Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-10, 22:18   #76
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Daca te documentai mai bine nu mai era necesar postul tau,deci ma fac ca nu l-am vazut. Multumesc
Nu prea am rabdare sa ma documentez..mai bine intreb si iau totul de-a gata

Oricum iti multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde.

O seara buna.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 22:57   #77
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Nu prea am rabdare sa ma documentez..mai bine intreb si iau totul de-a gata

Oricum iti multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde.

O seara buna.
K 04 de pe 2.0 nu e acelasi cu cel de pe 1.8 T .... e mult mai mare ...

Masina care face ~11 sec pe 400 m cu motor de 2000 aspirat este un civic (care la baza are motor de 1800 dar are Stroker Kit de 2000 ) ... masina are 261 hp la roata pe o plaja de ~4000 ture ..... o gasiti de www.**************
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 23:39   #78
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Nu era vorba de comparatia intre K04 de 18t sau 2.0.
Era comparatia intre K04 si turbo pe care il are Kimi pe masina.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 00:07   #79
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Hopa un GT28/GT30 provoaca un K04 ....accept provocarea
Daca nu ajung la Alexeni sunt sanse mari sa ajung in Ungaria.
nu privi lucrurile numai cum vrei tu !!!
un leon 1.8t de 350cp provoaca un gti tfsi de 389 cp !!!
si stai linistit ca oricum nu ai sa ajungi la Alexeni. iti este frica sa nu te faci iarasi de ras cu toti cei 389 cp!!!
leonul a fost si la Satu Mare. a asteptat toate masinile astea de cai multi. dar nu au venit.....
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 00:39   #80
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
nu privi lucrurile numai cum vrei tu !!!
un leon 1.8t de 350cp provoaca un gti tfsi de 389 cp !!!
si stai linistit ca oricum nu ai sa ajungi la Alexeni. iti este frica sa nu te faci iarasi de ras cu toti cei 389 cp!!!
leonul a fost si la Satu Mare. a asteptat toate masinile astea de cai multi. dar nu au venit.....
Nu cred ca cei pe care ii asteptati voi la Satu Mare nu au venit de frica!
Vlad a fost dar s-a dat la Profi, iar Cupra a fost la Street. Deci nu s-au intersectat.
Dar daca nu vine BYG, poate vine altcineva, cine stie ce surpriza mai apare pana duminica!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 00:43   #81
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
......o masina de la unguri care desi are motor de 2000 aspirat (fara nos) a scos timp de sub 11 sec .... masina avand undeva in jurul al 1000 kg si cam 250 hp .....
Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
....Masina care face ~11 sec pe 400 m cu motor de 2000 aspirat este un civic (care la baza are motor de 1800 dar are Stroker Kit de 2000 ) ... masina are 261 hp la roata pe o plaja de ~4000 ture ..... o gasiti de www.**************
Cam multe variabile intre un post si altul..pana la urma,masa a ramas tot de 1000kg ? ...Ca sa accelerezi 1tona cu fwd in sub sau chiar fix 11sec pe 402m... cu 250- 300cai (261 la roata/fwd).. cam ai nevoie de ...alta planeta...mai fara atmosfera si mai fara gravitatie..aici,cu nivelul actual de tehnica la care facem referire aici,ma tem ca-i imposibil, asa cum am mai spus-o.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 02:38   #82
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Nu cred ca cei pe care ii asteptati voi la Satu Mare nu au venit de frica!
Vlad a fost dar s-a dat la Profi, iar Cupra a fost la Street. Deci nu s-au intersectat.
Dar daca nu vine BYG, poate vine altcineva, cine stie ce surpriza mai apare pana duminica!
chiar nu am spus ca nu au venit de frica.
tot respectul pentru Vlad care s a dat la profi. cupra a fost pregatita ca o masina de strada. din acest motiv am decis sa intram la S3.
oricum leonul este reparat si pregatit pentru Alexeni. asteapta orice surpriza FWD !!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 04:54   #83
ciuMpi

Stage 2
 
ciuMpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 60
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
...Ca sa accelerezi 1tona cu fwd in sub sau chiar fix 11sec pe 402m... cu 250- 300cai (261 la roata/fwd).. cam ai nevoie de ...alta planeta...mai fara atmosfera si mai fara gravitatie..aici,cu nivelul actual de tehnica la care facem referire aici,ma tem ca-i imposibil, asa cum am mai spus-o.
se poate si pe planeta asta

https://www.youtube.com/watch?v=rUMyh...eature=related

2.0 aspirat 300cp si merge constant 11.0
ciuMpi is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 07:54   #84
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Tare Honda asta. Zici ca e flex cum se aude!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 07:59   #85
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
chiar nu am spus ca nu au venit de frica.
tot respectul pentru Vlad care s a dat la profi. cupra a fost pregatita ca o masina de strada. din acest motiv am decis sa intram la S3.
oricum leonul este reparat si pregatit pentru Alexeni. asteapta orice surpriza FWD !!!
Ok, dar e nu ineleg eu este de ce proprietaul masinii nu prea da pe aici?
Are purtatori de cuvant?
Daca si-a facut masina ca sa-i bata pe cei cu soft Revo, nu pot spune decat ca a dat prea multi bani pentru pterea pe care o are. Daca si-o acea pentru el, atunci n-avea importanta.
Oricum il inteleg. Atunci cand bagi in masina peste 10.000 Eur si urci de la 210 la 350cp, ti-e greu sa accepti situatia. Si nu ma referla soft,ci la hardware.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 09:30   #86
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Ok, dar e nu ineleg eu este de ce proprietaul masinii nu prea da pe aici?
Are purtatori de cuvant?
Daca si-a facut masina ca sa-i bata pe cei cu soft Revo, nu pot spune decat ca a dat prea multi bani pentru pterea pe care o are. Daca si-o acea pentru el, atunci n-avea importanta.
Oricum il inteleg. Atunci cand bagi in masina peste 10.000 Eur si urci de la 210 la 350cp, ti-e greu sa accepti situatia. Si nu ma referla soft,ci la hardware.
Proprietarul leonului are un loc de munca ce nu-i prea ofera suficient timp liber sa dea pe-aici... Nici nu ar fi lansat provocarea asta daca la cursele de la Tulcea, un reprezentant revo nu ar fi facut o remarca rautacioasa la adresa lui. Deci nu frustrarea cum iti place tie sa crezi l-a determinat sa ia atitudinea asta ci faptul ca a fost jignit de omul vostru.
Nici eu nu as fi intervenit daca vlad nu m-ar fi pus la zid, cu toate ca atat eu cat si razvan suntem indreptatiti sa consideram masina asta ca pe una foarte apropiata noua, este o masina in care am investit timp si bani ca sa reparam ce se mai putea rapara din greselile facute la alte firme renumite de tuning din tara. Acolo a platit peste 10 000 euro ca masina sa fie plina de carpeli. La ultima drumetie a lui la un renumit service din capitala nu numai ca nu i-a fost reparata masina chiar daca banii i-au fost luati, dar, culmea, nici nu o mai gasea si nu i se mai raspundea la telefon... Astea da situatii de neacceptat.
Poate ca ai auzit, poate ca nu: acum proprietarul cauta sa-si cumpere o turbina, un GT30, de ce crezi oare? Ca tot sustineti ca are deja un GT30 cu care ar fi trebuit sa obtina mii de cai...
Cu riscul de a fi nevoit sa refac eepromul din ECU ( pe care se stie ca softul revo il modifica aproape iremediabil) iti propun sa vii tu sa o modifici sa vedem cati cai scoti din ea? Facem loguri parametrilor esentiali ce trebuiesc urmariti pt a mentine motorul in limite de siguranta. Pun la dispozitie standul dyno in care am incredere ca masoara nemteste.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 09:56   #87
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Proprietarul leonului are un loc de munca ce nu-i prea ofera suficient timp liber sa dea pe-aici... Nici nu ar fi lansat provocarea asta daca la cursele de la Tulcea, un reprezentant revo nu ar fi facut o remarca rautacioasa la adresa lui. Deci nu frustrarea cum iti place tie sa crezi l-a determinat sa ia atitudinea asta ci faptul ca a fost jignit de omul vostru.
Nici eu nu as fi intervenit daca vlad nu m-ar fi pus la zid, cu toate ca atat eu cat si razvan suntem indreptatiti sa consideram masina asta ca pe una foarte apropiata noua, este o masina in care am investit timp si bani ca sa reparam ce se mai putea rapara din greselile facute la alte firme renumite de tuning din tara. Acolo a platit peste 10 000 euro ca masina sa fie plina de carpeli. La ultima drumetie a lui la un renumit service din capitala nu numai ca nu i-a fost reparata masina chiar daca banii i-au fost luati, dar, culmea, nici nu o mai gasea si nu i se mai raspundea la telefon... Astea da situatii de neacceptat.
Poate ca ai auzit, poate ca nu: acum proprietarul cauta sa-si cumpere o turbina, un GT30, de ce crezi oare? Ca tot sustineti ca are deja un GT30 cu care ar fi trebuit sa obtina mii de cai...
Cu riscul de a fi nevoit sa refac eepromul din ECU ( pe care se stie ca softul revo il modifica aproape iremediabil) iti propun sa vii tu sa o modifici sa vedem cati cai scoti din ea? Facem loguri parametrilor esentiali ce trebuiesc urmariti pt a mentine motorul in limite de siguranta. Pun la dispozitie standul dyno in care am incredere ca masoara nemteste.
Stiu istoricul negativ din pacate al masinii cu renumitul service din capitala si cu siguranta nu e prima si ultima masina in situatia asta. Si stii si tu asta.
Chiar nu era nevoie de remarca ta in cazul de fata. Nu am comentat de soft, a fost o simpla remarca legata de hardware-ul masinii si nu cred ca am spus o minciuna.De ce te aprinzi asa?
Nu e nevoie sa demonstram nimanui diferentele intre Revo si voi. Nu asta a fost scopul interventiei mele de aici.
Singura mea nedumerire e ca tipul cu Leon (scuze ca nu-i stiu numele), la Tulcea a spus ca are GT28 si pe forum apare cu GT30 si sincer nu l-am vazut pe undeva sa zica ca e hibrid.
Oricum asteptam sa vedem masina la prima cursa, care din pacate nu cred ca va fi duminica avand in vedere vremea de afara.
CIne a fost reprezentantul Revo care a facut o remarca rautacioasa? Un baiat cu Skoda cumva?
Succes!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 10:02   #88
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
vand turbina gt3071r,a fost folosita 10000km,merge impecabil,momentan turbina este pe masina.Turbina este capabila de 400-450cp, si galerie de evacuare garrett,pretul este de 600e ptr turbina si 200e ptr galerie,cine le vrea pe amandoua pretul este de 700e. Pot fi contactat la nr .de telefon 0766496299 sau pe gabi56uta@yahoo.com
Zi si tu acum, sunt eu nebun sau nu?
ce sa mai inteleg din asta. Si e anunt din 17.06.2010.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 10:18   #89
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
astept la Alexeni,pe 11 ,masinile revo fwd care intra in grupa in care intru si eu,adik cea intre 170-200cp.cele de 389,386 si 411cp in special.
Imi pare rau dar nu voi onora provocarea, Alexeni este destul de departe de mine, cronometrarea si pista stiti si voi cum sunt. Prefer sa merg la Kiskunlachaza langa Budapesta ( 250 km distanta de mine ) unde totul este perfect.
__________________
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp


vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 10:58   #90
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Zi si tu acum, sunt eu nebun sau nu?
ce sa mai inteleg din asta. Si e anunt din 17.06.2010.
anuntul e pus astfel deoarece reprezentantul service ul renumit din bucuresti care mi a montat turbina a declarat ca aceastachiar daca e un hirid se comporta exact ca un gt3071r,si respectivul era inginer si logic, l am crezut.Chiar daca nu se tin cursele la alexeni sapt viit vin cu masina la ct si pot sa ma dau cu tine tase astra si cu colegu cu golf 4 gti cu gt2860rs cu soft la revo(promit ca o sa bag in viteze pe rand ca sa avem o situatie clara referitor la cum stau masinile)
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -