Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania !

Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania ! Premiera in Romania ! Campionatul International de Drift KOE - Etapa oficiala: 19-20 Septembrie 2009 - POLUS - CLUJ

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-09, 11:12   #136
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Vezi o pagina Mai in spate....... Cica l- a atins tengu putin ....
l-a atins chiar in primul viraj si a fost intros
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 13:32   #137
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

apreciez faptul ca un asemenea eveniment a ajuns si in romania dar a avut destul de multe minusuri o sa imi expun si eu parerea poate data viitoare o sa fie mai bine

in primul rand a fost un concurs de virtual tuning 2d si 3d la care participantii aveau invitatie(intrarea libera) si castigatorii un fel de "permis VIP"...lista nu a aparut nicaieri invitatiile nici asa...nici nu stiu daca s-a mai tinut concursul...nu am zis asta din cauza ca sunt zgarcit sa dau 20lei deoarece daca toti care venim sa vedem concursul venim pe pile si pe invitatii cine mai are bani sa-l organizeze trebuie sa vina si banii aia de undeva dar faptul ca era un concurs si nu a mai tinut cont nimeni de el asta ma surprinde

eu cand am ajuns la polus si am auzit din parcare motoarele turate si zgomotul produs de cauciucuri am ramas uimit si nu stiam cum sa parchez mai repede masina sa ajung acolo...odata ajuns am ramas impresionat si cu ochii lipiti de masinile acelea...dupa vreo 1h am inceput sa ma plictisesc deoarece vedeam tot acelasi lucru si nu stiam despre ce e vorba(e drift taxi,sunt calificarile sau finala)

dupa vreo doua ore maxim trei a devenit ceva banal si nu mi se mai parea asa nemaipomenit mai ales ca nici nu stiam care se califica,care au castigat nu anunta nimeni...si cand anunta nu prea intelegeam ce zice

nu mai spun ca daca vroiam sa vad tot showul trebuia sa stau niste ore bune in picioare ceea ce nu prea ii face placere nimanui...iar daca mergeam sa stau 5min pe banca cand veneam inapoie nu mai gaseam loc

aceasta este parerea mea dar si a altora care erau in jurul meu

in final plusurile si minusurile sunt cam la egalitate a fost un show bun acum poate din cauza ca a fost si primul de genul acesta in romania
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 15:22   #138
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by tigermotorsport View Post
Stie cineva ce s-a intamplat la cursa dintre tengu si norbert(m3 rosu din sk)? Ca a fost o invalmaseala pe traseu, dupa care au mers din nou...
noi asa am vazut faza, si nu cred ca s-au atins, oricum nu se vede ca se ating. asta e, din pacate. oricum ca si smoke-ul scos de nissanul lui Tengu nu a scos nimeni pe viraje!
Attached Files
File Type: avi koe drift 130.avi (31.14 MB, 169 views)
__________________
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:24   #139
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by jozsi555 View Post
noi asa am vazut faza, si nu cred ca s-au atins, oricum nu se vede ca se ating. asta e, din pacate. oricum ca si smoke-ul scos de nissanul lui Tengu nu a scos nimeni pe viraje!

oricum facea SPIN... nu se vede exact. exista filmari si din alt unghi ?
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:44   #140
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by Xerius View Post
oricum facea SPIN... nu se vede exact. exista filmari si din alt unghi ?
Este un tip care zicea atunci pe moment ca el are filmat cum tengu l-a atins pe ala si l-a intors. Asteptam sa puna filmarea... Ufo, tu il cunosti, fa bine roaga-l sa urce filmarea aia sa o vedem si noi.

Oricum tengu avea bara lovita...
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 19:04   #141
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by KoKozula View Post
Este un tip care zicea atunci pe moment ca el are filmat cum tengu l-a atins pe ala si l-a intors. Asteptam sa puna filmarea... Ufo, tu il cunosti, fa bine roaga-l sa urce filmarea aia sa o vedem si noi.

Oricum tengu avea bara lovita...
Sa vazut destul de clar si din filmarea asta ca la atins in spin.. dar nu prea vad ca la atins inainte de spin
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 19:06   #142
Zebe

Stage 2
 
Zebe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 64
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by Craxy View Post
apreciez faptul ca un asemenea eveniment a ajuns si in romania dar a avut destul de multe minusuri o sa imi expun si eu parerea poate data viitoare o sa fie mai bine

in primul rand a fost un concurs de virtual tuning 2d si 3d la care participantii aveau invitatie(intrarea libera) si castigatorii un fel de "permis VIP"...lista nu a aparut nicaieri invitatiile nici asa...nici nu stiu daca s-a mai tinut concursul...nu am zis asta din cauza ca sunt zgarcit sa dau 20lei deoarece daca toti care venim sa vedem concursul venim pe pile si pe invitatii cine mai are bani sa-l organizeze trebuie sa vina si banii aia de undeva dar faptul ca era un concurs si nu a mai tinut cont nimeni de el asta ma surprinde

eu cand am ajuns la polus si am auzit din parcare motoarele turate si zgomotul produs de cauciucuri am ramas uimit si nu stiam cum sa parchez mai repede masina sa ajung acolo...odata ajuns am ramas impresionat si cu ochii lipiti de masinile acelea...dupa vreo 1h am inceput sa ma plictisesc deoarece vedeam tot acelasi lucru si nu stiam despre ce e vorba(e drift taxi,sunt calificarile sau finala)

dupa vreo doua ore maxim trei a devenit ceva banal si nu mi se mai parea asa nemaipomenit mai ales ca nici nu stiam care se califica,care au castigat nu anunta nimeni...si cand anunta nu prea intelegeam ce zice

nu mai spun ca daca vroiam sa vad tot showul trebuia sa stau niste ore bune in picioare ceea ce nu prea ii face placere nimanui...iar daca mergeam sa stau 5min pe banca cand veneam inapoie nu mai gaseam loc

aceasta este parerea mea dar si a altora care erau in jurul meu

in final plusurile si minusurile sunt cam la egalitate a fost un show bun acum poate din cauza ca a fost si primul de genul acesta in romania
Subscriu in totalitate!
Zebe is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 19:52   #143
GAHU

Stage 5
 
GAHU's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 876
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

atata timp cat si tengu a confirmat la fata locului ca la atins nu prea mai are rost vreo discutie pe tema asta
GAHU is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 20:06   #144
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by KoKozula View Post
Este un tip care zicea atunci pe moment ca el are filmat cum tengu l-a atins pe ala si l-a intors. Asteptam sa puna filmarea... Ufo, tu il cunosti, fa bine roaga-l sa urce filmarea aia sa o vedem si noi.

Oricum tengu avea bara lovita...
eu ti-am zis ca l-a atins
si ne-am uitat la filmare si se pare ca l-a atins faza era ca eu eram in interiorul pistei dar mai multi ziceau ca l-a atins si cei care erau in coltul respectiv
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 21:00   #145
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Nu am vazut faza, doar ca tengu vine si norbert nu mai apare. Oricum, parerea mea e ca a meritat locul 2... Bmw-ul lui avea motorul stock, m3...
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 23:09   #146
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

filmare chiar de pe curba https://www.youtube.com/watch?v=L54Hz3xcf3o
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 06:42   #147
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Din pacate Tengu Chiar l-a atins pe Slovac,a filmat si un prieten de-al meu...am sa postez cand primesc filmarea.
Vreau sa le multumesc celor care au organizat acest eveniment..M-am simtit bine, au fost si minusuri din pacate cam multe...dar asta e situatia in romania deocamdata.
Cea mai urata faza a fost cu premiera....nu numai ca am asteptat o groaza de timp...mai era si "blat pe fata" cu premiile..NU AU FOST DATE PE MERIT !!!!
ruller is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 07:10   #148
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by bulldog_cox View Post
da, s-au atins, din acest unghi se vede bine. restul nu mai conteaza cand s-au atins. better luck next time.
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 12:26   #149
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Si ce ma daca sau atins??? ce atata valva ca sau atins 2 masini??? se mai intampla...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 14:27   #150
T@m@ngo

Stage 5
 
T@m@ngo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 464
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

avand in vedere ca a fost primul eveniment de genu' in romania a iesit bine, au fost minus-uri si plus-uri, acuma depinde de fiecare care parte a paharului o vede, felicitari romanilor care au participar in competitia drifterilor dat fiind ca nu exista in romania un loc unde sa aiba loc antrenamente eu zic ca sau descurcat onorabil.

p@ all
__________________
T@m@ngo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -