Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-10, 23:37   #211
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Seatul trage fantastic ... bravo propietarului ... dar motorul nu este asa de mic ... in cazul de fata 1.8 20v se comporta ca un 2.2 20v (cine stie despre ce vorbesc eu imi da dreptate)
Daca vrei sa spui ca are stroker kit de la 1,8 la mai mult de-atat, te inseli...
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 08:17   #212
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Daca vrei sa spui ca are stroker kit de la 1,8 la mai mult de-atat, te inseli...
Nu e vorba de asa ceva ... e vorba de dinamica motorului de 1.8 20v .... teoretic se comporta ca un motor de 2.2 litri .... www.cupraforum.com .... citeste acolo.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 09:15   #213
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
teoretic se comporta ca un motor de 2.2 litri ....
Dar practic, nu!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 12:48   #214
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
In ungaria exista FWD care ar face legea in romania (kiler bee - https://www.youtube.com/watch?v=kZIxp...eature=related, red roket - https://www.youtube.com/watch?v=5ghEC...eature=related, Fiesta turbo, etc) ... deci nu am subestimat un FWD ci am spus ca din ce am vazut la timpi se parea ca TOP avea un timp mult mai bun ca Seatul .. poate daca si TOP ar fi mers de mai multe ori cu slikuri reusea ceva mai bine ... eu in videoclipul cu oltcitul nu ma refeream la valoarea masinilor ci la faptul ca ceace vezi nu este tot timpul realitatea ... acel lambo era al lui Ono si il conducea chiar el ... chestia era ca in acel filmulet toti incalzeau masinile (recunoastere) ... Ono mergea incet linistit iar tipul cu oltcitul venea "teava" din spate .... ce vezi in film difera de realitate .... cam asta este si in povestea cu Seatul vs. BMW , unde seatul a iesit castigator datorita greseli celui cu BMW ... in realitate , timpii obtinuti de BMW fiind mai buni ca cei ai Seatului.
Seatul trage fantastic ... bravo propietarului ... dar motorul nu este asa de mic ... in cazul de fata 1.8 20v se comporta ca un 2.2 20v (cine stie despre ce vorbesc eu imi da dreptate ... si eu am avut leon 1.8 turbo 4x4 care mergea destul de binisor - https://www.youtube.com/watch?v=BzJGFAlDqds .... oricum departe de cel in cauza)
Bafta cu masina ... si sfatul meu ... treci la slabit si daca mai vii la competitii de drag invata sa vii cat mai bine pregatit ...
P.S. Uitate la rotile spate de la Killer Bee sau Red Roket ... si tu ai putea sa faci asta si crede-ma ca ar fi un avantaj destul de mare.
Cred ca ideea de baza pentru Leon este ca trebuie sa mai mearga si pe strada! Acelashi lucru am vrut si eu de la mashina mea!

Sunt sigur ca dc mashina era strict pt 400m arata cu totul altfel si cred ca o ridicam fara ajutor de la pamant(vb de partea din spate). Iar acele mashini de care aminteshti tu, nu cred ca ies vreodata pe strada sau vin pe rotzi la curse organizate!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 14:22   #215
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Cred ca ideea de baza pentru Leon este ca trebuie sa mai mearga si pe strada! Acelashi lucru am vrut si eu de la mashina mea!

Sunt sigur ca dc mashina era strict pt 400m arata cu totul altfel si cred ca o ridicam fara ajutor de la pamant(vb de partea din spate). Iar acele mashini de care aminteshti tu, nu cred ca ies vreodata pe strada sau vin pe rotzi la curse organizate!
Bobi ai perfecta dreptate.leonul a fost gandit ca o masina de strada cu ceva caluti in plus.daca masina ar fi avut 800-900 kg si acelasi nr de cp(360cp) ar fi fost cu totul altceva....
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 12:46   #216
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

am inteles k seatul a mai reusit o eclipsa,sa bata iar ursul turbo de iasi cu TED la numar...
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 14:39   #217
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Cred ca te inseli, ursul TED nu a participat. A fost un urs turbo din Neamt si celalalt urs turbo visiniu din Iasi,dar TED nu.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 15:00   #218
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Ursul 2,5 turbo are nr. ZGO si este din Neamt. TED-ul nu a participat de data asta.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 18:16   #219
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Ursul ZGO are numere de NT dar proprietarul este din Iasi. A mai fost un urs turbo din NT,culoare crem.
Singura masina care a batut Leon-ul a fost Audi UrQuattro.
Merge foarte tare Seatul.
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 16:25   #220
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Question Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

cupra/gtc te-ai dat la ct cu un golf 4 si ai luat bataie destul de tare?
scuza-mi curiozitatea, dar vb cu cineva si de aia.
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 17:03   #221
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Daca nu ma insel in cursa de la CT masina era a vechiului proprietar.
Si da a fost invinsa, masinile concurand in cadru legal si la Tulcea, unde Golful a iesit invingator.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:06   #222
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Iar o dati in balarii?? Stiti foarte bine ca Golful vostru a scos la Tulcea un timp cu mult mai mare decat Seat-ul dar il declarati invingator doar ca este REVO, nu?? Chiar nu va mai saturati? Si lasati cursa de la Constanta ca nu are nici o relevanta, ceea ce conteaza sunt timpii obtinuti in cadru legal si aici nu aveti ce comenta.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:57   #223
SantoD

Stage 4
 
SantoD's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 229
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Iar o dati in balarii?? Stiti foarte bine ca Golful vostru a scos la Tulcea un timp cu mult mai mare decat Seat-ul dar il declarati invingator doar ca este REVO, nu?? Chiar nu va mai saturati? Si lasati cursa de la Constanta ca nu are nici o relevanta, ceea ce conteaza sunt timpii obtinuti in cadru legal si aici nu aveti ce comenta.
asa este. are dreptate bitnet. pacat ca golful ala se tot ducea in fata. Hahaha. lasa ca incepe sezonul si poate ne mai intalnim.
SantoD is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 14:53   #224
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Iar o dati in balarii?? Stiti foarte bine ca Golful vostru a scos la Tulcea un timp cu mult mai mare decat Seat-ul dar il declarati invingator doar ca este REVO, nu?? Chiar nu va mai saturati? Si lasati cursa de la Constanta ca nu are nici o relevanta, ceea ce conteaza sunt timpii obtinuti in cadru legal si aici nu aveti ce comenta.
Nu o dam in balarii deloc. Asta s-a intamplat la Constanta si daca nu ma insala memoria si la Tulcea Golful a invins Cupra intr-o cursa. Nu are nici o legatura ca Golf are soft Revo.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 19:19   #225
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
daca nu ma insala memoria si la Tulcea Golful a invins Cupra intr-o cursa.
Te inseala memoria.
bitnet is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -