Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-01-06, 19:55   #91
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Mx6 wrote:
Da bineinteles, o sa fie mult mai palpitant daca e ceva la bataie ....

La ce suma te-ai gandit..??


tati.....stai potolit lasa pariurile..tu tuneazo..si mai stai de vorba... sau daca vrei pe miza...baga din mers dar tot GREU DE CREZUt
_________________


Sa zicem ca am incredere in masina mea, si pot sa ma asez la start cu oricine fara sa intreb: ce masina ai????, cati cai are???, ce ai modificat la ea??? etc.... la fel credeam ca poa sa spuna si Sebastian care la cati bani sustine ca a cheltuit cu subarul lui ar trebuii sa fie racheta, dar se pare ca m-am inselat. Cat despre tuning .... :)


Tu crezi ca noi putem sa luam in seama toti fraierii?
Nu stiu cine esti si cum esti insa ca tine au facut multi.
Nu putem crede pe oricine.
Pentru Ono zis Zburatorul.
Daca Andrei nu te lasa la inceputul, inceputului tau, cand ai devanit automobilist cu pretentii(MOBEXPERT), sa castigi acum poate nu erai cu asa multe grade. Grade la sol, celsius?
Gandestete ca pe autostrada ai cazutr in plasa si ai fost lasat sa casatigi la limita credibilitatii de Andrei, iar la legala de pe 18 ai avut sanbsa sa demonstrezi in ce forma reala erai. Ai pierdut 2 din 3 si nu m-ai crezut cand ti-am zis ca ai fost lasat pe autostrada, ca sa invingi, pentru a fi carne de tun in fata catorva mi de oameni.
Tine minte ca pe autostrada tu nu ai mai vrut sa te dai din cauza abreiajului, spunand: \"l-am batut, l-am batut si nu mai vreau sa ma dau din cauza ambreiajului\".
Nu m-ai crezut ca a fost o capcana ca sa te umileasca in fata publicului.
aviator is offline  
Old 31-01-06, 20:56   #92
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

pt aviator

apropo tu ..... cu ce masina te dai ?????

sa stii ca daca te tine esti binevenit la start !!!

si apropo de Ono esti cumva tu cel care l-ai batut pe autostrada sau la legale ???? daca nu, atunci de ce iti asumi credit pt ceva ce au facut altii cu masinile lor, cu fortele lor proprii???????

cand o sa imi clarifici lucrurile astea atunci poti sa incepi sa faci oamenii fraieri, din pozitia in care suntem acuma se vede clar cine e fraierul, unless u'r the lawyer of course....
__________________
Tengu is offline  
Old 31-01-06, 21:06   #93
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default

haideti ca o dam in offtopic acuma....,x6//chestiile astea le rezolvi pe PM...sa nu mai iasa neintelegeri pe topic...topicul are legatura cu sebi si ono.....daca se dau sau nu se dau..treaba.lor...desi multi dintre noi sunt fff curiosi..chiar si eu...

sa speram ca o vor face...ca sa ne lamurim ....pana atuncia nu o mai dam in offtopicuri.plz.
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline  
Old 31-01-06, 21:48   #94
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Ai dreptate imi cer scuze pt off topic.

Cat despre Sebi si Ono toata lumea e curioasa, e clar ca Ono e up for it dar se pare ca Sebi ca de obicei o da din colt in colt cu subaru lui fermecat pe care nu la vazut nimeni facand curse... a scuze am uitat bmw 325..... Sebi era diesel bmw-ul...
Tengu is offline  
Old 31-01-06, 22:37   #95
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Ai dreptate imi cer scuze pt off topic.

Cat despre Sebi si Ono toata lumea e curioasa, e clar ca Ono e up for it dar se pare ca Sebi ca de obicei o da din colt in colt cu subaru lui fermecat pe care nu la vazut nimeni facand curse... a scuze am uitat bmw 325..... Sebi era diesel bmw-ul...
Vorbeste clar ca nu pot sa-ti deschid capul sa vad ce vrei sa spui.
Ce BMW?

Referitor la SEI-Aviator pt cine nu stie vorbeste ca noi trei-4-5-6 oameni suntem ca o familie si stim tot ce se face, cum se face, ce se pune la cale in grupul nostru si de obicei e concertat.
Sei are acum cielo care e in lucru si el, dar nu vrea decat clasa la care este acum, nimic mai mult.
Este un mare pasionat de BMW si poate ca va avea primul 1000cp in Romania, se mai gandeste inca si va asigur ca are si bani si eu am discutat unde poate sa-l faca, dar posibil sa fie altele prioritatile in viata lui.

Ono sa-si puna butonul rosu ca asa a facut si cu Subaru care a ajuns de ras, Andrei i-a facut un mare rau atunci cand l-a lasat sa castige prima data, i-a crescut cota si acum cand a cazut , a cazut de sus.

Sei cu siguranta nu a vrut sa te jigneasca mai ales ca pretinzi a avea o masina tare, dar multi fac afirmatii gratuite pe aici, chiar uni pe care ai da doi bani si totusi ...Probabil dupa primele tale prestatii ai sa fi mai credibil.

Bani pe care eu i-am bagat in masina nu ii consider multi si poate asta e doar inceputul, iar daca ne masuram pasiunea in bani inseamna ca pt acele sume ne-am vandut sufletul diavolului.
bani au bagat multi in masini si uite ca nu toate sunt asa de performante, sufletul si stiinta sunt de mare efect.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 31-01-06, 22:38   #96
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default

Intr-adevar, lumea e curioasa, dar daca Sebi refuza sa se dea cu Ono, de ce sa nu-i respectam dorinta? Cu siguranta are motivele lui si chiar a spus care sunt, in mare parte... Daca Sebi nu vrea sa accepte provocarea lui Ono, asta nu inseamna ca nu ar castiga o eventuala cursa cu acesta.

P.S. Eu am vazut \"Subaru lui fermecat\" facand curse si chiar m-a impresionat, cred ca la momentul acesta Sebi nu are rival in Romania, sau daca are, rivalii sai se pot numara pe degete.
Daca tu n-ai vazut \"Subaru lui fermecat\" facand curse, nu inseamna ca nu l-a vazut nimeni.
ZerO_CooL is offline  
Old 31-01-06, 22:42   #97
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ZerO_CooL\"
Intr-adevar, lumea e curioasa, dar daca Sebi refuza sa se dea cu Ono, de ce sa nu-i respectam dorinta? Cu siguranta are motivele lui si chiar a spus care sunt, in mare parte... Daca Sebi nu vrea sa accepte provocarea lui Ono, asta nu inseamna ca nu ar castiga o eventuala cursa cu acesta.

P.S. Eu am vazut \"Subaru lui fermecat\" facand curse si chiar m-a impresionat, cred ca la momentul acesta Sebi nu are rival in Romania, sau daca are, rivalii sai se pot numara pe degete.
Daca tu n-ai vazut \"Subaru lui fermecat\" facand curse, nu inseamna ca nu l-a vazut nimeni.
Multumesc!
Poate fi o placere sa ma dau cu lamborghini insa nu in compania oricui.
Sigur o sa vina un lambo mai tare, mai odihnit, va fi mai rapid decat celelalte la acea ora si eu nu voi ezita sa fiu la start.
SEBASTIAN is offline  
Old 31-01-06, 22:43   #98
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Nu stiu ce atata secretomanie, si ce atata cearta, dati-va o data si gata, sau asteptati legalele si fiti barbati acolo.

Aviator asta cu Andrei l-a lasat pe ONo sa castige peautostrada si de 2 ori este o gluma sau vorbesti serios??? Hai sa fim seriosi, daca incercati sa scoateti un Subaru in fata unui Lambo va cam dati peste cap, parerea mea.
Desi e pueril spus Gallardo e totusi un Lamborghini, si e la mii de ani lumina fata de un Subaru fie el si de 1000Cp.

Vazuta treaba din exterior, Subaru castiga net startul dar pierde teren pe ultimii metrii din cei 400. Se vede clar ca de pe la 300m V10 incepe sa cheme cavaleria.
__________________
Cool
sandumrs is offline  
Old 31-01-06, 22:49   #99
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandumrs\"
Nu stiu ce atata secretomanie, si ce atata cearta, dati-va o data si gata, sau asteptati legalele si fiti barbati acolo.

Aviator asta cu Andrei l-a lasat pe ONo sa castige peautostrada si de 2 ori este o gluma sau vorbesti serios??? Hai sa fim seriosi, daca incercati sa scoateti un Subaru in fata unui Lambo va cam dati peste cap, parerea mea.
Desi e pueril spus Gallardo e totusi un Lamborghini, si e la mii de ani lumina fata de un Subaru fie el si de 1000Cp.

Vazuta treaba din exterior, Subaru castiga net startul dar pierde teren pe ultimii metrii din cei 400. Se vede clar ca de pe la 300m V10 incepe sa cheme cavaleria.
Nu se face noncombat real ci manevre de culise, iar cand poti te joci.
Sei e f serios desi glumeste, insa sti cum e lucrurile serioase in gluma se spun.
De acord ca lambo e lambo, dar poate o sa studiati si o sa vedeti ca galardo nu e chiar cel mai tare si a imprumutat prea mult de la Audi.
Pe 400m toti au vazut cine e mai rapid.
Imi place spriritu combativ al lui ono insa ma intriga lipsa de sportivitate si agresivitatea ce nu e deloc sportiva, ba deplasata si-i garantez ca asa va reusi doar sa se izoleze.
SEBASTIAN is offline  
Old 31-01-06, 22:54   #100
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

La legalele de la CasaPoporului, cand sa dat prima si a doua oara, eu eram pe la 300m de la start, masina lu' Ono acolo recupereaza dupa 300m si recupereaza clar .

Parerea mea e ca prea laudati masina lu' Andrei, ca sa convinga trebuie sa-i acorde lu' ONO revansa. Parerea mea. Pana atunci Andrei prea se urca pe un soclu inexistent si el si masina sa.

Respect.
sandumrs is offline  
Old 31-01-06, 22:55   #101
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

La legalele de la CasaPoporului, cand sa dat prima si a doua oara, eu eram pe la 300m de la start, masina lu' Ono acolo recupereaza dupa 300m si recupereaza clar .

Parerea mea e ca prea laudati masina lu' Andrei, ca sa convinga trebuie sa-i acorde lu' ONO revansa. Parerea mea. Pana atunci Andrei prea se urca pe un soclu inexistent si el si masina sa.

Respect.
sandumrs is offline  
Old 31-01-06, 23:13   #102
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandumrs\"
La legalele de la CasaPoporului, cand sa dat prima si a doua oara, eu eram pe la 300m de la start, masina lu' Ono acolo recupereaza dupa 300m si recupereaza clar .

Parerea mea e ca prea laudati masina lu' Andrei, ca sa convinga trebuie sa-i acorde lu' ONO revansa. Parerea mea. Pana atunci Andrei prea se urca pe un soclu inexistent si el si masina sa.

Respect.
Tare sunt curios ce masina ai...
O sa vezi ca Andrei nu o sa mai fie la performantele astea...se ridica si se va ridica...nu sunt protectorul lui dar vad ca ai intrat de relativ putin timp si ai intrat tare si vad ca deja ai inceput sa clasifici masini care zic eu ca sunt masini puternice in romania sa le clasifici ca fiind mediocre...cred ca daca ai vedea la start numai dacii un timp si ar venii acest subaru cred ca ai sta cu oki pe start si pe finish...
orlando is offline  
Old 31-01-06, 23:22   #103
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Oricum treaba ca Amdrei l-a lasat pe Ono sa castige pe autostrada ca sa-l bata la legale e o poveste ridicola si nu cred asa ceva, ar insemna lipsa de caracter.

Nu conteaza ce masina am. Cred ca am fost respectos la adresa tuturor de pe aici si nu cred ca aveti ce sa-mi reprosati, dar efectiv nu cred ca andrei l-a lasat pe ONO sa castige.

Pana la proba contrarie Ono are 3 la 2 in favoarea sa. Sa vedem revansa.

Stiu ca Andrei nu sta pe loc, sunt convins ca masina lui va fi cat de curand mai rapida ca Gallardo clar, dar decamdata diferenta intre ele este minora si nu se paote spune clar care e mai rapida.

Este cineva care poate spune clar ca masina lu' Andrei este mai rapida clar pe 400m ca masina lu' Ono??? Eu nu cred.
sandumrs is offline  
Old 31-01-06, 23:33   #104
Gemballa

Stage 2
 
Gemballa's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 28
Default

da poate masina lui andrei nu a mers maxim pe autostrada si a mers maxim la legale .nu poti sa stii
sunt si eu curios de rezultatul cursei intre Sebastian si Andrei , daca aceasta se va intampla vreodata ,dar cred ca va trebui sa fiu foarte rabdator
Gemballa is offline  
Old 31-01-06, 23:36   #105
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

A mers sau n-a mers la maxim, e 3 la 2 pentru ONO si nu caut sa pun paie pe foc, e o realitate.
Sa vedem la revansa.

Respect.
sandumrs is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -