Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Exterioare custom

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-13, 17:51   #166
TBonu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 294
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Gata hai va rog sa ne intoarcem la topic.

In legatura mu CLK-ul o sa postez si poze cu el vopsit si o sa dau si informatii cat timp a stat la vopsitorie si cat a costat pentru a numai exista alte dubii.
TBonu is offline   Reply With Quote
Old 27-03-13, 23:01   #167
danet

Stage 5
 
danet's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3,056
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by tzole View Post
"Chiorii" se oftica dar mor de foame
Am incercat sa avem o discutie civilizata si nici nu am vrut sa te jignesc ca nu imi sta in caracter de aceea am si ocolit sa te fac carpaci ,sa jignesti e usor sa faci treaba de buna calitate este greu ,nu stiu care moare de foame ca noi postam mereu lucrari executate la tine sau voi vad ca cam bate vantul daca ai patru masini postate pe acest thread .
Daca vrei sa iei ca sfat cele postate de mine e ok daca nu face ti cum crede ti voi ca este ok ca sa ave ti clienti
Tbonu daca vrei eu iti enumar greselile comise la executarea lucrari ,asta ramane la aprecierea ta .
__________________
WWW.TNTTUNING.RO
danet is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 00:22   #168
TBonu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 294
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Pai te rugasem mai demult asta dar acum nu cred mai are rost acum ca vad ca incepeti asa sa va certati fara rost pe topicul meu . Voi faceti acolo comenturi si pierdeti timpul prin a face poze si a le posta pe net, eu prefer sa imi petrec timpul in garaj facand masini.
TBonu is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 07:32   #169
danet

Stage 5
 
danet's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3,056
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by TBonu View Post
Pai te rugasem mai demult asta dar acum nu cred mai are rost acum ca vad ca incepeti asa sa va certati fara rost pe topicul meu . Voi faceti acolo comenturi si pierdeti timpul prin a face poze si a le posta pe net, eu prefer sa imi petrec timpul in garaj facand masini.
Eu nu ma cert cu nimeni i-am raspuns celui care sare in apararea ta, care la aluzia care a facut-o pare sa ne cunoasca .Si eu zic ca este mai ok sa nu enumar greselile facute la executie .
danet is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 07:58   #170
glont_d

Stage 4
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 238
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

sal
vreau si eu sa imi faci matrita pt bara fata de pe masina mea cat ma costa?
glont_d is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 08:25   #171
tzole

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 77
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Vedeti' va de lucrarile voastte, criticilor .
Cat timp clientii sunt multumiti nu inteleg de unde pana unde pareri si sfaturi complet anapoda.
Succes
tzole is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 08:35   #172
tzole

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 77
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Nu are rost sa va raspund cu aceiasi moneda adica sa critic ce faceti voi desi ma tenteaza, dar cand o sa reusiti sa faceti un kit amg dupa o poza si atat cum a fost clk' ul, am putea vorbi de la egal la egal.de aceea masina e lucrata pe afara si aveti voi impresia ca nu s' au folosit matrite. Ne confundati cu altcineva atunci cand afirmati ca lucram cu spuma. Si stiti la cine ma refer:;.
tzole is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 08:50   #173
compozite

Stage 5
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 320
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by tzole View Post
"Chiorii" se oftica dar mor de foame
A jigni da dovada de incultura si taranism. Suntem in masura sa criticam , cand faci o astfel de masina si o expui intr-un stadiu inert( nici fibra terminata, nici inceputa de slefuit) iti cam tai ramura de sub picioare .
Iar tu Tzole te invit la mine la atelier sa vezi cum se lucreaza ( indiferent de material: fibra de carbon sau fibra de sticla) . Pretul pentru astfel de lucrari se reflecta in calatitatea ei.

Imi pare rau ca s-a ajuns aici. Cineva spunea : suntem in secolul 21 dar o ardem Old school pentru ca e mai ieftin .


Spor la invatat fibra colegi.
Danet nu pune la suflet ca romania e tara in care fiecare stie sa faca orice oricand si cel mai bine .
compozite is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 08:53   #174
tzole

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 77
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Invitatie acceptata. Ma urc in masina si vin la tine.a, scuze,esti din sacele, ramai acolo,in secolul18 ))))))

Last edited by tzole; 28-03-13 at 09:00.
tzole is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 08:53   #175
compozite

Stage 5
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 320
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by tzole View Post
Nu are rost sa va raspund cu aceiasi moneda adica sa critic ce faceti voi desi ma tenteaza, dar cand o sa reusiti sa faceti un kit amg dupa o poza si atat cum a fost clk' ul, am putea vorbi de la egal la egal.de aceea masina e lucrata pe afara si aveti voi impresia ca nu s' au folosit matrite. Ne confundati cu altcineva atunci cand afirmati ca lucram cu spuma. Si stiti la cine ma refer:;.
Bara de jos e copiata intr-o matrita ( insa nu a fost turnata nicicum bine,lipsa gelcoat iar fibra e foarte casanta datorita unei proportii gresite de rasina/intaritor)
Restu e carpeala tuning. Incearca sa lucrezi si cu capul si incearca sa vezi si pe viitor ce se va intampla cu masina . In maxim un an va crapa !
compozite is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 09:47   #176
TBonu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 294
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Ignorand spamult de mai sus
@ glont_d spune-mi te rog ce masina/bara ai si de ce vrei neaparat matrita dupa ea?

Rog un moderator sa imi faca putin curat pe aici daca se poate.
TBonu is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 07:54   #177
ionutz_1991

Stage 2
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 57
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

salut, cat ma costa si pe mn o capota bad boy la un golf 4? executi si incinte de subwoofer la comanda? daca executi asa ceva cat ma costa si pe mn sa imi faci unul in locul din stanga spate- porbagaj? ms anticipat
ionutz_1991 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 08:28   #178
TBonu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 294
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Bad boy-ul 250 -300 lei in functie de model.
Incinta trebuie sa vii la garaj sa masuram si apoi iti zic ce se poate face si cat costa.
TBonu is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 13:31   #179
ionutz_1991

Stage 2
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 57
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

un PM cu adresa si un nr. de tel. si te sun eu spre sfarsitul saptamanii
ionutz_1991 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-13, 23:28   #180
BMW-E30

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 3
Default Re: Execut lucrari fibra de sticla - Bucuresti

Salut as dori si eu un pret pentru asa ceva :

Bara fata : https://img534.imageshack.us/img534/4...e302826729.jpg
Bara spate : https://img541.imageshack.us/img541/5...e30tuning6.jpg

BMW E30 din 85'
BMW-E30 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -