Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania !

Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania ! Premiera in Romania ! Campionatul International de Drift KOE - Etapa oficiala: 19-20 Septembrie 2009 - POLUS - CLUJ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-09, 03:27   #31
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

toti care trimiteti cerere pentru acreditare si apartineti de un trust de presa, veti primi acreditare
toti care nu apartineti de un trust de presa si ati fost si la alte evenimente si ati trimis poze, la fel, veti fi acolo
vom primi si din cei care nu fac parte din cele 2 grupuri de mai sus, ca sa "largim echipa"

bafta multa, si tineti lentilele curate...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 19:11   #32
tudistef

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 105
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
toti care trimiteti cerere pentru acreditare si apartineti de un trust de presa, veti primi acreditare
toti care nu apartineti de un trust de presa si ati fost si la alte evenimente si ati trimis poze, la fel, veti fi acolo
vom primi si din cei care nu fac parte din cele 2 grupuri de mai sus, ca sa "largim echipa"

bafta multa, si tineti lentilele curate...
Da din cei care nu apartin unui trust de presa si din cei care nu au mai fost la nici un eveniment nu puteti sa ne spuneti cine anume e acceptat si cine nu sa nu venim si sa ne trezim acolo ca nu avem voie sa intram in zonele special amenajate.
Multumesc,
Tudor
__________________
Deocamdata fara masina, numai cu un aparat foto:
(Nikon D40x a fost candva) acum sa transformat in Nikon D80
Nikkor 18-70mm
Nikkor 55-200mm
Nikkor 50mm f/1.8
Nikon The Best
http://tudistef.blogspot.com/
tudistef is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 19:19   #33
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

de exemplu sunt multi care nu au participat la celelalte evenimente din motive financiare, dar aici la cluj vor sa faca poze sa filmeze...stiu eu.. chiar daca nu primesc acreditare, nu s-ar putea face un colt unde sa stea toti cu aparatele? stiu eu pe un viraj, unde sa intre doar cei care au aparate si atat, dar dupa gard...?
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 21:03   #34
tudistef

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 105
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post
de exemplu sunt multi care nu au participat la celelalte evenimente din motive financiare, dar aici la cluj vor sa faca poze sa filmeze...stiu eu.. chiar daca nu primesc acreditare, nu s-ar putea face un colt unde sa stea toti cu aparatele? stiu eu pe un viraj, unde sa intre doar cei care au aparate si atat, dar dupa gard...?
pai am vazut ca la celelalte evenimente de prin ungaria sau spania era amenajat in ceva curbe cat de cat importante si nu era pus gard numai banda din aceea de separare asa ca sper sa mai acorde si celor care nu or mai participat la alte evenimente si poate sa fie cat mai multi ca nimanui nu ii strica sa isi mareasca echipa de fotografi si cameramani
tudistef is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 09:50   #35
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
toti care trimiteti cerere pentru acreditare si apartineti de un trust de presa, veti primi acreditare
toti care nu apartineti de un trust de presa si ati fost si la alte evenimente si ati trimis poze, la fel, veti fi acolo
vom primi si din cei care nu fac parte din cele 2 grupuri de mai sus, ca sa "largim echipa"

bafta multa, si tineti lentilele curate...

ok....cand sa fim prezenti pentru a primi acreditarea? si unde, mai exact? Avem nevoie de vesta reflectorizanta? Acreditarea este valabila doar pe weekendul concursului sau si vineri, cand sunt aranjate spatiile si masinile?
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 13:16   #36
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Inca ceva...trebuie sa peltim ceva pentru acreditare? sau doar intrarea, sau nici una?
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 14:09   #37
taz.frkz

Stage 5
 
taz.frkz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 692
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

eu s'ar putea sa vin cu inca un baiat tot cu foto.. ii trbuie si lui permis sau pot sa'l iau cu mine pe al meu (daca primesc) ?
__________________
lookin for photosessions
Photography


taz.frkz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 00:01   #38
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
ok....cand sa fim prezenti pentru a primi acreditarea? si unde, mai exact? Avem nevoie de vesta reflectorizanta? Acreditarea este valabila doar pe weekendul concursului sau si vineri, cand sunt aranjate spatiile si masinile?

bune intrebari, sef...
gasiti legitimatii la poarta si veste contra buletin
bineinteles aveti acces si vineri.

cei care au mai lucrat cu noi si cei din presa, nu platesc intrarea, vor primi si o bratara pentru fiecare zi.
o sa ma hotarasc si cu ceilalti...
va rog sa intelegeti, e dificil...
m-as trezi cu sute care zic ca vin sa faca poze doar ca sa stea in fata si sa intre gratis...
mii poate, nu?

macar pot sa ii ajut pe cei care ne-au ajutat de-a lungul timpului.
si... e oricine binevenit in randurile noastre.

bafta, si cumparati-va carduri mari de memorie....
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 11:36   #39
tudistef

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 105
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
bune intrebari, sef...
gasiti legitimatii la poarta si veste contra buletin
bineinteles aveti acces si vineri.

cei care au mai lucrat cu noi si cei din presa, nu platesc intrarea, vor primi si o bratara pentru fiecare zi.
o sa ma hotarasc si cu ceilalti...
va rog sa intelegeti, e dificil...
m-as trezi cu sute care zic ca vin sa faca poze doar ca sa stea in fata si sa intre gratis...
mii poate, nu?

macar pot sa ii ajut pe cei care ne-au ajutat de-a lungul timpului.
si... e oricine binevenit in randurile noastre.

bafta, si cumparati-va carduri mari de memorie....
Bun am inteles dar o intrebare tot ramane, cei care nu am mai participat la curse ca si fotografisi am trimis acuma mail, mergem la poarta cu buletinul si spunem ca vrem acreditarea pentru fotograf, sau ce facem, de unde o sa stie ei cine a trimis mail pentru acreditare si cine nu, si cui sa ii dea si cui nu?
tudistef is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 16:19   #40
*HD_85_GEL*

Stage 5
 
*HD_85_GEL*'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,416
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Salut,

Am trimis si eu un mail pt acreditare....
Ne vedem acolo
*HD_85_GEL* is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 19:32   #41
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by tudistef View Post
Bun am inteles dar o intrebare tot ramane, cei care nu am mai participat la curse ca si fotografisi am trimis acuma mail, mergem la poarta cu buletinul si spunem ca vrem acreditarea pentru fotograf, sau ce facem, de unde o sa stie ei cine a trimis mail pentru acreditare si cine nu, si cui sa ii dea si cui nu?
Aceasti intrebare o am si eu... Nici eu nu am mai participat dar am trimis email.... ma pot prezenta cu buletinul sau voi fi trimis deacolo?
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 23:32   #42
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

da, cei care ati trimis email PANA ACUM, veniti acolo si o sa fie un afis cu "acreditari".
LISTA, BULETINUL... ETC...
poate parea superficial, dar a functionat mereu...
am primit mii de poze de la cei inscrisi, si poze bune printre ele.
si nu stiu eveniment la care cei inscrisi sa nu fi intrat si sa aiba vesta, etc...
multumesc tuturor care au fost intotdeauna, si celor care o sa vina de acum incolo...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 14:21   #43
tudistef

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 105
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
da, cei care ati trimis email PANA ACUM, veniti acolo si o sa fie un afis cu "acreditari".
LISTA, BULETINUL... ETC...
poate parea superficial, dar a functionat mereu...
am primit mii de poze de la cei inscrisi, si poze bune printre ele.
si nu stiu eveniment la care cei inscrisi sa nu fi intrat si sa aiba vesta, etc...
multumesc tuturor care au fost intotdeauna, si celor care o sa vina de acum incolo...
Bun, Multumim, v-om fi pregatiti cu lentilele cat mai curate, carduri cat mai mari si sa speram ca tine si vremea cu noi si atunci totul este perfect. Spor la organizare in continuare acuma pe ultima suta de metri.
Tudor.
tudistef is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 22:09   #44
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Asa este, la restul de events nu a fost problema pe partea de foto. Pe de alta parte a ajutat mult ca era o persoana de contact care sa rezolve problemele "on the go". Eu cel putin fara Toader nu cred ca ma descurcam la ultimul 4T din Bucuresti. Intotdeauna apare cate ceva si o persoana delegata pe partea de foto ar fi foarte utila.

Pe de alta parte as milita pentru cateva facilitati pentru cei din echipa foto. In primul rand avem nevoie de 1-2-3 zone de unde sa putem trage poze bune (de ex in zonele virajelor). Minim 2 ca sa fie imagini din mai multe unghiuri si oricum aici intra in calcul si cum bate soarele...In al 2-lea rand avem nevoie sa fim mobili:sa putem intra si iesi de pe circuit (de ex. intre optimi si sferturi sau calificari vs. optimi). Noi trebuie sa acoperim cat mai mult si nu putem sta 2-3-4 ore de ex. numai pe pista. Plus ca mai sunt si alte aspecte. Nu zic sa se plimbe cine cand vrea ci macar in minipauze sa putem intra/iesi lejer. E in interesul comum. In al treilea rand si poate cel mai important ar fi securitatea noastra. Ne asumam unele riscuri si nu ar fi deloc placut sa castigam adrenalina (ipotetic) cand un bolid ar pierde controlul. Cateva opritoare de beton (preferabil) sau plastic (insa pline cu apa) ar fi un minim necesar. Puse strategic. Noi ar trebui sa stam pe interiorul virajelor fiind protejati de eventuale scapari si avand si unghi bun. Cei cu tele bun ar putea prinde masinile si dinspre exteriorul virajelor, cadrand spre alte viraje.
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 00:50   #45
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Foto-Video pentru eveniment

Felicitari inca o data.
1. Toader va fi la fata locului si va tine legatura.
2. Aveti 2 zone exclusive
3. Nu veti fi blocati acolo, avem comisari de traseu care o sa aiba grija de pauze
4. nu vor fi riscuri. avem si balize cu apa, si cauciucuri, si bariere de metal

bafta,
si nu uitati sculele acasa, ca avem nevoie de poze bune.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -