Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-10, 10:46   #46
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

In ceea ce priveste setarile de fine tuning, evident ca ele nu se fac din burta ci se fac in urma logurilor cu VCDS. Iar cand am spus ca tu nu esti in clar nici macar cu setarile Revo, am spus-o pentru ca asta reiese din mesajul tau! Fueling 9 nu inseamna benzina "garla" (ca sa te citez). Mai mult nu ai cum sa stii ce harti si cate harti motifica Revo in softurile lor deoarece nu ai acces la asa ceva.

Ce nu intelegi tu Bitnet, este ca toate discutiile acestea au inceput de la tine si atitudinea ta ostila care ai avut-o fata de Revo in repetate randuri, atat aici pe forum cat si pe altele. De ce ? Asta numai tu stii.

De aceea ti-am si spus ca pe viitor ar fi bine sa-ti vezi de treburile tale, lasa capra vecinului, deoarece cum acum nici tie nu iti place acest tam tam (cu adevar in el sau nu) nici altora nu le place.
__________________
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp


vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 12:31   #47
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Deci 13.3 e cel mai bun timp cu 1350kg si turbina GT28/30 ????


Btw pe acest forum e un "GTI" care cu 1450kg si turbina k03 a scos 13.5...e de'a rasu' plansu' ce ati realizat
__________________

389 hp GTI
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:08   #48
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Deci 13.3 e cel mai bun timp cu 1350kg si turbina GT28/30 ????


Btw pe acest forum e un "GTI" care cu 1450kg si turbina k03 a scos 13.5...e de'a rasu' plansu' ce ati realizat
Adevarul este ca si pe mine ma bufneste rasul cand imi aduc aminte ca era un polo de peste 400cp care chiar si golit si pe pista tratata a scos 13,2s. Apropos, acel GTI unde a fost cronometrat cu 13,5? Daca in tara si altundeva decat la Satu Mare, mai bine nu-mi spune.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:38   #49
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Deci 13.3 e cel mai bun timp cu 1350kg si turbina GT28/30 ????


Btw pe acest forum e un "GTI" care cu 1450kg si turbina k03 a scos 13.5...e de'a rasu' plansu' ce ati realizat
bine ca ai realizat tu ceva mai bun!!! un GTI de 389 cp golit si cu r888 care a fost ciuca batailor la toate legalele la care a participat!
pana una alta leonul facut de noi a fost cea mai rapida masina de strada FWD din Romania care a participat la Satu Mare!
chiar si cu problemele care le a avut a scos primii trei timpi in calificari.
in acest moment masina este reparata si va asteapta la start pe toti cei care credeti ca aveti masini de strada mai rapide!!!
multa bafta!!!
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 21:21   #50
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Mai mult nu ai cum sa stii ce harti si cate harti motifica Revo in softurile lor deoarece nu ai acces la asa ceva.
Gresit, foarte gresit. Inca o dovada ca esti departe de fenomenul asta...

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Ce nu intelegi tu Bitnet, este ca toate discutiile acestea au inceput de la tine si atitudinea ta ostila care ai avut-o fata de Revo in repetate randuri, atat aici pe forum cat si pe altele. De ce ? Asta numai tu stii.
De aceea ti-am si spus ca pe viitor ar fi bine sa-ti vezi de treburile tale, lasa capra vecinului, deoarece cum acum nici tie nu iti place acest tam tam (cu adevar in el sau nu) nici altora nu le place
Ce nu vrei tu sa intelegi este ca eu nu am nimic cu revo, chiar nu am motive sa le reprosez ceva, nu pot digera insa reclama mincinoasa, asta e, nu pot sa accept minciuna si daca pana la varsta asta nu m-am impacat cu ea nici de acum incolo nu cred ca o voi putea accepta.
Legat de capra, mai vecine, ce sa-ti zic, plimb-o pe unde vrei ca nu ma intereseaza, este capra ta, macar ea iti accepta minciunile...
In ideea ca m-am facut inteles in ceea ce priveste animozitatile mele fata de revo (care sunt doar in inchipuirile tale), o sa-ti ascult sfatul si o sa-mi vad de treaba mea, eu chiar am treaba, te las pe tine cu capra ta, si o sa incerc pe cat posibil sa te ignor.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 22:09   #51
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Nu am scos timpul in Romania am scos in Ungaria , tot acolo unde am primit si cupa asta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image0624.jpg
Views:	221
Size:	817.4 KB
ID:	1557536  
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 22:52   #52
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Nu am scos timpul in Romania am scos in Ungaria , tot acolo unde am primit si cupa asta
Felicitari!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 23:31   #53
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Ba da, ai facut-o si stii si tu foarte bine acest lucru. Nu ai fost deloc fair play ...
Nu am timp sa rascolesc forumurile in lung si in lat ca sa-ti caut mesajele rautacioase la adresa noastra, dar morala era alta: nu fa altora ce tie nu ti-ar placea sa ti se intample. Roata din cate vezi se mai intoarce.

Cat despre acei cai multi, au fost masurati pe mai multe dyno-uri si rezultatele au fost similare. Plus ca performantele reale pe strada sau pe pista de 402m vorbesc de la sine. Cateva exemple:

Muu (Audi S3 Stage 3 425+ Bhp) - 11.4 acum (umeaza Stage 4 ...)
Popsy (GTI Ed.30 Stage 2+ FWD 370 Bhp) - 12.4 (posibil sa urmeze un Stage 3)

Iar ca o paranteza, si eu am avut mici probleme de ordin mecanic cu masina mea la Satu Mare dar nu am simtit nevoia sa le fac publice sau sa caut scuze.
Timpul meu de 12.9 secunde este Ok tinand cont de cele mai sus amintite si de faptul ca a fost prima cursa in aceasta configuratie. Dar evident ca nu ma voi opri aici.
Eu am spus de mult ,daca nu ma insel de acum un an, ca tu cu interne stoc nu ai mai mult de 300 cp ,dar a sarit toata lumea pe mine.E uite ca timpul imi da dreptate,daca tu cu masina goala ,cu slicuri si ai scos 12,9,parerea mea ca,caii de pe dino nu au nici o treaba cu strada,se pare ca pe strada ai niste caluti mai mici.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 01:36   #54
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Eu am spus de mult ,daca nu ma insel de acum un an, ca tu cu interne stoc nu ai mai mult de 300 cp ,dar a sarit toata lumea pe mine.E uite ca timpul imi da dreptate,daca tu cu masina goala ,cu slicuri si ai scos 12,9,parerea mea ca,caii de pe dino nu au nici o treaba cu strada,se pare ca pe strada ai niste caluti mai mici.
ai perfecta dreptate!!!
o masina de 1100kg echipata cu slicuri, care face 12,9 pe 402m nu are mai mult de 300cp.si astia cu indulgenta!!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 09:59   #55
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
ai perfecta dreptate!!!
o masina de 1100kg echipata cu slicuri, care face 12,9 pe 402m nu are mai mult de 300cp.si astia cu indulgenta!!!
Eu cred ca nu greutatea si caii fac un timp bun .... exemplu este R5 1.7 Turbo de 700 kg si 240 hp care a scos 13.9 la unguri ..... cred ca mai exista multe variabile in ecuatia asta ... aderenta , rapoartele cutiei , chestia aia dintre volan si scaun , cum are masina caii aia , cat de repede ajunge la caii aia si cam cat timp beneficiaza de ei ... sunt multe ... ca asa ca exemplu contradictoriu este tot o masina de la unguri care desi are motor de 2000 aspirat (fara nos) a scos timp de sub 11 sec .... masina avand undeva in jurul al 1000 kg si cam 250 hp .....
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 10:07   #56
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
ca asa ca exemplu contradictoriu este tot o masina de la unguri care desi are motor de 2000 aspirat (fara nos) a scos timp de sub 11 sec .... masina avand undeva in jurul al 1000 kg si cam 250 hp .....
Care este aia? Chiar sunt curios sa vad daca pentru atingerea tintei de 11s pe 400m am ales un proiect gresit...
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 10:15   #57
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Posibil sa fie un CRX, daca nu ma insel.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 10:27   #58
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Nu cred ceea ce afirmi,este extraterestru FWD cu Sub 11 la 250cai/tona... aplicand legile fizicii aleia vechi care am invatat-o eu, este absolut imposibil ...Si oricum nu cred ca se refera la vreun crx,ci la e30-ul galben..care INSA nu a scos sub 11 (de data asta la s-m), nu are 1000kg ci vreo 750 ,nu are motor 2000 ci 2500(spunea pustiul..2800+ cred eu) ...intr-adevar surprinzatoare performante ultra-low-budget(motorul era ohc/M20 !) ,insa nu cele prezentate de calimero. Intr-adevar,se comunica greu cu proprietarul,nu vorbeste decat maghiara,insa avea un amic la "stand" ce vorbea si engleza.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 10:57   #59
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Ok, my bad. N-am fost n-am vazut.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 11:45   #60
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

astept la Alexeni,pe 11 ,masinile revo fwd care intra in grupa in care intru si eu,adik cea intre 170-200cp.cele de 389,386 si 411cp in special.
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -