Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-01-09, 12:32   #106
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

ok....io sunt aici...si cand e uscat... din punctu meu de vedere...daca iti cunosti masina 100% pleci si pe suprafata mai fara aderenta si pe uscat si pe slikuri la 40 grade...si vr6-le celalalt avea cuplu si rupea aderenta si a mea daca ii dadeam talpa ai vazut ca rupea aderenta...ma rog....o dam si pe uscat.
app distractie e pt mine oricum si pe uscat si pe suprafata putin umeda
poze cei de la finish....
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline  
Old 21-01-09, 16:36   #107
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
ok...intrebarea mea e...daca voi plecati mai bine eviden,t pe super uscat asfalt..cald eventual..sters de praf io de ce nu as pleca mult mai bine decat am facut-o aseara pe "mocirla" aia care...sa fim seriosi era asfaltu putin umed de la ceta si noapte nu era fleasca sau noroi....
adica tot pe suprafata aia rulez si io, ma rog...am un ID mai sus rog sa mi se dea si mie pozele...atata cer nu zic ce s-a intamplat aseara... in fond.aseara contau si plecarile si soferu...nu era numa masina...ma rog....nu ma uitati pls
kiki... 1- inertia mai mare data de masa mai mare a ansamblului ce trebuie pus in miscare pe suprafata cu aderenta scazuta; 2-repartizarea maselor pe axe si raportat la centrul de greutate in repaos ;3-aderenta asigurata de gumele masinii ...astea in afara de "feelingul" soferului

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
e corect ce spui tu dar pe uscat se vede exact diferenta reala intre doua masini, e adevarat k si tu ai plecat pe aceasi "mocirla" dar nu uita avntajul tau (autoblocantul) care te scoate cat de cat din **** ... Pana la ora actuala putem considera k l-ai facut (daca sta te incalzeste cu ceva, desi s-a vorbit k e doar de distractie), dar din cate stiu eu cursele pe 400 m se fac pe uscat nu? n-am vz nici o etapa de drag pe o strada cu mazga.. Pe mijlocul strazii intradevar era doar ud dar pe laturile strazii era noroi in adevaratul sens al cuvantului (te invit sa vz ce e pe presurile din masina)..
Pozele eu unu nu stiu cine le are sau cine le-a facut .. Good Luck !!!
Ce fel de autoblocant (care de fapt in mod sigur e LSD si NU autoBLOCANT) visco sau in gen torsen,asa cum sunt cele de la quaife? Stii tu sigur ca el are asa ceva ? ma'ndoiesc,dar in fine...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 21-01-09, 17:01   #108
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

nu stiu ce am...dar am...sigur, am facut test...am pus o roata pe suprafata mai alunecoasa si alta pe asfalt uscat aman2 se invart la fel la fel si in curbe se invart la fel nu numai cea din interior asa cum mi se intampla la un Renault Megane simplu, de exemplu. nu stiu denumirile "visco sau in gen torsen,asa cum sunt cele de la quaife" pt ca masina am luat-o cu asa ceva, in talon scrie dar in germana ce modificari are masina.
-si legat de ce ai precizat ca raspuns la ce am zis io...intrebarea e... nu aman2 suntem in aceeasi situatie? aceeasi suprafata? aceeasi dificultate? de a pune masa in miscare?

Last edited by Kiki; 21-01-09 at 17:04.
Kiki is offline  
Old 21-01-09, 17:36   #109
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
nu stiu ce am...dar am...sigur, am facut test...am pus o roata pe suprafata mai alunecoasa si alta pe asfalt uscat aman2 se invart la fel la fel si in curbe se invart la fel nu numai cea din interior asa cum mi se intampla la un Renault Megane simplu, de exemplu. nu stiu denumirile "visco sau in gen torsen,asa cum sunt cele de la quaife" pt ca masina am luat-o cu asa ceva, in talon scrie dar in germana ce modificari are masina.
-si legat de ce ai precizat ca raspuns la ce am zis io...intrebarea e... nu aman2 suntem in aceeasi situatie? aceeasi suprafata? aceeasi dificultate? de a pune masa in miscare?
nu e relativ testul tau...ridic-o pe rampa sau pune 2 cricuri ca sa stea rotile din fata in aer si invarte una din ele.daca si cealalta se invarte in acelasi sens atunci ai un soi de lsd daca se invarte in sens opus ai fix nimic !
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline  
Old 21-01-09, 17:42   #110
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

mah pozele nu le am nici eu,k sunt naspa nu ai ce sa vezi,in fine nu te mai agita asa k aseara ne trebuiau patine acolo),si de ce crezi ca numai tu rupeai aderenta,o sa asteptam caldura si asfalt uscat si vedem cum stam exact,numai bine si stai chill ca imbatranesti,cum au zis si baietii ce a fost aseara nu o lua de buna,a fost doar de joaca,daca tu o iei de buna asta este,dar eu unu cred ca aia nu este o cursa,patinam a1a si a2a,imediat sare in limitare,si ce ai tu sub capota nu este un vr stok in veci,pacat ca nu vrei sa ne zici si noua ce modificari are masina,esti cam secretos,crezi ca ti-o fura cineva),hai k am lungit-o cam mult ne vedem knd o fi asfaltul uscat,bafta
__________________
Garaj mecanica si tuning-evacuari custom,trasee intercooler,upgrade turbo,swapuri motoare cutii IN SPECIAL 1.8T,revizii,probleme mecanice...https://www.facebook.com/pages/BLR-G...3155710?ref=hl
Chip tuning de cea mai buna calitate,mai nou si in bucurestihttp://powertechperformance.ro/
Contact la...... tel 0764458473
Balaurr is offline  
Old 21-01-09, 17:45   #111
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Chiar si asa...ar trebui sa puneti rezultatele.....vad ca a fost multa lume.......am fost invitat si eu......daca stiam.....veneam macar ca spectator.
bobby_gsi2 is offline  
Old 21-01-09, 17:52   #112
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

da a fost aseara super...
nu man nu e de serios ca io ma dau si pe uscat de distractie...pur si simplu adrenalina aia, nu pot trai fara ea...senzatiile sti si tu....chiar vreau sa vad vr-u pe uscat, cu tine aseara am fost...nesi m-am dat cu tot "high" cu vr-u m-am dat...."normal" app de secrete...nu vreau sa zic...pt ca nici tu nu spui, ala nu e un GTI stock clar nu...fiecare cu secretele lui cu motoru sau...abea astept uscat sa ma dau iar cu vr-u ala vreau mai mare diferenta...
-da man o sa fac testu tau oricum si ce am facut io e relevant pt ca aman2 se invart la fel pe suprafete diferite dar fac si ce ai zis tu chiar in seara asta
Kiki is offline  
Old 21-01-09, 17:53   #113
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Chiar si asa...ar trebui sa puneti rezultatele.....vad ca a fost multa lume.......am fost invitat si eu......daca stiam.....veneam macar ca spectator.
Io ti-am spus .. da tu nu k Batman Batman
Rebel_Boy is offline  
Old 21-01-09, 17:57   #114
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Kiki sa nu uiti sa dai trusa de scule jos fratelo si daca e ceva la chemi sa iti dau startul
Bobby boss is offline  
Old 21-01-09, 18:00   #115
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

nu uit nu uit....e grea are cam 50-60 kile si trage greu cu ea :P
cand dai u startu am noroc:P o sa trimit invitatie mereu daca e cand ma dau te iau ca talisman
Kiki is offline  
Old 21-01-09, 18:14   #116
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

mah eu ti-am zis si stie toata lumea,am decat serpi si reglaje din gaz,la injectie mecanica daca tot zici k stii tu unele secrete nu prea ii dai cai din nimik,si eu asa cred ca este corect,ca il chemi pe unu sa se traga cu tine si ii zici k ai 174 cai stok si cand colo tu ai cu mult mai mult,logik ca omu nu are de unde sa stie cu ce s-a dat exact,stie doar ca era un vr6 care trage bn,oricum nu ma intereseaza in special pe mine ce ai tu,dar zic ca asa este frumos,daca te uiti atent si tu pe forumuri toata lumea zice ce are la masina si ce a modificat la ea
Balaurr is offline  
Old 21-01-09, 18:35   #117
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

io iti fac o lista aici de cel putin...10 oameni care sustin ca sunt stok si nu sunt... atata timp cat nu am un supercharger, turbo sau NOS adica ceva serios nu cred ca trebuie neaparat sa zic ce am la motor...e un aspirat de 2.8 wtf.... tot aspirat e. daia am zis ca ma dau cu masini de pana in 230 cai...asta poate include ceva la motor...un hamster care invarte o rotita....
Kiki is offline  
Old 21-01-09, 19:02   #118
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

nu ma stresez prea tare,poti sa ai ce vrei tu,ne vedem pe asfalt uscat
Balaurr is offline  
Old 21-01-09, 19:23   #119
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

orice cursa castigata, pe uscat, umed ,zapada ,macadam etc e castigata!
k nu avenit nimeni acolo sa se dea asa airea sa schimbe la 3000rpm
e bine sa sti sa castigi si sa pierzi!
ph88bas is offline  
Old 21-01-09, 21:36   #120
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Ai pus balena langa VR? ce-a facut?
frate eu mam dat cu el unde a zis el ca stie ca este uscat ,si e34 nu are boknt si dak dau start dupe loc bate pe loc ,adik ramine pe loc dar tot il prindeam.din mers lam dat si eu si iam dat masina lui nicu mtj-u si sa dat si cu el si la batut mai rau.o sai pun boknt si gume si o sai arat ca nu are sanse nici dupe loc.(tinind cont ca la e34 patineaza discul )credeati k este caterink ca acel 5-ar este drac?kiki este a doua baluba mare a noastra are nu ai sanse.cu titanicu nai sanse.eu cu adi vrem sa te facem sa regreti k ai vindut bmw-ul si tiai luat golf.))))))))))))))))))oricum tare golfuletul tau
__________________

M20B20 - 2.0 L Straight-Six || M20B25 - 2.5 L Straight-Six
M20B27 - 2.7 L Straight-Six || M30B32 - 3.2 L Straight-Six
M30B35 - 3.5 L Straight-Six || M60B40 - 4.0 L V8 Supercharged

S??B?? - ?.? L Turbo
LAFv8 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -