Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-10, 16:53   #151
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
neneaaa vleau si eu un bembeu sa fugaaaa si ma fac si eu fan wppeu!dar vai nu am!!!
dc imi vb asa ironic?...vrei sa ma cobor si eu la nivelul tau si sa fiu la fel k tn? dc te autointitulezi "yoda"? esti pitic k si el? sau ai urechile indentice cu ale lui?.....si asa pt cultura ta....chiar am o masina destul de puternica pt mn....deci pt mn..sa intelegi....nu pt top 10.....bmw 325xi turbo...asa k stai lin...nu am nevoie masina...si nu mai fi rautacios...k pot fi si eu........
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 16:54   #152
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania


Quote:
"The King of Europe title is one of the most prestigious titles in European street racing and street racers have travelled many miles for the title over the last 5 years.

Rounds have been hosted at Belgium, Poland and Hungary but for 2010 the "King Of Europe" will be in Romania at the one of the best location for dragracing, Bucarest Airport. More infos will follow soon...



24th&25th July 2010 - Bucarest Airport - Romania



We are back on the one yearly main event and We will deliver you soon, detailed infos about this location as well as high resolution pictures. Anyway, here are the details about KOE Dragster event.

Competitors : All the best and the quickest cars from Western and Eastern Europe.

Competition : Head to Head 1/4 mile.

Timing : Scruteneering on friday & saturday morning, practice/qualification saturday. Finals on saturday evening and sunday.

Awards :
King of Europe : Winner of the SuperFinal Top16 "King of Europe"
Best European Street FWD car
Best European Street RWD car
Best European Street 4WD car
Best European 12sec car
Best European Diesel car

Finals :

1st Final: Best 16 times in StockStreet 12sec category will race in a direct elimination scheme for the best Eastern Europe car in StockStreet 12sec category.

2nd Final: Best 16 times in Diesel will race in a direct elimitation scheme for the best Eastern Europe Diesel car.

3rd Final: Best 16 times in Street FWD will race in a direct elimination scheme for the best Eastern Europe FWD.

4th Final: Best 16 times in Street 4WD will race in a direct elimination scheme for the best Eastern Europe 4WD.

5th Final: Best 16 times in Street RWD will race in a direct elimination scheme for the best Eastern Europe RWD.

King Of Europe Final: Best 4 in Street RWD + Best 4 in Street FWD + Best 4 in Street 4WD + Best 2 in Street category + Best car in Diesel category + first overall qualification time will race in a direct elimination scheme for the "King of Europe East" crown."

Last edited by MKE; 12-01-10 at 16:58.
MKE is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 16:58   #153
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
nu ti se pare ca deja scrii prea mult si prea pe langa subiect? gata am inteles cu totii ca ai bembeu si ca esti fan wpp si ca esti fan wpp si ca esti fan wpp si ca ESTI FAN WPP....AM INTELES!
mda....se pare k....nu ai inteles aluzia...supra nu este din romania...ce`l putin nu am vazuto la curse anu` trecut......asa k este roman...jos palaria...k ii rupe pe aia in ungaria...la fel...jos palaria...dar...nu il mai tot umflati atat...k noi nu ne`am bucurat pt succesele lui aici in romania....asa k sa fim realisti...nu sunt fan wpp...nici mom...eu sunt fanul meu...si atat....dar...sa fim realisti si sa respectam munca celor din tara....nu a celor din alte parti...pt k si eu am "un unchi" in USa si are o masina de 3000 d cai....dar deh....este in "USA"......dar este roman...si sta akolo de "99" de ani....
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 17:31   #154
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Interesant ca nici un baiat din top nu are probleme, numai cei dupa margine....
O sa imi pun numere de BUC ca sa fie lumea impacata)

Iar in top sunt mai multe masini care nu au fost anul trecut la curse, de aia ii si spune cele mai puternice si nu cele care au fregventat mai des 400m...
o putem da la intors de fiecare data cand cineva nu este multumit....
Cred ca si biblia ar trebui rescrisa, ca de, in ziua de azi toti avem ceva de comentat la adresa ei!!!
__________________
Nu te certa niciodata cu idiotii ! Te fac sa cobori la nivelul lor si acolo te bat cu experienta !
...

Acum 3 ani: Supra-DZ1 1047Cp si 1250Nm...la ora actuala....mai mult
...
Singurul lucru care pare ca este impartit corect pe planeta este inteligenta!!!Toti avem impresia ca am primit destul.....

Last edited by DZ1; 12-01-10 at 17:44.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 21:04   #155
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
mda....se pare k....nu ai inteles aluzia...supra nu este din romania...ce`l putin nu am vazuto la curse anu` trecut......asa k este roman...jos palaria...k ii rupe pe aia in ungaria...la fel...jos palaria...dar...nu il mai tot umflati atat...k noi nu ne`am bucurat pt succesele lui aici in romania....asa k sa fim realisti...nu sunt fan wpp...nici mom...eu sunt fanul meu...si atat....dar...sa fim realisti si sa respectam munca celor din tara....nu a celor din alte parti...pt k si eu am "un unchi" in USa si are o masina de 3000 d cai....dar deh....este in "USA"......dar este roman...si sta akolo de "99" de ani....
in primul rand te rog din suflet nu mai scrie cu picioarele!
in al doilea rand , nu te supara, marea majoritate de aici suntem cunoscuti...ai venit si ai dat cu batul in balta dupa 206 posturi...nu stiu cat cunosti tu din valcea dar hai s-o lasam balta ca erijam in penibil si nu e cazul
mersi si sper sa nu imi mai scrii 5 mii de randuri total aiurea
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 21:29   #156
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
dc imi vb asa ironic?...vrei sa ma cobor si eu la nivelul tau si sa fiu la fel k tn? dc te autointitulezi "yoda"? esti pitic k si el? sau ai urechile indentice cu ale lui?.....si asa pt cultura ta....chiar am o masina destul de puternica pt mn....deci pt mn..sa intelegi....nu pt top 10.....bmw 325xi turbo...asa k stai lin...nu am nevoie masina...si nu mai fi rautacios...k pot fi si eu........
e un chin sa citesc ce incerci tu sa scrii!sunt mic, verde, cu urechi ascutite si detin intelepciunea universului de peste 800 de ani!si de coborat nu ai unde sa cobori deoarece nu cred ca ai urcat vreodata! intelege ce ti-a scris blazeyblaze si dupa da raspuns, daca mai crezi ca este nevoie!

p.s.cum se face ca cel pe care-l tot aduci in discutie nu prea are treaba cu tine?!nu de alta dar abia am vorbit cu el azi iar daca tii mortis poti face un funclub cu tricouri, insigne eventual in forma de turbo (nu guma de mestecat) si steaguri
p.s.1 bravo ai un bmw 325 ix turbo, so what?!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 22:20   #157
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Pana la urma Supra lui Virgil este cea mai puternica masina din Romania!!! (chiar daca unora nu le convine).
Sper ca in viitor sa te pot copia la modificarea unei Supre...
Bravo Virgil si abia astept sa iti vad bestia live!
FeS is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 00:11   #158
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
e un chin sa citesc ce incerci tu sa scrii!sunt mic, verde, cu urechi ascutite si detin intelepciunea universului de peste 800 de ani!si de coborat nu ai unde sa cobori deoarece nu cred ca ai urcat vreodata! intelege ce ti-a scris blazeyblaze si dupa da raspuns, daca mai crezi ca este nevoie!

p.s.cum se face ca cel pe care-l tot aduci in discutie nu prea are treaba cu tine?!nu de alta dar abia am vorbit cu el azi iar daca tii mortis poti face un funclub cu tricouri, insigne eventual in forma de turbo (nu guma de mestecat) si steaguri
p.s.1 bravo ai un bmw 325 ix turbo, so what?!
vai de mine,unde am gasit intelepciunea universului, pe 4tuning. am zis eu ca am vre`o treaba cu wpp?...fan-club? stegulete..insigne...esti prea ironic...aici se vede lipsa de educatie...in fine...am sa te ignor..pt k defapt eu chiar sunt sus...in intelepciune..dar se pare ca tu chiar o cauti...de 800 de ani...si ai sa mai cauti inca 800 si nu ai s-o gasesti....adios...
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 00:19   #159
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

OK - back on topic daca se poate - exista deja o lista de 10 masini care pretind mai mult sau mai putin dovedit ca sunt cele mai puternice 10 si unele chiar cele mai rapide - eu raman la ceea ce am sustinut mai devreme - ar fi cazul ca fiecare sa si dovedeasca atat puterea cat si performanta. Daca la performanta exista sanse la fiecare cursa dragracing incepand din luna martie ar fi interesant sa aflam macar pana atunci sau chiar in acea perioada care este puterea masurata - deci exista cineva care este interesat sa participe activ la acest aspect?!?! adica cineva care are un dyno 4x4?!?! se poate organiza un dyno day?!?! sau ramanem fiecare la estimari si/sau masuratori personale?!?! daca se poate ar fi super daca nu asta este!!! inseamna ca suntem incapabili de mai mult!!! deci hai sa vedem ce iese sau daca iese ceva!!! se implica cineva?!?!?

Off - am gasit si eu treaba asta : http://www.kingofeurope.net/2010/ind...=114&Itemid=44

suna bine - defapt suna a cea mai mare provocare ever pt noi - avem ocazia sa dovedim cat de buni suntem atat intre noi cat si altora din afara tarii chiar la noi acasa - cred ca participarea va fi mai mult decat numeroasa nefiind impedimentul distantei - si cred ca pana pe 24 Iulie vor fi gata destul de multe masini - Virgil? George?
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 00:25   #160
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Informatia asta foarte TARE ... de pe site-ul KOE - KOE Drag RACE 2010 in Romania ....... DA ocazia tuturor posesorilor de masini cu tuning sa demonstreze LIVE performantele si nu cred ca mai lasa loc de interpretare legat de cronometrare sau suprafata / etc....

Mult succes tuturor in finaliarea propectelor..... eu personal chiar nu sunt carcotas si m-as bucura sa facem cu toti o mare surpriza

PS. Eu trag tare sa termin de cand am auzit vestea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	090120102812.jpg
Views:	167
Size:	774.9 KB
ID:	1261184  
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I

Last edited by gollum_; 13-01-10 at 00:28.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 00:37   #161
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
OK - back on topic daca se poate - exista deja o lista de 10 masini care pretind mai mult sau mai putin dovedit ca sunt cele mai puternice 10 si unele chiar cele mai rapide - eu raman la ceea ce am sustinut mai devreme - ar fi cazul ca fiecare sa si dovedeasca atat puterea cat si performanta. Daca la performanta exista sanse la fiecare cursa dragracing incepand din luna martie ar fi interesant sa aflam macar pana atunci sau chiar in acea perioada care este puterea masurata - deci exista cineva care este interesat sa participe activ la acest aspect?!?! adica cineva care are un dyno 4x4?!?! se poate organiza un dyno day?!?! sau ramanem fiecare la estimari si/sau masuratori personale?!?! daca se poate ar fi super daca nu asta este!!! inseamna ca suntem incapabili de mai mult!!! deci hai sa vedem ce iese sau daca iese ceva!!! se implica cineva?!?!?

Off - am gasit si eu treaba asta : http://www.kingofeurope.net/2010/ind...=114&Itemid=44

suna bine - defapt suna a cea mai mare provocare ever pt noi - avem ocazia sa dovedim cat de buni suntem atat intre noi cat si altora din afara tarii chiar la noi acasa - cred ca participarea va fi mai mult decat numeroasa nefiind impedimentul distantei - si cred ca pana pe 24 Iulie vor fi gata destul de multe masini - Virgil? George?


EU unul VOTEZ pentru Dyno Day - undeva in vara de ex. poate inainte de KOE. Dyno 4x4 sunt 3 in Bucuresti - avem varianta de volanta la Exelixis Motorsport / varianta la roata - Racing Code / Varianta cred ca la volanta mai nesigura ca valoare de la Auto Vit / s.c. Auto Test

Sa votam pentru locatie si sa facem ceva in aceasta privinta.....
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 00:51   #162
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
EU unul VOTEZ pentru Dyno Day - undeva in vara de ex. poate inainte de KOE. Dyno 4x4 sunt 3 in Bucuresti - avem varianta de volanta la Exelixis Motorsport / varianta la roata - Racing Code / Varianta cred ca la volanta mai nesigura ca valoare de la Auto Vit / s.c. Auto Test

Sa votam pentru locatie si sa facem ceva in aceasta privinta.....
man, daca nu gasim aici eu am gasit un dyno in state - si doamnele operatoare mi-au promis ca masoara tot............si nu au probleme daca suntem 10.............!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_MG_1070.jpg
Views:	196
Size:	393.4 KB
ID:	1261197  

Last edited by georgerg; 13-01-10 at 00:53.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 01:00   #163
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
man, daca nu gasim aici eu am gasit un dyno in state - si doamnele operatoare mi-au promis ca masoara tot............si nu au probleme daca suntem 10.............!!!


Treaba cu doamnele nu este rea....
Dyno lui Racing Code este ceva similar cu modelul asta din poza/ brand-ul cel putin este identic. -- pe 4x4 din cate stiu eu se poate masura si o singura punte motrica asa ca este OK pentru totata lumea. Sper sa primim si un pret special asa de Craciun adica Tot ce este Moka este Bun
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 01:01   #164
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
Treaba cu doamnele nu este rea....
Dyno lui Racing Code este ceva similar cu modelul asta din poza/ brand-ul cel putin este identic. -- pe 4x4 din cate stiu eu se poate masura si o singura punte motrica asa ca este OK pentru totata lumea. Sper sa primim si un pret special asa de Craciun adica Tot ce este Moka este Bun
.......eh daca este moka vin eu cu doamnele....................!!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 01:02   #165
mab24v

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 105
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

felicitari georgerg si gollum ptr faptul ca incercatzi sa readuceti dicutia spre ceea ce ar trebui sa fie pe acest topic; stabilirea de comun acord de catre PROPRIETARII masinilor puternice din Romania a unuia sau mai multor evenimente gen dyno day sau similare care sa stabileasca cert la ce nivel de performanta a ajuns fiecare. Discutiile "paralele" care, desi nu recunoastem, ne caracterizeaza, ar trebui lasate deoparte.
Cred ca noi, "ceilalti", am avea mai mult de castigat daca am pune intrebari obiective referitor la modificarile aduse masinilor, pentru ca astfel evitam sa consumam o gramada de timp, nervi si bani facand aceleasi greseli inerente pe care cei care au investit deja o gramada in masini le-au facut deja
mab24v is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -