Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-10, 12:59   #181
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by razvan01 View Post
PS. Manetele de la frana a durat mult sa le polisezi? Tot smilgher si pasta ai folosit?
E mult de munca. Le.am scurtat putin, le.am gaurit, si apoi mult smirgel... dupaia pasta de polisat metal sau aluminiu (+ un strat subtire de lac ptr protectie... si sa reziste pasa in timp). sper sa se vada in poze

Click image for larger version

Name:	20102009129.jpg
Views:	101
Size:	444.1 KB
ID:	1407326 Click image for larger version

Name:	22112009189.jpg
Views:	151
Size:	458.2 KB
ID:	1407327
__________________
If sparks don.t fly.. your rides too high


My stance'd scooter
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 15:02   #182
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Cred ca ai avea destui clienti daca te-ai apuca sa faci asa ceva si pentru altii . Foarte fain !
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 15:19   #183
shoby13

Stage 5
 
shoby13's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 531
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

bravo man a iesit super !! ce pasta ai folosit ?
shoby13 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 15:37   #184
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by rinzou View Post
Cred ca ai avea destui clienti daca te-ai apuca sa faci asa ceva si pentru altii . Foarte fain !
clienti? nu... ptr ca nu prea stie nimeni ce fac. poate la vara cand o sa ies cu el si oricum.. nu am timp de mine... apai de clienti

Quote:
Originally Posted by shoby13 View Post
bravo man a iesit super !! ce pasta ai folosit ?
Autosol (daca stie cnv unde gasesc... sa.mi zica, ca tubul meu e pe terminate si eo nu am gasit)
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 20:54   #185
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

O intrebare ,Cat iti consuma ? Al meu papa benzina parca e Dacie ) 5% imi ia
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 22:06   #186
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
O intrebare ,Cat iti consuma ? Al meu papa benzina parca e Dacie ) 5% imi ia
si mie la fel normal consuma cam 4... Dar daca ma duc tare... suge ca din tzatza
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 23:52   #187
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Sincer si eu mi-as da , manerele cu rezervorul de lichid de frana , niste una alta la polishat .. mi-ar place. S-asa is decojite de vopsea si arata urat..
__________________
Agentie turism Bacau
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 12:49   #188
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by rinzou View Post
Sincer si eu mi-as da , manerele cu rezervorul de lichid de frana , niste una alta la polishat .. mi-ar place. S-asa is decojite de vopsea si arata urat..
vezi ca sunt si firme care fac chestia asta... sau am vazut unii si aici pe forum parca (scuze daca ma insel). Oricum, acum nu am timp de piesele mele, ce sa mai fac si la altii? poate la iarna (daca o sa mai am scooterul).. am in plan sa polisez tot blocul+capacul . dupaia daca o sa mai am timp... si vrea cineva pot o sa primesc piese la polisat... nu stiu inca... mai vedem
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 21:28   #189
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Angry Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Ma tu chiar ai chef de cearta sau ce?eu am cerut doar niste idei ca sa-mi modific scooterul ca nu ma prea pricep,ca de exeplu pise care sunt mai bune(de la ce firma)...si din astea.La masini ma pricep ca doar mi-am modificat-o pe a mea dar la scootere nu ma pricep.Ce dracu sunteti toti asa smecheri si cu aere-n cap?
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 22:11   #190
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by vlad3_07 View Post
Ma tu chiar ai chef de cearta sau ce?eu am cerut doar niste idei ca sa-mi modific scooterul ca nu ma prea pricep,ca de exeplu pise care sunt mai bune(de la ce firma)...si din astea.La masini ma pricep ca doar mi-am modificat-o pe a mea dar la scootere nu ma pricep.Ce dracu sunteti toti asa smecheri si cu aere-n cap?
1. Nu se vorbeste asa pe forumul asta si chiar daca s.ar vorbi (vad ca unii nu se pot abtine sa nu o faca).. nu premit eu in threadul meu. deci ai grija cu limbajul.

2. Eo nu ma cert cu nimeni... si nici nu sunt obligat sa iti dau tie explicatii! Tu vorbesti de aere si smecherii... si tu nu ai loc de tine (daca ai inteles expresia) !!!

3. Daca tot vrei sa te ajutam... fii si tu mai explicit si zii ce vrei sa modifici. Vrei aspectul vizual? Vrei sa umbli la motor (performante)? Vrei sa modifici suspensiile, franele...? E ca si cum te.as intreba, ce as putea sa ii fac eu la masina mea de acasa? Iti spun ca e un Ford ..nah. Tu nu ai de unde sa stii ca are masina mea... cum arata... ce motor are.. nu stii nimic. Cum ai putea tu sa ma ajuti daca nu ai habar de masina mea. CAM ASA STAU LUCRURILE !!! Deci daca vrei sa te ajutam fii si tu mai explicit si da.ne mai multe detalii despre scuter. Sper sa fii inteles ce ti.am zis aici mai sus... macar sa nu pierd timpul degeaba.
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 22:22   #191
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by vlad3_07 View Post
Ma tu chiar ai chef de cearta sau ce?eu am cerut doar niste idei ca sa-mi modific scooterul ca nu ma prea pricep,ca de exeplu pise care sunt mai bune(de la ce firma)...si din astea.La masini ma pricep ca doar mi-am modificat-o pe a mea dar la scootere nu ma pricep.Ce dracu sunteti toti asa smecheri si cu aere-n cap?
I-a pune o poza cu masina ta tunnning; ca sa vedem ce gusturi ai
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 22:39   #192
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
I-a pune o poza cu masina ta tunnning; ca sa vedem ce gusturi ai
Gusturile mele de tuning le poti deduce din tuningul la scooter. si mie imi place mai mult tuningul la masini ..dar inca nu am nici masina, nici carnet. deci tunez ce am.

Last edited by Tunelord; 08-04-10 at 22:42.
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 22:42   #193
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Quote:
Originally Posted by Tunelord View Post
Gusturile mele de tuning le poti deduce din tuningul la scooter. si mie imi place mai mult tuningul la masini ..dar inca nu am nici masina, nici carnet. deci tunezi ce am.
mai bine citeste tu postul meu ,si da-ti seama la cine ma refeream.citeste ultimul post al lui vlad ala
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 22:44   #194
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

am citit... dar eram atat de nervos de nu am vazut ca tu ai postat.. ma gandeam ca tot vlad a postat. scuze (am schimbat postul meu oricum)
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 23:14   #195
Dj.Phantom

Stage 5
 
Dj.Phantom's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 401
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Piaggio NRG

Mai vladut mai asta care esti asa nervos.. Ia frumos si fa-ti un thread cu scuterul, fa-i niste poze sa vedem si noi ce drujba ai ca sa avem habar despre ce vorbesti ca din Aprilia rlb si nu stiu mai cum nu se intelege modelul, specifica si tu ce ai vrea sa modifici si nu mai polua threadul altor oameni.

ON: Bravo omule, imi place tot ce ai facut la scuterul asta. Arata foarte bine, te pricepi. Sa il stapanesti sanatos in continuare

Asfalt uscat ca de acum se incalzeste.
__________________
My Scooter


Malaguti F12 Phantom LC 50






Burn rubber,not your soul !
Dj.Phantom is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -