Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-10, 17:24   #196
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Nici tu nu ai fost ocolit de sansa
Aha ...Ginel ,deci sa inteleg ca el este cu golful 1.8 gt2860 care a iesit pe 2 ? .....daca tot vorbim de noroc si sansa... cred ca SantoD a confiscat intreaga cantitate alocata evenimentului
SantoD, ce best ai avut in calificari ?
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 17:39   #197
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Aha ...Ginel ,deci sa inteleg ca el este cu golful 1.8 gt2860 care a iesit pe 2 ?
Exact!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 18:24   #198
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Am inteles...ce sa zic,no comment ...unii avand tuningul facut mai cu putere,au dreptul sa castige ..Fiecare intelege ce vrea...tu stii bine ce spun....
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 19:58   #199
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

cert este faptul ca leonul cu 12,6 si 12,65 a iesit pe locul 3 dupa o masina ce nu a scazut sub 12,8.asta e....norul a fost de partea golfului!!!. imi pare rau ca nu am ajuns mai devreme la tulcea sa pot scoate si in calificari un timp bun.
ps : domnule lascarica cred ca toata lumea a inteles nu numai ginel...
__________________
www.Powertechperformance.ro

Last edited by razvanxx; 17-09-10 at 20:00.
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 12:18   #200
SantoD

Stage 4
 
SantoD's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 229
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

ce va mai place sa va mascariti). oricum, ne vedem la anul. Numai bine!
SantoD is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 23:38   #201
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
Asta se intampla la fel de rar ca o eclipsa ... o data la 10 ani ...
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 13:49   #202
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Important e sa se intample cand trebuie
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 08:34   #203
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Important e sa se intample cand trebuie
Daca tu asa vezi lucrurile e bine ... am inteles totusi ca TOP a scos cu o secunda sub timpul seatului ..... dar la unii ceeace vad conteaza cel mai mult ... uite si un oltcit cum a rup un lamborghinii ... https://www.youtube.com/watch?v=854x39CqT8U .. .. )
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 11:02   #204
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

ce sa zic .....felicitari soferului de pe lambo
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 11:44   #205
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
... am inteles totusi ca TOP a scos cu o secunda sub timpul seatului ..... dar la unii ceeace vad conteaza cel mai mult ...
Calimero,ciudat este nu cand pt unii ceea ce vad conteaza mai mult sau mai putin.... ci atunci cand pentru altii.... ceea ce NU vad si NU stiu conteaza mai mult decat ceea ce au vazut primii ... mai exact,"ai inteles" foarte gresit, mihai a scos best 11.9 iar seatul 12.6(de 2x consecutiv) .... de aici rezulta o diferenta de 0.7sec=/=1.0sec
In alta ordine de idei ,am inteles ca incerci extrapolezi un pic cu acel link,cu scopul de a accentua ideea ta,insa mi se pare ca bate spre deplasat comparatia
O zi buna !
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 14:00   #206
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Ce-a fost a fost, nu mai conteaza. Oricum, in conditii "normale" mai bine decat un loc 4 Seat-ul nu ar fi reusit. Clar, Speedster-ul, TOP si NSL sunt mai rapizi, inca o luna-doua isi pot disputa linistiti locurile pe podium la S3.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 14:10   #207
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

eu am dat videoclipurile cu cele doua bmw uri turbo batute de seat ptr a arata k usor usor,un fwd turbo (chiar cu motor mai mic)poate bate un rwd turbo.si cred k sezonul viit de drag o sa vedem fwd sub 11,5(p.s un seat leon cupra r costa mai mult decat un 325-k sa revin la comparatia idioata intre oltcit si lamborghini)
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 16:16   #208
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
cert este faptul ca leonul cu 12,6 si 12,65 a iesit pe locul 3 dupa o masina ce nu a scazut sub 12,8.asta e....norul a fost de partea golfului!!!. imi pare rau ca nu am ajuns mai devreme la tulcea sa pot scoate si in calificari un timp bun.
ps : domnule lascarica cred ca toata lumea a inteles nu numai ginel...
Sincer sa fiu, daca ar fi fost toate masinile ok, fwd nu intrau in primii 3.
Pe de alta parte mi se pare ok remarca organizatorilor referitoare la BMW Top care s-a dat cu alte anvelope pana in finala si in finala a pus slick-uri.
Ceea ce conteaza pana la urma e ca ne-am distrat frumos 2 zile si pot spune ca am convingerea ca regulamentul de anul viitor cu grupe street/ profi, va aduce la start mai multe masini, incadrate in grupe ceva mai echilibrate.

Succes tuturor!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 19:14   #209
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Daca tu asa vezi lucrurile e bine ... am inteles totusi ca TOP a scos cu o secunda sub timpul seatului ..... dar la unii ceeace vad conteaza cel mai mult ... uite si un oltcit cum a rup un lamborghinii ... https://www.youtube.com/watch?v=854x39CqT8U .. .. )
si acolo nu era cursa cu TOP ci cu NSL si nu stiu daca BMWurile sunde de 11,6sec
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 22:34   #210
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
eu am dat videoclipurile cu cele doua bmw uri turbo batute de seat ptr a arata k usor usor,un fwd turbo (chiar cu motor mai mic)poate bate un rwd turbo.si cred k sezonul viit de drag o sa vedem fwd sub 11,5(p.s un seat leon cupra r costa mai mult decat un 325-k sa revin la comparatia idioata intre oltcit si lamborghini)
In ungaria exista FWD care ar face legea in romania (kiler bee - https://www.youtube.com/watch?v=kZIxp...eature=related, red roket - https://www.youtube.com/watch?v=5ghEC...eature=related, Fiesta turbo, etc) ... deci nu am subestimat un FWD ci am spus ca din ce am vazut la timpi se parea ca TOP avea un timp mult mai bun ca Seatul .. poate daca si TOP ar fi mers de mai multe ori cu slikuri reusea ceva mai bine ... eu in videoclipul cu oltcitul nu ma refeream la valoarea masinilor ci la faptul ca ceace vezi nu este tot timpul realitatea ... acel lambo era al lui Ono si il conducea chiar el ... chestia era ca in acel filmulet toti incalzeau masinile (recunoastere) ... Ono mergea incet linistit iar tipul cu oltcitul venea "teava" din spate .... ce vezi in film difera de realitate .... cam asta este si in povestea cu Seatul vs. BMW , unde seatul a iesit castigator datorita greseli celui cu BMW ... in realitate , timpii obtinuti de BMW fiind mai buni ca cei ai Seatului.
Seatul trage fantastic ... bravo propietarului ... dar motorul nu este asa de mic ... in cazul de fata 1.8 20v se comporta ca un 2.2 20v (cine stie despre ce vorbesc eu imi da dreptate ... si eu am avut leon 1.8 turbo 4x4 care mergea destul de binisor - https://www.youtube.com/watch?v=BzJGFAlDqds .... oricum departe de cel in cauza)
Bafta cu masina ... si sfatul meu ... treci la slabit si daca mai vii la competitii de drag invata sa vii cat mai bine pregatit ...
P.S. Uitate la rotile spate de la Killer Bee sau Red Roket ... si tu ai putea sa faci asta si crede-ma ca ar fi un avantaj destul de mare.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -