2 ca am pierdut la Pepy in finala ....mda atunci cand am batut leonul MUP in semifinala ...mda imi amintesc ca m-am facut de ras atunci ....daca la cta pe 200m am pierdut la ibiza si la tulcea a2a oara am avut probleme inseamna pt tine k "tot timpul m-am facut de ras" atunci asa sa fie

Si apropo a2a oara la tulcea am pierdut la Fiatul de buzau dupa care mi-am luat revansa la bucuresti,si oricum nu asta e important pentru ca fiatul chiar e o masina rapida care a scos 12.7 si nu mi-ar fi rusine sa ma bata din nou,dar deocamdata leonul are un rusinos 13.3 ...asa ca liniste va rog.
Si ibiza......... m-am dat si cu ibiza la bucuresti ...oare ca a fost rezultatul ? ..asa ca eu mi-am luat revansa cand a fost masina in regula ,voi mai aveti de muncit sa micsorati 13.3 .Bafta
eu cred ca nu ti mai aduci bine aminte ce s a intamplat.la Tulcea ibiza a luat locul doi.tu ai iesit pe 3. MINCIUNICA !!!si la Contanta indiferent de distanta ai fost in urma .dupa cum bine vezi toti cei care au scos timp sub 13 sec pe 402m au alergat cu masinile golite si cu semislicuri sau chiar slicuri. inca o data iti repet : leonul a fost la Satu Mare pregatit pentru grupa S3(echipat complet si incaltat cu anvelope de strada).pentru a scadea sub 13 mai avem de mulcit cam 1 ora la dezechiparea masinii si inca una pentru a monta niste clicuri.deci cam 2 ore!!! ti se pare asa de mult???
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 12:20   #95
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
anuntul e pus astfel deoarece reprezentantul service ul renumit din bucuresti care mi a montat turbina a declarat ca aceastachiar daca e un hirid se comporta exact ca un gt3071r,si respectivul era inginer si logic, l am crezut.Chiar daca nu se tin cursele la alexeni sapt viit vin cu masina la ct si pot sa ma dau cu tine tase astra si cu colegu cu golf 4 gti cu gt2860rs cu soft la revo(promit ca o sa bag in viteze pe rand ca sa avem o situatie clara referitor la cum stau masinile)
E in regula am inteles ideea.
Cat despre provocarea lansata de tine, din pacate momentan eu personal nu o voi putea onora, masina mea nefiind pregatita pentru asa ceva la momentul de fata. Insa Golf-ul 4 va fi disponibil.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 12:26   #96
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by ciuMpi View Post
se poate si pe planeta asta

https://www.youtube.com/watch?v=rUMyh...eature=related

2.0 aspirat 300cp si merge constant 11.0
daca u crezi ca masina asta are 1000kg esti sigur dupa alta planeta

ma faci sa pun flexu pe a mea sa o duc la 1000kg si cu 320 care ii am o sa l bat pe ghita cu 997 turbo...uraaaa
__________________
www.powertechperformance.ro/

www.powerteambuzau.ro

CHIPTUNING si anulare DPF in BUCURESTI by

Tel:
0733.181.991
0753.181.991
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 12:50   #97
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by ciuMpi View Post
se poate si pe planeta asta

https://www.youtube.com/watch?v=rUMyh...eature=related

2.0 aspirat 300cp si merge constant 11.0
Mai treci pe la scoala te rog... la 20ani,intr-adevar...in multe cazuri nu se poate cere mai mult decat yotube......insa vezi ca sunt unii de varsta apropiata care mai si studiaza inainte de a face afirmatii si mai si stiu extrem de bine despre ce-i vorba(ex.hexer). Tu ramai pe yotube,insa te rog pastreaza-ti concluziile experte pentru tine
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 13:34   #98
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by ciuMpi View Post
se poate si pe planeta asta

https://www.youtube.com/watch?v=rUMyh...eature=related

2.0 aspirat 300cp si merge constant 11.0
Nu cumva acei 300CP sunt masurati la roata?
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 15:30   #99
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Cam totul la o masina se rezuma la cum fuge pe 400 de m..interesant..nu stiam asta..Sincer as prefera sa am o masina care a avut cat mai putine probleme si care pierde pe 400 de m..si dupa cum s-a zis aici la capitolul asta Leonul a pierdut..
Sa inteleg ca voi modificati masina ca sa moara capra veciunului nu din pasiune..dar na..Romania..in loc sa se scrie solutii si sfaturi pe un forum de tuning cum ar fi normal..se scriu minciuni si rautati cu privire la masina vecinului..Super..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 17:03   #100
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Da imi amintesc ca m-am facut de "ras" la Tulcea cand am luat locul 2 ca am pierdut la Pepy in finala ....mda atunci cand am batut leonul MUP in semifinala ...mda imi amintesc ca m-am facut de ras atunci ....daca la cta pe 200m am pierdut la ibiza si la tulcea a2a oara am avut probleme inseamna pt tine k "tot timpul m-am facut de ras" atunci asa sa fie

Si apropo a2a oara la tulcea am pierdut la Fiatul de buzau dupa care mi-am luat revansa la bucuresti,si oricum nu asta e important pentru ca fiatul chiar e o masina rapida care a scos 12.7 si nu mi-ar fi rusine sa ma bata din nou,dar deocamdata leonul are un rusinos 13.3 ...asa ca liniste va rog.
Si ibiza......... m-am dat si cu ibiza la bucuresti ...oare ca a fost rezultatul ? ..asa ca eu mi-am luat revansa cand a fost masina in regula ,voi mai aveti de muncit sa micsorati 13.3 .Bafta
Ooofff ooofff ooofff....cata suferinta,la performantele masinii tale mai bn iti luai un golf 5 gt diesel(170cp) k sa dai bn la semafor(k vad ca.i plina de "zorzoane" masina ta) si sa poti sa te plimbi 2 ture.vino la alexeni pe taram romanesc si nu te mai rupe in figuri pe forum k tu esti ala tare si smecher k te duci in Ungaria.
__________________
2.0TFSI
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 17:42   #101
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Cam totul la o masina se rezuma la cum fuge pe 400 de m..interesant..nu stiam asta..Sincer as prefera sa am o masina care a avut cat mai putine probleme si care pierde pe 400 de m..si dupa cum s-a zis aici la capitolul asta Leonul a pierdut..
Sa inteleg ca voi modificati masina ca sa moara capra veciunului nu din pasiune..dar na..Romania..in loc sa se scrie solutii si sfaturi pe un forum de tuning cum ar fi normal..se scriu minciuni si rautati cu privire la masina vecinului..Super..
asta e o sectiune de provocari nu de cine ajunge primu fara sa se strice la 400.000 km
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 17:51   #102
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Daca ce se scrie aici inseamna provocare... mi se pare mai multi instigare la violenta.. si nu e prima data cand e deschis subiectul asta...soft x vs soft y..si pe dyno a fost tot asa..si vad ca se ajunge numai la jigniri..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 17:58   #103
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Chiar sa nu stricam topicul despre Cupra R GT30 -13.3 sec .
Bafta sa bati recordul
La alexeni nu pot sa vin dar te astept la urmatoarea cursa ...asta in caz ca o sa scazi sub 13.3 altfel nu are rost sa uzez anvelopele .
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 18:06   #104
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Daca ce se scrie aici inseamna provocare... mi se pare mai multi instigare la violenta.. si nu e prima data cand e deschis subiectul asta...soft x vs soft y..si pe dyno a fost tot asa..si vad ca se ajunge numai la jigniri..
Remarc o problema grava de perceptie la voi... Unde Dumnezeu vezi tu ca am comentat vis-a vis de softul revo? Ce este asa de greu sa intelegeti ca tot ce s-a pus la indoiala a fost doar puterea obtinuta si mijloacele prin care s-a incercat scoaterea in evidenta a performantelor revo? Nu am spus si nu voi spune vreodata ca un soft revo este mai slab decat altul... Si nici ca este mai bun... Pur si simplu nu este cu nimic mai deosebit decat alte softuri ale altor firme. De acord ca se vand si mizerii, dar nu trebuie generalizat. In lumea asta nu mai exisa secrete, nu va imbatati cu apa rece crezand ca X sau Y sunt lideri de necontestat in chiptuning!!
Primul care a contestat calitatea unui soft nu eu am fost, atentie!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 18:27   #105
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Cred ca ati exagerat si e cazul sa faceti schimb de id-uri de Y! Messenger, dupa care sa organizati o conferinta, unde sa sustineti disputele astea. Nu se mai intelege nimic din thread-ul asta din cauza ca va arde voua de chat. Sunteti la sectiunea de provocari, nu de polemici si certuri!
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection

Last edited by MaliBuGTI; 09-07-10 at 18:30.
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -