Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-06, 15:44   #46
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

eu incerc sa ma uit la Pinks in fiecare saptamana, e miercurea de la 9 pe Speed Network. E misto emisiunea, ce nu-mi place insa e treaba cu negocierile si faptul ca nu se dau pe timpi. Dar oricum e calumea emisiunea.

In general oamenii care participa au multi bani si nu prea le pasa daca-si pierd masinile din moment ce pot construi altele, (pt ca nu aduc Ferrari-uri si alte exotice) cei cu bani mai putini aduc masini mai slabe. Sunt intradevar multi propietari de ateliere de tuning sau alte companii din industria auto care intr-un fel isi fac si reclama din asta.

Ieri seara era unu cu un van GMC Safari, care avea ~ 1100 cp. Era prea haios sa vezi ditamai vanul de 7-8 pasageri cu drag radials in spate si cum facea ~ 10 sec pe 400m. Celalalt era un Porsche 924 din 79 cu motor v8 de Chevy. Dupa prima cursa cand a pierdut grav, Porsche-ul s-a stricat si a venit un spectator cu un Camaro tot de ~ 1000 cp dar fiind mult mai usor decat vanul si cu slickuri enorme, l-a batut.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 01-07-06, 02:00   #47
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

filmu' ala vreau sa-l vad
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 14-07-06, 16:14   #48
dey4

Stage 2
 
dey4's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 35
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

alte filme mai pui
dey4 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-06, 01:28   #49
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

Quote:
Originally Posted by pimp_lex
Celalalt era un Porsche 924 din 79 cu motor v8 de Chevy. Dupa prima cursa cand a pierdut grav, Porsche-ul s-a stricat si a venit un spectator cu un Camaro tot de ~ 1000 cp dar fiind mult mai usor decat vanul si cu slickuri enorme, l-a batut.
Ma streseaza de-alde Al Bundy care-si trag o "European Exotic" si ii schimba motorul cu un V8 de-al lor... mai era un anunt cu un Maserati Quattroporte Royale din 1984 de vanzare, cu motor de Chevrolet de 5.7 litri, mai slab decat cel original si cu motivul invocat pentru aceasta aberatie: "easier maintenance" superb. Imi aminteste de baietii nostri intreprinzatori care au VW cu motor de Dacie, Opel cu motor de Dacie, Fiat cu motor de Dacie... in viitorul apropiat o sa vedem poate un Ferrari cu motor de Dacie ca "e simplu de reparat si consuma putin"

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 18-09-06, 02:08   #50
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

daca motivul persoanei e intretinerea usoara de acord. Dar cred ca majoritatea fac asta pt ca un 350 de la GM e un motor care se poate modifica f usor si e un motor f bun.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 22-09-06, 21:04   #51
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
va ganditi gresit din start, voi va ganditi doar ca ati pierde masina dar de fapt dupa cum ati vazut oamenii se aleg intre ei inainte, se vorbesc si pana ,mea poti sa-ti alegi unul cu sanse egale si poti pleca acasa cu 2 masini, nu mai fiti asa pesimisti
Ai oarece dreptate bogdan, si oricum...se fac si pe la noi...Mi s-a propus si mie,insa la partea cu negocierea era absolut de neacceptat- Fara sa ma uit BINE la masina omului,nu m-as da astfel nici cu vreo skoda 1000MB de pe care cade tabla. Si incerca sa ma convinga sa ma dau cu o masina pe care n-o vazusem in viata mea la vreo cursa si nici pe strada prea des...Teoretic aveam sanse bune,insa nici macar discul si placa nu le mai verificasem de juma' de an la buburuza mea...vorba cuiva de mai sus...te lasa transmisia la plecare>>pleci acasa cu sofer...si masina cu usi actionate hidraulic...Ca sa faci economie..nu mai dai bani pe taxi..)
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 17:54   #52
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

Sunt de acord k tre' sa fii un pic nebun k sa pui masina in joc. da' la cat de nebun sunt......as risca. NUMAI RESPECT P CEI CE PARTICIPA LA CURSE(legale sau nu)
david_david is offline   Reply With Quote
Old 10-03-07, 20:45   #53
ady_gti
Speedline Motorsport Member

Stage 4
 
ady_gti's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 243
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

sunt tari masinile si cursele ... dar ma dispera prezentatorul ala care-i deruteaza pe concurentzii .. in rest respect pt curajul acelor oameni
ady_gti is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 14:52   #54
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Default Re: \"PINKS\": Miza masina, regulile negociabile.

e totala nebunie, cel putin pt mine
dar, cum am vazut, participantii sant proprietari de ateliere si magazine de tuning si isi fac reclama... nu conteaza ca pierd..
liwiu_evo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -