Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-10, 21:35   #1
Cosu

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 69
Default Reclamatie user: M_FL

Nu luati nimic de la acest USER..TEPAR maxim.

M-am inteles cu el sa imi trimita un scaun sport Recaro de pe un mondeo mk1 pe care il dezmembreaza prin curier tg jiu - bucuresti.

Omu mi-a trimis un ciuruc de scaun rupt si murdar luat de la dezmembrari.

Greseala mea a fost ca am vrut ca scaunul sa fie trimis direct la mecanic si omu l-a primit si platit ( colet - ramburs ) fara sa stie despre ce e vorba

Il sun pe acest user si zice ca a dat masina cu totul si ca scaunul asta mi l-a trimis de la alta masina. Asta dupa indelungi conversatii in care sustinea ca ala e scaunu pe care l-am vazut eu in poze.

Ii spun frumos ca o sa ii trimit scaunul inapoi pe aceeasi bani pe carei-am platit pt ca nu este ceea ce ne-am inteles.

Omu isi ia atitudinea de samsar ordinar si incepe sa puna conditii,
citez:

"Prietene, daca vrei sa iti recuperezi macar o parte din bani pe care i-ai dat , iti dau 1 mil pe scaun" in conditiile in care eu platisem deja 2 milioane + transport.

Dupa discutii contradictorii, imi baga scaunu pe ... si inchide telefonu.


In linkul de mai jos , omul pune poze cu "presupusa" masina pe care o dezmembreaza

https://forum.4tuning.ro/502-anunturi...-16-valve.html

Si mai jos sunt poze cu ciurucul de scaun pe care l-am primit eu care nu are nici o legatura cu ce avea omul in thread. Am pus si poze cu chitante inclusiv valoarea de ramburs si transport separat. In total vreo 2.7 mil.

De asemenea, de observat ca userul asta nu a pus nici o adresa la expeditor de frica repercursiunilor probabil si mai mult profilul lui pe 4tuning apare ca fiind din Bucuresti si nu din Tg Jiu

Scaunul trebuia sa fie unul sport cu reglaje electrice pe inaltime, tapiterie gri cu un pic velur. Am exact aceelasi scaun si aceeasi tapiterie pe masina si de-aia vroiam scaunul in primul rand.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00040.JPG
Views:	134
Size:	1.33 MB
ID:	1464652   Click image for larger version

Name:	DSC00041.JPG
Views:	124
Size:	1.37 MB
ID:	1464653   Click image for larger version

Name:	DSC00042.JPG
Views:	89
Size:	1.44 MB
ID:	1464654  

Click image for larger version

Name:	DSC00043.JPG
Views:	72
Size:	937.0 KB
ID:	1464655   Click image for larger version

Name:	DSC00044.JPG
Views:	84
Size:	1.34 MB
ID:	1464656   Click image for larger version

Name:	DSC00045.JPG
Views:	76
Size:	807.2 KB
ID:	1464657  

Click image for larger version

Name:	DSC00046.JPG
Views:	69
Size:	609.5 KB
ID:	1464658   Click image for larger version

Name:	DSC00047.JPG
Views:	64
Size:	656.3 KB
ID:	1464659   Click image for larger version

Name:	DSC00048.jpg
Views:	95
Size:	543.9 KB
ID:	1464660  

Click image for larger version

Name:	DSC00049.jpg
Views:	66
Size:	529.1 KB
ID:	1464661  
Cosu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 21:07   #2
M_FL

Stage 5
 
M_FL's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,189
Default Re: Reclamatie user: M_FL

Te-am sunat inapoi 2 zile la rand prietene dar nu ai raspuns. Inseamna ca te complaci sa pozezi aici in victima si ai o satisfactie deosebita cand te crede cate un moderator.

Ti-am spus si la telefon fratele meu ca daca eram tepar iti trimiteam un scaun de Dacie si iti dadeam teapa. Eu nu ti-am dat nici o teapa crede-ma pentru ca scaunul pe care ti l-am trimis atat face: 2mil. Si nu mai exagera ca e un rebut de scaun doar pentru simplu fapt ca e putin murdar. E murdar acolo din transport pentru ca intentionat nu l-am invelit ca sa vezi ce platesti. E normal sa nu iti platesc cum zici tu pentru ca: iti dau tie 270 ron plus 90 ron transportul scaunului spre mine si transportul ramburs al banilor spre tine... Se strang vreo 360 ron, bani care eu nu-i pot recupera si plus de asta nu am nici o obligatie sa-ti platesc prostiile tale sau ale mecanicului tau.

Ti-am spus la telefon destul de clar si iti spun si aici pe forum pentru ca vad ca asa se fac mai nou treburile... explicatii nesfarsite pe forum-uri. Eu am ridicat 200 ron. platesc transportul scaunului de la tine spre mine, apoi transportul banilor de la mine spre tine si ce mai ramane pana la 200 ron iti dau tie adica 100 si ceva. apoi eu raman cu scaunul meu si cu timpul pierdut si nervi cosumati din cauza ca tu si mecanicul tau nu deschideti ochii.

Unde gresesc ? si intrebarea asta nu ti-o adresez tie pentru ca tu ai un stil in tine de nici daca stau aici pana maine sa scriu tu nu pricepi. Intreb acel moderator (nwzeu) care mi-a scris posibil frauda pe topic-ul meu dupa ce in prealabil n-a sters toate aberatiile scoase de acest COSU.

Astept raspuns! O seara buna!
M_FL is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 10:25   #3
PUIU 82

Stage 3
 
PUIU 82's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 161
Default Re: Reclamatie user: M_FL

Omule.......e si greseala curierului care a preluat comanda.....daca ai putin noroc si scaunul n-a fost adus in sediul Fan curier......suna la ei si cere adresa expeditorului.
Bafta!
__________________
Dacia SupeRnova B-26-HFC.
FORZA RAPID!
PUIU 82 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 19:55   #4
M_FL

Stage 5
 
M_FL's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,189
Default Re: Reclamatie user: M_FL

https://forum.4tuning.ro/482-anunturi...36-ieftin.html

el are alta parere
M_FL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -