Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania !

Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania ! Premiera in Romania ! Campionatul International de Drift KOE - Etapa oficiala: 19-20 Septembrie 2009 - POLUS - CLUJ

Reply
 
Thread Tools
Old 20-09-09, 21:32   #121
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Sunt foarte multimit de ceea ce am vazut, felicitari.
In legatura cu podiumul, "dotz" cu bmw-u e locul 1, locul 2 e acel slovak cu bmw-u si locul trei l-a luat cel cu japoneza galbena (nissan). TENGU a luat locul 4. (eu zic ca merita locul 2 )

Xerius, scuze, am inceput sa scriu inainte sa postezi tu clasamentul.
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:32   #122
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

dap....asa stiam si eu ..tengu pe 4..asta e ...data viitoare
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:34   #123
vasi..cj

Stage 3
 
vasi..cj's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 158
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

loc 1: Adam Kerenyi - BMW E36 3.8L (masina pe care scria DOTZ)
f tare !!! si tipul cu E 500 era f tare !!!!!!!!!!profesionistii adv !
vasi..cj is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:36   #124
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
pUne cineva tot clasamentul?
Clasamentul final va fi afisat pe :

http://www.kingofeurope.net/2009/drift/index2.html


dar va mai dura ceva timp.. de ordinul saptamanilor pana o sa stim exact.



Ungaria domina podiumul pentru ca au cativa ani in fata noastra la drift. Pe la expozitii se faceau numai cerculete.. ei deja aveau campionatul lor intern foarte bine pus la punct.

Tin sa felicit toti concurentii romani pentru participare si fair-play. La anu o sa fim pe ei ! FORTZA !!!
__________________


street racers never get old !

Last edited by Xerius; 20-09-09 at 21:41.
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 22:25   #125
baladi

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Parerea mea, ca spectator, e ca Tengu si-a dominat adversarul si a avut linii mai frumoase... ar fi trebuit sa castige locul 3, in fata slovacului.

Organizarea a avut un IMENS minus... MC-ul. Publicul(platitor de 20lei) nu stia nimic, nu avea nici o informatie.
baladi is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 22:33   #126
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by baladi View Post
Parerea mea, ca spectator, e ca Tengu si-a dominat adversarul si a avut linii mai frumoase... ar fi trebuit sa castige locul 3, in fata slovacului.

Organizarea a avut un IMENS minus... MC-ul. Publicul(platitor de 20lei) nu stia nimic, nu avea nici o informatie.


De acord cu tine

NU se stia cine se califica cine merge mai departe.. ca e finala .. MC-ul din pacate nu avea "cultura generala" ... dar usor usor se invata cu timpul.. nu trebuie sa uitam ca noi romanii suntem incepatori
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 23:11   #127
MissMig

Stage 1
 
MissMig's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 9
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Se pot spune multe despre eveniment...atat pro cat si contra... Tot respectul pt cei care au muncit pt asta si de admirat efortul si munca lor. Pe viitor sa speram ca vor invata din greseli si vor pastra aspectele pozitive.
MissMig is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 23:13   #128
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by Xerius View Post
De acord cu tine

NU se stia cine se califica cine merge mai departe.. ca e finala .. MC-ul din pacate nu avea "cultura generala" ... dar usor usor se invata cu timpul.. nu trebuie sa uitam ca noi romanii suntem incepatori
Da, cu acel MC era usor de rezolvat daca unu din organizatori se prindea ca si publicul care a platit sa vada cine castiga vrea sa stie ce se intampla... Personal cel mai putin mi-a placut setup-up boxelor...adica in zona unde prindeai tot traseul urla muzica de nu mai puteam si in rest auzeai perfect ce trebuia, adica motoare turate si anvelope rupte... in rest bravo romanilor ca au incercat marea cu degetul, si la urmatorul sa fie mai bine ca mai e loc.
__________________
--->Citroen C3
Creative256 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 23:47   #129
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Va salut. Am fost ambele zile...am vazut am analizat, acum concluzionez tot in avantajul organizatorului.

1) Publicul vedea...dar nu stia ce vedea. Initial eu stiam de 15 lei biletul/zi...la poarta am auzit 20...am zis ok si un pas inainte am facut cu 2 foi de 10 lei in mana. Era frumos daca primea de acei bani o brosurica miiica mica mica in care sa vad si eu cate putin despre acest King of Europe (vorbim la cazul general, spectatorul, nu eu). 2 vorbe despre unu, 2 despre altu...o mica istoriara...sa stiu si eu 1) ce sa spun la altii cand ma suna, sa nu zic "la raliuri aici la Polus" 2) cine sunt participantii. Era frumos. Nu a fost, asta este...cine a stiut la ce se uita a stiut...cine nu nu.

2) MC...Nu mai bagati ca MC "pretenasi" care nu au o treaba cu masinile. Faceti un concurs pe forum inainte de fiecare event, POLL cu participantii...datile material de pe care sa invete (siteul KOE, cazul de fata)...sa fie baietii bine informati si sa faca treaba buna.

3) Tribune nu au fost dar in schimb suprafata unde puteai sa stai a fost fff mare. pe alocuri erau maxim 3 randuri de oameni. Era bine daca puteati pune bancute pe margine ca randul 1 sa stea in fund pe bancute, si randul 2 si 3...in picioare mai alternau

4) De unde se luau oamenii pentru DriftTaxi sambata??? se alegeau pe criteriile PCR???

5) Am inteles ca spatiul pentru expo/tuning a fost marit fata de planul initial. Ma asteptam la cel putin un numar dublu de masini modificate. Am fost surprins de cat de putine masini sunt la expo...

Am inceput cu ceea ce nu mia placut dar nici nu pot spune nu mia placut...caci nu ma privit pe mine ci pe cazul general.. singura treaba care nu mia placut personal a fost faptul ca stiam ca intrarea e 15 lei si acolo am vazut 20 lei si drift taxi... ciuci... in schimb am ramas uimit de circuit, am ramas impresionat de numarul de oameni care au stat sambata seara pana la final (cand deja era frig pentru maneca scurta, ceea ce aveau majoritatea), mia placut la nebunie driftul pe noapte...foarte misto totul! Baietii sunt pe val, nu am cuvinte!

Daca ar trebui sa fiu scurt si la obiect as spune ca mia placut fff mult dar simt ca publicul merita MAI MULT!

Va salut cu respect si sa ne vedem la urmatorul eveniment.

Nu pot totusi incheia fara sa ii multumesc organizatorului pentru ca a facut posibil acest eveniment si fara sa ii salut si felicit pe castigatori pe baietilor! IN SPECIAL pe cei care la inceput nu puteau sa lece 1 curba iar astazi deja faceau circuitul dintr'o miscare BV VOUA BAIETI! KICK ASS!

Last edited by morpheusmaster; 20-09-09 at 23:51.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 23:51   #130
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Foarte tare evenimentul. Nota 10 !
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 07:34   #131
GMan

Stage 5
 
GMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 477
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Nu s-a pus accentul pe masini modificate la acest eveniment , ci pe drift , avand in vedere ca s-a reusit aducerea unei etape KOE in Romania . Masinile modificate si concursurile de Sq si Spl au fost bonus , in plan secundar (sa spunem asa) . Organizarea are intotdeauna de "suferit" si pentru bune , si pentru (ne)bune dar toata lumea stie sa invete din greseli si din critici pe viitor . Speram sa tinem si anii viitori fruntea sus si sa avem cat mai multi baieti in campionatul de drift european .
__________________
GMan is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 07:53   #132
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Felicitari organizatorilor , super eveniment, dar am o intrebare.
Dupa cum scrie pe prima pagina la sectiunea Expo trebuia sa fie primiere si pentru masinile autohtone.De ce nu sa facut acest lucru chiar daca autohtone au fost putine?


''SUPEREVENIMENT!
Best Car
Best Exterior
Best Interior
Best DemoCar
si alte premii noi, sau consacrate, precum Best Autohtona, etc...

Pe langa competitia de drift, vor fi prezente in cadrul expozitiei cele mai frumoase masini modificate din Romania.

Campionatul National de Tuning Auto se va organiza ca etapa speciala a acestui eveniment. Alaturi de echipa A.R.T.A. , jurizarea va avea si componenta internationala si va califica castigatorii pentru viitoarele concursuri internationale."
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 10:36   #133
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Va salut. Am fost ambele zile...am vazut am analizat, acum concluzionez tot in avantajul organizatorului.

2) MC...Nu mai bagati ca MC "pretenasi" care nu au o treaba cu masinile. Faceti un concurs pe forum inainte de fiecare event, POLL cu participantii...datile material de pe care sa invete (siteul KOE, cazul de fata)...sa fie baietii bine informati si sa faca treaba buna.



4) De unde se luau oamenii pentru DriftTaxi sambata??? se alegeau pe criteriile PCR???


Va salut cu respect si sa ne vedem la urmatorul eveniment.
In rest totul o fost OK
Multumim organizatorului,ma bucur ca nu am ratat acest eveniment
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 10:39   #134
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Stie cineva ce s-a intamplat la cursa dintre tengu si norbert(m3 rosu din sk)? Ca a fost o invalmaseala pe traseu, dupa care au mers din nou...
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 10:44   #135
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Vezi o pagina Mai in spate....... Cica l- a atins tengu putin ....
RIcKO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -